Оклад вчителя має становити 6 тисяч, - профспілка

Профспілка працівників освіти висловила занепокоєння з приводу норм проекту бюджету на 2017 рік

Оклад вчителя має становити 6 тисяч, - профспілка

Профспілка працівників освіти і науки висловила занепокоєння з приводу норм та положень проекту закону «Про Державний бюджет України на 2017 рік» стосовно рівня прожиткового мінімуму, розміру оплати праці працівників освіти, забезпеченості видатками на освітню галузь та стипендіального забезпечення тощо. Про це йдеться у листі профспілки до Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти.

У профспілці наголошують, що Кабінетом Міністрів при підготовці та схваленні проекту бюджету не враховано домовленостей, досягнутих при підписанні нової Генеральної Угоди на 2016-2017 роки про забезпечення у 2017 році скорочення грошового розриву між розміром посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки і мінімальною заробітною платою на рівні, що перевищує прогнозний індекс споживчих цін.

«Через порушення закону «Про освіту» середній розмір посадових окладів педагогічних працівників становить 38,5%, а науково-педагогічних працівників  - 33,4% від законодавчо гарантованого, складаючи  відповідно 2334 та 4053 гривні. З дотриманням законодавчих гарантій середній розмір посадових окладів педагогічних працівників мав би становити в липні 2016 року 6064 гривні, а науково-педагогічних - 12128 гривень, тобто на рівні середньої та подвійної зарплати в промисловості», - повідомляють у Профспілці працівників освіти і науки.

Також у профспілці зазначають, що не можуть бути підтримані наміри про підвищення лише на 2 тарифні розряди посадових окладів та ставок заробітної плати вчителів та педпрацівників шкіл.

«В Державному бюджеті необхідно передбачити видатки на підвищення посадових окладів та ставок заробітної плати всім педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальних середніх, професійно-технічних, вищих та інших типів навчальних закладів і установ освіти, а також науково-педагогічним і науковим працівникам з безумовним дотриманням вимог Закону України «Про освіту» з урахуванням рішень судових органів», - йдеться у листі до Комітету ВР з питань науки і освіти.

У профспілці також вважають неприпустимими пропозиції щодо механізму стипендіального забезпечення студентів.

«В проекті Держбюджету Міністерству освіти і науки закладено лише 2 млрд. гривень для виплати академічних стипендій та 1,99 млрд. гривень для виплати соціальної стипендії. Такими, що не відповідають статті 62 Закону України «Про вищу освіту» є норми щодо передбачення видатків на соціальні стипендії студентам вищих навчальних закладів Міністерству соціальної політики, обсяг яких складає 992 969 тис. гривень. За оперативними розрахунками, основаними на чисельності студентів, які отримують академічну та соціальну стипендії, для забезпечення реалізації статті 62 в бюджеті необхідно передбачити 10,5 млрд. гривень, з них 9,5 млрд. - для виплати академічних стипендій і 1 млрд. - для соціальних стипендій. Тому стаття 27 Законопроекту потребує скасування», - зазначили у Профспілки працівників освіти і науки.

