У МОН не вважають поганими результати дистанційного навчання

У МОН кажуть, що результати дистанційного навчання не такі погані, як представляють ЗМІ

У МОН не вважають поганими результати дистанційного навчання

Результати дистанційного навчання є не такими поганими, як це хочуть представити в деяких ЗМІ.

Про це в ефірі програми «Официальный разговор» телеканалу «Дом», сказав заступник міністра освіти з питань європейської інтеграції Андрій Вітренко, посилаючись на результати досліджень, проведених Державною службою якості освіти.

За його словами, більшість школярів та батьків задоволені результатами навчання.

«Державна служба якості освіти провела дослідження серед учнів, вчителів, батьків. Ці дослідження показали, що результати дистанційного навчання зовсім не такі погані, як це хочуть представити в деяких ЗМІ. Понад 80% учнів були задоволені своїми результатами. Понад 70% батьків були задоволені», — зазначив чиновник.

Окрім того, він нагадав, що навчання у школах під час карантинних обмежень здебільшого було змішаним.

«1-4 класи навчалися, середня школа — в залежності від епідемічного порогу. Більшість старших класів були на змішаній формі навчання. Тому результати не такі погані. Вони задовільні», — додав Вітренко.

Освіта.ua
03.06.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анна
Ну, не знаю как у вас, в нашем классе есть дети, которые откровенно посылают учителей трёхэтажным матом, у них при себе нет ни книг, ни тетрадей. Даже трудно представить, каким образом их можно научить. В девятом классе не знают таблицу умножения. Девочки уже живут отдельно от родителей "гражданским браком". Я только это имела ввиду, употребляя термин "слабые дети". Хотя, вы правы, не такие уж они слабые))
Анна
Это был ответный комментарий для )) в начале беседы - почему-то поставило в конец.
))
Для Анна: раньше же такого не было. Систему образования нужно менять.Воспитывать детей в семье и социуме, в т.е. в школе.
Коментувати
Учитель
Задовбали вже ці батьки! Гавкають і гавкають на всіх без розбору, як собака із-за тину, коли хтось іде по вулиці! Якщо вчителі не проводили дистанційні уроки, то конкретно називайте прізвища таких учителів, школу, де вони працюють! Я всі уроки проводив відповідно до розкладу і навіть поза розкладом, коли хтось з учнів чогось не зрозумів. Те ж саме із коштами: здаєте гроші, то конкретно вказуйте кому саме здаєте, бо мені батьки гроші не здають, тому так звані "батьки" закрийте свого чорного рота і не очорнюйте ВСІХ учителів!
Родитель
Для Учитель: гавкаєш ти.
Учитель
Для Родитель: Я не гавкаю, а вчу учнів, щоб не стали такими бовдурами, як ти!
Коментувати
Володимир
Теж знаю педагогів, котрі ніяк не могли знайти спільну мову з дистанційною освітою. Але вони хоч хотіли це робити. Спочатку демонстрували учням сторінки підручника і пояснювали теми. Трохи пізніше перейшли до презентації. А Через 2 місяці вели повноцінний урок. Додумалися ставити ноутбук з камерою перед дошкою. Хоч з другого боку були і такі, котрі через телефон демонстрували аркуш А4 , далі писали на нім і пояснювали. Кому як виходило, той так робив. Але робота була. А от розклад уроків це трохи спірне питання. Урок має бути 40-45 хв. 25-30 хв. робота з учителем через платформу і 15-20 хв. самостійної роботи. З другого боку більшість зійшлося на тому, що і учителю і учням треба більше часу на підготовку до уроків. Тому вирішили, важливі предмети проводити усі синхронно, а деякі інші 30% синхронно, решта повністю дистанційно. Усе узагальнюючи дійшли до висновку. Уроки 30 хв. з учителем, а 15 хв. перерва. Тривалість до 14.00. Решта час іде на підготовку.
Батьки учнів закладу м. Чернівці
Організація дистанційного навчання напряму залежала від керівництва школи. Тому усі питання до них. Дистанційне навчання не досконале, але у нас воно проводилося. І ми не маємо в чому дорікнути нашій дирекції. Де учні мають більш сучасні гаджети, там уроки проводили у Zoom. Де старенькі, обходилися Skype. Але уроки проводилися по розкладу. Крім того, матеріал надсилали учням на Viber. Якщо хотіти то уроки у Viber теж можна проводити, але не більше 19 учнів. У всякому випадку можна було підтримувати тих хто хоче вчитися. А за решту мовчу. Бо й не всі хотіли вчитися. У класі 26 учнів. Засоби та інтернет мають усі, самі розумійте місто. А на уроках максимум 17 учнів. Решта де? Чому батьків не притягали до відповідальності та не штрафували? Якщо говорити про можливе упровадження дистанційного навчання в освіту. То так само як при очному навчанні має бути контроль. Не вийшов на урок без поважної причини. У журнал "Н".
