Оприлюднено нові програми для 5-9 класів

Міністерство освіти затвердило оновлені навчальні програми для учнів 5-9 класів

Оприлюднено нові програми для 5-9 класів

Міністерство освіти затвердило оновлені навчальні програми для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.

Загалом, зміни стосуватимуться 40 навчальних програм базової школи.

В освітньому відомстві зазначають, що робота з оновлення програм здійснювалась за принципом «від предметоцентризму до дитиноцентризму».

«По-перше, необхідно змістити акценти у меті навчання. Кожна програма містить власну мету і завдання. Варто мати єдину мету базової освіти, а в навчальній програмі опис механізму її досягнення засобами відповідного предмета. У такому разі головним стає учень, який навчається, а не предмет, якому навчають», - зазначають розробники програм.

Передбачається, що оновлення програм 5-9 класів сприятиме формуванню ключових компетентностей школярів, таких як: спілкування державною та іноземними мовами, математичної компетентності, основних компетентностей у природничих науках і технологіях, інформаційно-цифрової компетентності, умінню вчитися впродовж життя, ініціативності і підприємливості, соціальної та громадянської компетентності тощо.

Автори змін зазначають, що кожен навчальний предмет має формувати не лише суто предметну компетентність, а й вносити свій вклад у формування ключових.

Наскрізні змістовні лінії оновлених програм, за визначенням їх розробників, мають відбивати провідні соціально й особистісно значущі ідеї, що послідовно розкриваються у процесі навчання і виховання учнів.

«Оновлені навчальні програми відповідають на виклики сьогодення, зрівноважують знаннєвий і компетентнісний компоненти змісту освіти, є інструментом для запровадження інноваційних методик навчання, є функціональним документом для учнів, батьків і вчителів у пошуку відповіді на запитання «Для чого це потрібно вивчати?», - йдеться у презентаційних матеріалах Міністерства освіти.

Також представниками робочих груп надані роз'яснення ключових змін оновлених програм для учнів 5-9 класів.