Освіта.ua
07.10.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Шиншилла
Почему учителю 6 тысяч минус налоги и потери при отпусках "за свий рахунок", а нардэпам-прогульщиками почти 40 тысяч? Ну да все ясно, они готовят себе высокие пенсии, чтобы не бедствовать в старости. При этом зарплата нардэпов это не единственный источник их обогащения. Я так понимаю, это взятка им за нарушение конституции и принятия законов "под себя".
Педагог
Для юрій . А хто приходить у школу з практикою чи стажем кожен вчитель починав з 1 уроку і першого року роботи
ursa major
Тарифи піднімають щоквартально на 20-25%. А зарплати учителів лише одноразово на третину, і то, невідомо коли. Слава Україні!!! Слава перевертням у вишиванках. Якщо нація не в змозі гармонічно співіснувати, Бог посилає війну. Москалі своїм шансом скористалися!!!
Ігор
Я рік назад був мобілізований пройшов всю службу, зараз також проблеми з зарплатнею, бог з нею що не велика так і ту не плотять, під час служби, коли був в донецькій обл. Нам також не платили, але ми в складі взоду пішли виясняти, на протязі тижня все заплочено. А нам тут директори попросили не їхати кричати, бо їм так сказали щоб нас невдоволених стримували. Так вибачте, запитання навіщо так руйнувати те за що зараз гинуть хлопці, адже по закону про демобілізацію вчителів багато зосталося там тому що хоть ризиковано але сімї нагодовані хоч і далеко.
Вчитель
І робота завуча і директора і вчителя не оцінена належно у кожної категорії вистачає роботи не обливайте брудом один одного хто більше працює хто менше тільки у різний час всі ми педагоги завжди у чомусь обділені і чогось чекаємо від когось надія тільки на себе знайти іншу роботу немає можливості і немає потреби так що треба виходити із ситуації або знаходиьи інший підхід
Марія
Викладач Літинський виграв суд у Кабінету Міністрів про неправильне нарахування нам зарплати (про що повідомлялося на даному сайті). Але законне рішення суду влада не поспішає виконувати. Що думає шановне вчительство з цього приводу? Чи хтось в Україні подає на суд щодо перерахування зарплати? Чи так і дальше будемо мовчати і нехай нас мають за ЛОХІВ??????
Сергій
Здоров я всім, я молодий вчитель з Одеської області, Березівського району більше деталей вибачте говорити не буду, нам по телебаченню говорять підвищать зарплати))ми в районі взагалі за вересень місяць станом на 13 жовтня нічого не отримали і так всі школи, дуже цікаво як жити, платити за ком послуги, особливо за світло та газ, я незнаю за що годувати сім ю, одягати дитину. В голові питання навіщо віддав навчанню 5 років, коли тепер в поліції чи армії навіь без навчання отримаєш в рази більше. Таке відчуття що держава кидає нас вчителів особливо молодих на призволяще а годує лише обіцянками. Я взагалі то оптиміст але коли нема за що купити елементарні речі для дитини бо не дали зарплату вчасно то мимоволі стаєш писимістом.
как вариант
Для Сергій: не следует оставаться в школе. Уходите. Уважать станут. Цитировать. А так - будете постоянно виновен во всём и без финансирования. 25 лет тянется это уничтожение. И тянуться ещё олго будет. На Ваш век и на век Ваших детей хватит...
Коментувати
Вальцман
Бу-га-га! Межа мрій для дурних гоїв заробляти "аж" двісті доларів в місяць!
Прикро
На жаль, реальна стратегія держави в галузі освіти, як і в багатьох інших галузях, спрямована на руйнування. Україну прагнуть знищити, і це добре вдається.
СТРАЙК
СТРАЙК!СТРАЙК!СТРАЙК!СТРАЙК!СТРАЙК!СТРАЙК!СТРАЙК!СТРАЙК!СТРАЙК!СТРАЙК!
віра
терміново потрібен страйк вчителів? досить вже сміятися з вчителя та обіцяти
надія
Для віра: 20 жовтня повинен був відбутися страйк. І що? Наш шановний прем’єр, мило поспілкувавшись із профспілками, знову навішав лапші - так до 17 листопада протягне, а там ще щось навішає. Доки самі вчителі будуть тихенько сопіти та чекати , що хтось за них піде страйкувати ( "я не піду, не підпишу, а то ще виженуть з роботи, мені тут рік протягнути"), доти нам будуть вішати лапшу.
Коментувати
Гарно  у попередньому сказано!
У мене ілюзії? чи наша система освіти розвалюється? Нам терміново треба з наступного року провести реформу страшої школи. Поки дочекаємось 202N року. Вже не буде для кого її проводити. Всі розуміють якість знань 11 класу бажає тільки кращого. А говорити словами працівників УЦЗНО то її взагалі не має. Для того щоб запобігти текучості з 9 класу. Треба внести зміни у профтехосвіті. Хочуть за рік проходити 10 та 11 клас - добре. Але по закінченню дитина здає ЗНО та отримує сертифікати. І далі або вступає у той самий заклад, або вибирає інший. Крім того рвень стандарту взагалі треба відмінити. Він не дає можливість отримувати потрібну кількість знань по кожному предмету. Слід передбачити державним стандартом індивідуальні години кожного предмету для роботи з тими учнями, які дійсно хочуть учитися. Добре буде відмінити непотрібні дисципліни. Школа - це підготовка з основних дисциплін. Для чого роботи з цього щось віртуальне. Хоче дитина інші науки вивчати, нехай йде у відповідні заклади.
Голосzнарода
Для Гарно у попередньому сказано!: Проблема швидше не в тому. що хоче дитина здобувати робітничу професію після 9 класу, найчастіше за спеціальностю якої теж важко знайти роботи, а в тому, що в технікуми, коледжи після 9 класу ідуть вчитися стандартні трієчники, які в школі вчитися то не хочуть, тому для чого їм взагалі шкільна освіта, то незрозуміло. Мріють про робітничу професію, нехай її і здобувають.
Vera Rouz
Вони мріють отримати як і всі ВИЩУ освіту!Тільки трієчник розуміє, що не здасть ЗНО і тому йде до технікуму, коледжу і тд, щоб уникнути здачі ЗНО!А всі студенти коледжів, технікумів і тд потім йдуть до ВИШів!
Коментувати
Ян Чехов
К следующей осени образование загнётся. Подобное происходило в 90-х. Учителя народ терпеливый, ещё уч. год потерпят, а дальше кто куда. Зарплата в 3500 гр? Смешно... Какие реформы предложило правительство? Подняли цены на коммуналку, от 3 до 10 раз, доллар просвистели. Всё.. Какой-нибудь премьер-министр продал своё всё, чтобы компенсировать убытки от своего бездарного руководства???? Щаз.. А нам расплачиваться. Вот и будем как в 90-е искать работу вне стен школы. Да, на счёт профсоюзов, если кто-то видел как они работают расскажите, может и я узнаю.
Голосzнарода
Для Ян Чехов: Я думаю, що цього року педвузи випустили достатню кількість вчителів, щоб замінити тих, хто не хоче більше працювати.
юрій
Ну ну без практики педагогічної без відповідної методики молоді вчителі НАВЧАТь. Не смішіть мої кеди.
Голосzнарода
Для юрій: молодих вчителів 5 років у вузі чи 4 в педучилищі, коледжі учать теорії, практики та методики викладання дисциплін, після закінчення закладів освіти вони отримують про це відповідні документи, більше того основна частина педвузів фінансується із державного бюджету, із коштів платників податків, якщо вони готують непридатних фахівців, то їх всі треба позакривати, щоб не тратити дарма кошти платників податків. Також не треба виключати той факт, що навіть сьогодні значна частина студентів-педагогів мають ті чи інші педагогічні таланти, яких більша частина досвідчених практикуючих педагогів і близько не має, тому що попали на роботу за взятку за протекторатом, тому не треба ганьбити молоді покоління в їх неспроможності, тому шо серед них велика кількість розумних та талановитих. А один справді талановитий педагог вартує сотні посередніх.
Коментувати
Heinz
Під гаслами реформ, відбувається тотальне знищення української системи освіти. Політика міністерства освіти (паперотворчість, дЕтиноцИнтризм, вмотивований учитель, безвідповідальність батьків за виховання своїх дітей, постійна розвантаження-перезавантаження навчальних програм, відсутність елементарних засобів навчання) спрямована на розпал ворожнечі і ненависті між учнями (батьками, методистами... ) і учителями, на зникнення бажання в учня вчитися, а вчителя ефективно працювати. Зі сторони все виглядає так, що Українській державі не потрібні освічені люди - бидлом легше керувати. За пляшку горілки воно буде робити все, що накаже пан. Хоч в цивілізованих країнах, аналогічна праця оцінюється набагато вище, ніж робота чиновників.
Голосzнарода
Для Heinz: Висновок напрошується сам : в нас не дуже благополучна країна, але шанс зробити її кращою випав для сучасного молодого покоління, якщо подібні до Вас йому в цьому не зашкодять. Якщо ж вдасться зашкодити, то далі буде тільки гірше.
