Про встановлення доплати бібліотекарям шкіл

Роз'яснення Профспілки працівників освіти щодо встановлення доплат бібліотечним працівникам

Про встановлення доплати бібліотекарям шкіл

Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників освіти і науки надає роз'яснення щодо встановлення доплати бібліотечним працівникам закладів загальної середньої освіти.

Типовими штатними нормативами закладів загальної середньої освіти, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 6.12.2010 № 1205, передбачено, що посада завідувача бібліотеки вводиться у школах, що мають 11 і більше класів.

При кількості класів 5-10 або 25-29 вводиться 0,5 посади бібліотекаря, при 30 і більше класів – 1 посада бібліотекаря та ще додатково 0,25 посади – в опорній школі (для обслуговування філій) за наявності у неї не менше чотирьох філій з контингентом 20 і більше учнів у кожній філії. 

Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників «Культура та мистецтво», затвердженим наказом Міністерства культури і мистецтв України від 14.04.2000 № 168, передбачено, що до посадових обов’язків завідувача бібліотеки та бібліотекаря віднесено роботу з формування, обліку, оброблення, організації та зберігання бібліотечних фондів.

Відповідно до абзацу першого пункту 58 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102, за наявності в закладах штатних посад бібліотечних працівників за завідування бібліотекою встановлюється доплата в розмірі 5-15 % посадового окладу.

Конкретний розмір доплати встановлюється керівником закладу за погодженням з профспілковим комітетом, ураховуючи розмір фонду підручників, з яким ведеться робота.

Абзацом першим цього пункту передбачено, що у загальноосвітніх навчальних закладах, штатними розписами яких не передбачена посада бібліотекаря, педагогічним та іншим працівникам, які ведуть бібліотечну роботу та роботу з бібліотечним фондом підручників, установлюється доплата за завідування бібліотекою в розмірі 10 % посадового окладу (ставки заробітної плати).

Тож, доплата, яка має назву «за завідування бібліотекою», що встановлюється завідувачу бібліотеки та бібліотекарю, які є штатними працівниками загальноосвітнього навчального закладу, включає оплату як за бібліотечну роботу, так і за роботу з бібліотечним фондом підручників, що є невід’ємною частиною цієї бібліотечної роботи.

Про зазначене йдеться у листі Міністерства освіти і науки від 29.08.2006 № 1/9-549, у якому зазначається, що при визначенні конкретного розміру доплати «за завідування бібліотекою» бібліотечним працівникам керівником навчального закладу має враховуватись розмір фонду підручників, з яким ведеться робота, як це передбачено пунктом 58 зазначеної Інструкцію.

У цьому ж листі повідомляється, що, зважаючи на особливості визначення розміру посадових окладів завідувачів бібліотек, які є структурними підрозділами навчальних закладів, працівникам, які обіймають у них штатні посади завідувачів бібліотек, встановлюється доплата у розмірах, визначених у пункті 58 Інструкції, за роботу саме з фондом підручників.

Особливості визначення розміру посадових окладів завідувачів бібліотеками шкіл полягають у тому, що бібліотеки є їх структурними підрозділами. Згідно із приміткою 2 до таблиці 4 додатку 2 до наказу Міністерства культури і туризму України від 18.10.2005 № 745 «Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки» посадові оклади завідувачів бібліотек, які є структурними підрозділами установи, підприємства або організації (зокрема шкільних бібліотек), установлюються на рівні посадових окладів бібліотекарів відповідної категорії.

