Області затримують кошти на освітній простір

За словами міністра, лише три області направили кошти для облаштування перших класів

Області затримують кошти на освітній простір

Області мають віддати на місця виділені урядом гроші на облаштування освітнього простору у перших класах. Про це під час перебування в Одесі сказала міністр освіти Лілія Гриневич.

За її словами, поки гроші пішли лише в трьох областях, усі інші мають пришвидшитись.

«Якщо є проблеми – ми допоможемо, але тендери – це довго, і починати треба якнайшвидше», – додала Гриневич.

Вона також наголосила, що така реформа неможлива без довгої систематичної роботи та підтримки.

«Зараз ми виділили майже 1 млрд грн на закупівлю меблів, дидактичних матеріалів для Нової української школи, але загалом на реформу освіти для початкових класів виділено майже 1 млрд 900млн, тобто майже 2 млрд. Таких інвестицій у початкову школу ніколи не було, і без підтримки цього було б неможливо досягти», – розповіла Лілія Гриневич.

Як відомо, Міністерством освіти затверджені Методичні рекомендації щодо організації освітнього простору Нової української школи, які мають взяти до уваги навчальні заклади. Документ містить опис облаштування навчальних кабінетів та загальні вимоги до обладнання загального призначення, зокрема, шкільних меблів.

Освіта.ua
21.05.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оксана
Нам одразу сказали, що парт не буде! Те саме з меблями! Тепер треба не до навчання готуватися, а думати , де дістати ті меблі і ті парти!
Галина
МОН, як завжди, відмахнулись невеликими подачками і звалили відповідальність на інших. А місцевим тільки дай таку можливість - деребанити гроші. Ось і будуть сидіти першокласники за неякісними партами (постачальниками яких будуть родичі чи самі можновладці). Гроші спишуть, тут вони всі сили прикладуть, а красива картинка, яку нам так гарно подають із МОН, залишиться просто черговим "пшиком" реформ. Вже навчені попередніми реформами із поліцією та медициною. Таке відчуття, що вони там прикидаються дурнями, та розповідають нам казки про реформування, в які, до речі, самі не вірять.
Просто Вася
Уявляєте ЦІЛИЙ 1МЛРД!!! виділили. А ви в курсі, що у державному Нафтогазі перші 5 людей офіційно отримує за рік 1 млрд. зарплати! А тут на більше 16000 перших класів! Десь тут підвох....
serj
Для Просто Вася: 22 000 першокласників
Коментувати
ааы
работая в школе, где есть апробация новых программ для 1х классов, хочу спросить, не мало ли вы "выделили" ? или на местах опять раздеребанили?
Сергій
Весь час кортить запитати, а чому б МОН не скомплектувати готові, раціонально продумані і обгрунтовані набори всього необхідного для першого класу та не поставити їх до кожної школи відповідно до потреби? І парти, і комп’ютерне обладнання, мультимедійне обладнання? Місцеву владу поставити перед фактом, що необхідно внести ось таку конкретну частину фінансування(загальна ціна мінус виділені державою кошти). Умови мають бути рівними для всіх першачків України, а не залежати від позиції місцевих органів влади. Питання зв’язане з фінансуванням, а ,отже, куплять щось подешевше і непотріб, аби лише доповісти, що НУШ працює! Є ризик, що гроші викинуть на вітер, чи то з незнання, чи просто аби пошвидше закрить питання, бо затягнуть до 1 вересня і все доведеться вирішувати експромтом. А хто буде контролювати раціональність та ефективність витрачання коштів? Яким чином?
Ярослава
Для Сергій: Підтримую Вашу думку!
Коментувати