Оприлюднено текст Концепції "Нова українська школа"

Документ визначає державну політику у сфері реформування середньої освіти до 2029 року

Оприлюднено текст Концепції "Нова українська школа"

Кабінет Міністрів оприлюднив текст Концепції «Нова українська школа», що була схвалена урядом у грудні 2016 року.

Документ визначає мету, шляхи та етапи реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти на період до 2029 року.

Метою Концепції є забезпечення проведення докорінної та системної реформи загальної середньої освіти.

Автори Концепції зазначають, що реалізація документа створить умови для реформування середньої освіти з урахуванням досвіду провідних країн світу.

Зокрема, будуть розроблені нові стандарти змісту загальної середньої освіти, що ґрунтуватимуться на компетентнісному та особистісно-орієнтованому підході до навчання.

Також передбачено перехід до 12-річної середньої школи із трирічною профільною школою, що матиме академічне або професійне спрямування.

Планується реформувати систему управління середньою освітою, зокрема,  школа має отримати право розробляти і впроваджувати власні освітні програми. 

Концепція “Нова українська школа” передбачає також стимулювання особистого і професійного зростання педагога, надання йому академічної свободи, матеріального стимулювання, зокрема шляхом підвищення розрядів у Єдиній тарифній сітці.

Ознайомитись із концепцією

Освіта.ua
02.02.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга Василівна
Загалом все дуже цікаво, вчасно і необхідно, але вічне але. Хто буде фінансувати придбання всього необхідного, за переліком у рекомендаціям, для комплектування кабінету 1 класу. Крім того ніякої рівності у заробітної плати між містом і селом бути не може. Сільським вчителям надбавки за престижність професії не виплачували і не будуть. Крім того в сільській школі вчитель все купує власним коштами, як для своєї роботи, так і для роботи учнів.
Борис К
Непрофессионально - отсутствует самая главная компетенция... Грустно!
голова
я ебу далбайоби лучше нахуй сходите параывкерыкерыке
петька
пидорі блядь идить нахуй 12 год сами учитесь нахуй оно надо
фіалка
вчителя треба поставити на ту височинь де він не стояв. а батькам, які незавжди мають освіту, керувати роботою учителя не треба, а треба лише співпрацювати. і взагалі, хотілося б змін таких, щоб без дом. завдань. учні працюють у школі 7-8 годин у дома - щоб бути успішним 3-5 год. а ні депутат, ні слюсар, ніхто інший дом. завдань не бере. дитинство коротке, до школи, а працювати до смерті.
Станіслав
Риба гниє з голови! Ця міністрка є заслабкою для такої роботи, одна справа, коли вона була депутатом і говорила там щось, а стала міністром, то взагалі загрузла у говорильню. Корупція в освіті - ось з чим потрібно змагатись, а не узаконювати побори у школах, хоч де їй до цього.
так и есть
Какая "НОВА"? Все держиться на совковый традициях. И ничего нового от работы на районо и гороно не будет. Издержки паразитирующего социализму.
его
Для так и есть: Не тільки тримається, а корінням проросло. Дуже сумно від іншого. Від нового закону нчого не буде мінятися. Керівники далі будуть вічними. Жодних прав у батьків. Нам знов хочуть втикнути ту саму совкову модель. Довго напевно вчать у районо носити, що так не хочуть з ними розлучатися. Всі це розуміють і інтуітивно відчувають. А подібними питаннями - чому не вірять владі, краще не задавайтеся. Всі розуміють, що куди і звідки. Тотальна омана в якій хочуть тримати народ має два кінці. І один з них веде до повної недовіри владі.
Коментувати
веселый народ
Все ваши реформы без изменения ничего не стоят.
мешканці
Сама міністр казала. 25 дітий не менше. Чого все рішают за нас. Хто ми у цій державі?.
Виктор
Для мешканці: ЗАКОН УКРАЇНИ Про загальну середню освіту (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1999, № 28, ст.230) Стаття 14. Наповнюваність класів загальноосвітніх навчальних закладів 1. Наповнюваність класів загальноосвітніх навчальних закладів не повинна перевищувати 30 учнів.
Коментувати
с другой стороны
Понимайте это все набор слов. Где конкретные планы изменения качества образования?
человек из системы
Одинаково и даже плюс от нового закону об образовании. Но что от этого изменится? Предлагают новое, когда хорошо измененное старое же себя не оправдывает. Предлагаю принимать только тогда закон, когда мы полностью будем готовы начать учится за кредитно-модульной системой обучения и оценивания. Когда буде завершен процесс создания опорных школ. После ведения электронных журналов. Сами Гриневич и КМУ посудите. Получить то что есть и в целом ничего. Считаю надо работать на доверие людей.
Сеньйора
Коли на цьому сайті почнуть пропонувати щось "дєльне", а не бухтіти. Бухтять бестолкові, а ділові пропонують! Шановні вже думайте над цим. Ви що, думаєте інший міністр освіти кращий буде? Якщо ми самі станемо "дельними", то і реформи побіжать!
Українська вчителька