ОБГОВОРИТИ НА ФОРУМІ

Освіта.ua
01.10.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Правдоруб
Обожнюю твори геніальної українки Олени Пчілки. Наприклад "Наша справа з жидами". Дуже всім рекомендую знайти цей твір в Інтернеті (за допомогою гугла) і прочитати. Наче про сучасне життя написано. Що тоді фєльдмани, рабіновічі і коломойські життя українцям не давали, що зараз.
Учитель
Чергові соросівські підстилки продовжують політику знищення української науки і освіти. Добра від нинішньої влади не чекаю. Під нинішньою владою маю на увазі не блазня Зелю (який нічого не вирішує, а просто грає роль "президента"), а його господаря - олігарха Бєню Коломойського.
Зав. бібліотеки
Вам дивно чому ще існують шкільні бібліотеки? Обурює, що бібліотекарям платять гроші та ще й якісь доплати? Цікавить чим вони займаються по 8 робочих годин? Хочеться отримувати мінімалку "на халяву". Запрошую на моє робоче місце. Бібліотека ліцею, понад 40 класів, понад 1200 учнів, майже 150 працівників. Бібліотечний фонд 35 тис. примірників. Річний план роботи з купою обов’язкових заходів. Плюс Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек, Всеукраїнський тиждень дитячого читання та ін. Не забуваймо про конкурс "Шкільна бібліотека - 2020". P.S. Якщо Ви бібліотекар і вас призначать головою міського МО шкільних бібліотекарів, то доплати не буде))))
Здравый смысл
против библиотеря, библиотек могут высказываться только те, кто зарабатывает на книгах. Им библиотеки мешают.
я
Прочитала комментарии... Никто не говорит больше того, что сам из себя представляет...
Вчитель
Скільки жовчі у відношенні до бібліотекаря. І це вчителі, люди з вищою освітою. Елементарної логіки-нуль. Тільки заздрість і жовч. Звичайне бидло, яке ганьбить звання Вчителя
хочу в библиотеку
Для типа Вчитель: Но почему же, логика на высоте, исходя из которой - ОП-ПА: вы-библиотекарь! Зависть - это чистейшая правда! А вот желчь - нет, просто хорошее настроение! Хотите я вам корешок подклею?
Коментувати
Ярик-школярик
ЛЮДИНА-ЛЯКАЛО - одна з найдивніших професій. чоловік з висшою освітою, його обов’язки входить відлякувати місцевих птахів за допомогою акордеона і дзвіночка, при цьому він повинен носити яскраво-помаранчеве пальто.
Гражданин
Школьным библиотекарям должен оплачиваться только 1 час после окончания уроков! Зачем им платят за полный рабочий день? Вот ЧТО!? делает библиотекарь пока дети на уроке?
Ірена
Для Гражданин: Бібліотекар готується до своїх бібліотечних уроків, виховних заходів, пише сценарії свят, які проводить. Проводить репетиції вистав, готує матеріали для майстер-класів, робить презентації, знімає відеоролики. І т. д.
Твои спицы, дружок
Для Ірена: У меня аж дыхание перехватило! Вон оно как должно быть! Или, может быть, вы с Луны? А в нашей школе, блин, только вязание под столом библиотекарь демонстрирует МНОГИЕ МНОГИЕ МНОГИЕ ДЕСЯТКИ ЛЕТ!
И у нас ВЯЗАНИЕ
У меня тоже шок! Наша библиотекарь тоже ТОЛЬКО вяжет!И ВООБЩЕ НИСЕГО из вышеперечисленного!
Коментувати
Игорь
Библиотекари - это бездельники! Целыми днями только чаепитиями занимаются! Учебники - и те классные руководители раздают. Поразительно, столько профессий ушли в прошлое, я они - существуют! Одной школьной библиотеки на городской район было бы достаточно. Все книги сейчас доступны в электронном виде. Лучше бы учителям доплатили - там все-таки нервы какие нужно иметь!
Ірена
Для Игорь: Шавний Ігоре. Поважаю Вашу думку. Але запрошую доєднатись до моєї сторінки у фейсбуці .У Вас є можливість подивитись всі мої пости. І зробити тоді висновки. Або подивитись, як бібліотекарі нічого не роблять. Можливо Вам зустпічались працівники бібліотечної мправи, які відносились безвідповідально до своєї справи. До прикладу, у мене багато читачів. Я влаштовую різноманітні майстер-класи, арт-зустрічі, флешмоби,віртуальні подорожі і т. д. Що й роблять мої колеги з інших бібліотек. А перед тим, як видати книги дітям, вчителю видає книги саме бібліотекар. Такий порядок видачі, якщо ви про це не знали. Гарного Вам вечора, пане Ігоре. На все добре.
Гражданин
Для Ірена: Ирочка, лапочка, спасибо! Но всего этого навалом в свободном доступе. Не парьтесь. Единственное, что должен сделать учитель - иметь перечень этих ресурсов и напоминать детям чтобы заходили и просматривали. Кстати, во многих учебниках эти ссылки есть.
я
Библиотекари-материально ответственные люди. Почему вы так говорите обо всех библиотекарях мира?
Коментувати
е-книга
Та все книги уже давным-давно из интернета скачиваются! Нашо нужны те библиотекари!
Світлана
Для е-книга: Ніяка електронна книга не замінить друковане видання. А Ви, взагалі мабуть і в електронному виді не читаєте.
Скачай книгу
Для Світлана: Конечно же не заменит, конечно же приятнее держать в руках печатную книгу! Только нужно еще иметь экологическое мышление, хотя бы немного. Бумажные книги - это вчерашний день.
Зав. бібліотеки
А в нашій школі вчителі хочуть мати друкований підручник і не один, а два, щоб один вдома, а другий на роботі був. І як нам книг бракує, то кажуть взяти в інших школах. І ми приносимо підручники з інших шкіл для вчителів та учнів. Ось для чого ми потрібні. Та це лиш одна з багатьох причин. Якби класні керівники самі приносили з інших шкіл підручники для своїх учнів, то зрозуміли б чим займається бібліотекар. На початку року з інших шкіл принести, в кінці року потрібно повернути назад. P.S. В школі більше 40 класів. Кожний рік підручників бракує.
Коментувати