Підручники з історії для 8 класів перевірять додатково

ІМЗО проведе додаткову експертизу текстів трьох підручників з історії України для 8 класу

Підручники з історії для 8 класів перевірять додатково

Інститут модернізації змісту освіти проведе додаткову експертизу текстів трьох підручників з історії України для 8 класу, у яких знайшли російську концепцію освоєння Степової України.

Про це йдеться в повідомленні «Радіо Свобода».

Додаткову експертизу підручників з історії України під шифрами 80704, 80708 і підручника «Історія України» 8 класу для шкіл із поглибленим вивченням історії під шифром 80802 проведуть заклади вищої освіти та установи Національної академії наук України.

Саме ці підручники розкритикувала Вчена рада Інституту української археографії та джерелознавства імені Грушевського НАН України.

«Підручники тлумачать історію освоєння Степової України в руслі концепції «Новоросія», а підручник 80802 ще й порівнює українців XVII століття з первісною людиною. Обидва підходи неприпустимі», – йдеться у висновку Інституту.

Оприлюднені рецензії експертів конкурсної комісії свідчать, що в частини з них було чимало претензій до змісту підручників.

Водночас в Інституті модернізації змісту освіти наголошують, що ці підручники пройшли науково-методичну, психологічно-педагогічну, дизайнерську та антидискримінаційну експертизи, перш ніж їх направили до МОН із рекомендацією надати гриф. Результати дозволили комісії одноголосно схвалити та направити підручники до профільного міністерства.

«Зауважимо, що негативно оцінювати підручники, ґрунтуючись лише на думках, оціночних судженнях деяких експертів, без ознайомлення з текстом власне підручників, на нашу думку, не зовсім коректно», – зазначили в Інституті модернізації змісту освіти.

Окрім того, в ІМЗО підкреслили, що ці підручники ще остаточно не пройшли конкурсний відбір, їх не оприлюднено і не видрукувано.

Освіта.ua
17.02.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олексій
Первісними людьми українські патріоти залишились і сьогодні . Уперто руйнують будь-яку культуру на теренах бідолашної України. Ненависть до Росії, до її досягнень, хворобливе порівняння сучасної України із сучасною Росією, яке не на користь Україні, прорвокує у псевдопатріотів напади заздрості та дурості. Україна сьогодні, як і 400 років тому слаба, зруйнована та нездатна до прогресу, у першу чергу завдяки патріотам. Єдиний період в історії України, коли вона справді була вільною, розвиненою, із населенням, яке зростало та впливало на політичні процеси, на творення історіїї - були періоди Російськоїї імперії та радянський період. І цього не вдасться викреслити із історії. А сьогодні Україна вимирає та втрачає себе.