Профспілка заявляє про можливе закриття малих шкіл

Профспілка виступає проти скасування державного субсидіювання малокомплектних шкіл

Профспілка заявляє про можливе закриття малих шкіл

Скасування державного субсидіювання малокомплектних шкіл впродовж трьох років призведе до закриття 3 427 закладів освіти та звільнення близько 20 тисяч педагогів. Про це йдеться у заяві Профспілки працівників освіти і науки щодо пропозицій Міністерства освіти і науки стосовно змін до Бюджетного кодексу України.

Зокрема, у профспілці висловлюють категоричне непогодження з пропозиціями Міністерства освіти і науки стосовно змін, якими передбачається скасування норми про виділення освітньої субвенції для оплати праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, кількість учнів у яких становить менше 30 осіб – з 1 вересня 2020 року, менше 40 осіб – 1 вересня 2021 року, менше 50 осіб – з 1 вересня 2022 року.

Також у профспілці наголошують, що перекладання на місцеві бюджети загальнодержавних функцій освіти загрожує унеможливленню здобуття повної загальної середньої освіти дітьми, особливо у сільській місцевості, та призведе до порушення прав громадян на доступність і безоплатність повної загальної середньої освіти.

«Скасування державного субсидіювання здобуття повної загальної середньої освіти призведе до закриття впродовж трьох років 3427 шкіл, у кожній з яких працює щонайменше 5-6 учителів, а отже до звільнення приблизно 20 тисяч педагогів та збільшення числа безробітних, серед яких висококваліфіковані, досвідчені, затребувані громадами педагоги, що є неприпустимим», - наголошують у профспілці.

Наміри Міністерства освіти і науки України забезпечувати освітньою субвенцією приватні заклади загальної середньої освіти з такою ж наповнюваністю учнів підтверджують його нерівні підходи до питань фінансового забезпечення комунальних та приватних закладів, хибну політику, що спрямована на розширення платного здобуття повної загальної середньої освіти та його стимулювання, що також суперечить Конституції України.

«ЦК Профспілки розраховує на врахування пропозицій та недопущення внесення народними депутатами України, членами комітету, таких змін до Бюджетного кодексу України під час розгляду законопроекту «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», реєстраційний № 2144», - йдеться у повідомленні освітньої профспілки.

Як відомо, міністр освіти і науки Ганна Новосад висловила думку про необхідність зробити шкільну мережу більш ефективною. За словами міністра, середня річна вартість підготовки одного учня в українській школі складає 21 тисячу грн. Разом з тим, в Україні є близько однієї тисячі шкіл, у яких вартість навчання одного учня може сягати 100 тисяч грн.

