Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Вступ 2019. МОН затвердило умови прийому абітурієнтів
Вступ 2019. МОН затвердило умови прийому абітурієнтів

Міністерством освіти затверджені Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2019 році

Вступ 2019. МОН затвердило умови прийому абітурієнтів

Міністерством освіти і науки затверджено Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2019 році. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.

Документ встановлює основні правила проведення вступної кампанії до закладів вищої освіти і є обов’язковими для вишів незалежно від форм власності та підпорядкування, окрім військових навчальних закладів.

Вступ на перший курс для здобуття ступеня молодшого бакалавра, бакалавра (магістра медичного‚ фармацевтичного або ветеринарного спрямувань). Денна форма:

Вступники на основі повної загальної середньої освіти, за виключенням окремих категорій абітурієнтів, подаватимуть заяви про вступ тільки в електронній формі.

Абітурієнти матимуть можливість подати до семи заяв на місця державного та регіонального замовлення, але не більше ніж з чотирьох спеціальностей. Подання заяв на контрактні конкурсні пропозиції обмежуватись не буде.

У 2019 році приймаються сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2017, 2018 та 2019 років, окрім оцінок з англійської, французької, німецької та іспанської мов. Якщо як конкурсний предмет у виші буде встановлено іноземну мову, вступник матиме право подавати оцінку із сертифікатів 2018 та 2019 років з однієї з іноземних мов на власний розсуд.

Для конкурсного відбору осіб, які на основі повної середньої освіти вступають на перший курс, зараховуватимуться результати ЗНО з трьох конкурсних предметів, молодшого бакалавра - з двох конкурсних предметів.

Заклади вищої освіти матимуть право самостійно визначати мінімальне значення кількості балів із вступних випробувань, з якими вступник допускатиметься до участі у конкурсі.

Разом з тим, мінімальні значення кількості балів із вступних випробувань для вступу на основі повної загальної середньої освіти не можуть бути встановлені менше 150 балів для спеціальностей «Стоматологія», «Медицина» та «Педіатрія» з другого та третього конкурсних предметів.

Також конкурсний бал не може бути менше 130 балів для здобуття ступеня магістра за спеціальністю «Фармація, промислова фармація» та для бакалаврських спеціальностей «Право», «Публічне управління та адміністрування» і «Міжнародні відносини».

Реєстрація електронних кабінетів вступників та завантаження необхідних документів розпочнеться 01 липня.

Прийом заяв та документів від  вступників розпочнеться 10 липня і закінчиться 16 липня для осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів та 22 липня - для осіб, які вступають тільки за результатами зовнішнього незалежного оцінювання.

Творчі конкурси проводяться в кілька сесій з 01 по 10 липня (до 12 липня для спеціальності «Музичне мистецтво») включно.

Вступні іспити будуть проводитись з 17 до 22 липня, співбесіди -  з 17 до 19 липня включно.

Формування рейтингових списків вступників, які вступають на основі результатів зовнішнього незалежного оцінювання, творчих конкурсів та вступних іспитів, надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих з повідомленням про отримання чи неотримання ними права здобувати вишу освіту за кошти державного або регіонального бюджету здійснюються не пізніше 18.00 години 26 липня.

Вступники, які отримають рекомендації, мають виконати відповідні вимоги до зарахування до 18.00 години 31 липня.

Зарахування вступників за кошти державного або регіонального бюджету буде проводено не пізніше 01 серпня, а за рахунок цільових пільгових державних кредитів, кошти фізичних або юридичних осіб - не пізніше 30 вересня.

Переведення на вакантні місця державного, регіонального замовлення та на місця за рахунок цільових пільгових державних кредитів осіб, які зараховані на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб на основі повної загальної середньої освіти - не пізніше 09 серпня.

Надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих для вступників, які вступатимуть на місця за кошти фізичних або юридичних осіб на відкриті та фіксовані конкурсні пропозиції здійснюватиметься не раніше 01 серпня.

Вступ на перший курс для здобуття ступеня молодшого бакалавра, бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти за іншими (крім денної) формами здобуття освіти:

Строки прийому заяв та документів, конкурсного відбору та зарахування на навчання за рахунок коштів фізичних та/або юридичних осіб визначатимуться правилами прийому закладу освіти. При цьому прийом документів починатиметься не раніше 10 липня, тривалість кожної сесії прийому документів становитиме не більше 30 днів.

