І. Лікарчук: дистанційне навчання потребує грошей

Документ про дистанційку - чисто кабінетний витвір, далекий від можливості його реалізації у школах

І. Лікарчук: дистанційне навчання потребує грошей

Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти.

Запитують мою думку про цей документ. Висловлюю.

Хороший документ. Ґрунтовний. Гарно написаний. Але він - як небо і земля, як мрії та реалії.

Чисто кабінетний витвір, страшенно далекий від можливості його реалізації у всіх школах. Але дуже зручний для перевіряючих...

У цьому документі немає основного. Того, від чого насправді залежить можливість і ефективність дистанційного навчання.

Це забезпечення за бюджетний кошт вчителів і учнів технічними засобами, доступом до Інтернету; відшкодування вчителям видатків на мобільний зв’язок, який вони використовують для організації дистанційного навчання; встановлення відповідальності засновників закладів освіти за створення умов для організації дистанційного навчання і т. ін.

Жаль... Бо без дистанційного навчання наша освіта таки не обійдеться. А дистанційне навчання - то така штука, котра потребує грошей. І чималих грошей. Учительської зарплати на його організацію аж ніяк не вистачить.

Їх може, у кращому випадку, вистачити на розсилання домашніх завдань у месенджерах. Але то таке дистанційне навчання, як я балерина.

Оригінал

Освіта.ua
19.10.2020

Популярні блоги
Іван Осадчий: про оцінювання учнів 5 класів НУШ За пропонованим у Методичних рекомендаціях підходом неможливо виставити оцінки за семестр
М. Гриньова: виховуємо ще одне покоління, яке не читає Нашим учням треба давати медаль за відвагу, бо толерантно терплять усі хвороби нашої освітньої системи
І. Лікарчук: чиновники не уявляють життя без олімпіад Життя змінюється, формується абсолютно нова суспільна ментальність, а в батьків отих олімпіад – «скрєпи»
Л. Булигіна: про щоденну хвилину мовчання в школах Все, що за вказівкою і не від серця, – все обернеться проти дітей і проти суспільства
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Учень
Бідненькі, нічого не роблять, тільки оцінки виставляють. Інтернет на місяць максимум 200 грн. А подання знання має бути в голові, а не тупо копірнули все під ряд, а діти мають думати що з цього головне.
УХ ТИ!
Для Учень: Якщо 200 грн - це мізер, то чому інтернету ніколи немає саме в учнів? Це найперша відмовка: у нас немає грошей!
Поясніть
Для УХ ТИ!:за тих 200 грн всі користуються вдома інтернетом не тільки він є особисто одної людини.
Коментувати
Оксана
+100.
мое мнение
Причем здесь "дистанційне навчання"? Главное работникам системы ЗНО поднять зарплату - вот это главное так главное в эпоху пандемии! Ведь нужно хорошенько проверить как дети с родителями все повыучивали!
Идея
Так вы уже посчитали, что учительской зарплаты не хватит, чтобы покрыть затраты на дистанционку. Супер!!! А он, что обязан ее покрывать, пахать за бесплатно... а даже если бесплатно, тоже не хватает, незадача. Так надо учителя обязать, чтобы ходил на работу бесплатно и еще доплачивал, это будет правильно, а то какой-то непорядок, нелогично, работает и ещё денег хочет.