Освіта залишилася без державної підтримки, - омбудсмен

Нові умови навчання створили масу правових та організаційних проблемних ситуацій

Освіта залишилася без державної підтримки, - омбудсмен

Освіта потерпає від чималої кількості проблем, які потрібно терміново вирішувати, щоб забезпечити право українців на безпечну та якісну освіту в нинішніх складних умовах пандемії.

Про це у своєму Facebook написав освітній омбудсмен Сергій Горбачов, зазначивши, що українська освіта фактично залишилася без державної підтримки.

«На моє глибоке переконання, освіта фактично залишилася без державної підтримки, оскільки не отримала жодної копійки з “ковідного фонду”, окрім 52 млн грн як компенсацію за скасування пробного ЗНО у червні цього року. На всі інші потреби освіти з цього фонду, який був створений саме для подолання негативних наслідків пандемії, освіта не отримала нічого», - наголошує освітній омбудсмен.

Водночас він зазначає, що ігнорування потреб освіти у фінансуванні не є єдиною проблемою.

«Нові умови навчання здобувачів освіти та роботи освітян у всіх ланках освіти створили масу правових та організаційних проблемних ситуацій, які принципово неможливо вирішити в рамках чинної нормативної бази. Тобто - потрібно ухвалювати багато рішень для організації роботи в цих умовах. Саме тому я публічно звернувся до пана прем’єра з пропозицією зустрітися з освітянами, які здатні запропонувати конструктивні механізми розв'язання болючих проблем. Переконаний, що такі можливості є», - повідомив Горбачов.

Окрім того, він звернув увагу на те, що важливо, щоб ця зустріч не була зрежисована, де беруть участь лише дбайливо відібрані особи, які будуть говорити високопосадовцям лише приємні речі.

«У цій зустрічі мають брати участь практики освіти, ті, хто зараз (вибачте за військову термінологію) перебувають на передньому краї: насамперед, директори шкіл, освітні управлінці, представники батьків», - підкреслив освітній омбудсмен.

Освіта.ua
26.11.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Черкаси
Омбудсмена придумали грантожери , а Горбачова просунула Гриневіч. Тут Шкарлет ні при чому. Тепер це соросятко Горбі гризе нове керівництво , бо не іхнє. За Украіну, за наші школи і виші, а не срані нуші...
Тарас
Для Черкаси: а вчому він неправ? Забрали 4 мільярди в освіті а нам радіти? Мінстр івнюк не закриває школи навіть на локдаун. одонок
Чурсін
Хоть одна людина в світі знає, що зробив для освіти оцей мен Горбачов?? Відповідь- ніогісінько!!! Лише виконує вказівки совсунів- соросоідів!
Коментувати
Гість
Що не міністр, то ,,штіблет". Як треба ненавидіти школу, щоб так до неї ставитися. Страшно уявити міністрів майбутніх з сьогоднішніх учнів...
Олександр
Люди потрібно того псевдо міністра плагіатора штиблета на вилах виносити інакше усім могила
для Олександр
Для Олександр: А до чого тут міністр? Чи це може Шкарлет ввів цю безкорисну посаду- омбуцмена?
Коментувати
sexx
CEKC Знaкoмствa - здеcь все девки дaют в пoпу и бepут в pот, бeз дeнeг и oтношeний, все бeсплатнo и анoнимнo! Зaxоди и выбeрай дeвку~-- http://bit.do/exvo
Моряк
Пан Горбачов говорить думками своєі шахині- Гріневіч. Придумали нікому не потрібну пустопорожню посаду- цяцьку і бавляться.
для омбуцмена
Цікаво, а для чого ця посада в МОНі, щоб про зустріч домовлятися? іТо чогож не захищаєте освітян?
Шкарпет-кін ман
Виплати понад мільйон гривень для членів наглядових рад уряд Зеленського повернув , а для вчителів не знайшлось ні в цьому бюджеті коштів, ні в наступному. Нерівність у зарплатах обурює, такого не повинно бути. Чому мовчать освітяни: вчителі, науковці, академіки???? Скільки ви будете "терпілами"???
Правда.
Для чого ця посада? Що корисного? Одні балачки, балачки... Сказав - зроби, а просто «вєщать» у простір... опустили вчителів до плінтуса, яка зарплата - така і робота Є здобувачі - хай здобувають.
Микитчак Антоніна
Навіщо поатники податків мають оплачувати ую людину? Він пенсіонер. Хай іде на пенсію. Користі від нього 0,00
вчитель
МВС двічі отримав з ковідного фонду кошти, а наш міністр навіть не звернувся за допомогою.Так що нема чого плакати...Нікому не відкривали поки не постукають....
Гройсмен
Для вчитель: якби все так було просто.... Все не так. Казна проста.
Коментувати