Зарахування проводиться не пізніше ніж через 15 днів після завершення чергової сесії прийому заяв та документів, протягом яких проводиться конкурсний відбір, але не пізніше 30 листопада 2019 року.

УМОВИ ПРИЙОМУ НА НАВЧАННЯ 2019 РОКУ

Освіта.ua
12.10.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
місцевий
Уточніть людям. Фармація 130 балів 2 та 3 предмети, це після 11 класів. Не має бакалавра - "фармацевта". Читайте правильно правила вступу.
Батько
Наші лікарі і так виїжають працювати за кордон, і доволі мало кваліфікованих кадрів, так ні давай те ж ще й змінимо предмети зно для мед.вузів за пів року, щоб наші діти які вчили хімію як третій ще з минулого року , щою "завалили" фізику або математику і не вступили до вузів. Майбутні лікарі напевео ж будуть лікувати за допомогою синусів і косинусів, чи за допомогою інертності. Дякую за увагу
Любитель квестів
Мало того що за допомогою шкільної програми( приходиться займатися самому, з репиторами) не можливо на відмінно здати зно, так ще й пропонують цікавий квест - вивчення точної науки за пів року. Дуже дякую за таку можливість пані Гриневич, такого в мому житті ще не було.
Тетяна
Не гайте часу! Підписуйте петиціі до президента і кабінету міністрів! Можливо ще є шанс щось змінити.
Настя
УВАГАААА! Було внесено зміни до правил прийому в мед.вуз, а саме на вибір профільний предмет біологія або хімія, а 3-й фізика або математика. Діти готувалися протягом року / два до біології та хімії, щоб на відмінно скласти ЗНО і вступити в мед. За півроку міняти кардинально все це нечесно. ПРОШУ???? НАПИСАТИ ПЕТИЦІЮ ОСЬ ????https://petition.president.gov.ua/petition/47540
Іван
Для Настя: При цьому абсолютно не знаючи фізику та математику? І навіщо такі лікарі потрібні??? Які не вміють порахувати дозування ліків, бо до математики не готувалися. Панікувати не треба - не знали про фізику й математику всі абітурієнти, тому всі в рівних умовах. Будуть просто нижчі прохідні бали - підстав для хвилювання й паніки зовсім немає.
Всезнайко
за вашою логікою тоді треба і географія майбутнім лікарям вчити ,треба ж знати місця розвитку певних інфекцій, і історію тоді щоб знати історії розвитку медицини, людина істота ж розумна, має все знати, особливо лікарі
Коментувати
Уберите физику и математику
Будь ласка,залиште ці зміни на наступний рік,Але не на цей Я через вас не набрала 150 балів з хімії та залишилася чекати зно 2019 А ви мені фізику та математику підсунули Гудбай,моя мрія стати стоматологом,гудбай Спасибі Мон!
Іван
Для Уберите физику и математику: Не набрали 150 балів ви через власну непідготовленість та незнання. Краще вчіться й уве у вас вийде. Зазубрювання тестів минулих років вам не допоможе.
Коментувати
Марія
Погоджуюся, що для медичних закладів пріорет має бути на біології та хімії. Міністерство просто вирішило, що абітурієнти не знають математики і вирішило, що таким чином виправить ситуацію. Батьки обурені умовами вступу до медичних вузів і написали петицію. Всі охочі можуть її підтримати. https://petition.president.gov.ua/petition/47552 або https://petition.kmu.gov.ua/m/Petition/View/1956 Може таким чином почують думку абітурієнтів та їх батьків
Григорій
Якщо б в МОН було бажання реально відібрати для вступу кращих абітурієнтів, тоді б давно уже б ввели апробований тест загальних навчальних компетентностей (на які непросто "натаскати", тут або є здібності, або їх немає, можна ще дискутувати зміст цих завдань), включили його результати як умова вступу на будь-яку спеціальність і тоді б не потрібно було б кожного року придумувати новий набір конкурсних предметів на різні спеціальності. Проблема ж в тому, що тоді ми б побачили плачевний стан середньої освіти в Україні. А так зараз точково планують нібито підняти рівень знань з математики або фізики без системних змін в освіті. В цьому році більше зароблять репетитори математики або фізики і більше стане психічних розладів у випускників, а держава зекономить кошти, бо держзамовлення не буде виконано. Через декілька років це ще приведе до скорочення числа навчальних закладів. Ось об’єктивні реалії Умов вступу.
