Нацфонд досліджень профінансує проєкти попередніх років

Учені зможуть отримати фінансування проєктів, які раніше були визнані переможцями конкурсів

Нацфонд досліджень профінансує проєкти попередніх років

Уряд знайшов можливості для фінансування проєктів, обраних переможцями спільних конкурсів, що проводилися Державним фондом фундаментальних досліджень разом з іноземними науковими товариствами.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства освіти і науки.

За інформацією відомства, переможцям спільних конкурсів буде надана грантова підтримка за рахунок вільного залишку коштів бюджету Національного фонду досліджень.

«Тепер українські вчені, які разом з іноземними колегами беруть участь у спільних наукових проєктах із проведення фундаментальних досліджень, незважаючи на реорганізацію Державного фонду фундаментальних досліджень, мають можливість отримати фінансування для виконання проєктів, які раніше були визнані переможцями конкурсів, оголошених фондом», – підкреслив т.в.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет.

У МОН зазначили, що протягом 2017-2018 років було проведено конкурси наукових проєктів та обрано переможців. Умовами конкурсів передбачалося, що фінансування української частини проєктів розпочнеться у 2018-2019 роках. Однак унаслідок реорганізації Держфонду фундаментальних досліджень, що розпочалася на початку 2019 року, договори про виконання науково-дослідних робіт із переможцями спільних конкурсів не були укладені та кошти переможцям не були перераховані.

Через відсутність фінансування наукові установи та заклади вищої освіти, які було визнано переможцями спільних конкурсів, не мали можливості розпочати роботу з виконання проєктів. Очікується, що тепер така ситуація буде виправлена після підтвердження актуальності наукових проєктів.

Освіта.ua
18.11.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
реальність
"В гонитві за минулим", такою мала бути назва цієї статті. Головне, що демотивація науковців-аплікантів вже відбулась, а отже зроблено ще один крок по знищенню залишків науки в наддіпрянській Африці.