Освіта.ua
17.10.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ірина
коли у нашій верховній раді запанує малокомплетність - от тоді панове вчителі ми заживем!
Учитель
Чергові соросівські підстилки продовжують політику знищення української освіти і науки. Добра від нинішньої влади не чекаю. Під нинішньою владою маю на увазі не клоуна Зелю, який нічого не вирішує, а його господаря - олігарха Коломойського. Є у мами Лесі Українки - Олени Пчілки чудовий твір, який називається "Наша справа з жидами" (погугліть). Написаний бозна-коли, а наче про сучасну Україну. Нічого не змінюється.
Вчитель і мама
Прочитала всі дописи і стало страшно за нас українців, за Україну. Ми не раби, ми "хохли", кожен тягне своє і чуже до себе, лише собі на користь. А якщо в когось, хто поряд неприємності, біда, горе, ми швидше тішимося, ніж реально допомагаємо, багато хто злісно всміхається і тішиться з того. Колись бачила по телевізору, як у скандинавську школу кожного тижня приїжджає за 30 км вчитель до однієї дівчинки, щоб провести урок гри на флейті. Немає ніякої гарантії, що та дитина захоче в іншому семестрі продовжити навчання, але сьогодні хоче і їй це навчання забезпечують. Мабуть вчитель працює не безкоштовно і дорогу йому оплачують. У нас я такого не уявляю. Нагрузили програми так, що я, маючи чверть століття вчительського досвіду, не можу встигнути за МОНівськими новаціями, а діти, їхньою мовою, "забивають на все". Тому низька якість знань і прагнень до їх здобуття. Особливо на фоні абсолютно відсутньої конкуренції за вступ до ВНЗ. В державі тільки одна проблема - наповними хоч кимось виші.
Небайдужа
У нас уже закрили будинок культури, сільську бібліотеку, медпункт. Залишилася школа, яку теж закриють. Браво. Реформи для людей. Село вимирає, діти не народжуються, свідомі освідчені люди бояться народжувати дітей.
Галина
Для Небайдужа: А навіщо школа, якщо діти не народжуються? Це ж логічно, що якщо діти не народжуються, то школа закривається. Ви ставите віз попереду коня. Ось якби Ваші жителі активно народжували, то й клуб би не закрили.
Коментувати
Учитель
"Профспілка освітян" - це збіговисько рідкісних дегенератів, яким глибоко наплювати на інтереси власне освітян. Все що цікавить цю мразоту, так це якби собі побільше нахапать та й по всьому. Невже ще хтось платить профспілкові внески?
Люк
Малокомплектна школа .... сидить вчитель, при 5-6 учнях, має 25 год. і на відшибі тихенько провадить свою так звану педдіяльність; зрідко, хто приїжджає на моніторинг освітнього процесу, і куються примітивні знання в учнів....(
Тетяна Кіба
Для Люк: Назвіть, будь ласка, де така школа? Бо у нас у районі по всіх школах їздять з "методичною допомогою" (читай "перевіркою"), а вчителі повинні брати участь у семінарах, конкурсах, виставках і т.д. незалежно від школи. Так, що "тихенько" не вийде, а ще дуже цікаво все це виконувати з маленькою кількістю учнів (
директор
Люку респект! 2 учні не прийшло,1 захворів- вчителю "лахва". На одного учня в такій школі витратили тисяч 50-60, а у великій аби 10- і ще й "обгадили" після ЗНО. Кошти виділяти на 1 учня-і все стане на свої місця-а то одні заводять освітню субвенцїю в ОТГ, а інші "дурня клеять" і її проїдають, а ще розказують казки про село, яке нищать
Коментувати
Володимир
Профспілка освітян - генебне явище в Україні. Так звані лідери - уркаїнці.
Лана
Прочитайте "роз’яснення" Совсун - "Як водночас скасувати надбавки та підвищити зарплату вчителя". Яку вчителям обіцяють зарплату?!! А грошей - нема! От і доводиться "економити"... На кому? На дітях? На вчителях? Одних скоротити, щоб іншим "підвищити" зарплату? А куди йти цим людям? Ганьба! Мали б совість!
Володимир
Для Лана: на економістах треба
Коментувати
Батько
Ви не навчальні заклади оптимізуйте, а позменшуйте роздуті штати по адміністраціях районних, обласних та інших чиновницьких структурах. На дітях вони витрати рахують. Соромно за владу, яка лише й бачить,щоб на дітях зекономити. Виведіть тіньову економіку з пазухи обкрадачів держави і будуть вам кошти. А ви намагаєтесь діток підняти о 6 ранку і заповторити до чужого села чи міста, потім о 17-18 годині вечора привезти додому. А якщо снігом замете, а якщо автобус зламається під час перебування дітей у школі, яка знаходиться за 10 км.? Чи по дорозі? Куди дітей подінете? А якщо необхідно батьків викликати,причини можуть бути різні, їм що робити? Не створюйте рибу, яка не зможе пливти чи коня, який не зможе їхати. Теорія і практика різні речі. Не ризикуйте життям наших дітей.
ммм
Для Батько: ваші усі перераховані забаганки у процесі. ви як батько вимагайте не піднімати діток о 6 ранку. а не до чудого села, а до центру сільськох громади, ОТГ. як раз і планується одна школа на громаду. дві і три громада фінансово не потягне. беріть фінансуйте, якщо не можете по-іншому.
Мама
Ви можете зрозуміти, що везуть дітей до опорної школи з кількох сіл. Їх збирають по черзі. У нас вже діти, які з найдальших сіл , встають о 6 ранку. Дай боже Вашим так. Може колись дойде і до вас чи доїде в 6 ранку
Арго
Для Мама: як воно може це зрозуміти? Ви читали його дописи? Десь сидить у місті в теплі і розглагольствує про село, нічого в цьому не тямлячи
Коментувати
Геометрія
