Щодо роз’яснень з окремих питань діяльності приймальних комісій

Лист МОН № 1/9-403 від 24.07.17 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-403 24 липня 2017 року

Керівникам вищих навчальних закладів

Директору ДП «Інфоресурс»

Щодо роз’яснень з окремих питань
діяльності приймальних комісій

На підставі поточного моніторингу вступної кампанії 2017 року Міністерство освіти і науки України надає роз’яснення з окремих питань діяльності приймальних комісій:

1. Для забезпечення в повному обсязі права громадян на здобуття наступного рівня вищої освіти, вищі навчальні заклади можуть приймати документи вступників до магістратури з числа бакалаврів (спеціалістів), допускати їх до конкурсного відбору та вступних випробувань на основі диплома бакалавра (спеціаліста) при відсутності підтвердження диплома в ЄДЕБО та/або без обов’язкового подання додатку до нього. Зарахування таких вступників має здійснюватися на підставі передбачених Умовами прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2017 році (далі – Умови прийому) документів про вищу освіту.

Про прийняття документів вступників на магістерські програми без підтвердження диплома в ЄДЕБО та/або без обов’язкового подання додатку до диплома необхідно протягом робочого дня інформувати МОН електронним листом на адресу: vstup_2017@mon.gov.ua.

2. Навчальним закладам, які досі не внесли підтвердження виданих дипломів до ЄДЕБО, негайно завершити цей процес, а в разі технічної неможливості такого завершення здійснити перезамовлення нових номерів та передрук дипломів.

3. Звертаємо увагу приймальних комісій вищих навчальних закладів на завершення о 18 год. 00 хв. 26 липня 2017 року прийому заяв та документів осіб, які вступають на основі повної загальної середньої освіти для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямування) на денну форму навчання незалежно від джерел фінансування та нa заочну форму навчання на бюджетні місця. Відповідно до п. 11 розділу VI Умов прийому приймальні комісії розглядають заяви та документи вступників і приймають рішення про допуск до участі в конкурсному відборі для вступу на навчання до вищого навчального закладу протягом трьох робочих днів з дати реєстрації заяви в ЄДЕБО або отримання результатів вступних випробувань, але не пізніше наступного дня після завершення прийому документів.

У зв’язку з цим необхідно своєчасно виконати перевірку:

3.1 підстав для допуску до конкурсного відбору;

3.2 правильності застосування сільського коефіцієнту;

3.3 правильності розрахунку конкурсного бала (включаючи бали за успішне закінчення підготовчих курсів та за Всеукраїнські олімпіади вищого навчального закладу для професійної орієнтації вступників на основі повної загальної середньої освіти);

3.4 правильності розрахунку середнього бала атестата (за необхідності врегулювати це питання з навчальним закладом, який першим перевірив/розрахував середній бал);

3.5 наданого заяві статусу та змінити його в разі необхідності.

4. Звертаємо увагу, що відповідно до Умов прийому призерам (особам, нагородженим дипломами І-ІІІ ступенів) IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад 2017 або 2016 років з базових предметів, призерам ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу - захисту науково-дослідницьких робіт учнів членів Малої академії наук України 2017 або 2016 року останній доданок конкурсного бала (КБ) встановлюється рівним 10, а якщо КБ вступника при цьому перевищує 200, то він встановлюється таким, що дорівнює 200. При цьому не передбачено залежності між предметом олімпіад (конкурсів) та спеціальністю, на яку подані документи.

5. Міністерство розглядає внесені до електронних кабінетів вступників документи, що підтверджують їх право на зарахування оцінок по 200 балів з двох вступних випробувань за вибором вступника як членам збірних команд України, які брали участь у міжнародних олімпіадах, перелік яких визначений МОН, чемпіонам і призерам Олімпійських, Паралімпійських і Дефлімпійських ігор. У разі непідтвердження підстав для нарахування балів буде виконано перегляд статусів та внесені зміни до розрахунку конкурсних балів, про що буде приймальні комісії та вступників повідомлено окремо.

6. Повідомляємо, що приймальним комісіям надано можливість внесення до заяв, поданих в електронній формі (до списку категорій, до яких відноситься особа) підстав для зарахування за квотою-1 та за квотою-2.

7. Взяти до відома, що приймальні комісії навчальних, закладів, які здійснюють підготовку фахівців освітню-кваліфікаційного рівня Молодшого спеціаліста, самостійно оприлюднюють рейтингові списки вступників на інформаційних стендах приймальної комісії та веб-сайті (веб-сторінці) навчального закладу, надають рекомендації для зарахування вступників з наступним внесенням інформації до ЄДЕБО (зокрема на місця державного (регіонального) замовлення відповідно до доведених обсягів).

Заступник міністра         Ю. М. Рашкевич

Освіта.ua
24.07.2017

Популярні новини
Фізику планують складати лише 2% учасників НМТ Більшість вступників має намір обрати третім предметом НМТ історію або іноземну
НМТ дозволив зарахувати рекордну кількість вступників У Міносвіти зазначають, що обрана модель проведення НМТ виявилася успішною
Влада обіцяє зробити механізм НМТ зручним Модель проведення національного мультитесту відповідатиме побажанням учасників вступної кампанії
Пошкодженим вишам виділять кошти на відновлення, – Шкарлет Втрати від атаки 31 грудня в рази перевищують втрати, які мали місце після атаки 10 жовтня
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Геннадий
"4. Звертаємо увагу, що відповідно до Умов прийому призерам (особам, нагородженим дипломами І-ІІІ ступенів) IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад 2017 або 2016 років з базових предметів, призерам ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу - захисту науково-дослідницьких робіт учнів членів Малої академії наук України 2017 або 2016 року останній доданок конкурсного бала (КБ) встановлюється рівним 10, а якщо КБ вступника при цьому перевищує 200, то він встановлюється таким, що дорівнює 200. При цьому не передбачено залежності між предметом олімпіад (конкурсів) та спеціальністю, на яку подані документи."???????????начальная мысль противоречит концовке. Вначале речь идёт о победителях олимпиад в базовых предметах. А в конце о том, что нет зависимости между предметом олимпиады и специальностью, на которую подают. Это как?????
DOCENT
Для Геннадий: немає такого терміну в чинному законодавстві, як "базовий конкурсний предмет при вступі на певну спеціальність". Але є термін "олімпіади з базових предметів". Тому, жодної суперечності немає. Це про різне.
Коментувати