Суд зобов’язав МОН переглянути підручники з історії

Суд зобов`язав відомство переглянути шкільні підручники з історії України для 5 та 11 класів

Суд зобов’язав МОН переглянути підручники з історії

Київський Окружний адміністративний суд зобов`язав Міністерство освіти і науки забезпечити перегляд шкільних підручників з історії України для 5-х та 11-х класів, що вийшли друком у 2018 та 2019 роках.

Відповідне рішення ухвалено за позовом екс-заступника глави адміністрації президента Віктора Януковича Андрія Портнова.

Як зазначає позивач, зміст підручників з історії України, що рекомендовані МОН, містить ознаки спотворення інформації та подій, що мали місце у період 2013-2014 років.

Як приклад інформації, що не відповідає дійсності, Портнов наводить один з підручників з історії України для 11 класу, на сторінках якого наведені наступні дані «... 22 січня 2014 р., у День соборності України, снайпери «Беркута» застрелили на вулиці Грушевського п`ятьох активістів Євромайдану».

За визначенням позивача, автори підручника категорично і однозначно стверджують про те, що саме правоохоронці вчинили тяжкий злочин.

Водночас, за твердженням Портнова, на момент поширення авторами підручника такої інформації «снайпери «Беркута» мали бути засуджені у кримінальних провадженнях за тяжкі злочини.

За результатами розгляду Окружний адміністративний суд міста Києва вирішив зобов`язати Міністерство освіти і науки забезпечити перегляд підручників для 5 та 11 класів з історії України для закладів загальної середньої освіти, що вийшли друком у 2018 та 2019 роках.

Рішення суду може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів.

Освіта.ua
26.01.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Код
Це той сепаратюга портнов, якого з Могилянки сраною мітлою студенти вигнали? Зрозуміло на чий млин москальська гнида воду лиє.
Сергей Лимонов
Для Код: повилазила на світ божий вся шаріївсько- опзжшна мразота! При Порошенку сиділи всі ці "антисоросовці" ( а по суті антиукраїнці)- по позаребрикам як миші під віником,а при такому ж ватному ЗЕ-понаїхали в зад і варять воду тепер з медведчуком напару! Вся антиукраїнська наволоч- тепер не "слуги" а " товарищи- господа"!
Коментувати
Maison
Правильно все делают. Нехрен пропаганду в учебники пихать. _
132
Для Maison: А в чем пропаганда то? Прежде чем писать такое, для начала следовало бы значение этого слова узнать.
Maison
Для 132: Пропаганда заключается в изложении отдельных недоказанных фактов, в выгодном для определенной части расколотого общества свете. На что и указал суд. И сомневаюсь, что в том же учебнике приводится, к примеру, информация о функционировании на Западной Украине лагерей по подготовке "боевых юнитов" для тех же событий 2014-го года.
Гена Завизион, старый коммунист
Общественные науки, и история в частности, ВСЕГДА были пропагандистскими. Умный циник дедушка Ленин писал, что "не партийной литературы не бывает". Только непонятно почему украинская история должна пропагандировать соседнее государство, как это ДЕЛАЛИ регионалы, и как хочет повернуть портнов. Нет, написать ЭТО с большой буквы никак не могу. Кстати, это случайно не "боевые юниты" ехали эшелонами в Крым резать русскоязычных? Да, геббельсовская пропаганда получила в СССР величайшее развитие и внедрение ВЕЗДЕ. Даже в холодильники и утюги.
Коментувати
Гена Завізіон, старий комуніст
Наступною вимогою цього регіонала буде перегляд граматики щодо введення до словника таких слів, як проффесор, папєрєднікі, кровосісі, папізже та інших.
Местный
Для Гена Завізіон, старий комуніст: сосредоточьтесь на своём новом правописаний.
Гена Завизион, старый коммунист
Местный, лучше с местностью определитесь.
Оля
Для Гена Завізіон, старий комуніст: Молодець! Знімаю капелюх!
Коментувати
Гена Завизион, старый коммунист
Заодно и грамматику пересматривайте. Надо срочно ввести новое правописание, чтобы легитимизировать слова "проффесор", "папередники", "кровосиси" и еще много рыгоанальных шедевров.