Вступ-2021: математика буде обов’язковою для вступників-медиків

На медичні спеціальності абітурієнтам 2021 року буде необхідно обов’язково скласти ЗНО з математики

Вступ-2021: математика буде обов’язковою для вступників-медиків

У 2021 році для вступу на спеціальності галузі знань «Охорона здоров’я» абітурієнти мають скласти ЗНО з математики. Також, вступники до медичних закладів вищої освіти складатимуть тест тільки з української мови, замість тесту з української мови і літератури.

Зазначена норма міститься в Умовах прийому до закладів вищої освіти України 2021 року, що затверджені Міністерством освіти і науки.

Відповідно, першим обов’язковим предметом для вступників буде українська мова, другим – математика, третій предмет, що необхідний для вступу на всі медичні спеціальності, абітурієнти зможуть обрати з трьох запропонованих: фізики, біології або хімії.

Як і в минулому році, мінімальний бал ЗНО з другого та третього конкурсного предмета при вступі на спеціальності «Стоматологія», «Медицина» та «Педіатрія» має бути не менше ніж 150 балів. При цьому, така вимога не буде поширюватися на тих вступників, чий загальний конкурсний бал при вступі складатиме більше 175.

Як відомо, у минулому році для вступу на медичні спеціальності першим конкурсним предметом була українська мова і література, другий предмет пропонувався на вибір з біології або хімії, третім предметом абітурієнти могли обрати фізику або математику.

Нагадаємо, до галузі знань «Охорона здоров’я» належать спеціальності: стоматологія, медицина, медсестринство, технології медичної діагностики та лікування, медична психологія, фармація, фізична терапія та ерготерапія, педіатрія та громадське здоров’я.

ПЕРЕЛІК ПРЕДМЕТІВ ЗНО НА СПЕЦІАЛЬНОСТІ БАКАЛАВРА

Освіта.ua
16.10.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Сергей Ю
Виконуйте домашні завдання за допомогою ГДЗ укр мова 6 клас Заболотний. Відповіді на всі питання з української мови шукайте на сайті [URL="https://narodna-osvita.com.ua/gdz/gdz-6-clas-ukrainska-mova-v-v-zabolotniy-o-v-zabolotniy-2014-b900"]https://narodna-osvita.com.ua/gdz/gdz-6-clas-ukrainska-mova-v-v-zabolotniy-o-v-zabolotniy-2014-b900[/URL]
Вікторія
Потрібно здавати українську мову та літературу, чи тільки української мови буде достатньо?
Анастасія
Для Вікторія: тільки українська
Коментувати
Дмитро
Історію України або англійську мова взагалі порібно складати ? Бо він зараз іде як обов’язковий
Александра
Для Дмитро: так, для оцінки в атестат
Коментувати
Назарій
Доброго дня, мене цікавить така інформація. Якщо батько інвалід 1 групи, а мати інвалід 2 групи, чи має право дитина право на безкоштовне навчання?
Галина
Для Назарій: Право на безкоштовне навчання є у всіх без виключення громадян УКраїни. Але на конкурній основі. А якщо Ви про право на вступ за квотою, то звісно ж ні. Пільги не передаються. Ви можете вступати за квотою, а Ваша дитина має не користуватись Вашими проблемами, а гарно вчитись або йти працювати.
Коментувати
NoName
Медикам только математика и нужна, зачем им биология, химия, или "это к медицине не относится", а математика прям необходима, педиатр вместо того чтобы выписать рецепт будет писать интегралы и решать уравнения, это же важнее!
Тетяна
Чи можна здавати ЗНО з укр.мови і літератури, щоб йти у мед.заклад, чи тільки з укр.мови? Дякую.
Іра
Скажіть, будь ласка, який рівень ЗНО з математики потрібно здавати ? Профіль чи стандарт?
Валерия
Для Іра: Конечно профильный..
Коментувати
Іра
У 2021 я так розумію, що буде 4 обов’язкових ЗНО: укр. мова (література), математика, історія України/іноземна мова та вибір. Тому якщо поступати у мед внз небуде різниці що здавати: іноземну чи історію України?
Влад
Для Іра: без різниці
Валерия
В мед вуз 3-й предмет - биолигия, или химия, или физика. Из них нужно выбирать вам..
Коментувати
Наталія
Скажіть , будь ласка, чи будуть дійсні сертифікати ЗНО 2020 на медичну спеціальність на 2021 рік ?
Іра
Для Наталія: так, прочитай http://osvita.ua/consultations/77008/
Коментувати
Татьяна
Скажите математика только на медицину сдаётся а на гуманитарные науки то есть история или археология
Віра
Що потрібно після закінчення монади які вступні екзамени у вуз спціальність фармація
1234
Для Віра: якщо ви так безграмотно пишете, то у вузі вам робити нічого, нехай монада візьме вас на роботу
Коментувати
Таня
Якщо потрібно нам для вступу ,укр.мову та літературу, історію, математика уже є обовязковою, скажіть чи потрібно обирати 4 -предмет ????
Влад
Для Таня: для вступу треба 3 предмета, а щоб випуститися з школи 4 предмета
Коментувати
Карина
А что насчёт английского или истории? Это ведь должен быть третий обязательный предмет в 2021 году.
Влад
Для Карина: ці предмети на вибір. Історія або іноземна
Коментувати
Маргарита
Я так понимаю, что теперь на математику будет наибольший коэффициент. По крайней мере, раньше биология/химия были вторым предметом и имели коэффициент 0,4 - 0,4. Но теперь второй предмет — это математика, так что, я так понимаю, что именно от математики зависит, поступишь ты или нет. В принципе, для каждого вуза индивидуально, но второй предмет зачастую имеет больше коэффициент, чем третий.
Лера
Скажите примут ли сертификат с не только по украинскому языку, а по украинскому языку и литературе в 2021 году?
Влад
Для Лера: да
Коментувати