МОН має намір розв’язати проблему якості підручників

Інститут модернізації змісту освіти розробить новий порядок конкурсного відбору підручників

МОН має намір розв’язати проблему якості підручників

Інститут модернізації змісту освіти розпочав розроблення нового порядку конкурсного відбору підручників, основною метою якого стане розв’язання проблем якості шкільної літератури.

Про це повідомив міністр освіти Сергій Шкарлет.

За його словами, проблеми якості шкільної літератури накопичувалися впродовж попередніх декількох років.

«Наразі чи не щотижня маємо нові скандали через недоречності в підручниках на кшталт "лікувальної соди" або "глінтвейну для розігріву". Це лише незначна частина недоліків, які просто стали публічними. Насправді в підручниках, які друкувалися протягом 2015–2020 рр., на жаль, неточностей набагато більше», – зазначає міністр.

Він повідомив, що таких висновків дійшли експерти Інституту модернізації змісту освіти.

«Ще минулого року вони отримали моє доручення та розпочали комплексні експертизи якості шкільної літератури. Я вже писав, що моїм попередникам має бути принаймні соромно за таку роботу. Але навіть якщо їх і мучить совість, то це точно не поверне державі сотні мільйонів гривень, витрачених на друк підручників неналежної якості», – зауважив Шкарлет.

Планується, що відтепер повні електронні версії підручників будуть доступними на всіх етапах конкурсного відбору.

Окрім того, за словами міністра, буде забезпечено відкритість та прозорість проведення кожного етапу конкурсу, а надання підручникам грифів відбуватиметься до початку проведення конкурсного відбору за результатами розгляду їх експертними комісіями.

Освіта.ua
10.03.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчитель і репетитор
Спочатку потрібно розвязати проблему якості навчальних програм, які рябі від граматичних помилок. виконання яких неможливе через відсутність матеріального забезпечення шкіл. Вже не кажучи про те, що вимоги цих програм не сумісні з віковими особливостями школярів та з тенденціями і потребами сучасного суспільства.
ДЛЯ ШКАРЛЕТА
Шановний, "ПАНЕ МІНІСТРЕ".! ПРОБЛЕМА НЕ В ПІДРУЧНИКАХ. ПІДРУЧНИКИ КЛЄПАЮТЬСЯ У НАШІЙ КРАЇНІ ЩОРОКУ, А ХТОСЬ КЛАДЕ СОБІ ГРПОШІ В КИШЕНІ ЧИ НА ЩЄТА З ДЕРЖБЮДЖЕТУ. ЦЕ УСІ ВЖЕ РОЗУМІЮТЬ КРІМ ВАС І ВАШИХ ЛЯЛЬКОВОДІВ. РОЗВЯЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА ПРОБЛЕМУ СЛІДУЮЧУ - ПОВИКИДАЙТЕ З МОНУ ТА МОЗУ - ЛЯЛЬКОВОДІВ, У ЯКИХ ОСВІТА У САМИХ НА РІВНІ 7 КЛАСІВ, А ХОЧУТЬ КЕРУВАТИ УСІМ, А ТОЧНІШЕ ВОДИТИ ЗА НОСА УКРАЇНСЬКУ ОСВІТУ І МЕДИЦИНУ. ПІД ПРИВОДОМ ПАНДЕМІЇ РОБЛЯТЬ РІЗНІ БРУДНІ ДЄЛІШКИ. ЗАБОРОНІТЬ КОЛИШНІМ ПОСАДОВЦЯМ ПІДКИЛИМНО УПРАВЛЯТИ КРАЇНОЮ ТАКИМ ЯК ОТ МАТІОС І МАТЧУК. ЯКІ НАГРЕБЛИ ДОСТАТНЬО. А КРУТЯТЬ СВІТОМ ВІД ВИБОРІВ ДО ВИБОРІВ. ЯКЖЕ ДОБРЕ ВИБОРИ ПРОВОДИТИ В УМОВАХ ПАНДЕМІЇ. ! ОТ ГОЛОВНА ПРИЧИНА - ДЕРЖАТИ НАРОД В ЄЖОВИХ РУКАВИЦЯХ. І НЕ ВИНІТЬ АВТОРІВ ПІДРУЧНИКІВ - ТРУДЯГ І ВЧИТЕЛІВ І ВИКЛАДАЧІВ. пІДКОВИРНИХ КРИС ПОВИКИДАЙТЕ З УКРАЇНСЬКОЇ ОСВІТИ ТА МЕДИЦИНИ. БО ТУДИ СКІЛЬКИ СИРУ НЕ ПОКЛАДИ - ТО ЙОГО НЕ БУДЕ.!!!
Шкарлет
Для ДЛЯ ШКАРЛЕТА: Вы шо,правдивые комменты в нашей " демократичной стране" сразу удаляют! Да и как можно уволить друзей и любовниц многих " высокопосадовцев?)
Коментувати