Для Сеньйора: Шановна! Мені колись наш директор при всіх заявила, що, мовляв, закрийте рота, у нас є КОМУ ДУМАТИ (це дослівно)! І це все на мої "дєльні" пропозиції суто по робочим моментам. А ми (вчителі на сайтах)маємо право обговорювати (а не "бухтіти")і вимагати зміни міністра до тих пір, доки його робота не почне приносити позитив у нашу справу! Міністри-це найняті слуги народу, а не навпаки! Якщо ваш слуга займається казна- чим ви будете сплачувати йому за невиконану роботу, як би він не виправдовувався?
из системы
Для Українська вчителька: Министр слуга народа. Но решения в многом диктуют обстоятельства, ситуации, правительство, ВР и так далее. Не считают за вариант все валить на министра.
Коментувати
ДЛЯ міністра
Ніколи в цій країні з цими "ПРАВИТЕЛЯМИ" вчитель не буде в приоритеті, в нас ніколи не буде нормальної заробітної плати.Ціль цієї реформи одна - закрити побільше шкіл, зменшити видатки на освіту, щоб мати можливість КРАСТИ з бютжету ще в більших обсягах.Де вони знайдуть колосальні кошти на обладнання нових опорних шкіл, якщо осоромились навіть з січневим підняттям зарплат!Після такого міністр, і не тільки, мають йти як мінімум в відставку!
ПЕДАГОГ
МИ,ВЧИТЕЛІ ШКІЛ,ВИМАГАЄМО НОВОГО ЗАКОНУ "ПРО ОСВІТУ" ЗА ЯКИМ І БУДЕ РЕФОРМУВАТИСЯ ОСВІТА!!! А ВСІ МІНІСТЕРСЬКІ КОНЦЕПЦІЇ, ВСІ ПОТУГИ ОНОВИТИ ЗМІСТ ОСВІТИ,ПРОГРАМИ,ПІДРУЧНИКИ, СЛУЖАТЬ ШИРМОЮ,ОКОЗАМИЛЮВАННЯМ, ЩОБ ОСВІТЯНИ РАПТОМ НЕ ЗРОЗУМІЛИ,ЩО МІНОСВІТИ,КАБМІН НІ НА ЩО НЕ ЗДАТНІ!!!! ЗДАТНІ ЛИШЕ ЗБУРЮВАТИ НИВУ ОСВІТЯНСЬКУ ТА КРАСТИ МІЛЬЙОНИ ПРИ ПОВНІЙ БЕЗДІЯЛЬНОСТІ І НЕКОМПЕТЕНТНОСТІ!!!!!
думка
Автори Концепції зазначають, що реалізація документа створить умови для реформування середньої освіти з урахуванням досвіду провідних країн світу. Скажіть, будь ласка, а скільки можна копіювати того, що в інших країнах світу? Український вчитель теж компетентна людина і непотрібна його постійно принижувати, бо " риба завжди гние з голови" , то подумайте , що ви робите з українською освітою. Я повністю згодна з тим, що ВИ просто набиваете кармани міліардами за рахунок цих реформ, а про дітей ви навіть і не думаете. Розповідаете нам всім про якусь УТОПІЮ ( створення гуртожитків ( в яких ходод), підвіз дітей .....
Анонім
Ось вас система приниження молодого вчителя, який має 11 розряд!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Всі оклади за ЄТС розраховуються від прожиткового мінімуму на працездатку особу, встановленого на 1 січня 2017 року, тобто визначаються множенням тарифного коефіцієнта за кожним розрядом на 1600. Всім працівникам, чия зарплата, що розрахована з цих розмірів посадових окладів, буде меншою ніж 3200, треба буде доплатити до цієї суми. І в багатьох випадках зарплата працівників з 1 по 11 розряд може бути однаковою - 3200. А у прибиральників та сторожів - вищою, бо першим проводиться 10 відсткова доплата за застосування дезінфікуючих засобів, - а це 160 гривень, а сторожам 40 відсотків за роботу у нічний час +640 (40% * 1600) гривень до 3200. Але в постанові № 1037 зобов’язано керівників диференціювати заробітну плату кожного з працівників, у кого буде 3200, шляхом встановлення доплат, надбавок, премій з урахуванням складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів його роботи в межах фонду оплати праці. Це...
Накипелов
В європейських школах Учитель працює на Дітей, а в Україні на папери і перевіряючих.
до Гриневич
Одна реформа до 2029 року? Це хто її буде проводити. Пишіть щось правдоподібне.
его
Для до Гриневич: А як інакше прикривати своє невміння проводити зміни? На змінені навчальні програми можна переходити навіть наступного року. Одна реформа за іншою. Всі невдалі. А як вони можуть бути вдалими, якщо знов терміни тягнуться десятками років.
Коментувати
мешканці
По вашому, як має виглядати українська школа? У нас на Буковинні рахуюють, що це має бути заклад котрий хоче. Перевести дітей з добрих умов у погані і це називати опорною школою? Користі писати на ниши сайтах нема ніякої. А мовчати і дивитиси, як діти будуть мерзнути і їх будут учити учителі, котрі мають диплом оден, вчут предмет зовсім далекий другий ми не будемо. Вони добри знают, що про наші плани писати далі. Тому читайте. Про цю школу вже тут писали одні батьки. Тепер зовсім другі. с. Нові Драчинці. У нашій школі більше 50 дітий. Сама міністр скзала - закривати до 25. Вони все це роблять аби получити міліони гривнів. Діти їм однаково! Про ту школу багато поганого писали. І до них ми не хочемо. Спочатку умови, а після того закриття.
Vladimir Che
Для мешканці: Без найменшого сумніву школу в якій всього 50 дітей ЗАКРИВАТИ . Та що там 50 - менше 120 учнів - ЗАКРИВАТИ .
Арго
Для Vladimir Che: це не ваших дітей втзитимуть по поганих дорогах за тридев’ять земель у холод, спеку. Тому такий розумний?
мешканці
Для Арго: Ми навіть не розуміємо що писати. Дорога 3 км. Де їде одна маршрутка. Ми не згодні з умовами. 5 клас йде до дому у першій годині, а 11 у 4. Ці малі діти мают чекати до 4 години? Їм треба міліонів. Ви всього не знайте. Про цю школу вже багато писали тут. І писали так, як є.
Коментувати