Всеукраїнські учнівські олімпіади скасовані через COVID-19

Також не будуть проведені турніри, олімпіади зі спецдисциплін та конкурси фахової майстерності

Всеукраїнські учнівські олімпіади скасовані через COVID-19

Міністерство освіти і науки скасувало проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад з усіх навчальних предметів через зростання показників захворюваності на коронавірус.

Відповідний наказ відомства зареєстрований у Міністерстві юстиції.

Окрім того цього року також не будуть проведені турніри, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності.

Водночас у дистанційній формі можуть бути проведені Всеукраїнські учнівські конкурси з навчальних дисциплін та конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт.

У Міністерстві освіти зазначають, що для проходження всіх етапів олімпіад та турнірів дітям та вчителям необхідно пересуватися містом та областями, спілкуватися з іншими людьми, що збільшує ризик зараження та поширення коронавірусної хвороби.

«Враховуючи поради освітян та рекомендації МОЗ щодо максимального обмеження контактів між людьми, було ухвалено рішення про непроведення учнівських олімпіад під час карантину», - повідомили у Міністерстві освіти.

В освітньому відомстві просять поставитися до цього рішення з розумінням.

Освіта.ua
30.11.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Віталій
В Хмельницькій області 5 і 6 грудня буде проведено дистанційно ІІ етап олімпіад. А де можна побачити "віртуальний наказ" про скасування олімпіад? А то вчителі з учнями заручники у цій ситуації. Спочатку скинули інформації про нібито сказування, а наказу не має. Не можете школам надати його, то відділам освіти і ОІППО відправте.
Валентина
Деякі олімпіади вже провели, деякі залишились на цьоготижневі вихідні. Мабуть наказ набуде чинності, коли ІІ етап закінчиться. Раніше цей наказ мабуть видати не можна було, а зараз згадали про небезпечну епідситуацію.
Сергей
Почитайте оригінал новини на сайті МОН https://mon.gov.ua/ua/news/vseukrayinski-uchnivski-olimpiadi-ne-provoditimutsya-pid-chas-karantinu Ключові слова: "Зміни набудуть чинності після опублікування наказу в «Офіційному віснику України»" А якщо подивитися "Вісник", то публікація у ньому може бути і через 2 тижні після реєстрації у Мінюсті, і пізніше, коли ІІ етап олімпіад вже буде завершено
Ірина Іванівна
Точно відмінили, бо у нас поки що мовчать. А в цю неділю олімпіади заплановані. Київська область.
Сергей
Для Ірина Іванівна: Почитайте оригінал новини на сайті МОН https://mon.gov.ua/ua/news/vseukrayinski-uchnivski-olimpiadi-ne-provoditimutsya-pid-chas-karantinu Ключові слова: "Зміни набудуть чинності після опублікування наказу в «Офіційному віснику України»" А якщо подивитися "Вісник", то публікація у ньому може бути і через 2 тижні після реєстрації у Мінюсті, і пізніше, коли ІІ етап олімпіад вже буде завершено
Коментувати
Учитель
А Учитель Року буде? Професійний конкурс. Чи теж скасовано? Районний етап відбувся, міський пройшов наполовину. Обласні олімпіади будуть?
Pospishaiko Pospishaiko
Тобто "Рік математики" це не розвиток, а пригнічення математики і дискримінація учнів фіз-мат профілю? При вступі фізика/математика тепер не обов’язкові, з олімпіадного коня теж звалили, то кого ми тепер побачемо на мехматі, знавців географії і заслужених квотників Донбасу?
Ігор
Олімпіади не повинні носити масовий характер. Їх слід проводити у форматі ЗНО для окремих фанатів цих конкурсів. Олімпіади для учнів закордонних шкіл - рідкість. Взагалі олімпіади суперечать принципам Нової укріїнської школи. Там кращих учнів не існує.
Pospishaiko Pospishaiko
Для Ігор: була така держава де усі були рівні, усіх послідовників чекає та сама доля.
Для Ігор:
Навіщо писати дурниці? Які олімпіади у форматі ЗНО? Ти з печі впав? Звідки ти взяв висновок про рідкість олімпіад для учнів закордонних шкіл? А відносно НУШ, то вона ще продемонструє свої ягідки, коли кращих учнів за неї справді не буде. Тоді й олімпади не буде для кого проводити.
Коментувати
