Вступ-2021: математика буде обов’язковою для вступників-медиків

На медичні спеціальності абітурієнтам 2021 року буде необхідно обов’язково скласти ЗНО з математики

Вступ-2021: математика буде обов’язковою для вступників-медиків

У 2021 році для вступу на спеціальності галузі знань «Охорона здоров’я» абітурієнти мають скласти ЗНО з математики. Також, вступники до медичних закладів вищої освіти складатимуть тест тільки з української мови, замість тесту з української мови і літератури.

Зазначена норма міститься в Умовах прийому до закладів вищої освіти України 2021 року, що затверджені Міністерством освіти і науки.

Відповідно, першим обов’язковим предметом для вступників буде українська мова, другим – математика, третій предмет, що необхідний для вступу на всі медичні спеціальності, абітурієнти зможуть обрати з трьох запропонованих: фізики, біології або хімії.

Як і в минулому році, мінімальний бал ЗНО з другого та третього конкурсного предмета при вступі на спеціальності «Стоматологія», «Медицина» та «Педіатрія» має бути не менше ніж 150 балів. При цьому, така вимога не буде поширюватися на тих вступників, чий загальний конкурсний бал при вступі складатиме більше 175.

Як відомо, у минулому році для вступу на медичні спеціальності першим конкурсним предметом була українська мова і література, другий предмет пропонувався на вибір з біології або хімії, третім предметом абітурієнти могли обрати фізику або математику.

Нагадаємо, до галузі знань «Охорона здоров’я» належать спеціальності: стоматологія, медицина, медсестринство, технології медичної діагностики та лікування, медична психологія, фармація, фізична терапія та ерготерапія, педіатрія та громадське здоров’я.

