У МОН планують оптимізувати шкільну мережу

Річна вартість навчання одного учня в деяких малокомплектних школах складає понад 100 тисяч грн

У МОН планують оптимізувати шкільну мережу

В Україні необхідно зробити шкільну мережу більш ефективною. Про це, відповідаючи на запитання про підвищення зарплат учителів, в ефірі Радіо Свобода сказала міністр освіти Ганна Новосад.

За її словами, середня річна вартість підготовки одного учня в українській школі складає 21 тисячу грн. Разом з тим, в Україні є близько 1 тисячі шкіл, у яких вартість навчання одного учня може сягати 100 тисяч грн.

«І ця цифра на жаль не говорить, що школа дає кращу якість освіти, це так звані малокомплектні школи, у яких можуть навчатись менше 30 або 40 дітей. Це абсолютно неефективне використання коштів, тому працювати над мережею, її оптимізувати і робити так, щоб діти мали доступ до кращих шкіл», - сказала міністр освіти.

Вона також наголосила, що вивільнені кошти необхідно спрямовувати на два напрямки: підвищення заробітної плати вчителям та облаштування кращого освітнього простору.

«Проте все одно цих коштів буде недостатньо і держава у будь якому випадку змушена буде інвестувати більше», - підкреслила Ганна Новосад.