Батьки учнів закладу м. Чернівці
Не зрозуміло одного. Чому батьки не задоволені? Сказати по правді вони користувалися тим, що учні не в школі. Міські діти торгували замість батьків на базарі і хто де. А сільські осінь і весну відпрацьовували на присадибних ділянках. То що їх не влаштовує? Вони самі відривали учнів від навчання? А тепер хто крайній? Школа. Тоді вони самі не розуміють що хочуть! І це по великій мірі правда. А школі треба було вести відвідування і з батьків спитати. Чому їх діти пропускають заняття. Отоді дистанційна освіта буде ефективною. А демократія то є демократія. Нею завжди усі не задоволені. Ми покоління 70-80 вчилися у СРСР. І ми привикли, що має бути так як було. Але життя кидає виклики. І якщо будем стояти на місці. То ніколи не наздоженемо тих котрі йдуть уперед.
Батьки
Батьки незадоволені тому що діти не вчилися! Їх не навчали! Вже 2 роки поспіль дітей навчають батьки, як можуть.
Родитель
Для Батьки учнів закладу м. Чернівці: чому це батьків повинні штрафувати? За що? А ось більшість вчителів не заслуговують навіть на зарплату! Стільки відпочивати! Це де ще таке є? Позбавити премій! Дивіться, щоб їх не штрафували, бо порушують освітнє законодавство, не навчають дітей, як потрібно! В нас одна педагогиня 2 роки простогнала, що не буде навчати онлайн, поки по шапці не отримала від області.
Коментувати
Родитель
Неправда, большинство адекватных людей недовольны дистанционным обучением. Вернее, самообучением, т.к. это не дистанционка. В большинстве случаев учебы не было. Дать задания недостаточно, нужно объяснять, быть на связи. Поставили оценки чисто на отстаньте. Отличникам, конечно, одни позитивные баллы, хотя большие сомнения на этот счёт. К примеру, сам ребенок не может выучить решение на проценты. Но, надо тянуть). Да и родители выбегали, конечно, классрук. Ну, да Бог с ними. А вот знания где? Кто их даст детям?
Галина
Завдяки тому,що діти повернулися до школи,результати задовільні.У нашому класі нема жодного батька чи матері,яка з таким оптимізмом ставиться до дистанційного навчання.Не розумію,звідки такі позитивні відгуки.Тільки для старших класів може бути користь від цього навчання,бо витрачають час на ті предмети,що їм потрібно.Всі інші просто втрачають знання.Суджу по своїй дитині,по дітях родичів.Племінниця мала з англійської 11-12 балів до дистанційне.Після дистанційного дитина стала писати контрольні на 7 балів.Вихід один-репетитори,але це немалі гроші...
Киянин
Дистанційну форму навчання у старших класах підтримую повністю. У середніх класах вона може бути, але за умови посилення позашкільної освіти, а саме гуртки. Учням треба вчитися жити у суспільстві і спілкуватися з людьми. Якщо вони кожного дня будуть сидіти у дома, як це відбудеться? Вони повинні проходити процес соціалізації. І це дуже важливо для нашого часу. Тут ніхто про це не говорив, але я скажу. У Харкові учень обіцяв повторити Казань. Ним займається СБУ. У Одесі на території школи стрільба. Ще у іншій країні вкрали прямо з школи 150 учнів з метою викупу. Я розумію тих батьків котрі виступають за дистанційне навчання. І я теж не проти щоб учні пішли на дистанційну форму навчання до поки у державі та світі не стане спокійніше. Але ми одні такі. Решта тупо дивиться у СРСР і кричить, що школа має бути школою. І що з ними зробите. Влада йде за більшістю. А для більшості діти це обуза. Одним мішають з пивом телек дивитися, а іншим коханців і коханок до квартири водити. Побачимо..
директор сільської школи
