Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Держава мотивує вступників працювати в селах
Держава мотивує вступників працювати в селах

Майбутні вчителі та лікарі, що працюватимуть у селі, можуть першочергово вступити на бюджет

Держава мотивує вступників працювати в селах

Цьогоріч вступники, які мають бажання працювати в сільській місцевості, вперше зможуть скористатися правом першочергового зарахування на бюджетну форму навчання у вишах. Право першочергового зарахування до вишів поширюється на майбутніх лікарів та вчителів, які оберуть навчання на спеціальностях галузей знань «Освіта/Педагогіка» і «Охорона здоров’я». Про це повідомив генеральний директор директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров.

За його словами, право першочергового вступу отримають ті, хто попередньо пройде конкурс та укладе угоду на відпрацювання в селі або селищі міського типу не менше 3 років.

«Вся ця робота проводиться на регіональному рівні: конкурс організовує облдержадміністрації на основі прогнозу місцевих рад щодо потреби фахівців з вищою медичною чи педагогічною освітою», – пояснює Олег Шаров.

Він також закликав обласні державні адміністрації активніше використовувати цю можливість та інформувати про неї вступників, адже конкурси мають бути оголошені до 1 березня, а до 30 квітня – вже їх результати.

«Якщо проводите конкурси – обов’язково розмістіть інформацію на своїх сайтах, розкажіть через мас-медіа. Щоб якомога більше вступників дізналися про це. Так само я закликаю й вступників виявляти ініціативу, цікавитися можливістю першочергового вступу в представників своєї місцевої влади. Ми зі свого боку надаємо підтримку та вичерпні роз’яснення щодо всіх організаційних процесів», – закликав очільник директорату.

Планується, що обласні адміністрації самі визначають порядок та умови конкурсів. Це, зокрема, стосується вимог до конкурсантів та переліку документів. Водночас МОН радить одним із критеріїв визначити місце проживання учасника. Тоді перевагу зможуть отримати ті, хто живе в тому ж (найближчому) населеному пункті, що й майбутній роботодавець.

«Таким чином підтримка буде надана тим дітям з сіл, які хочуть отримати вищу освіту і повернутися працювати до себе додому», – підкреслив Олег Шаров.

Окремо він наголосив на кількох обов’язкових умовах конкурсу. Так, спеціальність, термін та освітній рівень, які планує обрати конкурсант, мають співпадати з визначеною потребою у фахівцях. Учасники повинні бути попередньо ознайомлені зі своїми обов’язками щодо навчання та відпрацювання. При цьому місцеві ради, що дають замовлення, зобов’язані прийняти рішення про забезпечення майбутніх працівників безоплатним житлом на термін не менш як три роки.

Переможці конкурсів отримають право на першочергове зарахування. Їх конкурсний бал множитиметься на першочерговий коефіцієнт (1,05). Для вступників на бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного спрямування) в Умовах прийому додатково передбачено спеціальну квоту-4, під яку буде надано частину бюджетних місць.

Після закінчення навчання випускник повинен буде протягом місяця прибути до місця відпрацювання, укласти трудовий договір та почати роботу. Якщо ж випускник відмовиться виконувати умови угоди, йому потрібно буде відшкодувати кошти, витрачені вишем на його підготовку.

Умови прийому на навчання до вишів в 2019 році

Освіта.ua
01.02.2019

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Дежавю
Надо голосовать за Тимошенко. Она сумеет навести порядок. Зеленский был клоуном и им всегда будет. Страна за такого голови держави превратится у 95 квартал. Порох не плох. Но корупция его слабое место. Дальше сильных лидеров нет.
Щукарь
Для Дежавю: Нет!! Лучше за дєда Лекарчука!
123
Для Дежавю: Эта хитрая лиса заберет у учителей последние трусы.
Козюлька
Для 123: так они все равно дырявые!
Коментувати
Іванченко М.Ф.
Перше. Ніхто не має права заставити повернути гроші за навчання. Друге- правильно, що є квоти для сільських дітей. Але це повинно поширюватись і на бухгалтера, агронома , землеміра, ветеринара.... Третє- Конституція дає право на вищу освіту кожному за бюджет. Число бюджетних місць слід збільшити в двічі.
Батьки
У нас сільська школа. Порядку нема ніякого. Узагалі не розуміємо як така школа може бути опорною. Бази нема. Столярну майстерню розпродали. У старших класах можна знайти учителів котрі не ходять на уроки. Рік збирали гроші на відеоспостереження. До цього часу нічого не має. Почнемо писати по сайтах тоді пів року порядок. Далі знову постарому. Як можна зробити з школи приватий бізнес? Ми навпаки радимо учителям села минати десятою дорогою. Бо в багатьох селах великий бардак. Наприклад де є таке щоб дітей регульрано від уроків забирали до столової чергувати? Купили районо, департамент і видко міністерство. Скільки ми не пишемо, а нічого не можемо зробити. Добре говорять. Горем змучена Буковина дуже помало стає на ноги. А освіта учителів. Це у якій державі учитель учить предмети аби тільки мати уроки. Для чого тоді їхніх дипломів. Зібрати викинути тай все. З таким темпом можна взяти людей з вулиці. МИ БУДЕМО ГОЛОСУВАТИ ЗА ЮЛЮ ТИМОШЕНКО. БІЛЬШЕ НІХТО НЕ НАВЕДЕ У НАШІЙ ШКОЛІ ПОРЯДОК.
Іван
Для Батьки: дурний піп- дурна його молитва!
Дежавю
Для Іван: Красава. Заценил. Кикие эти Буковинцы наивные!!!
іван
ВВАЖАЮ,що єдиним критерієм при вступі повинні бути резульнатиЗНО, а не місце проживання.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!