Тимош
Як учень 11 класу "дуже радий" бачити ці зміни. Для людини, яка готується до вступу в медичний(уже як 2 роки) біологія і хімія це пріорітет №1 і яку я новину отримую, що мені треба здавати математику і фізику заміть біології і хімії? Це просто чудово. Як до цього можна було додуматись? Я відчуваю, що пед - місце, де збираються душі з розбитими мріями) Вчити фізику і метематику з кінця жовтня - саме те, що мені зараз потрібно) Навіщо мені знати біологічні процеси в людському тілі, будову кісток, рівні організації, захворювання, обмін речовин... це все непотрібно - треба знати особливості природних явищ, різні типи коливань, дисперсію світла, логарифмічні рівняння, синуси, косинуси, квадратні рівняння і функції)
DOCENT
Для Тимош: біологія або хімія - другий предмет, математика або фізика - третій предмет. Просто фізики з математикою не обійтися. Крім того ще й ДПА треба де другим предметом математика
Коментувати
Lana
На сайті https://petition.president.gov.ua сьогодні зареєстрована петиція про зміни правил вступу в медичні Вузи. Голосуйте! Можливо нас почують!
DOCENT
Умови прийому вишів на 2019 рік в розрізі абітурієнтів мед.вузів. Автор (ініціатор): Барсунянц Валерія Володимирівна Дата оприлюднення: 17 жовтня 2018 Було внесено зміни до правил прийому в мед.вуз, а саме на вибір профільний предмет біологія / хімія, а 3-й фізика / математика. Діти готувалися протягом року / два до біології та хімії, щоб на відмінно скласти ЗНО і вступити в мед. За півроку міняти кардинально все це нечесно. А тепер їм доведеться за півроку готуватися до математики або фізики? У мед.вузі поглиблено вивчається біологія і хімія і все з цим пов’язано. Прошу ввести нові предмети з 2020 року, хоча вважаю взагалі недоцільним переносити акцент з хімії чи біології на математику чи фізику. А в 2019 році залишити профільний предмет біологію , а 3-й предмет залишити хімія / математика або хімія / математика / фізика. https://petition.president.gov.ua/petition/47540
1111
Для Lana: А умови вступу минулого року Вас нічому не навчили? Ще в минулому році слід було здавати математику (вона була на вибір з хімією 3-м предметом та обов’язковим як ДПА на вибір з історією). Якби Ви думали головою, то вже рік готувались би до математики.
Lana
Головою мають думати наші високопосадовці які знищують націю! Я вихід найду - навчання за кордоном.
Коментувати
Lana
Чому мовчать медичні Вузи?!. Адже вони теж мають бути зацікавлені в тому щоб отримати студентів. З такими умовами їхні аудиторіі будуть пустими!
Іван
Для Lana: Не будуть. Заповнення аудиторій вишів залежить від кількості абітурієнтів з високими пріорететами і найвищими в межах спеціальності конкурсним балом. Це не обов’язково має бути 200 балів - вузи повністю влаштують абітурієнти з конкурсним балом 160. Всі в однакових умовах - всі одночасно дізналися про фізику/математику, тому високих результатів з цих дисциплін не буде. Хто ще не зрозумів які відбувається рекомендація і слухає бабусь та дідусів - саме час вивчити ДІЮЧІ умови вступу, а не посилатися на казки й минулий досвід, який уже 3 роки як нічим не допоможе.
Коментувати
Надія
Люди добрі, що ж ви робите? Змінюєте правила за 7 місяців до ЗНО... в той час коли діти почали готуватися ще з 10 класу. Це я про вступ на психологію: раніше була обов’язкова біологія, а зараз МАТЕМАТИКА!!!! Це зовсім не тотожні предмети... У дітей та батьків ШОК!!!
Іван
Для Надія: Щороку змінюються умови вступу за 7 місяців до ЗНО. А бувало й за менший період. Від цього ще ніхто не вмер. І ЗВО без студентів не залишилися.
Коментувати
Лемешко
Дорогі колеги!! Не піддавайтеся дрібницям, дивіться глобальніше: навіщо ці дурні правила прийому? Чому не зробити , як в Європі ? Хай на основі Зно все вирішують виші і роботодавці ! Аж ні!? Мета інша - під прикриттям боротьби за якість знищується сама основа- кафедри, витискуються найдосвідченіші професіонали.... Страшна демографія, хвора економіка , війна , груба політика сусідів- на цьому тлі вводяться шизоідні обмеження, дурні новації - чим гірше , тим краще!!
