МОН знову змінить формулу фінансування університетів

За словами Сергія Шкарлета, розподіл коштів між закладами вищої освіти має бути справедливим

МОН знову змінить формулу фінансування університетів

Міністерство освіти і науки розробляє зміни до формули розподілу державних видатків для закладів вищої освіти, що була впроваджена на початку 2020 року.

Про це повідомив в.о. міністра освіти Сергій Шкарлет під час засідання робочої групи з підготовки пропозицій щодо державного фінансування вишів.

За його словами, формула не враховує певних важливих показників, які свідчать про результати діяльності університетів.

«Зокрема, не береться до уваги те, що ЗВО виконують і соціальну функцію, наприклад, щодо підтримки дітей-сиріт, студентів з тимчасово окупованих територій та ін. Окрім того, нормативно-правова база потребує вдосконалення. Робоча група має напрацювати необхідні зміни до формули. Розподіл видатків має бути справедливим», – підкреслив Шкарлет.

Як відомо, Міністерством освіти наприкінці 2019 року було змінено механізм фінансування закладів вищої освіти, ключовою метою якого є фінансування університетів не за кількістю набраних студентів, а за якістю освіти.

Починаючи з 2020 року університети отримували державні кошти в залежності від сімох показників, зокрема тих, які є результатами їхньої діяльності.

Освіта.ua
30.10.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Правда тут
Некто Стадный взял грант и сказал евроолухам, что он шестью хлебами, 700 млн $ накормит , ощасливит 300 украинских университетов. Выковырял с носа Шарова формулу и п0делил - отобрал у педвузов и роздал технарям... А идея сама- то мертва: Получается по 2,3 млн $ на универ! И это со спецфондом . Между тем всем известно - Кембридж или Ель, Оксфорд имеют 30-40 МЛРД $ каждый!!?? Минимальная потребностьнаших внз- 3-5 млрд $ . Тогда и о фомуле можно говорить. Вот министр новый хоть как - то решил восстановить справедливость, которую Сстадный с Анькой новосад пропихнули в самокатчика премьера...
Варка Юхименко
Для Правда тут: дійсно, як чесно ділити дефіцит? Все не буде вистачати....Тому формулу слід вдосконалювати , але і збільшувати фінансування через бююджет.
Коментувати
Сумгаіт ,Вєра
В освіті все важко- важко йде, бо в комітеті профільному в Вру немає жодного профі: ні із Зе , ні із опозиції. Одні надуті бездарі. А голова , Бабак - ще й прикуплений грантовинтик. Працює тільки проти української освіти, зверхнє бездарне , ректорське нещастя.
Шевчук М.
Для Сумгаіт ,Вєра: Бабак підводить Президента, служить вірно Пороху і Соросу!!
Коментувати
для мустанг
Міністра не розуміє Комітет ВРУ з питань освіти бо там сидять соросята Бабак, Совсун і т.д. А їм треба Україну дибілізувати.
Небайдужий
Для для мустанг: Про соросят зазвичай розповідають прихильники жопоблоку начолі з мертвечуком, ну і їхні співучасники, типу фсб-шного офіцера андрюші пальчевського. Ви за кого з них? Чи просто прихильник мокшанської паРаші?
Аперкот
ПАРАщенко - це з Києва сорося, яке хотіло стати міністром
Коментувати
Мустанг
Добре , що формулу удосконалять. Але чи буде що ділити ?? Уряд не зрілий,не розуміє міністра...
реальність
Для Мустанг: Вам же сказали, формулу поміняють, це не значить, що її удосконалять. Міняти, міняти і ще раз міняти! слід постійно все міняти, всі підвалини і в освіті, і правоохоронній сфері, і в економіці, і в безпеці, аж допоки під перманентних змін не захитається та впаде вся система! Залишилось ще трошки реферм і 30 років постійних змін від "майстрів" держуправління поховають державу! Життя буде по розуму керманичів, а керманичі - по розуму народу!
Коментувати