У МОН кажуть, що все більше учнів задоволені дистанційним навчанням

У відомстві висловили задоволення позитивною динамікою оцінки дистанційного навчання

У МОН кажуть, що все більше учнів задоволені дистанційним навчанням

У Міністерстві освіти і науки висловили задоволення результатами моніторингу, які свідчать про позитивну динаміку оцінки учнями організації дистанційного навчання в Україні.

Про це сказав міністр освіти Сергій Шкарлет, посилаючись на результати опитування проведеного Державною службою якості освіти.

У МОН зазначають, що за даними опитування, в оцінках учнів якості організації дистанційного навчання спостерігається впевнена позитивна динаміка. 

«МОН здійснює постійний моніторинг якості дистанційної освіти. Результати, які ми отримали сьогодні, значно відрізняються від тих, що були в березні-квітні минулого року», – зазначає міністр.

Зокрема, 70% учнів задоволені організацією дистанційного навчання. Порівняно з минулим роком цей показник зріс на 15%.

Понад 70% здобувачів освіти в закладах фахової передвищої та вищої освіти вважають рівень організації освітнього процесу в ІІ семестрі 2020/21 навчального року «значно кращим».

65% респондентів позитивно оцінили організацію освітнього процесу, якість надання освітніх послуг закладами, а також результати навчання.

«Для нас важливо, що ефективність дистанційного навчання з кожним моніторингом отримує дедалі вищі позитивні показники. Ми продовжуємо вдосконалювати інструменти дистанційної освіти й прагнемо максимального задоволення потреб і педагогів, і здобувачів», – підкреслює Шкарлет.

Освіта.ua
18.05.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Батьки
Хто хотів вчитися той вчився. А хто не виявляв бажання вчитися очно, той і не вчився дистанційно. Дистанційна освіта має багато свої полюсів, таких як безпека і так само мінусів - відсутність соціалізації. Якщо у подальшому і говорити про дистанційну освіту, як певну норму, то тільки після 5 класу. Учні 1-4 класів не здатні самостійно вчитися, адже воно цього не вміють. Зокрема 1,2 клас ще добре читати та писати не навчився. Щодо дистанційної освіти, так тут роботи по її вдосконаленню непочатий край. Перше це треба викинути санітарні норми. За 15-20 хв учитель нічого не може навчити. Онлайн урок у початкових класах має бути не менше 20 -25 хв. У старших класах 30-35 хв. Перерви під час дистанційного навчання повинні бути не менше 15 хв. на годину. Це норма по вимогах, а не чиясь вибаганка. Тривалість уроків до 13.30 -14.00. Весь час який залишається йде учням на самоопрацювання та виконання завдань, а учителю на підготовку до наступного робочого дня.
Батьки, продовження
Адже підготувати 5 презентацій це напевно теж вимагає тривалого часу. Щодо вибору платформ ми наполягали і будемо наполягати на своєму. Це має бути відеоплатформа Meet,Zoom,Skype та Viber чи Classroom якщо усі 100% учнів можуть до нього приєднатися. Якщо учень і не може приєднатися до онлайн уроку він у Viber читає завдання і опрацьовує його сам або за допомогою YouTube. Тоді і тільки тоді можна говорити про охоплення учнів дистанційною освітою. На велике щастя у м. Чернівці багато є розуміючих директорів тому наші пропозиції були почуті і учні справді були задоволені дистанційним навчанням. Але були і такі що робили все по своєму. Тобто так як їх колективу вигідно. Ми не будемо нав’язувати свою думку. Ми і раніше це не робили. Враховуючи, що 80% учнів живуть майже під школою, це значить що їм тролейбусом не треба навіть багато зупинок їхати. Пропозиції взагалі могли бути інакші. Але виходили з ситуації в цілому по країні.
Батьки, продовження
Далі треба суттєво покращувати виховну роботу. YouTube надає дуже потужні можливості для цього. Тобто можна захід проводити у Zoom, транслювати за його допомогою проектора на екран чи телевізор і в той самий час за допомогою іншого ноутбука та камери показувати все через YouTube. Крім того дуже добре буде, якщо школи створять свій сайт і на сайтах будуть розміщувати свої заходи. Проводити конкурс малюнків, пісень, віршів і т.д. Тоді дійсно можна говорити не тільки про навчання, але і про виховання учнів. Тобто повноцінне здійснення освітнього процесу. Не знаємо як у інших школах. Але наші класі керівники проводили кожного тижня виховні години та обговорювали новини країни та світу. Це дуже добре, адже хоч раз на тиждень 90% учнів виходили на зв’язок і між собою спілкувалися. Інших 10 % нажаль ще при стареньких телефонах і крім Viber у них нічого не працює. Це якраз той недолік про який не треба мовчати.
Учитель
О, адекватный комментарий. Спасибо Вам за него. Действительно, есть и плюсы, и минусы. Мы, например, подключили школу к Google for education. Это позволило ещё больше оптимизировать работу как учителей так и детей и сократить количество используемых сервисов (когда их дофига - это ад, в основном для детей). Всем детям были предоставлены школьные аккаунт, настроена безопасность (что б сторонние не вламывались на урок), неограниченное дисковое пространство. Всё прекрасно интегрируется с тем же ютюбом, можно туда грузить записи лекции и прикреплять в классы. Уроки проводились вовремя, по расписанию. Конечно, часть детей забивал на эти уроки, или пытались хитрить (резко переставал работать микрофон например), это было конечно неприятно. Но в целом, обучение шло так же эффективно, как и очное (а в некоторых моментах и лучше). Очень неприятно читать комментарии от родителей, которые говорят, что учителя бездельничали. Всем тяжело было. Родителям тоже (особенно младшеклассников).
Коментувати
Яжебать
А где же делись Яжемамки, которые хотели получать учительскую зарплату и рассказывали, что учителя ничего не делали??
Хм...
Для Яжебать: видать таки получили. И подохли с голоду с непривычки.
Чернівчани, продовження
Для Яжебать: А вони і тепер нікуди не ділися.
яжематери страны
Для Яжебать: Все яжематери на месте, просто многие из нас перешли на экстернат, все контрольные сдали к началу мая и теперь всячески пропагандируем оный, дабы вас, учителей стало меньше!
Коментувати