Експерт: найбільше від онлайн-навчання втратили учні 1–4 класів

Учням початкової школи необхідно здобути вміння вчитися, а це складно зробити дистанційно

Експерт: найбільше від онлайн-навчання втратили учні 1–4 класів

Дистанційний освітній процес має негативні наслідки на результати навчальних здобутків школярів, особливо учнів початкової школи.

Про це сказала заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко під час пресконференції, присвяченій  навчанню в умовах пандемії, повідомляє Укрінформ.

За її словами, спеціальні моніторингові дослідження підтверджують, що дистанційна освіта має негативні наслідки на результати навчальних здобутків.

«Ми маємо декілька країн, які однозначно стверджують, що втрати є великими, і не є рівномірними. Втрати стосуються не всіх учнів, не всієї популяції, а деяких категорій учнів. Наприклад, дуже великі втрати за віковими категоріями. В учнів початкової школи більші проблеми, аніж у старшої школи», – підкреслила Вакуленко.

Вона зазначила, що учням початкової школи перш за все необхідно здобути вміння вчитися, а це дуже складно зробити дистанційно.

Також, на думку Тетяни Вакуленко, величезні втрати в навчальних здобутках у дітей з малозабезпечених сімей, бо дистанційна освіта відбувається передусім завдяки усіляким гаджетам, та серед дітей, у яких батьки не мають вищої освіти.

«Є так званий показник культурно-економічного середовища, тобто це показник, який визначає, наскільки освіченими є батьки, і чим менше освіченими є батьки, навіть формально, тим менше уваги вони приділяли навчанню свої дітей, їх освіті, створенню певного навчального середовища», – наголосила експерт.

Освіта.ua
07.05.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
399
Дистанційний освітній процес має негативні наслідки на результати навчальних здобутків школярів, особливо учнів початкової школи -по одній причині. ВІДСУТНЯ належна МАТЕРІАЛЬНО_ТЕХНІЧНА БАЗА як у школах так і вдома.
Тетяна
Звичайна кременчуцька школа, приєднана до освітньої платформи. Уроки проводимо в Meet, але ж до них приєднуються 20 - 70% дітей(залежить від конкретного класу). Завдання на перевірку теж надсилають не всі, хоча в Класрумі можна переглянути відеоурок, прочитати інструкції з виконання. Якщо батьки не контролюють процес дистанційного навчання, то вчитель безсилий.
Дід Панас
Для Тетяна: до чого батьки тут? Навчатися повинні у школі і навчати повинен вчитель. Усі заручники цієї ситуації
Александр Замятин
Для Дід Панас: Ключові слова "до чого батьки тут". Визначтесь, спочатку, до чого батьки у процесі навчання і, може, тоді зрозумієте про що написала пані Тетяна.
Ольга
Батьки не тільки контролюють, а й пояснюють теми. Багато вчителів тільки кидають завдання, та й онлайн неможливо навчитися і розуміти тему. Тож завдячуйтїм! Стаж іде.
Коментувати
Скрипач не нужен
Ну и ничего страшного. Кто-то теряет 25% надбавок, кто-то знания... Как говорится "говно случается".
Тетяна
Для Скрипач не нужен: Нам пощастило - лише 10% за престижність зняли, а в травні ще й індивідуальні години знімуть. Зате на зекономлені учительські кошти покрівлю, туалети міська влада по школах ремонтує. Нічого не боїться.
Дід Панас
Звісно, а скільки ж батьків доїти можна, скільки можна створювати вам належні умови для роботи?
Скрипач не нужен
Для Дід Панас: Дедушка ученика радостно хлопал в ладоши от того, что теперь доят не его, а учителей. Дедушка просто не знает, что пройдет совсем немного времени и его самого снова начнут доить. Вот мне "нравится" эта простота, эта типичная черта характера, "код нации" если хотите: "Пусть у меня сарай сгорит, лишь бы у соседа корова сдохла".
Коментувати