У МОН надали роз'яснення приймальним комісіям

Відомство надало деякі роз’яснення з окремих питань діяльності приймальних комісій

У МОН надали роз'яснення приймальним комісіям

Міністерство освіти і науки 24 липня надало деякі роз’яснення з окремих питань діяльності приймальних комісій, які мають на меті впорядкувати їх діяльність у цьогорічних умовах проведення вступної кампанії. Відповідний лист надісланий керівникам вищих навчальних закладів.

Зокрема, зважаючи на моніторинг проведення вступної кампанії у Міністерстві освіти і науки наголошують, що для забезпечення в повному обсязі права громадян на здобуття наступного рівня вищої освіти, вищі навчальні заклади можуть приймати документи вступників до магістратури з числа бакалаврів (спеціалістів), допускати їх до конкурсного відбору та вступних випробувань на основі диплома бакалавра (спеціаліста) при відсутності підтвердження диплома в ЄДЕБО та/або без обов’язкового подання додатку до нього. Зарахування таких вступників має здійснюватися на підставі передбачених Умовами прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2017 році документів про вищу освіту.

Навчальним закладам, які досі не внесли підтвердження виданих дипломів до ЄДЕБО, доручено негайно завершити цей процес, а в разі технічної неможливості такого завершення здійснити перезамовлення нових номерів та передрук дипломів.

У МОН також звертають увагу приймальних комісій на завершення о 18 год. 00 хв. 26 липня прийому заяв та документів осіб, які вступають на основі повної загальної середньої освіти для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямування) на денну форму навчання незалежно від джерел фінансування та нa заочну форму навчання на бюджетні місця. Відповідно до п. 11 розділу VI Умов прийому приймальні комісії розглядають заяви та документи вступників і приймають рішення про допуск до участі в конкурсному відборі для вступу на навчання до вищого навчального закладу протягом трьох робочих днів з дати реєстрації заяви в ЄДЕБО або отримання результатів вступних випробувань, але не пізніше наступного дня після завершення прийому документів.

У зв’язку з цим приймальним комісіям необхідно своєчасно виконати перевірку підстав для допуску до конкурсного відбору, правильності застосування сільського коефіцієнту, правильності розрахунку конкурсного бала (включаючи бали за успішне закінчення підготовчих курсів та за Всеукраїнські олімпіади вищого навчального закладу для професійної орієнтації вступників на основі повної загальної середньої освіти), правильності розрахунку середнього бала атестата (за необхідності врегулювати це питання з навчальним закладом, який першим перевірив/розрахував середній бал) та наданого заяві статусу і змінити його в разі необхідності.

Також приймальним комісіям доручено взяти до відома, що навчальні заклади, які здійснюють підготовку фахівців освітню-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, самостійно оприлюднюють рейтингові списки вступників на інформаційних стендах приймальної комісії та веб-сайті (веб-сторінці) навчального закладу, надають рекомендації для зарахування вступників з наступним внесенням інформації до ЄДЕБО.

Листом МОН також дані роз'яснення щодо встановлення конкурсного бала призерам учнівських олімпіад, спортивних змагань тощо.

Для отримання оперативної інформації про перебіг вступної кампанії приєднуйтесь до сторінок Абітурієнт та Освіта.ua у Facebook.

 

Освіта.ua
24.07.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів