Підсумки 2017 року в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій року, що відбулись в українській освіті

Підсумки 2017 року в освіті: головні події

Незважаючи на зміни, що відбувались в усіх сферах освіти і науки, 2017 рік запам'ятається більшості освітян, як рік реформування шкільної освіти. Основні обговорення освітянської громадськості, експертів, політиків, попри значимість інших подій, що стосувались освітньої сфери, були зосереджені навколо питань реформування української школи.

Публікуємо перелік подій, що відбулись в українській освіті, і безперечно, впливатимуть на розвиток освітньої сфери у 2018 році.

Парламент ухвалив новий закон «Про освіту». Започаткована освітня реформа безпосередньо стосується інтересів декількох мільйонів осіб, серед яких учителі, школярі та їхні батьки. Документ був визначений одним із головних пріоритетів держави в 2017 році.

Оприлюднено текст Концепції «Нова українська школа». Документ визначає мету, шляхи та етапи реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти на період до 2029 року.

В Україні провели перше ЗНО у магістратуру. В Україні відбулось проведення першого єдиного вступного іспиту з використанням технології зовнішнього незалежного оцінювання для вступу для здобуття ступеня магістра за спеціальністю «Право».

Затверджено нові програми для 5-9 класів. Міністерство освіти затвердило оновлені навчальні програми для основної школи. У відомстві наголошують, що робота з оновлення програм здійснювалась за принципом «від предметоцентризму до дитиноцентризму».

Оприлюднені електронні версії підручників для 9 класу. Видавництва, що у 2017 році друкували підручники для 9-х класів надали МОН електронні версії підручників для розміщення їх у вільному доступі. Така новація була використана освітнім відомством вперше.

100 шкіл розпочали навчання за новим стандартом. Новий стандарт початкової школи цього навчального року пілотують 100 українських шкіл. Новий стандарт розроблений на основі концепції «Нова українська школа» та є частиною масштабної реформи середньої освіти.

Вчителів звільнили від ходіння по «мікрорайону». Уряд затвердив Порядок ведення обліку дітей шкільного віку та учнів, який замінить Інструкцію з обліку дітей і підлітків шкільного віку. Відтепер залучати учителів до обліку дітей, охоплених освітою, заборонено.

МОН затвердило нове положення про ДПА молодших спеціалістів. Учні та студенти професійно-технічних і вищих навчальних закладів, які здобудуть повну загальну середню освіту, складатимуть обов'язкове ЗНО з української мови і літератури.

Уряд затвердив план реформ до 2029 року. Уряд оприлюднив план заходів із запровадження Концепції реформування середньої освіти. Документом передбачені кроки, які мають здійснюватись різними інституціями, що відповідають за реалізацію політики в освітній сфері.

Парламент ухвалив закон про інклюзивну освіту. Закон закріплює право на освіту осіб з особливими потребами і надає їм можливість навчатись в усіх навчальних закладах. Також закон визначає поняття «особа з особливими освітніми потребами», «інклюзивне навчання».