Івано-Франківська область. Сама звичайна прикарпатська школа. Хочу поділитись, як ми організували дистанційне навчання у нашій людьми забутій місцевості. По-перше, провели опитування серед батьків, які платформи їм підходять. Опитування показало, що 1-4 класи - це малі класи до 25 учнів, будуть проводити уроки у Skupe. 5-11 Google Mit. Так само провели опитування на рахунок засобу комунікації. 70% проголосували за Telegram. КласРум підтримали 20% батьків. Так вийшло, що старі телефони його не мають де умістити. Крім того календарне планування учителів та списки домашніх завдання було вирішено помістити на сайт школи. Сайт ми створили на blogspot. Тому він безкоштовний і без реклами. Час уроку у нас був 35 хв. і 15 хв. перерва. Розклад уроків ми повністю адаптували під дистанційне навчання. Якщо останні уроки не завжди проводилися то це була фізична культура, трудове навчання, мистецтво...Враховуючи що кожен учитель 30% годин повинен провести синхронно ми в рамки вкладалися. Далі буде..
директор сільської школи
Поки у школу ми ходили усе було добре. Учителі клали телефони або камери перед дошкою і усе пояснювали. Потому сказали усім проводити уроки з дому. Через це знову появилися нові проблеми. Але і з цього є вихід. Маркерна дошка для дому коштує 500 гривень. Мишка до ноутбука у формі ручки 400 гривень. Перо ще дорожче. Кожен виходив з своїх можливостей. Але навіть тоді ми на усі 100% забезпечували якісне виконання програм. Та на високому рівні надавали освітні послуги. Це підтвердилося опитуванням яке провели серед батьків. 97% батьків визнали, що дистанційно школа працювала. І 73% дали високу оцінку нашій роботі. Для сільської місцевості це дуже добре. На рахунок позакласної та виховної роботи теж можемо поділитися досвідом. Спочатку ми монтували відео, робили презентації і усе розміщували на сайт школи. А потому ще навчилися вести у Ютубі шкільну рубрику новин. Коли дозволяли можливості, кликали по 3-5 учнів і робили прямі включення з школи.
директор сільської школи
А коли стало трохи важче почали організовувати заходи між 2 або 3 класами. 10-11, 8-9, 5,6,7. Це робили у Mit. У період лютий-квітень ми провели конкурс малюнків та екологічну тематику, конкурси читців до 9 березня і самий наймасштабніший захід це був конкурс рідної пісні. у вигляді прямої трансляції в Ютуб з анонімним онлайн голосуванням. Щоб було май зрозуміло поясню. Коли ситуація стала кращою ми прикликали найталановитіших учнів до школи - у нас таких лише 11. А далі транслювали усе. Хоч це все так само можна було організувати в онлайн. Але так було цікавіше. Я це пишу, а ви мабуть думайте. Скільки учнів у вас в школі виходило на зв’язок. Спочатку десь 60% на клас. Потому ми почали просити батьків. Де можна поділіться інтернетом. Вийшли грубо на 75%. Це ті котрі безпосередньо були на онлайн уроках. А дистанційно працювали 100%. Навіть ті у кого кнопочні телефони заходили на сайт школи. Там як вже зрозуміли було по усіх предметах календарні планування і домашні завдання.
Коментувати
Чернівчани
Перспективи у дистанційної освіти дуже великі. І це складно не помітити. 1. Тривалість уроків максимум до 14.00. А це дає час готуватися до ЗНО; Вчяться ті учні, кому дійсно цього потрібно. Решта обходиться здачею лише контрольних робіт. Й то від забутку; Деякі учні мають змогу заробити самі собі на хліб. Теж великий плюс; Проблеми з відвідуванням зникають повністю; З дисципліною проблем не має; Висновок такий. Старші класи дійсно треба переводити на дистанційну форму навчання. Сумнівів у цьому навіть не може бути. Щодо економічних розрахунків. Батьки не програють точно. Хороший планшет 3500 гр. За навчальний рік мобільний безліміт 3000 гривень. Кабельний не дорожче. З другого боку. 8*20*30 (денні розтрати на їжу...)= 4800 гривень. ЦЕ БЕЗ ВРАХУВАННЯ БЛАГОДІЙНИХ ВНЕСКІВ, ШКІЛЬНОЇ ФОРМИ, ВЗУТТЯ.ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ ДОРОЖЧЕ НЕ ВИХОДИТЬ. Нам пощастило більше. Гімназія це не школа. Але у наш час на базарі теж багато не вторгуєш. Тому до всіх проблем підходимо з кожної сторони.
Чернівчани
