Учителі не мають платити за медогляди, - омбудсмен

Перекладання витрат на вчителів для проходження обов’язкових медичних оглядів є незаконним

Учителі не мають платити за медогляди, - омбудсмен

Перекладання на педагогічних працівників витрат на проходження обов’язкових медичних оглядів є незаконним та відвертим порушенням їхніх прав.

Про це у своєму Facebook повідомив освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

За його словами, успішне проходження медогляду є умовою допущення працівника до роботи.

«Проте щороку виникає ситуація, коли працівників закладів освіти змушують проходити медичний огляд за власний рахунок. Про це свідчать і моніторинг соціальних мереж, і кілька звернень, які Служба освітнього омбудсмена отримала вже цього року», - зазначає Горбачов.

Він повідомив, що головна проблема полягає в тому, що органи управління освітою та заклади освіти не закладають кошти на проходження медичних оглядів у своїх бюджетах та кошторисах.

Відповідно, договори із закладами охорони здоров’я на проведення медичних оглядів не укладаються і організація оглядів не здійснюється.

«Тим часом укладання таких договорів прямо передбачено п. 2.4 «Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій», який затверджено наказом МОЗ від 21.05.2007 №246. А п. 2.5 цього порядку визначає, що «роботодавець за рахунок власних коштів забезпечує організацію проведення медичних оглядів», - наголошує освітній омбудсмен.

Також він закликав педагогічних працівників подавати скаргу до Служби освітнього омбудсмена у разі примусу сплати за медичний огляд.

«Мушу зазначити, що перекладання на педагогічних працівників витрат на проходження обов’язкових медичних оглядів є незаконним та відвертим порушенням їхніх прав. Тому зараз ми проводимо роз’яснювальну роботу з тими органами управління освітою та керівниками закладів освіти, які примушують працівників освіти сплачувати власні кошти за проходження медичного огляду», - підкреслив освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