Хтось отримав підручники з вибірково-обов’язкових предметів (інформатика, мистецтво, технології)? та нову історію для 6-го класу?
serj
Для Геометрія: інформатику-6 (Бондаренко) отримали на початку вересня. За решту не знаю
Єгор
6 клас - отримали лише інформатику. Питання щодо підручників. Ви також в ЄДБО замовляєте підручники, роздруковуєте та надсилаєте в до МОН та ІІМЗО замовлення? А потім ще звіти про замовлення до департаментів? А ще надсилаєте : скільки потрібно підручників для 7 класу?
serj
Ага
Коментувати
Марія
На кому ви економите? На дітях? Збільшуєте наповнюваність класів, закриваючи очі на те,що з 30 учнів увага приділяється лише сильнішим 30%, а решта дітей залишається без уваги- бо програма не дозволяє ,так роздули. Є учні, яких вчитель за 2 роки жодного разу не підняв з місця, щоб запитати, чого не скажеш про клас, де навчається 8 учнів і всі як на долоні. В таких закладах усі діти у полі зору. Вони всі залучаються до різних заходів: одні співають, другі танцюють, треті декламують, грають п’ єси і інше. Хочете,щоб наших дітей заповторили до чужої школи, де вони нікому не потрібні?
Леся
Для Марія: Мій син навчався в масовій школі, так до нього жодного разу не підійшов вчитель і не поцікавився, що він взагалі робить. І так цілий рік. Прийшлося сина відправити до бабусі в сільську школу, де він почав навчатися і став активним учасником шкільних заходів. А у масовій школі він нікому не був потрібний, бо був скромним і не виділявся.
Тетяна Кіба
Те що робить сільська школа потребує допомоги і додаткового фінансування. Тягнемо таких важких дітей з проблемних сімей. У нас фактично у кожному класі інклюзивне навчання 2-3 учнів, а ми формуємо з них особистості. Наші діти навчаються без репетиторів. Школа живе однією родиною не на папері, а реально. Але біда: чим краще навчимо, тим більше шансів, що ця дитина покине село.
ммм
Для Леся: атепер уявіть, що ваша бабуся живе у селі, де у школі 3-10 учнів. як би ви тоді тут розукрасили усе? постійно змі показують про школи, де є один вчитель, який викладає в усіх класах і усі предмети.
Коментувати
Павло
Кожна влада тільки і думає, як скоротити, закрити, укрупнити і т.д. І це вважають реформою. А ви,шановні, думайте, як поповнити бюджет, розширити, збільшити. Вважаю, що чиновник, який цього не може зробити, має піти і дати можливість тим, хто це може зробити дати можливість це зробити.
Владимир Белый
А побачити не лише "закриття", а АКТУАЛЬНІСТЬ проектування новоякісної освітньої мережі, адекватної наявному стану внутрішньої міграції населення, яке апріорі вже ніколи не буде сільськими кріпосними, як те було ще не так давно, за радянських часів, коли паспорт отримував лише той випускник школи, якому вдавалося вступити до інституту, а іншим районний чиновник заявляв: "Родившийся в селе должен и жить в селе".
Не надо лицемерить!
Для Владимир Белый: Уважаемый Владимир! Мы за 28 лет уже увидели АКТУАЛЬНОСТЬ" и незалежности,и "Украина будет как вторая Франция", и " пенсионная реформа"и многое другое. А по факту всех реформ видим только коррупцию,воровство,развал экономики,а теперь и образования. Сельскую местность геноцидно освобождают от населения. Осталось только продать землю! И не надо " ля-ля" про " радянські часи"! Всё было для человека простого. В этой стране перспектив нет! К сожалению. Олигархи и соросовцы всё делают для уничтожения страны.
Новоякісний
Для Владимир Белый: Уже увидели и новоякісну" полицию, и " новоякісну" медицину, " новоякісне" 12- летнее обучение, а теперь ещё увидим " новоякісну" освіту. Бедные дети, попавшие во время " новоякісних" реформ! Поживём- увидим результат " новоякісної " НУШ... А самое крутое - это количество и качество " новоякісних" чиновников.
123
Самое " новоякісное" - это правительство под управлением " доктора наук" ( ничем не подтверждённого супергосподина Гончарука. Интересненькое там " тёмное" прошлое...
Коментувати
unforgiven 2
Якщо скоротити всю ту чиновницьку челядь, на утримання якої щорічно виділяють мільйони доларів, то можна відкривати нові школи, а не закривати старі.
Дожились
Такого цинізму, який проявляє нинішня влада, не було в найтяжчі для нашої країни часи! ПОРАХУВАЛИ вартість дитини! У них здоровий глузд є? Та дітям потрібно створити умови для ЗДОРОВОГО зростання! А школа за 20 км, а поїздки по страшних дорогах в убитих автобусах, а недохарчування з 7-ої до 17-ої? Це не придумки, це вже нинішня реальність. А що далі? Чи прийдуть коли-небудь до влади ЛЮДИ з клепкою в голові!
Оксана
Що робити нам,викинутим на вулицю,людям ,яким 45+,50, Ні зарплати ,ні пенсії.Молодь поїде за кордон,а нас і туди не треба.Пенсіонери не вступлять місця,бо закону нема.а як розрахують з роботи ,мають пенсію,а в нас нічого!Як бути,куди йти,що робити????Будь ласка!!!!Подумайте за нас????????????Ми опинилися в найважчій ситуації.Декому залишилося по два ,три роки,щоб виробити необхідний стаж,хоча би25,,а хтось30років.Хоча б отримати пільгову пенсію.
Алла
Для Оксана: Здається з пільговою теж не складається((((
Добрый учитель
Конституційний суд відновив пільгову пенсію
Слава ЗЕ команде!
Для Добрый учитель: Конституционный суд не возобновил стаж 25 лет! Нужно всё равно 30!!!
Коментувати