ПЕРЕЛІК ПРЕДМЕТІВ ЗНО НА СПЕЦІАЛЬНОСТІ БАКАЛАВРА

Освіта.ua
16.10.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лілія
Скажіть, будь ласка, чи потрібне зно з історії для вступу. І яким повинен бути мінімальний бал. І чи можна здавати дпа, а не зно з історії
Віка
Якщо не склас ЗНО з математики,чи можу я вступити в медичний університет? Можна взяти Історію України замість математики?
Дана
Якщо я не склала ЗНО з математики чи можу я поступити в медичний університет. Можна взяти історію України замість математики.
ОЛЕГ
ПІДПИСУЙТЕ ПЕТИЦІЮ НА САЙТІ ПРЕЗИДЕНТА ПРО ЗНИЖЕННЯ МІНІМАЛЬНОГО БАЛУ З МАТЕМАТИКИ ПРИ ВСТУПІ НА МЕДИЧНІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ.
Анастасія
Якщо я вивчаю в школі математику рівня стандарт, то чи зможу я вступити на лікаря? Чи потрібно тільки профіль. Чи зможу я вступити до університету, якщо в школі вивчаю рівень СТАНДАРТУ і тому здаю ЗНО за рівнем стандарту?
Влад
Для Анастасія: ЗНО не має рівнів. Про це вже написано нижче. Рівні має ДПА.
Дана
Для Анастасія: Якщо я не склала ЗНО з математики чи можу я поступити в медичне. Чи можна взяти історію для вступу
Коментувати
Наталя
Будь ласка, скажіть, які саме коефіцієнти будуть мати укр.мова, математика та біологія?
Софія
Добрий день, скажіть, будь ласка, якщо здавати зно з математики рівня стандарту,то чи зможу я поступити в якийсь університет де вона буде потрібна?Чи все-таки потрібно профільний здавати?(але у нас в школі вивчалася лише математика на рівні стандарту).
Влад
Для Софія: ЗНО не має рівнів, рівні профіль і стандарт має ДПА і складається в залежності від вивчення в школі. ЯКщо математика потрібна для вступу, то Ви повинні виконати всі завдання тестового зошиту ЗНО
Коментувати
Rosa 555
Якщо дитина напівсирота, то є якісь пом’якшення при вступі до університету?
Rosa 555
Для вступу в мед університет потрібно укр.мову, математику, хімію/біологія - зно, а 4 то історія або анг.мова можна дпа так
sddlksfgdf
Для вступників. Для вступу потрібно здавати тільки математику профільного рівня. Ніяких стандартів.
Настя
Для sddlksfgdf: а якщо я навчаюсь у стандарті а хочу у медичне. Що робити????
Олена
На жаль, вступники в цьому році поставлені дуже в нерівні умови. Зокрема діти, які вивчають в школі математику рівня стандарту і ті, хто вивчає її поглиблено. Те ж саме і з англійською. Тобто більшість учнів зі звичайних ЗЗСО повинні ще займатися з репетиторами, щоб досягти знань, які мають діти з математичних класів.
Коментувати
Женя
Навчаюсь в медичному коледжі, хочу поступати в мед. університет! Зно здавалося у 2018 році, чи потрібно здавати знову?
Галина
Для Женя: no
Коментувати
Аня
Я навчаюсь в мед коледжі . Планую поступати в універ . Математику вив на рівні стандарту . Мені потрібно здавати стандарт сертифікат ( який також 200 бальний ) чи профіль ?
Галина
Для Аня: в зно немає рівнів. рівні в дпа. сертифікат 200-бальний не може бути за стандартним рівнем. за стандартним буде оцінка за 12-бальною шкалою
Марина
При реєстрації на ЗНО ми вибирали математику стандартний рівень за 200 шкалою хто хотів поступати, бо вивчали математику на стандартному рівні а не на профільному.
Коментувати
аня
доброго дня а скажіть будьласка на медицину потрібно мовву тільки здавати і скажіть математику стондарту чи профілю
Влада
Скажіть,будь ласка,математику для вступу на стоматологічний факультет у 2021 потрібно здавати на рівні ДПА чи на ПРОФІЛЬНОМУ ?
Анастасія
Я закінчую 1 курс університету і хочу вступити до Внму ім. Пирогова Перше питання: мені потрібно здавати лише мову без літератури? Друге питання: є два рівні математики (стандарт і стандарт+профіль). Який мені потрібно здавати?
Влад
Для Анастасія: Якщо Ви вже навчаєтесь, то у Вас повинен бути результат ЗНО з укр.літ, якщо він був виданий не раніше 2018 року, то він підходить, якщо раніше, то складаєте українську мову. В ЗНО з математики рівнів немає, рівні тільки в ДПА.Ви робите всі завдання тестового зошиту з математики
Коментувати
Ахмед
Для вступу до медичного університету мені потрібна лише українська мова , правильно, І який математичний рівень я повинен вибрати 1 або 2, Будь-ласка скажи мені,Дякую.
Влад
Для Ахмед: українська мова. Математика ЗНО не має рівнів. Рівні мають ДПА. Тобі потрібно виконати всі завдання тестового зошиту
Коментувати
Юля
Добрий день, підкажіть, будь ласка, чи прийматимуть ЗНО з літератури і мови на медичні спеціальності у 2021?
Влад
Для Юля: так
Коментувати
Алина
Доброго вечора.Хочу у 2021 році вступити на технолога.Для вступу на цю спеціальність потрібна математика.Чи можу я здати ДПА у формі ЗНО з математики,чи доведеться здавати саме ЗНО?Я зовсім запуталась
Влад
Для Алина: треба виконати всі завдання ЗНО, які є в зошиті
Коментувати
Дмитро
Скажіть будь ласка чи на платний факультет треба здавати ЗНО Якщо здавати то у тестовій формі
Марина
Для Дмитро: звичайно треба, адже не завжди й на платній основі можна для початку скласти ЗНО + у деяких ВНЗ конкуренція і на платні місця. Здавати у звичайній тестовій формі, здається, мінімальний бал на медичне 150
Коментувати
Наталія
Математика в 2021р. обов’язково на контракт теж, чи можна подати результати зно з хімії
Влад
обовя"язкова
Коментувати