Владі треба серед учнів та батьків треба зробити опитування. Чи бажають вони переходити на дистанційну форму навчання. Але окремо у 1-4 класах. 5-9 класах. 10-11 класах. Якщо 60% за. Тоді вивчити технічні можливості учні та чи мають доступ до Інтернету. А вже тоді поступово переходити на дистанційну форму навчання. Ми розуміємо що добре смартфон, але планшет або ноутбук краще. Але і ви зрозумійте. Якщо дистанційна освіта стане нормою. Батьки куплять планшети і будуть платити за Інтернет. Бо це увійде у звичний ритм життя. Зате вони не будуть купувати форми, давати на благодійні внески та думати звідки кожного дня дати гроші. Від влади треба одного єдиного. ЧІТКОГО КЕРІВНИЦТВА. ТОБТО У СЕРЕДИНІ СЕРПНЯ ПЕРЕД БАТЬКАМИ ВИСТУПИТИ І КОНКРЕТНО СКАЗАТИ КУДИ ВКЛАДАТИ ГРОШІ. АБО У ФОРМИ, ОДЕЖУ...АБО У ГАДЖЕТИ. БО ОДНЕ І ДРУГЕ БАГАТЬОМ НЕ ПІД СИЛУ. ПРОСИМО ВИБАЧИТИ НАС БАЗАРНИХ ЛЮДЕЙ. АЛЕ І МИ МАЄМО ПРАВО НА ДУМКУ.
Киянин
1-4 класи мають вчитися очно. У 5-9 дистанційну освіту допускаю. Але при умови що кожен учень буде задіяний у 2,3 гуртках, які будуть очно працювати. За роботу гуртків має відповідати особисто МОНУ, а не школи. 10-11 класи треба переводити на дистанційне навчання повністю. І так буде добре дійсно усім. Або як варіант змішана форма навчання. Якщо трохи подумати. То добре буде вернутися до старих порядків і поділити навчальний рік на 1,2,3,4 чверть. Для змішаної форми це добре тим, що учні очно йдуть 1 тиждень вересня і передостанній тиждень жовтня. Далі останній тиждень грудня. Передостанній тиждень березня. І останні два тижні травня. Тобто тоді, коли вони повинні здати тематичне оцінювання. Решта все дистанційно. А чому ні?
!
Для Киянин: усі мають навчатися очно. Це діти, а не дорослі студенти-заочники. Навчати повинен вчитель, як це було, є, і буде завжди.
Коментувати
Батьки
За дистанційною формою навчання майбутнє. Особливо у старших класах. По совісті скажіть самі собі. Який двієчник вивчив теорію ймовірності, похідні, населення Шотландії, правила правопису, чи прочитав оригінал твору. Як їх навчили у початкових класах писати, рахувати, читати. Так з тим вони і виходять з 11 класу. З другого боку, ця маса працьовитих людей тягне тих кому треба йди до ВНЗ у самий низ. Саме тому дистанційна освіта має посідати ключове місце у реформуванні освіти в цілому. Якщо не дистанційна повністю, то змішана 100%. Два тижні у кінці кожного семестру дуже достатьно щоб понаписувати симестрові контрольні роботи. Батьки Миколаївської області задоволені дистанційною освітою. Треба лише її відшліфувати.
ДепартаментДюсолей
Старша школа легко може переходити на змішане навчання.
Родитель
Для ДепартаментДюсолей: як же на хочеться працювати)))
Коментувати
Аналітик
Від 7 класу запросто можна переводити учнів на змішану систему навчання по принципу 40/60. 40% Очної форма навчання. Тобто по урокови з кожного предмету у два дні. А решта 60% дистанційно. 10-11 клас можна повністю на дистанційне переводити. Кому треба вчитися, той буде вчитися. А кому не треба, той піде шукати роботу. І так добре буде усім. Давайте думати розсудливо. Старші класи розуміють, що більшості вище ПТУ нічого не просвітить. Тож тому і не вчяться бо для ПТУ багато знань не треба. Щодо дистанційної освіти у цілому. То є одна і найбільша проблема. Доступ до Інтернету. Вже тут про це писали і ще раз згадаю. У школах не має по кабінетах Інтернету! В дома багато учителів теж не має Інтернету. Іноді учні краще забезпечені технічно, ніж учителі. Як кібернетик, можу вам сказати точно. Тільки усунувши усі технічні проблеми, можна добитися результату.
Анна
Для Аналітик: Слабые ученики не только не учатся, а мешают учиться сильным. Детей нужно разводить. И короновирус подсказал каким образом - через дистанционку. Действительно - нет худа без добра.
Марiя
Дистанційне навчання допомогло підготуватися до ЗНО. Не витрачався час на безглузде просиджування уроків, на хаотично вихоплюванi шкільним вчителем теми для повторення. З репетитором послідовно відпрацьовували теми і тут же до них завдання, які були на ЗНО. Спасібо карантину.
))
Для Анна: кто такие сильные, а кто слабые? Сильные - это те, кому рисуют отличные оценки, чьи родители постоянно бегают и подлизывают? Сильные - это те, которые постоянно буллят тех, кто слабее, бо они пупы земли? Нельзя делить детей, для учителя они должны быть одинаковы, и всех нужно учить одинаково.
Коментувати