Рада прийняла закон про інклюзивну освіту

Парламент ухвалив законопроект про навчання дітей з особливими освітніми потребами

Рада прийняла закон про інклюзивну освіту

Верховна Рада прийняла закон №6437 «Про внесення змін до закону України «Про освіту» щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг», повідомляє Українська правда. Життя.

За законопроект, ініціатором якого є дружина президента Марина Порошенко, проголосували 297 народних депутатів.

Новий закон передбачає закріплення права на освіту осіб з особливими освітніми потребами і надання їм можливості отримувати освіту в усіх навчальних закладах, у тому числі безоплатно в державних і комунальних навчальних закладах. Зокрема, закон визначає поняття «особа з особливими освітніми потребами», «інклюзивне навчання».

Також документ запроваджує та регулює дистанційну та індивідуальну форми навчання. Окрім того, він регулює можливість особам з особливими освітніми потребами отримати психолого-педагогічну та корекційно-розвиткову допомогу, створити для таких осіб інклюзивні та спеціальні групи (класи) у загальноосвітніх навчальних закладах.

За словами голови парламентського Комітету з питань науки і освіти Олександра Співаковського, документ був одноголосно схвалений на засіданні комітету.

«Цей законопроект дає меседж до прийняття базового закону «Про освіту» в цілому. Я сподіваюсь ми його будемо розглядати 11 липня у цьому залі», – наголосив він.

Освіта.ua
23.05.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталія
"особливий" учень ніяк не впливає на успішність в класі . Освіта школярів заленить від них самих і батьків. Просто в таких класах має бути асистент вчителя з відповідною освітою. А діти з особливими потребами можуть набагато краще засвоювати матеріал - оскільки вони з малечку навчені працювати над собою.І з досвіду скажу, що деяких звичайних учнів хочеться назвати недообстеженими.
Sorano
Цікаве в нас законодавство останнім часом.Спочатку громадянства позбавили,тепер от дружина президента законопроект ініціює.А от ми колись вчили,що на це має право лише президент,депутати ВРУ та уряд...А сам закон просто важко пояснити!З дітьми з обмеженими можливостями повині працювати відповідні педагоги в відповідних умовах.Цікаво,наскільки ефективнимистануть зміни,хоча здається вже усе зрозуміло...
Світ навиворіт
Хочу запитати лише одне: а діти Марини Порошенко навчаються у класі з дітьми з особливими потребами? Не думаю, що вони з Петром посадили б своїх дітей у клас, де є інклюзивне навчання... А саме страшне - коли пройде ера Марини Порошенко, наступна перша леді не буде перейматися проблемами таких дітей і залишиться освіта біля розбитого корита: і викинуть жаль, і прати не можна...
Знову все через 5 точку
Я - вчитель. І мене НІХТО ніколи не вчив, як працювати з дітьми, які мають особливі потреби. Цьому вчать дефектологів. Для того, щоб садити таких дітей у класи, може треба для ВСІХ вчителів, які будуть з такими дітьми працювати, провести курси, навчити їх. Тільки не так "навчити", як в інститутах післядипломної освіти, а по справжньому. Інклюзій є багато, вони різні, підхід до кожної такої дитини теж повинен бути різний. Ну і де мені отримати такі знання? Хто мені дасть поради, як працювати з 29 учнями без інклюзії і з 1, який має ДЦП, який має затримку психічного розвитку?
Олекса Позняк
Учил одного мальчика - все отказались от него под разными причинами. Плохо будет ему в школе. То сопли у него ползут а он не чувствует, то газы некстати. Представляю каково ему будет среди детей
Anna Krivonogova
Жінка Президента має педагогічну освіту? Чи вона дала завдання і у МОНі, як зазвичай, прогнулися? Хто ретельно вивчав це питання? Де спілкування з педагогічною спільнотою (у тому числі з фахівцями з питання "особливої педагогіки")? Чи є розуміння того, що після "впровадження" (нав’язування) такої освіти можуть постраждати всі: і діти, і батьки, і вчителі?!
Держава і кухарка
Піар. І взагалі яке відношення має жінка президента до освіти? Чому вона є ініціатором такого закону? Якшо до звичайного середньостатистичного класу добавити "особливого" учня, то чи зросте успішність в класі???
Ирина
А про обычный детей вы не думаете? Для них нормальные условия кто-нибудь будет создавать?