Іван
Для Лемешко: Правила для того, щоб ви не корумпували керівництво вишів, даючи хабаря за вступ вашої дитини до омріяного ЗВО.
Ну Вы ведь умный.
Для Лемешко: Не следует общаться с другими, словно с глупцами. Придумайте другие аргументы. Ведь и ребёнок поймёт манипулятивность Ваших слов моментально... ((( Новации ДА, глупые. А вот ограничения при приёме в ВУЗы глупеньких, но денежных крайне необходимы. Будут брать всех глупеньких, через 10 лет от страны останется лишь воспоминание.
Бердичів
Коментатори - лемешко правий, а ви блазні гранториготні!
Коментувати
Loki
Ще дещо хочу написати про те, що деякі особи пишуть, що з такими правилами діти поїдуть у Польщу. Вимушений розчарувати. Не поїдуть. Принаймні на медичні та юридичні спеціальності. Так, від’їзд українських студентів в останні роки став масовим але це не стосується медичних та юридичних спеціальностей. Зазвичай діти їдуть вивчати економіку, програмування тощо. І причина не в ЗНО, а в деградації українських університетів (слабка матеріально технічна база, корупція, нестача сильних викладачів). А от на медицину не їдуть. Це дорого, дуже дорого. Та вчитись важко. Більш того в Львівскому та Тернопільскому медичному Ви знайдете студентів з Польщі. Бо дешево та легше. Причина високої вартості медичної освіти наступна, викладати можуть тільки високо-кваліфіковані лікарі, і зарплата у них відповідна, набагато вища ніж у професорів інших університетів. У нас викладачі медичних університетів мають таку саму ставку як і у решти ЗВО. Ну хіба що доплата за клінічну роботу є. Але це не багато.
Валетина Петрівна
Увага тим,хто наразі закриває рота всім бажаючим здавати хімію. Шановні, ми пишемо про те, що медицина- це насамперед біологія, а вже потім хімія, математика й фізика. Як можна не зробити обов"язковим предметом біологію. Це дурня! Ви вважаєте, що дитина, яка знає хімію немає логіки чи поняття розрахунків? Хімія- це предмет, яким вимагає великої кількості знань з біології, математики, фізики. Навіщо лікарю парність функції або ж знання про механіку? Звичайно, стоматологія,фізіологія вимагає поглиблених знань із цих дисциплін, проте зовсім не психологія з медициною.
Е.А.
Для Валетина Петрівна: Ага-ага, лікар має бути невігласом, який не має навіть елементарних знань про "парність функції та про механіку". Навіщо лікарям освіченість, кругозір, логічне мислення, здатність до мисленєвих процесів. Мамка купить вступ, потім купить диплом, потім купить робоче місце, а далі дитятко само буде купляти собі посади, категорії, прихильність начальства і т.д. Та гребти гроші з нас за своє тупе "лікування". От і доводиться через таких нездар, що обсіли медицину самолікуватися через Інтернет або ходити до лікарів тільки по рекомендації знайомих.
Вероніка
До чого це тут? Вам пояснили, що кругозір і так є в дітей, котрі знають хімії. А марність функції- це чудово, проте це не використовується в медицині!
Оксана
Підкажіть які 4 предмети потрібно здавати на медичні спеціальності.Чи можна тільки 3 предмети?Дякую!!????
Коментувати
Loki
Що стосується фармацевтики то тут вимоги підняли не так сильно як може здатися. 130 це не бал по кожній окремій дисципліні, а конкурсний бал. Керівництво ЗВО легко нівелює вплив результатів з фізики та математики тим, що для цих дисциплін буде найменший з можливих коефіцієнтів. Таким чином навіть склавши математику на 100 балів можна буде вступити якщо біологія або українська буде 150. Наслідки для навчального процесу передбачити не візьмусь. Керівництву ЗВО це не дуже загрожує, для них головна кількість іноземців, до яких взагалі не має жодних вимог крім наявності грошей.
Уберите физику и математику
Для Loki: з кожної дисципліни повинно бути не менше 150,тобто ,якщо у тебе з фізики 149, то тебе не візьмуть
Коментувати
Loki
