Відпустка у зв’язку з дистанційним навчанням не надається

Оплачувана відпустка працівникам-студентам, що навчаються за дистанційною формою, не надається

Відпустка у зв’язку з дистанційним навчанням не надається

Відповідно до ст. 49 Закону України «Про вищу освіту» основними формами здобуття вищої освіти є інституційна (очна (денна, вечірня), заочна, дистанційна, мережева) та дуальна.

Згідно зі ст. 15 Закону України «Про відпустки» працівникам, які успішно навчаються без відриву від виробництва у закладах вищої освіти з вечірньою та заочною формами навчання, надаються додаткові оплачувані відпустки:

  • на період настановних занять, виконання лабораторних робіт, складання заліків та іспитів для тих, хто навчається на першому та другому курсах у вищих навчальних закладах:
  • першого та другого рівнів акредитації з вечірньою формою навчання - 10 календарних днів,
  • третього та четвертого рівнів акредитації з вечірньою формою навчання - 20 календарних днів,
  • незалежно від рівня акредитації з заочною формою навчання - 30 календарних днів;
  • на період настановних занять, виконання лабораторних робіт, складання заліків та іспитів для тих, хто навчається на третьому і наступних курсах у вищих навчальних закладах: першого та другого рівнів акредитації з вечірньою формою навчання - 20 календарних днів, третього та четвертого рівнів акредитації з вечірньою формою навчання - 30 календарних днів, незалежно від рівня акредитації з заочною формою навчання - 40 календарних днів;
  • на період складання державних іспитів у вищих навчальних закладах незалежно від рівня акредитації - 30 календарних днів;
  • на період підготовки та захисту дипломного проекту (роботи) студентам, які навчаються у вищих навчальних закладах з вечірньою та заочною формами навчання першого та другого рівнів акредитації, - два місяці, а у вищих навчальних закладах третього і четвертого рівнів акредитації - чотири місяці.

Тривалість додаткових оплачуваних відпусток працівникам, які здобувають другу (наступну) вищу освіту за заочною (вечірньою) формою навчання у навчальних закладах післядипломної освіти та закладах вищої освіти, що мають у своєму підпорядкуванні підрозділи післядипломної освіти, визначається як для осіб, які навчаються на третьому і наступних курсах вищого навчального закладу відповідного рівня акредитації.

Працівникам, допущеним до складання вступних іспитів в аспірантуру з відривом або без відриву від виробництва, для підготовки та складання іспитів надається один раз на рік додаткова оплачувана відпустка з розрахунку 10 календарних днів на кожний іспит.

Працівникам, які навчаються без відриву від виробництва в аспірантурі та успішно виконують індивідуальний план підготовки, надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 30 календарних днів та за їх бажанням протягом чотирьох років навчання - один вільний від роботи день на тиждень з оплатою його в розмірі 50 відсотків середньої заробітної плати працівника.

Підставою для надання відпустки, у зв’язку з навчанням є заява працівника та довідка-виклик з ЗВО, в якій повинні бути вказані, зокрема форма навчання та курс, на якому працівник навчається.

Чинним законодавством України не передбачено надання навчальних відпусток працівникам, які навчаються за дистанційною формою навчання.

Таким чином, якщо у довідці-виклику ЗВО вказана форма навчання – заочна, відпустка у зв’язку з навчанням надається згідно зі ст. 15 ЗУ «Про відпустки». Якщо ж форма навчання вказана - дистанційна, - то оплачувана відпустка у зв’язку з навчанням за Законом України «Про відпустки» не надається.

За матеріалами Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки.

Освіта.ua
27.10.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів