МОН не ініціюватиме ІФА-тестування для вчителів

Питання проведення ІФА-тестування на педагогічних працівників не належить до компетенції відомства

МОН не ініціюватиме ІФА-тестування для вчителів

Міністерство освіти та науки не має наміру ініціювати проведення ІФА-тестування для вчителів із 1 вересня.

Про це повідомляє УНН, з посиланням на відповідь Міністерства освіти на інформаційний запит.

За інформацією Міністерства освіти і науки, відомство не буде займатись питаннями проведення ІФА-тестування на виявлення антитіл до коронавірусу у вчителів, які працюватимуть зі школярами з початку нового навчального року, оскільки це не належить до компетенції відомства.

Зокрема, у Міносвіти наголосили, що організацією проведення попереднього та періодичних медоглядів працівників, які займаються з особами, що не досягли 21 року, мають займатись власник або уповноважений ним орган.

«Перелік професій, працівники яких підлягають медичному оглядові, термін і порядок його проведення встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони праці», — зазначили у Міністерстві освіти і науки.

Освіта.ua
27.07.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Педагог.
А до компетенції МОН належить покладання відповідальності на вчителів за виявлення ознак короновірусу у учнів ? Дивні компетенції у відомства: то вони є, то їх немає. Бо мова повинна йти про його компетентність.
Лилия Васильченко
А ещё, если говорим о дистанте, то первое - пересмотреть подход к оплате труда учителя!
Лилия Васильченко
Премьер отчитался, что потратили только 10% от средств на борьбу с короновирусом!!!! Так протестируйте учителей ! В августе уже все выйдут на работу! Ещё есть время!
гість
Зупинка медогляду передбачено постановою КМУ номер 291 від 22 квітня 2020 року, яка своєю чергою доповнює постанову КМУ номер 211 від 11 березня 2020 року. З постанови: "На період встановлення карантину та протягом 30 днів після закінчення такого періоду дозволяється залучення працівників окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення, визначених переліком професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2001 р. № 559 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 21, ст. 950), строк періодичного профілактичного медичного огляду яких припав на період карантину, без проходження відповідного профілактичного медичного огляду".
ОГО
Усім. Ви що нічого не зрозуміли??? Поки народ буде бачити відчинені нічні клуби, весілля на 100 людей, ажіотажі у ТЦ - вони ніколи не повірять у коронавірус, а тому не погодяться на дистанційне навчання. Дуже великою помилкою було ділити країну на так звані зони. Ще більшою помилкою було закинути освіту у саму останню червону зону. Більшість тут читаючих розуміє, що коронавірус добереться до кожної другої школи. Але люди цього не розуміють. Тому протестують. Дистанційне навчання організувати - дуже реально. Але треба по іншому до цього підійти. Не думаю, що є смисл повторювати деякі давні коментарі. Тим не менше. По-перше, жодних уроків по ТВ. Всі матеріали потрібно учням роздати на флешку. Це вирішує проблему отримання доступу до світи дітей з багатодітних родин. Вже один телефон і один телевізор можна між собою розділити. По-друге, без консультацій, які варто заборонити тільки у червоних зонах вам не обійтися.
ОГО
Продовження. Це вирішує проблему отримання доступу до освіти дітей які не мають навіть телефону, у режимі консультацій мусить працювати інклюзія, дефектологи та інші спеціалісти. Як по вашому дистанційно можна навчити учня, який перебуває на інклюзивному навчанні? Не можливо таке зробити. По-третє, один раз тиждень кожен учитель мусить вийти з учнями на зв’язок. Якщо їх заставити дивитися один телевізор вони десоціалізуються і замкнуться у собі. Цього допускати категорично не можна. Може не живе, але спілкування мусить бути. По-четверте, хтось має контролювати дистанційне навчання. Якщо цим має займатися служба якості освіти, тоді прапор їм в руки. По-п’яте, все має бути організовано і відповідно до розкладу. Наприклад учитель"1" Понеділок, вівторок, середу, четвер проводить онлайн заняття, а п’ятниця день консультацій. І так кожен педагог закладу. Треба довести все до ладу. Вийти на зовсім новий рівень організації дистанційної освіти.
