МОН пропонує фінансувати дитсадки з бюджету

У відомстві наголошують, що дошкільна освіта не має бути заручником доходів громад

МОН пропонує фінансувати дитсадки з бюджету

Сьогодні дошкільна освіта повністю фінансується з місцевих бюджетів і є заручником доходів громад. Про це сказав заступник міністра освіти Павло Хобзей, виступаючи на Карпатському форумі регіонального розвитку.

За словами чиновника, щоб це виправити необхідна субвенція з державного бюджету.

«Ми живемо у світі, де передові країни зараз роблять наголос на ранньому розвитку дитини. І ранній розвиток - це вже не з трьох років, коли в нас починається масова дошкільна освіта, а мало не з утроби матері. У нас зобов‘язання щодо дошкільної освіти не прописані в Конституції так, як щодо шкільної. Це дає підстави Міністерству фінансів говорити про те, що дошкілля - питання місцевих органів самоврядування, яке вже роками повністю фінансується з місцевого бюджету. Тут є об‘єктивна складова - після реформи децентралізації державний бюджет втратив значні ресурси. Однак нам потрібно шукати рішення, бо наша країна втратить позиції в розвитку людських ресурсів. Дошкільна освіта не має бути заручником доходів громад, потрібна державна субвенція, щоб вирівняти можливості дітей по всій країні. І в прийнятті цього рішення нам потрібна підтримка народних депутатів, бо самі ми таке питання вирішити не зможемо», - зазначив Хобзей.

Він також наголосив, що наразі основне тактичне завдання Міністерства освіти у сфері дошкільної освіти - домовитися з місцевими органами самоврядування у великих містах щодо ліквідації черги дітей у дитсадки.

«Потрібно розуміти, що черга в дитсадки - проблема великих, заможних та розвинених міст. Це якраз ті органи самоврядування, що найбільше виграли від децентралізації та отримали найбільші ресурси. Зараз на доручення прем‘єра ми спільно з органами місцевого самоврядування створили план подолання черги до 2020 року і маємо виконати його вчасно», - підкреслив заступник міністра.

Освіта.ua
31.05.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталія
У місті Дніпро на підставі приказу 29 Департаменту освіти та гуманітарної політики зараз активно йде оптимізація працівників дитячих садків. Вже з 4 липня 2018р.скорочують інструкторів фізкультури . Тепер дошкільники у м.Дніпро залишаються без кваліфікованих педагогів, а працівники які підпадають під скорочення мушуть йти на біржу труда.
василь
кинули освіту місцевим царькам ті що хочуть з нею те і ворочуть. державну субвенцію деребанять як їм заманеться і розповідають що у вас незабеспеченість заробітної плати а гриневич божиться що грошей вистачає і всі вони направлені на місця. понаплодили знову відділів освіти якими керують куми брати свати і тд. як би була чітка вертикаль від школи до міністерства все булоб зрозуміло а так дуже вигідно кивать одне на одного і нізащо не відповідать.
вчитель
В Чернігові десятимільйонну державну субвенцію на сесії міської ради депутати роздерибанили. Половину освітянських і медичних грошей обранці віддали управлінню житлово-комунального господарства на асфальтування міжбудинкових проїздів. Джерело: https://cheline.com.ua/chelinetv/suspilstvo-video/groshi-z-uchitelskih-i-likarskih-zarplat-sesiya-miskradi-perenapravila-na-remonti-dorig-video-132731 © Чeline | cheline.com.ua/