Нові програми базової школи

Освіта.ua
12.06.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Мама школьника
Всі вчителі кричать "КАРАУЛ" всім змінам. І не знають як же вони то все будуть викладать??? тільки чомусь ніхто не переймається тим, як дитячі мізки мають ту всю дурню сприймать??? коли чиновники і вчителі почнуть не про себе думать, а про дітей?
вчитель географії
вчитель геграфії в чому полягає "оновлення" ? Не р о з у м і ю! проаналізувала ,співставила програми і що ? НЕ розумію РОЗВАНТАЖИЛИ ,внесли корективи? крім "замудрих фраз " в пояснювальній записці більше нічого Колись було :Учні повинні знати і вміти. І все зрозуміло Компетентнісний потенціал предмета не змінився Для чого і кому потрібне окозамилювання Шановні колеги -практики,може я чогось і справді не розумію?
Микола
Не встигли вибрати підручники для 9 класу, як міняємо програми? І взагалі з якого року ці програми вступають у дію?
Адмін
Ще питаннячко - а підручники будуть? Чи ми програму приймемо, а там хоч...
Адмін
Це все вері вел. Але скільки можна?? Одне й те саме, нові, оновлення, переоновлення - все одне й те само!! Зато одночасно йдем по трьом програмам, може вже досить???
Олена
Уважно вивчила. АЛЕ з усіма змінами останні 3-4 роки заплуталася ЗОВСІМ! Роз`ясніть, будь ласка - за цими програмами я маю З ВЕРЕСНЯ 2017 року навчати 5-9 клас. Так? Чи це лише для 5го, а 6й буде за минулорічними, а 7-8 за позаминулорічними, а 9й за новим Держстандартом?
мабуть добре
Але учні не вчителі. Педагогам видніше у якій послідовності та як викладати.
Анна Ямова
З математики удалили тему "повторення". Кошмар!!! Я наприклад як вчитель математики проти такого вилучення. Яка ваша думка ?
Вчитель математики
Для Анна Ямова: Рахуйте години - залишився РЕЗЕРВ часу, але не в цьому справа. Я не бачу, що КОНКРЕТНО змінилося в програмі з математики, крім слів у пояснювальній записці. Прогресії за 10 уроків - ЯК? Переміщення за 6 уроків - ЯК??? І т.д. Чергова нісенітниця від авторів програм.
Коментувати
василь осьморак
а де право? чи виключили цей предмет?!!!!!!!!!!
Родитель
Чому ж не оприлюднено нові програми для шкіл з навчанням мовами нацменшин? У наказі міністра вони є, перелічені й затверджені, а їх чомусь не викладено?
Володимир
Фактично змін нема (фізика, інформатика). Міністерству за роботу-1 бал.
тася
Одні запитання!!! Цікаво, чи будуть якісь методичні рекомендації? Чи буде, як у "бородатому" анекдоті- "как прибили, так и держится."
Василь
Питання наступне чи зміни вступають в силу для 5-6 лише класів, чи відразу змінювати планування для всіх класів (5-9) ???
Інна
Це вони з наступного навчального року діятимуть?
vitaliy maryukhno
Щось не розумію - про правознавство забули, чи просто попередня програма вже була дитиноцентрична з наскрізним компетентнісним підходом?
Nyiny
З усіх програм, на яких розуміюся, жодного розвантаження не помітила. Де воно, та довго очікуване?
люда
ЗНО в 4 і 9 класі - http://education.od.ua/zno-9-klas-programi-predmety.html
НАТАЛІЯ
ПРОГРАМА З ГЕОГРАФІЇ "ТИХИЙ УЖАС "ОСОБЛИВО 9 КЛАС Я ХОТІЛА Б ПОБАЧИТИ, ЩОБ АВТОРИ ПРОГРАМИ ВЕСЬ ОБСЯГ МАТЕРІАЛУ ПОДАЛИ ТА ЗАКРІПИЛИ З УЧНЯМИ ЗА 1,5 ГОД .МАРАЗМ . ГІРШЕ НЕМА ВЖЕ КУДИ. ДОПРАЦЮВАЛИСЯ!!!!!!!!
Овод
Для НАТАЛІЯ: Погоджуюсь з Вами!!! Програма з географії у 9 класі - це просто жах...Змішали економіку ( перший розділ програми ), що вивчається в 11 класі, економічну географію України та світу і все за 1,5 години. Про яке засвоєння знань може йти мова. Якщо ця програма не відповідає віковим особливостям учнів. Цей матеріал буде важко засвоюватися у 10-11 класі, а вони його у 9 "спустили". У 8 теж саме, коли за новою програмою соціальну географію починають вивчати. Але для МОН головне не знання дітей.Головне економія коштів на вчителях за рахунок "ущільнення" географії. А як гарно щебечуть у пояснювальній записці до нової програми з географії 2017 про якісь там компетенції.Хто обговорював увесь цей бред?
МИКОЛА
Не бачу ніякого розвантаження і попрограмі з біології 9 клас. Скинуто майже весь матеріал з 10-го і 11 класу
Коментувати
Людмила
Для чого проводився конкурс з відбору підручників для 9 класу, якщо ті, що друкуються, вже не відповідають програмам?
Михайло Чиж
А як щодо підручників? Зокрема, інформатика. Минулорічний 5 клас вже "йде" за новою програмою, без підручника. Цього року він-же (вже 6-тий) також буде без підручника. Плюс новий 5-тий клас. Бібліотекарі підіймали це питання на травневій нараді в департаменті освіти, почули у відповідь, що замовлення підручників не передбачено. Навіщо кожного року "оновлювати" і "покращувати" програму і не забезпечувати її відповідним підручником?
Fuck_Them_All
Для Михайло Чиж: На підручники і НКК міністерству освіти насрать. Вони програми оновили - а "вы держитесь" і навчайте дітей, як зможете, то ваші проблеми!!!
Коментувати