ОГО
Продовження. ВАЖЛИВО!!! Тепер хочу звернутися до тієї категорії людей, яка проти дистанційного навчання. Уявіть таку картину!!! Йде 7 урок. 14.15 учню 7 класу стає погано і піднімається температура. По лікарняними протоколами йому зобов’язані зробити ПЛР тест. А що далі? Увесь клас разом з учителькою відправляється на самоізоляцію, доки не прийде результат. Якщо такий учень не один, а 5,6,7,12. Увесь заклад не буде виходити із самоізоляцій і обсервацій. Ви усі цього хочете? Кожен, хто вийшов на мітинг про це подумав?? Має бути грамотно організоване дистанційне навчання. Завдання уряду врахувати усі пропозиції які тут свого часу були написані. Президент має все проконтролювати.
ПТНЗ
Для ОГО: Консультації мають бути. ПТУ вчить професії. Як вчити на муляра, штукатура, зварювальника дистанційно? А так будуть ходити по декілька студентів.
Коментувати
Чернівці
58 за добу це ще дуже нормально. Десь на вересень місяць 120 випадків досягнемо. А якщо вдало будуть проходити профілактичні медогляди, то може і вийдемо за 150. Це не цинізм чи сарказм. А реальність яку бачимо перед очима. Спочатку всі боролися проти коронавірусу, карантни, маски, контактні особи. А тепер що??? Хворі на COVID19 та особи з підозарми разом з усіма людьми разом проходять обстеження, А оскільки цьому коментатору довелося перебувати у черзі з ними цілу годину. Виходить я контактна особа. Дивно мені ніякі інструкції ніхто не давав. Тепер захочу 2 тижні близько до людей не буду підходити, а не захочу, самі розумійте. Сдіти у дома не вийде. Треба за щось поїсти і одягнутися. Не йде розмова про скасування медоглядів, але абітурієнти їх можуть пройти після зарахування на навчання. Для різних категорій професій можна їх якось упорстити. Вихід повенен бути. Деякі сектанти говорять, що коронавірус це вигадка. Після побаченого я починаю їм вірити. Адже бачимо, що бачимо.
гість
Для Чернівці: не так давно була Постанова про скасування профоглядів до кінця пандемії. невже не можна обмежитись флюорографією - тим. що може нести загрозу дітям? А якщо вчителі зберуть у чергах в поліклініках ковід і принесуть в школу??? Про них самих давно вже ніхто не думає, подумали хоча б про дітей.
Коментувати
Сергій
Кому страшно виходити на роботу, нехай звільняється. Пенсіонерів на пенсію, а то помруть на уроці.
Коронка
Для Сергій: і в 20, 30 помирають. Так що не радуйся, що здахаєшся, пенсіонерів.
Коментувати
Сергій
Кому страшно виходидити на роботу, нехай звільняється. Пенсіонерів на пенсію, а то помруть на уроці.
Ирина
Дійсно, страшно виходити на роботу. І ніякого захисту. Чи вони планують скоротити 32 тисячі вчителів?
Олекса Позняк
Бл9ді монівські, ковід прийде у школу, можна не сумніватись. То може хоч страховку померлому учителю таку як медикам зробіть? Щоб учительські діти по мусорках їжу не шукали після смерті батьків. Відкриваючи школи ви впевнені що трупів не буде. Так чим ви ризикуєте?
Лилия Васильченко
Конечно, это же какие деньги! Вдруг, при тестировании окажется что болен один учитель - за закрывать всю школу?! Никто на это не пойдет.заставлять опять учителя сдавать тест за свой счёт! И они безропотно пойдут сдавать.
Олекса Позняк
Для Лилия Васильченко: вам просто скажуть - а ви доведіть що вірус спіймали у школі. А може ви магазині заразилась а ми вам нічого не винні. На могилці зробимо флешмоб Учителі важливі!
Для Олекса Позняк:
ЖАХ!
Коментувати