Батько
Як завжди,ламати не будувати,замість того щоб знайти вихід із ситуаціі легше все поламати,є ж учні ,які до цього йшли з 5 класу,чому для них умовно не провести 3 етап в березні квітні,коли вже буде вакцинація і все більш менш устаканиться,ні треба все поломати.
Zz
Закрилась така чудова можливість стати 200 бальником ))) Тепер доведеться вступати на загальних умовах.Жах)
Віктор Логвін
Для Zz: Україна мабуть єдина країна в світі, де за перемогу на олімпіаді учень отримує лише клаптик паперу, а при при вступі у вуз переможець немає майже ніяких переваг, бо "призерам 4(!) етапу Всеукраїнських олімпіад В РІК ВСТУПУ(!) при вступі НА СПЕЦІАЛЬНОСТІ ЯКИМ НАДАЄТЬСЯ "ОСОБЛИВА ПІДТРИМКА" додається 10 балів(!) до конкурсного балу" - це майже нічого, бо вирішити задачі з математики навіть 3го етапу неспроможні 90% вчителів, і набагато легше здати ЗНО на 200 балів ніж стати призером 4 етапу, причому тільки в рік вступу і тільки на деякі НЕПОПУЛЯРНІ спеціальності, для яких встановлена державою "особлива підтримка".
Учитель
Для Віктор Логвін: Зо два роки, ще до впровадження ЗНО, у нашому місцевому університеті переможців ІІІ етапу (І та ІІ місця) зараховували за співбесідою. Але це знайшло такий спротив з боку юридичного та економічного факультетів, що через них й інші не змогли цього робити. Прямо, як зараз написав зависний Zz.
Оля
Навіщо такі змагання на рівні учнів загальноосвітніх навчальних закладів, якщо "...бо вирішити задачі з математики навіть 3го етапу неспроможні 90% вчителів..."?
Коментувати
Віктор Логвін
Є всі можливості провести 3й етап олімпіад принаймні для 11класників, провести так само як проводять ЗНО, тільки тут дітей в сотні разів меньше, а отже і в сотні разів це легше провести ніж ЗНО.
Віктор Логвін
Чому ж олімпіади не можуть бути проведені хоча б в дистанційній формі? Про освітян попіклувалися за рахунок учнів. Це не ново, вся наша система освіти побудована і існує тільки інтересом освітньої корпорації.
Сергей
Для Віктор Логвін: ну-ну. Відомо, які будуть "результати")))
Віктор Логвін
Для Сергей: 2й етап дістанційно, а 3й очно, ЗНО ж проводять. "Недоброчесність" мала місце і раніше, при звичайному НЕдистанційному форматі, але олімпіади це не стільки "місця" (бо за них крім грамоти в нас нічого не дають) скільки ВІДБІР для наступних етапів і ніхто своїх липових чемпіонів на наступні етапи не відправляє ;)
Для Віктор Логвін:
Не проблема за такої епідеміологічної ситуації перший тур третього етапу провести дистанційно, а на другий тур для відбору запросити обмежену кількість учнів від кожної паралелі. Але позбавляти дітей олімпіад взагалі можуть лише недалекоглядні чинуші від освіти.
Коментувати
Зацікавлений учень
А провести олімпіади у дистанційній формі і так само організувати їх перевірку к міністерстві не додумалися чи не було кому думати? Наприклад, у США навіть заключний етап проходить саме так.
Олена
Для Зацікавлений учень: Це Вам не Америка, де змалку стукають один на одного за списування. В нас же не виключено, що поряд із учнем, під час он-лайн олімпіади, може знаходитися й наставник. І, в принципі, що дають олімпіади, які додаткові бали при вступі до ВНЗ (якщо тільки не Міжнар, можливо)? Ще в минулому році додаткові бали відминили. 11-класники тепер не зацікавлені в олімпіадах, хіба що залишилися "фанати" змагань.
Для Олена:
До чого тут додаткові бали при вступі? Я свого часу був переможцем Республіканської та учасником Всесоюзної олімпіад, і ніякі бали мені за це не нараховували. Але я й досі є палким прихильником олімпіад і підримую думку Зацікавленого учня. А звичайної порядності, і не лише при проведенні олімпіад, нам теж не завадило би повчитися.
Алексей
Школы не закрывают на карантин, а провести олимпиаду на выходных, разместить детей по 15 человек в классе почему то нельзя.... Весной отменили всеукраинский этап, хотя команды были уже сформированы. Легче всегда прикрыться безопасностью детей, чем подумать и что то сделать качественно... О детях скорее не думают, чем заботятся.
Коментувати