Heinz
Для Голосzнарода: Ваше, так зване сучасне молоде покоління (зовні у вишиванках, а думках з гаслами "не відкладай на завтра те, що можна вкрасти сьогодні") й знищить Україну і як державу, і як націю, якщо не візьметься за розум і не стане жити, принаймні, чесно.
Оксана
Для Heinz: 100% правда. А троллінг голосаzдупи(с) оплачується, мабуть, регулярно і краще, ніж праця вчителя.
Коментувати
українська вчителька
"Настоящих буйных мало-вот и нету вожаков!",-згадуєте слова Висоцького? Хто піде страйкувати? В колективах набереться таких десь зо 5%! Їх швидко "зламають" через коліно і ті, хто десь в куточку дзяволить забере собі й години цих 5%. Ось така справедливість! А уряд почне співати свою марудну пісеньку, що коштів немає, економіка стоїть і т.д., хоча для себе-улюблених, вони знаходять сотні тисяч щоденно, щоб їх розірвало. Тут я бачу лише такий вихід-або всі страйкувати, або ніхто!
для Anna:
имено уЧИТЕЛЯ и шКОЛА виновны в том, что чиновники используют родительские кошельки для финансирования обучения детей государства.
Eleonora Gaivoronskaya
А как быть с выполнением судебн.решения? Почему профсоюзы не судятся,а вынуждают преподавателей? И даже после вынесения решения,всего лишь"выражают озабоченность"? Київський суд зобов’язав уряд підняти зарплати бюджетникам на 22% 8 вересня, С.Літинський виграв апеляцію щодо підняття з/пл працівникам бюджетної сфери. «Рішення суду першої інстанції набрало законної сили 8.09.16. 25.05.16 київський суд визнав незаконними п.1,п.2 постанови КабМіну№731«Про підвищення оплати праці працівників установ,закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери»від 16.09.15. Цими п.п.було визначено,що попри наявну тарифну сітку для визначання ставок,з/пл вчителям нараховувалась за ставкою 1012 грн,яку множили на відповідний розряд викладача. Обґрунтувати ставку 1012 грн юристи Кабміну не змогли,відтак суд задовольнив позов Літинського. І згідно з постановою суду базова ставка для нарахування з/пл вчителям та викладачам не повинна бути меншою ніж мінімальна з/пл,яка на сьогодні становить 1450 грн.
Сенатор
Для Eleonora Gaivoronskaya: А разве у нас есть действенный профсоюз? Он только на бумаге существует! А с выиграным делом Літинського в суде как то все спустили на тормоза, даже не знаешь что дальше делать и куда снова обращатся!
Коментувати
фікса
коли страйк вчителів? досить терпіти це жебрацьке життя .
ПСИХ ЧИ НІ
Було б радісно, як би не було так сумно. Сумно, бо з легкої руки держави і ЗМІ вчителя перетворили на "хабарника", "крахобора", "вимогателя", "неробу", "педофіла" і ще незнаю в кого. Згадайте, коли в останнє ви чули чи читали в ТВ або ЗМІ про досягнення наших учнів під керівництвом вчителів або викладачів, про ту величезну кількість виховних заходів, які проводяться у кожній школі України, не згадали? І саме цікаве те, що в цьому і заключається державна політика в галузі освіти. Все СПОГАНИТИ, облити вчителя брудом, залишити голим і голодним, ЗЛАМАТИ його психологівно, посварити колег вчителів - методистів МК - адміністрацію - профспілки і все. Зараз вони нас голими руками беруть, за 30 копійок купують, а ми ??? Що таке 6000 ? Це лише, щоб відразу зовсім не виздихали, хоча це і є їх головна мета.
Тётя Мотя
Для ПСИХ ЧИ НІ: Цілком з Вами згодна! Вся травля вчителів та школи сьогодні в ЗМІ чимось нагадує мені ситуацію 13 року.коли йшла цілковита дискредитація правоохоронних органів з екранів телевізорів! Чим тоді все скінчилось-всі бачили...Не хотілось порівнювати,та якось само напрошується...
Коментувати
Сенатор
Какого числа там намечается всеобщий страйк образователей? В Италии вот захотели уменшить зарплату учителям, так там сразу СТРАЙК организовали общенациональный!!!
небайдужий2
Для Сенатор: Хоча б 5 учителів з кожного колективу (якщо профспілка не хоче) списуються в мережі, домовляються, проводять агітацію серед колег і дружно виходять на страйк. Бо діла не буде. Одні балачки
Голосzнарода
Для Сенатор: хочете долар по 40 грн - страйкуйте
гОЛОС, извини,
Для Голосzнарода: ты твёрдолобый??? Один уже боялся забастовок и действий Учителей. Через 20 лет начал орать о том, что учителя зашуганные. Ты тем же путём идёшь?
Коментувати