Освіта.ua
03.10.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Галина Костюк
Чому людина, яка не була у малокомплектних школах і знає про них лише на слух, дозволяє собі робити завідомо неправильні висновки і ображати сільських вчителів?! Кожна школа у селі - це душа громади, це той магніт, який ще тримає і не відпускає людей від землі, від релігії, від нашої самобутності і культури. Хіба ви не розумієте, що у мегаполісах усього цього вже давно немає? А щодо рівня знань, то в малокомплектних школах є можливість з кожною дитиною проводити особистісно-орієнтоване навчання, тобто навіть із "середнячка" робити хорошого учня. У великих класах таких дітей, зазвичай, не помічають. Тому з 30 школярів там 10, а то й більше становлять баласт. Та про це говорити не вигідно! Легше закрити , ніж думати, як розвивати і творити.
81358135
Для Галина Костюк: телефонуйте я розкажу про школу-" бездушя громади" з тупим дирехтотараторкою та її чоловіком- географом-біологом-хіміком- музикантом та педофілом за сумісництвом, з її матами при учнях, з вищою категорією, з вищою категорією та старшим учителем-педофілом, із сумарною зарлатою цього педподружжя більше 25000 гривень, та з круговою порукою начальника відділу освіти Погребищенської адміністрації Вінницької області Бутенко З.М. мій номер тел. 0963513515.надіслати sms хто Ви є?
Коментувати
Остроконь Анатолій Валентинович
Коли відрізають руку чи ногу говорять - ампутація, а не "оптимізація" кінцівок. Коли закривають школу і викидають на призволяще вчителів, це - оптимізація. Хочите про гроші, ось вам - валютна виручка України - 40 % від сільгосппродукції , 17-19 ВВП від сільгоспвиробників. Зайдіть в супермаркет : крім банано-ананасів та оливко-маслин - ВСЕ вирощене в українському селі!!! А що з автопромом чи електронікою ??? Україна не має голоду завдяки селу, і в неоплатному боргу перед селянами. Але, якщо у продажі землі і закритті шкіл одні й ті самі ідеологи, то все вистроюється в чітку схему : добить села, скупити за безцінь землю, а потім перепродать китайцям...
Педагог
Сільські діти під час моніторингів, ЗНО показують дещо нижчі знання не завжди через те, що їх погано навчають, не дають їм якісної освіти і.т.д. Сільські діти показують ті знання, які вони отримали в школі БЕЗКОШТОВНО, а не за шалені гроші з допомогою репетито-рів. Комусь ті гроші нічого не значать, а хтось, можливо, хліба не доїдає, щоб заплатити репетиторові. Хіба так має бути? Скільки часу відведено на вивчення рідної мови чи математики в Типовому навчальному плані, а скільки часу займається репетитор? І друга сторона медалі - сільські діти часто випереджають у навчанні у вищих навчальних закладах своїх міських одногрупників з високими балами ЗНО. Хто хоче вчитися, той вчиться. І ще одне: батьки повинні бути більше всіх зацікавлені в успішності дитини і контролювати якість підготовки домашніх завдань. Якщо не вивчеш правило чи вірш дома, то й школа і вчитель не допоможе. На мою думку, сьогодні необхідно "реформувати" свідомість дитини, розкрити суть потреби знань. Шановні високопосадовці, не руйнуйте сільську освіту! Економте на всьому, тільки не на дітях. Це наше майбутнє, це найдорожчий скарб на світі. Не забирайте в них дитинства, змушуючи вставати зі сходом сонця і стомленими виснажливими поїдзками до опорної школи сідати за підготовку домашніх завдань. Та й ЗНО зробіть таким, щоб діти могли його здати без репетитора, або збільшіть кількість годин на ті предмети, що йдуть на незалежне.
Лариса
Страждає село. А Новосад хотіла б, щоб її дитину возили за 20-25 км. до опорної школи, бо класи малокомплектні?! Хай її дитина прокинеться о 5 ранку, збереться, потім дістанеться до іншого села, яке може знаходитися і за 40 км. Чи буде охота і сили у неї, щоб навчатися? А взимку, коли дороги заметені, а діти мерзнуть у полі по декілька годин, бо застрягли, а МЧСники прибудуть з районного центру, що знаходиться за 80 км. лише через годин 5-6?! Хочете підвищити зарплати вчителям - звільняйте методистів та заступників директорів!!! З них толку ніякого! Для чого вони взагалі, якщо консультацій не надають, а кажуть, щоб усю методичну інформацію і т.д. шукали на сайтах Міносвіти!
ДИРЕКТОР полностью НЕ в теме,
касаемо проведения уроков в классах с 30 учениками и в классах с 5 учениками, лишь один из которых владеет табличкой Пифагора. Хотя, возможно он и имел ввиде то, что с 30 городскими детьми ЗНАЧИТЕЛЬНО ЛЕГЧЕ провести урок, чем с 5 сельскими. По сей вероятности он пробовал и теперь работает директором городскойшоклы, родители учеников которой несут в школу деньги. Несчастные страны, отданные на разграбление.
unforgiven 2
Для початку потрібно оптимізувати міністерство освіти і науки України, звільнивши більше 90% його працівників, які є некомпетентними у своїй справі, але отримують набагато більші зарплати від учителів.
Вчитель 25 років у школі
Закрили школу - вмерло село! 1000 шкіл - 1000 сіл вимре, але схоже на першому місці гроші. І ніхто не хвилюється за маленьких діток, що прокидаються о 5 ранку і трясуться в холодному і дірявому автобусі до школи через 5-6 сіл, а потім сонні сидять на уроках. Оце буде справжня НУШ!!!!
Прохожий
Для Вчитель 25 років у школі: Школа "вмирає" через те, що в школі немає дітей, а це наслідок того, що село вже "померло", на жаль.
Небайдужий
Зникнення сіл неминуче, як і зникнення України! Нас чекає Союз Європейський.
Коментувати
Вчитель
Ну з днем працівників освіти.)) Тільки пишіть правильно - не оптимізувати а закрити школи. От же звикли прикривати підлі дії гарними словами. Дякуємо за турботу за кожного громадянина. Нас зробили.)) На рахунок результатів по школам - так деградують села вже давно. Звідки там візмуться діти які будуть показувать гарні знання. Нема ніякої якості освіти - є природні дані учня. Хто так не вважає може піти до першого-ліпшого профтеху й досягти 100% якості знань в цих учнів з математики, наприклад. Тоді розказуйте про поганих вчителів.
