Н. Піпа: ні підручникам «рускава міра» в Україні!

Ідеться про вкладання в голови 8-класників концепції «Новоросії» і «великого російського брата»

Н. Піпа: ні підручникам «рускава міра» в Україні!

Автор: Наталія Піпа, народна депутатка України від фракції «Голос», секретар Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій.

«Росія заснувала Одесу, Дніпро, Сімферополь, Севастополь… А якби Гетьманщина і Запорожжя привели внутрішній устрій та економічну модель до російського зразка, то Росія не чіпала б Українську державу!»

Ви уявляєте, що ЦЕ наші діти можуть прочитати у підручниках з Історії України для 8 класу?

А такі підручники, із явним запахом «рускава міра», вже майже в руках українських школярів!

Перший важливий етап ці підручники вже пройшли: Конкурсна комісія з підручників рекомендує МОН надати їм гриф «РЕКОМЕНДОВАНО». Наступний крок за МОН – погодити або не погодити ці підручники. Цей етап очікується вже 15 лютого.

І цього не можна допустити!!!

Усі експертні висновки до цих підручників тут (підручники: 80802, 80704, 80708)

Дуже вичерпну рецензію по одному з підручників (авторства М. Мудрого) зробив один із експертів. На 50 сторінках він чітко і зрозуміло «по кісточках» розібрав кожну букву, слово і речення і був, м’яко кажучи, шокований.

Чому?

Тому що основний посил рекомендованих Комісією підручників: якби Україна рухалась у російському напрямку – і війни б не було і взагалі, жити було би краще. Йдеться не просто про спотворення в учнів уявлення про українську історію XVI–XVIII століть, а про вкладання в голови 8-класників концепції «Новоросії» і «великого російського брата». Кримські татари взагалі подані в руслі радянської концепції «турецько-татарської експансії».

О, а плагіат в цих підручниках – окрема тема!

Вже є заява Ученої ради Інституту археографії НАН України.

Суть заяви: поява в школах таких підручників - суперечить здоровому глузду.

МОН має негайно:

1. Скасувати рішення про рекомендацію цих підручників.

2. Провести негайну перевірку на плагіат усіх затверджених підручників з Історії України для 8-го класу (експерти вже виявили плагіат в одному із підручників).

3. Створити незалежну комісію із залученням фахівців, яка б ознайомилася, як із підручниками, так і з рецензіями та ухвалила остаточне рішення.

Повністю підтримую ці вимоги! І готую депутатські звернення (додаю в коментарі) до Міністерства освіти і науки України, Служби безпеки України, Ради національної безпеки і оборони України. Нехай терміново реагують!

Таких підручників не можна допустити до українських учнів!

НІ підручникам «рускава міра» в Україні!

Оригінал

Освіта.ua
10.02.2021

Популярні блоги
Іван Осадчий: про оцінювання учнів 5 класів НУШ За пропонованим у Методичних рекомендаціях підходом неможливо виставити оцінки за семестр
М. Гриньова: виховуємо ще одне покоління, яке не читає Нашим учням треба давати медаль за відвагу, бо толерантно терплять усі хвороби нашої освітньої системи
І. Лікарчук: чиновники не уявляють життя без олімпіад Життя змінюється, формується абсолютно нова суспільна ментальність, а в батьків отих олімпіад – «скрєпи»
Л. Булигіна: про щоденну хвилину мовчання в школах Все, що за вказівкою і не від серця, – все обернеться проти дітей і проти суспільства
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Val
Почему в англоязычной статье на википедии про Одессу (т.е. наиболее доступную для прочтения людям из разных стран) прямым текстом пишется, что Одесса была основана российской императрицей? Да еще и по ходу статьи приводятся ссылки на зарубежные источники, где указано то же самое. Получаются, щупальца российской пропаганды дотянулись до всего мира и полностью исказили историческую истину, доступную только украинским историкам?
Тютя
Для Val: Да,украинские историки- это нечто " уникальное" по первому писыванию истории. Особенно кощунственно звучат заявления по поводу Великой Отечественной войны.Да хоть неприличное слово на заборе пусть пишут,я всё равно помнил и помню,что мне рассказывал мой дед об этом периоде и передам это моим потомкам! А лживым " историкам- " науковцям" " время ещё определит достойное место! Оставьте историю в покое! Займитесь сегодняшним голодомором!
Коментувати
Алиса
Та вы достали уже с этим!!! В Украине живут и русс и укр и много других народов! Вот пусть и живут!!! Засели там со своими националистическими задами и портят жизнь другим!! Заколебали со своими законами!!!
Штаны Сармата
Коли вже напишуть одну, правильну історію? Кожні декілька років переписують і все ще не те. Ой допишуться до протоукрів, ото весело буде.
Володимир
Ну Ви, тьотю, даєте! Плагіат в історії - це щось.
Львів
Піпа скажіть Зеленському нехай займається своїми прямими обов’язками а не горнути сніг,що Садовий що він!Де техніка?
KATARINA
Наташа, не волнуйтесь так. 40% восьмиклассников вообще не открывают учебник истории Украины. 50% его просто иногда просматривают, а те 10%, что его читают, озабочены запоминанием биографий гетьманов, географией Сичей и содержанием Мартовских статей. Ничего им в головы не вложится такого страшного. Вон депутаты "Слуги народа" внесли на рассмотрение закон о пении Гимна Украины перед каждым заседанием. Вам нужно срочно туда. Если примут, будете со своим патроном следить, чтобы все пели, никто не фальшивил. Там штраф предусмотрен, если кто не поет, вроде бы. Будете отмечать непоющих. Опять же, солировать будете с патроном. Только там, конечно, много ваших конкурентов, артистов песенно-разговорного жанра. Но вашей партии надо спеть громче всех. И нам тут каждую неделю отчетик напишите. Кто пел, кто не пел, кто слова забыл. Это же совсем другой масштаб работы. Это же не в учебниках для школоты ковыряться. Сможете? Ведь, если не Вы, Наташа, то кто же.. И Совсун в помощь возьмите.
Местный
Идите работайте, а не митингуйте! Только последние отсталые могут до сих пор вестись на страшилку о "русском мире". Параллель можно провести с совком, в котором все люди боялись и ждали атаку от Америки.
Ентомолог
А що ці львівяни окрім русского міра і мови знають? Торічелева пустота. І ця Піпа - правофлангова тут.
Не звертайте уваги
Для Ентомолог: мову як державну всі повинні знати!Росіяни прийшли на територію України а не навпаки!А Піпа то таке,давно про неї не було чути,тільки попи...вона те зробить,вона так зробить!Вони зі Львова такі є,і Гриневич з тим її НУШ і Шмигаль не знає що він там робить і Порошенка вони вибирають він один збагатів на кілька мілійонів а траншів брав і брав і Садового вони вибрали а він їм каже,щоб самі прибирали а він селфі робить!А потім на когось відказують.
Коментувати
Поясніть
Історія України в Україні писалась під владу!А на рахунок фахівців,вони не мають перевір’яти підручники перед друком?,а не вже тоді коли підручники надруковані!І це стосується всіх шкільних підручників не тільки з історії України!У вас є 3 пункти,а про 4 пункт забули?,хто буде нести відповідальність за надрукування таких підручників?!Скільки їх можна друкувати з помилками плагіат ...і на це виділяються не малі кошти!