Освіта.ua
28.07.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Леся
Як же можна подати скаргу про примушення оплати медогляду за власні кошти,якщо сторінки не існує????
Юрій
Кому допоміг Освітній Омбудсмен? Чи є такі випадки? Бо писати, що вчителі за законом не мають платити це ще не вирішення проблеми!
Панасюк Юрій
Опаньки, дама відшукала час для прочитки КЗпП? Мадам, а де Ви поза-поза-позаминулий рік була?У КЗпП така ж стаття такечки існувала. Учітеся брати мої(сестри також).а то шопінги мозги відібрали.
Людмила
Як на мене, медогляд для вчителя повинен бути обмежений обстеження і довідкою від сімейного лікаря в разі потреби він і направить до вузького спеціаліста, . Бо зовсім не зрозуміло, для чого щороку проходити, наприклад, стоматолога і як це впливає на мою роботу. Окрім того, кожен, не чекаючи медогляду йде до лікаря, при потребі. Викликає питання і щодо БАК лабораторії, вчитель - проходить, учні - ні, адже контакт між нами відбувається через зошити, щоденники, в тому числі... То, або всі учасники навчального процесу, або ніхто....
гість
Для Людмила: до речі. чи не є відвідування лікарів особистою справою людини. яка сама несе за себе відповідальність?
Коментувати
Чернівці
59 за добу це ще дуже нормально. Десь на вересень місяць 120 випадків досягнемо. А якщо вдало будуть проходити профілактичні медогляди, то може і вийдемо за 150. Це не цинізм чи сарказм. А реальність яку бачимо перед очима. Спочатку всі боролися проти коронавірусу, карантни, маски, контактні особи. А тепер що??? Хворі на COVID19 та особи з підозарми разом з усіма людьми разом проходять обстеження, А оскільки цьому коментатору довелося перебувати у черзі з ними цілу годину. Виходить я контактна особа. Дивно мені ніякі інструкції ніхто не давав. Тепер захочу 2 тижні близько до людей не буду підходити, а не захочу, самі розумійте. Сдіти у дома не вийде. Треба за щось поїсти і одягнутися. Не йде розмова про скасування медоглядів, але абітурієнти їх можуть пройти після зарахування на навчання. Для різних категорій професій можна їх якось упорстити. Вихід повенен бути. Деякі сектанти говорять, що коронавірус це вигадка. Після побаченого я починаю їм вірити. Адже бачимо, що бачимо.
продовження
до коментару Чернівці. Дуже вірю, що після того як довелося годину вистояти у компанії 2 ковідних і 1 підозри мені ще вдасться залишитися контактною особою. Але так не повинно бути. Хворі на коронавірус та особи які мають підозри мають перевірятися у інфекційному блоці. Кожна лікарня має мати не менше 3 флюорографів. 1 повинен бути розташований у інфекційному відділені. Таких людей треба ізолювати від інших. На металі COVID-19 живе 5-7 днів. У лікарні кожного дня фіксують в межах 6 випадків. За 5 днів флюорографію проходять десь 30-40, а іноді більше хворих людей. А разом з ними здорові люди. Держава сама стимулює зростання коронавірусної хвороби! За старими вимогами флюорографію допускалося проходити 1 раз на 2 роки. Може дійсно треба призупиняти медогляди або звести їх до відвідування сімейного лікаря. Це тільки флюорографія. Але інші кабінети так само єдині для всіх. А скільки між нами ходить людей, які безсимптомно хворіють COVID-19.
Коментувати
куку
я учитель, медосмотр проходим бесплатно, все проплачивает отдел образования (флюшка и анализы), остальные врачи проходим в дни приема по медосмотру, муж работает на частном предприятии, так же оплачивает предприятие, и устанавливаються дни для прохождения какого-то количества человек, зарплата в этот день насчитывается. Город Бахмут. (кто не хочет сам проходить - тот ищет возможности ????)
Наталя
Крім того, шо, проплачуємо всі аналізи, ще +300 грн на меценат. Без мецената документи не видають. (Харків)
Светлана Рулько
Вінниця. Медогляд пройшла самостійно у діагностичному центрі за 320, бо флюрограму і кардіограму та аналізи- перед цим у сімейного лікаря безкоштовно. Все це було у червні ще до заборони(відтермінування) медоглядів.
Катя
Вышла в этом году из декрета , нужно проходить медосмотр. Одних только мазков у гинеколога , которые в поликлиннике не делают, нужно обращаться частно, нужно запалить около 2тысячи гривен!!! Конечно же проще заплатить 200 гривен за «прохождение» Сама прошла только гинеколога и флюорограмму.
гість
Зупинка медогляду передбачено постановою КМУ номер 291 від 22 квітня 2020 року, яка своєю чергою доповнює постанову КМУ номер 211 від 11 березня 2020 року. З постанови: "На період встановлення карантину та протягом 30 днів після закінчення такого періоду дозволяється залучення працівників окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення, визначених переліком професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2001 р. № 559 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 21, ст. 950), строк періодичного профілактичного медичного огляду яких припав на період карантину, без проходження відповідного профілактичного медичного огляду".
Вчителька
А у м. Ізюм Харківської області не тільки медогляд за власний рахунок вчителів (450 грн), а й ВИМАГАЮТЬ ЙОГО ПРОХОДЖЕННЯ ЗАРАЗ!!! Наказу міністра про відтермінування профмедоглядів ніхто не дотримується. Відпустка+карантин="до 01 серпня здати медкнижки"!!
3,14здец
Для Вчителька: Проходить будут все. А вам так говорят, что бы потом не ходит во время учебного процеса.
Коментувати
!!!
Вінниця медогляд педпрацівників 365 грн) 320медогляд + 40 грн флюрографія , навіть за направленням сімейного лікаря. Лікарня . м. вінниця, вул. Магістрацька.
!!!
325+40=365(грн)
К
Та всюди напевно таке?!Ми всі хочемо змін,а з себе ніхто не починає!В нас таке саме(Львів),робиш рентген по направленню лікаря ,медсестра рентген зробила,підписала -100 грн.,лікар опис -200 грн.,державна лікарня.Це "реформи" і ніхто нікому не докаже ще винний будеш!
К
Це рентген плівку сам маєш купити.
Коментувати
гость
Каждій год платим 100 гривен на медосмотр заучу школы и все получают доступ. ну вы №лять наивные
Оксана
Цікаво, після написання скарги омбудсмену та його "роз’яснення керівникам" нам повернуть 245,33 грн + придбання всього необхідного для медкомісії в аптеці? Працюємо біло, платимо всі податки, договір з сімейним лікарем і т.д. НІЧОГО не змінилося! Ні в освіті, ні в медицині, ні в державі! Скоро за повітря будемо платити!
Халявщикам
Другие организации проходят за свой счёт. А вы привыкли, что все должно быть бесплатно для вас. И медосмотры, и ремонты в кабинетах, и мебель, купленная вам родителями, и ноутбук, и презенты и т.д.
3.14здец
Для Халявщикам: По закону медосмотр должен финансироватся государством. И кто вам виноват, что вы сложили лапки и смирились со своей ролью терпилы? А денежки, которые закладывают в расчет, тем временем, оседают в кармане очередного чиновника. Второе. Учитель в 99% случаев приписан к кабинету, но он не оплачивается так как "не соотвествует нормам". Нормы там, мягко говоря, невыполнимые. Потому вся мебель которую ты покупаешь и прочие ремонты это для того, что бы твоя мелкая хуита сидела не в сарае, а в человеческих условиях. Любому учителю нужен стол и стул. Больше ничего. Потому вот как-то так. Презенты сами несете. Хули тогда несете, если такие обиды? Привыкли все решать взятками? Знаете, что без кулька вашим мелким пиздюкам будет не так "комфортно"? Думая перед тем как кукарекать, гребень.
Лісніченко
Добре,якщо це можна назвати "презент"А то буває рідке мило за 25 грн і Труфальє за 15.Гидко брати таке,а відмовитись і кинути в пику-ЦЕ конфлікт і образа!Я вихователь.Одного разу відмовилась від карточки в Єву на 200 грн від БК.То голова БК обурилась,мол що ви мене ставите в незручне становище перед батьками.А я відповіла:"А що,лиш мені бути в незручному становищі?Побудьте раз і ви!"
Коментувати
Светлана
А мы вообще не проходим медосмотры. С нас директор с завхозом собирают по 250 грн. У нас выбора нет. Коррупция и некому пожаловаться. У них везде всё схвачено.
Val
Для Светлана: так идите и сами проходите все очереди в свое личное время. Или так нельзя?
3.14здец
Для Val: Нельзя на потолке спать - одеяло падает. Все остальное - можно. Нищая больница сшибает у нищих учителей "добровольные пожертвования". И мне даже кажется, что они реально идут на обеспечение работы больниц. Директор и завхоз просто прокладка, что бы каждый не нес. У нас так же.
Тамара
Для Светлана:Так это вам повезло. Мы живём в селе,а медосмотр в городе. Чтоб его пройти- надо выездить дня 4 и убить в очередях последние нервы. Уж лучше бы заплатить сразу деньги и никуда не ездить! И весь медосмотр- формальный!
Коментувати