Освіта.ua
29.12.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Учитель, Львів
Питання фінансової відкритості - це дуже важливо. Директори явно зловживають своїми обов’язками примушуючи учителів проводити ремонти за власний рахунок. Крім того вважаю недопустимими випадки, коли примус переходить у форму ультиматуму. Зробеш ремонт, будеш мати навантаження, а якщо ні - твої власні проблеми. Яка ми держава. До того часу, доки нашими сусідами буде Європа та Білорусія, ніхто з людей не повірить, що так повинно бути. За звичайний стан речей, такі речі, педагоги теж не сприймуть.
учителька
Ви там напевно за адресом дізнаєтесь хто я, а далі школа, район, прізвище директора. По вашому це гарно, коли добровільно примусово дирекція спонукає учителів робити ремонти за свої гроші? На це йде від одного учителя 4000, 5000. Декількох, сума пдвоєна, або потроєна. Від чого на душі тяжко. Перед батьками директор звітує. Учительських грошей потрачено на ремонти 2000 найільше 5000. Л.М. Гриневич скажіть, хіба так можна? Я проста учителька, досягнень не маю. Йду кожного дня і стараюся виконувати програму. Дбаю що учні могли засвоєти подані їм знання. Постійно проводжу чесний контроль, інакше жодної результативності від роботи не буде. На уроках виховую в учнях повагу до держави. Прошу від вас тільки одного. По мірі можливостей зробіть порядок з грішми.
Учитель, Львів
Для учителька: Сомніваюся, що комусь потрібна ваша адреса. І взагалі вами дивуюся. Вас не турбує, що ви робите ремонт за власні кошти, а головна причина незадоволення це директор, який замовчує і не оприлюднює суми вкладені учителями в ремонт. А може ви взагалі не учитель? Я наприклад не знаю жодного учителя, який буде перейматись такими проблемами. Батьки так. Адже тоді витрачені не по призначенню їх гроші, прикривають учительськими. Перш ніж писати до міністра подібні репліки. Добре їх обдумайте. Безсмисловим набором літер і фраз ви нічого не досягнете.
Коментувати
таковенько
Який з цього висновок? МОНУ старалося працювати. Щось вдалось, а щось ні. Влада завжди переможці, а переможців не судять. Тепер прозріваю і розумію. Чому школи не оприлюднили фінансові звіти? Виходить їм так можна. В іншому випадку, попередження від департаментів, а далі штрафи. Гроші далі з учнів витягують. Все як у Маяковського " если звезды зажигают, значит это кому-то нужно, значит кто-то хочет, чтоб они были". Тобто гроші будуть тягнути й далі.
unforgiven 2
2017-й запам’ятався тим, що навчальні програми для 5-9 класів розвантажували всім колгоспом, вже після того як були надруковані підручники, бо в міністерстві освіти і науки лише імпотенти сидять.
Witalina
Для unforgiven 2: "Розвантажували всім колгоспом" - а в результаті,що хотіли ,те й написали( Оновлена програма з історії) Страх Божий!!!
Коментувати
Анна
Мікрорайон для шкіл залишився, у відділі освіти сказано було, щоби ми не звертали на цей наказ уваги, бо не було постанови, яка б зобов’язала органи місцевого самоврядування цим займатися. Також, ніхто не відміняв щорічний звіт 77-рвк. А його без мікрорайону не зробиш. Тому, маємо що маємо. Закони приймаються, але не виконуються.
?
Кто подскажет, где и каким образом отстаивать свои права по этому вопросу?
Павлович
"Залучення працівників навчальних закладів до організації та ведення обліку дітей шкільного віку забороняється."-цитата з ст.7 Постанови КМУ від 13 вересня 2017 р. № 684 -які ще питання? Тицьніть відділу освіти межи очі постанову. Чи може Кабмін їм не указ? Вони (ВО) вважають наказ Держкомстату 06.08.2010 N 317 таким, що має вищу юридичну силу відносно Постанови КМУ? До речі, в наказі Держкомстату ЖОДНОГО слова про навчальні заклади.Там тільки відділи освіти,що повинні цю звітність заповняти. Посилання:http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/684-2017-%D0%BF Також: http://consultant.parus.ua/?doc=09WJS0F456 А для Анна: почитайте,ХТО подає звіт 77-РВК( там на бланку написано в графі"Подають")
алекс
якщо не хочеш працювати, то пиши заяву і на всі 4 сторони. тоді непотрібно буде ходити помікрорайону. у кожній професії є плюси та мініуси.
Коментувати
Залізняк
27грудня держсекретар Поляннський підписав наказ про призначення директора Вищого респ. Училища фізкультури- вора і бандита!!?? За три роки унікальний заклад знищено: звільнено більше 500 тренерів, вчителів... проти цього бандита порушено кілька кримінальних справ. Ну і що ??? За це ми стояли на Майдані??
алекс
Для Залізняк: мабудь ДА
Коментувати