Ось і правила затвердили. Аналізуючи їх виникають подвійні почуття. З одного боку вимоги на фармацевтику таки підвищили (що я вважав правильним). З іншого боку математика або фізика як третя дисципліна це, м’яко кажучи, не дуже розумно. Як і минулорічна ситуація коли на медичні спеціальності вступали з сертифікатами по історії України. На мою думку на медичні та фармацевтичні спеціальності конкурсними дисциплінами мають бути українська мова, біологія, хімія. На медичні спеціальності коефіцієнт з біології має бути найвищим, на фармацевтичні з хімії. Тільки так. Інше я в принципі не розумію навіщо робиться, хіба для того щоб створити ілюзію можливості вибору. Як я багато разів писав на цьому сайті, я повністю підтримаю 150+, і вважаю що у студентів медиків має бути сильна база з природничих наук. А от з появою в переліку дисциплін точних наук, я навіть і не знаю, що сказати...
DOCENT
Для Loki: ДО запровадження ЗНО при вступі на медичні спеціальності було 4 предмети : Мова, біологія, хімія, фізика. Більше того, саме фізика, була тим предметом, склавши який на відмінно, мелалісти могли не складати інші вступні іспити. І саме тому додали фізику. Але всім відомо, що фізика в повному занепаді в школах. І саме тому поставили на вибір з математикою. І саме тому, щоб була впевненість, що буде у кожного вступника на медичнний профіль при вступі фізика або хоча б математика, посунули хімію на другий предмет на вибір з біологією.
DOCENT
Для Loki: Математика - НАЙПРОСТІШИЙ загальносвітній предмет. Там все зводиться до того, що 1+1=2 та формальної логіки. Там, на відміну від інших дисциплін, не має потреби зубрити до одуріння купу фактів мало пов’язаних один з одним. (Наприклад назви "органів" розмноження папоротеподібних)
Loki
Коли вступав я (кінець 90х) екзамени були українська, біологія, хімія. Причому як на медичний так і фармацевтичний факультети. Стосовно того, які мають бути сертифікати, то те, що я написав вище це моя особиста думка (яка однак підкріплена багаторічним досвідом викладача медичного ЗВО).
Коментувати
Вероніка
Будь ласка, змініть умови на медичний факультет! Як ви уявляєте опанувати рівень ЗНО з математики за 7 місяців???? Навіщо так знущатися над нами? Погляньте, яку бурю ви наробили! Дайте часу на підготовку, будь ласка, будьте людьми.
Іван
Для Вероніка: Взагалі без проблем. Було б бажання навчатися. 7 місяців - це більше ніж пів року! Хоча, звісно, якщо математику ніколи не вчили... А навіщо такі фахівці на медичному факультеті, які не вміють порахувати дозу ліків залежно від ваги пацієнта???
DOCENT
Для Вероніка: Математика - НАЙПРОСТІШИЙ загальносвітній предмет. Там все зводиться до того, що 1+1=2 та формальної логіки. Там, на відміну від інших дисциплін, не має потреби зубрити до одуріння купу фактів мало пов’язаних один з одним.
Володимир
Для Вероніка: А чим ти займалася понад 10 років у школі, якщо хочеш вчити математику за 7 місяців? Не лазь по сайтах, а сідай і вчи.
Коментувати
Батько
Поясніть мені будь ласка для чого тоді профільність дитина цілеспрямовано навчалась в біолого хімічному класі де фізика і математика на рівні стандарту.І ось вам доброї ночі не логічно.Але якщо батьки самі не захистять своїх дітей то ніхто цього не зробить.Таке вже було з обов язковим зно , з англійської, та 150 балами рік назад.Так що потрібно бити в набат.
Вероніка
Для Батько: згодна з Вами!!!! Потрібно писати в усі інстанції!!!
Оксана
Діти обрали собі профільні предмети Біологію і Хімію, готуються, а тут зміни. Не погоджуюся з коментарями вище: не таке вже і просте зно з математики, і знаючи 1+1=2, 150 балів не набереш. Ввели математику як обовязкове зно з 2021 року, то і умови вступу змінюйте з 2021 року.!
Коментувати
Броварський -Юхименко
Коли міністерство стане врешті - решт українським , діятиме на користь людей?? Нічого не розумію : Зно для вступу у внз. Дальші роблять все самі внз - правила прийому і т.і. . Все на основі Зно.. Чого лізти в чужий огород ! Также із школою- не заважайте, хай самі порядкують. Екзамени в школі , а Зно для вступу лише,інакше все знищимо, всі стають зубрилами і роботами..

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!