Родион
Не мережу потрібно оптимізувати, а витрати кожної окремої школи. Держава повинна виділяти певну суму, що залежить від кількості учнів. Доцільно ввести сільський коефіцієнт. А далі громада, батьки, адміністрація хай думають як вкластись в виділену суму. Чи доцільно директору тримати двох замів, діловода (фейсбук директору веде), педагога-організатора, психолога, бібліотекаря і т.д.? Чи потрібні платні гуртки, яких ніхто не проводить, чи потрібне оздоровленя на асфальті? А безкоштовне харчування потрібне дітям із заможних сімей? Свиней хтось безкоштовно годує, а діти купують їжу в магазині поруч. По кожній малокомплектній школі державні витрати повинні бути приведі до середніх в сільській місцевості плюс гроші громад, спонсорів, батьків. Хто виживе - для чого закривати.
Прохожий
Для Родион: Ви говорите все правильно - держава і сьогодні виділяє кошти в залежності від кількості учнів, а місцева громада має змогу утримувати школу з будь-якою кількістю учнів - але місцевим "феодалам" це не потрібно, вони отримують по 20-30 тис.грн.зарплати, а щодо освіти і медицини в селах звертають все на Київ.
Татьяна
Для Прохожий: о местных " феодалах" - так и есть. У нас такие в руководстве ОТГ. И с такой же зарплатой.
Коментувати
ДИРЕКТОР
Прикро читати як думки міністерки, так і окремі коментарі. Малокомплектні школи справді забирають багато зайвих коштів. ЗвBчайно, сільські вчителі будуть проти, бо для 15 учнів провести урок математики і для 30 є різниця, а оплата однакова. Тому тут є доля правди. Але економити треба не лише на вчителях та дітях. Що робить депутат? Нажимає кнопку і кричить безперестанку, коли щось не по його. А ЗАРПЛАТУ ЯКУ МАЄ? Отут треба економити. Це по-перше. По-друге. По всіх відділах освіти роздуті штати. Створена державна служба якості. АЛЕ! ГОЛОВНІ СПЕЦІАЛІСТИ ЗАЛИШИЛИСЯ НА СВОЇХ МІСЦЯХ І ПРОДОВЖУЮТЬ ПРОВОДИТИ ПЕРЕВІРКИ. А СКІЛЬКИ МЕТОДИСТІВ СИДЯТЬ ПО МЕТОДИЧНИХ КАБІНЕТАХ. ДО РЕЧІ. ДЕ МОЖНА ПОБАЧИТИ ШТАТНИЙ РОЗПИС ЦИХ ПРАЦІВНИКІВ? СКІЛЬКИ ЇХ МАЄ БУТИ ЗА ЗАКОНОМ?
Чиновники- выше законов!
Для ДИРЕКТОР: Кроме вышеперечисленного Вами, штаты в ОТГ настолько раздуты,что Вы себе не представляете! А премии себе выписывают по 200%. Ведь надо же голове пристроить было всех родственников,кумовей,родных. И неважно,что многие из них " дуб дерево", главное,все на " тёплых" местах. Вот где суперразбазаривание бюджетных денег!
Прохожий
Для ДИРЕКТОР: 1. Депутатів ми самі обирали і дали їм владу над собою 2. Відділи освіти фінансуються з місцевих бюджетів 3. "Методичні кабінети" - рудимент "совка", їх діяльність законом не врегульована, принаймі в Законі "Про освіту" про їх нічого немає. Висновок - кошти є, але є повно "глитаїв", які сидять на бюджеті.
Коментувати
Педагог
Шановні вчителі! новина про чергову оптимізацію освіти - привітання до Дня працівника освіти. То ж кидайте цю невдячну працю, за яку Вас і Ваш заклад освіти оптимізують і ще багато разів будуть оптимізовувати, адже Ви не отримали належної вищої освіти, не вмієте працювати з дітками, зацікавлювати їх. Ви зобов"язані проходити сертифікації, атестації, проводити купу заходів подекуди на громадських засадах, адже більше всього на світі любите свою професію, і зовсім не бажаєте шматочок хліба з ікоркою чи шиночкою! Слава українським вчителям, які в таких умовах продовжують працювати!. І не треба нам бажати наснаги, вона в нас і так є!
Олена
Хто думає про сільські школи? Швидше за все закрити школу, про дітей ніхто не думає.
Василь
Для Олена: в наших шановних депутатів та урядовців думати немає чим. Випадкові люди без освіти, або з липовою освітою,які у напростішому тексті роблять купу помилок не можуть керувати. Невже Ви не зрозуміли?
Коментувати
Аминь селу
Что творят. Открыто геноцидят. Земля в сёлах срочно понадобилась,простой люд мешает. Да успокойтесь,реформаторы,всё идёт по вашему плану. Молодёжь массово уезжает,причём кто куда. Надежда была на Зеленского. Теперь полное разочарование. Село,аминь тебе!
Люда
Для Аминь селу: так і є. Земля селянина то ласий шматок, дитина селянина - занадто дорого обходиться державі.
Коментувати
ЛОРА
ГРОШЕЙ НЕ ЗНАЙШЛИ - ОСЬ І ВИХІД- ЗАКРИТИ ШКОЛИ, ЛЮДЕЙ БЕЗ РОБОТИ ЗАЛИШИТИ, СІМ"Ю БЕЗ ГОДУВАЛЬНИКІВ. ЗАТО КОШТИ НА АУДИТ, ШТАТИ БЮРОКРАТІВ, ГАРНИЙ АСФАЛЬТ ЗАМІНИТИ НА ТРОТУАРНУ ПЛИТКУ, СЕЛО ХАЙ ВИМРЕ. Гарна політика. Граблі ті жі.
Анна Мирза
Это легче сделать, чем позаботиться о невымирании сел и людей в них. Да они неждут оптимизации, только не трогайте их. Пусть дети в этих маленьких школах сохранят культуру и сельский быт этих сел. Не трогайте!
Олег Посохов
Новому міністру спочатку треба побувати в ціх малокомплетних школах та в цих селах, та поспілкуватися з учнями, вчителями, мешканцями цих сіл, а потім оптимізувати мережу шкіл. Дорог немає, автобуси ..., про яку якість ви кажете, якщо діти яких підвозять до опорних шкіл не мають змоги займатися ні в гуртках ні в секціях, ні приймати участь в житті класу та школи, потрібно їхати до дому по бездаріжжю.
ЛОРА
Для Олег Посохов: Ви що! вона ж 2 роки в Києві вчилася, яке село. Діти будуть в чужій школі чужаками, сидіти там з 8 до 16.00 год. та ще по 30 хв. на дорогу. Скільки буде робочий день у дитини без обіду, 9год. - норма у дорослого 6-8год. Так кому аудит провести по знанню Конституції?
Коментувати
Рита
Дітей дирявою і холодною тарадайкою в іншу школу, вчителів - на вулицю, як собак... Реформа супер!!! Розуму багато не треба... А от, що на початок жовтня підручників досі нема, то це нормально.... У нас же реформа...
Прохожий
Для Рита: Є українська приказка: "Бачили очі що брали - тепер їжте, хоч повилазьте" - яку владу обрали, таке життя і маємо.
Рита
А попередня була краща? Те ж саме робила....
Vitaliy Dribnytsya
Ви ще Кравчука згадайте. Голосували за Зе, то мовчки ковтайте
Коментувати