Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Вступ 2019. МОН затвердило умови прийому абітурієнтів
Вступ 2019. МОН затвердило умови прийому абітурієнтів

Міністерством освіти затверджені Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2019 році

Вступ 2019. МОН затвердило умови прийому абітурієнтів

Міністерством освіти і науки затверджено Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2019 році. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.

Документ встановлює основні правила проведення вступної кампанії до закладів вищої освіти і є обов’язковими для вишів незалежно від форм власності та підпорядкування, окрім військових навчальних закладів.

Вступ на перший курс для здобуття ступеня молодшого бакалавра, бакалавра (магістра медичного‚ фармацевтичного або ветеринарного спрямувань). Денна форма:

Вступники на основі повної загальної середньої освіти, за виключенням окремих категорій абітурієнтів, подаватимуть заяви про вступ тільки в електронній формі.

Абітурієнти матимуть можливість подати до семи заяв на місця державного та регіонального замовлення, але не більше ніж з чотирьох спеціальностей. Подання заяв на контрактні конкурсні пропозиції обмежуватись не буде.

У 2019 році приймаються сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2017, 2018 та 2019 років, окрім оцінок з англійської, французької, німецької та іспанської мов. Якщо як конкурсний предмет у виші буде встановлено іноземну мову, вступник матиме право подавати оцінку із сертифікатів 2018 та 2019 років з однієї з іноземних мов на власний розсуд.

Для конкурсного відбору осіб, які на основі повної середньої освіти вступають на перший курс, зараховуватимуться результати ЗНО з трьох конкурсних предметів, молодшого бакалавра - з двох конкурсних предметів.

Заклади вищої освіти матимуть право самостійно визначати мінімальне значення кількості балів із вступних випробувань, з якими вступник допускатиметься до участі у конкурсі.

Разом з тим, мінімальні значення кількості балів із вступних випробувань для вступу на основі повної загальної середньої освіти не можуть бути встановлені менше 150 балів для спеціальностей «Стоматологія», «Медицина» та «Педіатрія» з другого та третього конкурсних предметів.

Також конкурсний бал не може бути менше 130 балів для здобуття ступеня магістра за спеціальністю «Фармація, промислова фармація» та для бакалаврських спеціальностей «Право», «Публічне управління та адміністрування» і «Міжнародні відносини».

Реєстрація електронних кабінетів вступників та завантаження необхідних документів розпочнеться 01 липня.

Прийом заяв та документів від  вступників розпочнеться 10 липня і закінчиться 16 липня для осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів та 22 липня - для осіб, які вступають тільки за результатами зовнішнього незалежного оцінювання.

Творчі конкурси проводяться в кілька сесій з 01 по 10 липня (до 12 липня для спеціальності «Музичне мистецтво») включно.

Вступні іспити будуть проводитись з 17 до 22 липня, співбесіди -  з 17 до 19 липня включно.

Формування рейтингових списків вступників, які вступають на основі результатів зовнішнього незалежного оцінювання, творчих конкурсів та вступних іспитів, надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих з повідомленням про отримання чи неотримання ними права здобувати вишу освіту за кошти державного або регіонального бюджету здійснюються не пізніше 18.00 години 26 липня.

Вступники, які отримають рекомендації, мають виконати відповідні вимоги до зарахування до 18.00 години 31 липня.

Зарахування вступників за кошти державного або регіонального бюджету буде проводено не пізніше 01 серпня, а за рахунок цільових пільгових державних кредитів, кошти фізичних або юридичних осіб - не пізніше 30 вересня.

Переведення на вакантні місця державного, регіонального замовлення та на місця за рахунок цільових пільгових державних кредитів осіб, які зараховані на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб на основі повної загальної середньої освіти - не пізніше 09 серпня.

Надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих для вступників, які вступатимуть на місця за кошти фізичних або юридичних осіб на відкриті та фіксовані конкурсні пропозиції здійснюватиметься не раніше 01 серпня.

Вступ на перший курс для здобуття ступеня молодшого бакалавра, бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти за іншими (крім денної) формами здобуття освіти:

Строки прийому заяв та документів, конкурсного відбору та зарахування на навчання за рахунок коштів фізичних та/або юридичних осіб визначатимуться правилами прийому закладу освіти. При цьому прийом документів починатиметься не раніше 10 липня, тривалість кожної сесії прийому документів становитиме не більше 30 днів.

Зарахування проводиться не пізніше ніж через 15 днів після завершення чергової сесії прийому заяв та документів, протягом яких проводиться конкурсний відбір, але не пізніше 30 листопада 2019 року.

УМОВИ ПРИЙОМУ НА НАВЧАННЯ 2019 РОКУ

Освіта.ua
12.10.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ира
Чому ви з нас знущаєтесь? Чому ми повинні за пів року до ЗНО починати переключатись на ті предмети, які здавати навіть не думали. Я 3 роки готую до ступу в мед. університет одні предмети, а Ви, без попередження, швидко і кардинально все змінюєте. І найголовніше, коли я телефоную до приймальної комісії мед.закладів , щоб дізнатись, які предмети ЗНО потрібно здавати для вступу, вони всі в один голос говорять, що нічого не знають. Люди, скажіть, мені через місяць реєструвати предмети на ЗНО які я маю здавати, а мені ніхто навіть не може сказати з яких предметів потрібні сертифікати ЗНО. На одному сайті одна інформація, на іншому - інша. Хаос один.
Настейша
А є якась петиція, про відміну цього маразму? Бо це просто жах. Держава скочується в п##зду. Самі в Європу хочете, але робите все навпаки. В моєму самогубстві виніть міністерство освітт
Злий препод
Читаєш дописувачів, які волають про зміну ЗНО для медичних вишів і розумієш, чому рівень компетенції лікарів-випускників останніх років нижче плінтусу. "Дитинка" з класу дев’ятого плює на усі предмети, наймає репетиторів з хімії та біології і як натренована мавпа розв’язує тестові завдання ЗНО з цих предметів. Але справжній лікар має знати на "відмінно" (чи "добре") й математику й фізику, історію й географію, мову й літературу, основи економіки і безпеки життєдіяльності. І усе це - після школи, а в уніеверситеті отримувати фахову підготовку + філософія, соціологія, культурологія, латина тощо. Тоді будуть нові Пірогови, Боткіни й Амосови, а не уляни супрун.
Олександр
Побажання Міністерству: для того аби успішно навчатися за спеціальністю 101 Екологія необхідно здавати ЗНО не з біології та географії, а виключно з хімії та математики. Університетам потрібно давати реальну інформацію по навчанню, по предметам, які будуть викладатися, а не просто робити рекламу. Навчання легким не буває та воно повинно приносити радість, а не розчарування в майбутній професії.
Оксана Терещенко Ліснича
Майбутні медики, без паніки! Для отримання атестату потрібно 3 ДПА в форматі ЗНО. Отож здавайте Укр.мову, математику та біологію, а хімію для підстраховки. У вас усе вийде. А як ви думали тоді без математики отримати атестат? Моя вчительська практика (я хімік і біолог) показує, що толковим учням легше скласти математику, аніж зубрити історію. Просто мислення у медиків більш логічне і до математики пристосоване краще. Погоджуюся, що зі здачою фізикою було б гірше.
Розалія
Для Оксана Терещенко Ліснича Я готувала історію, біологію та хімію, бо завжди знала ці предмети добре, а математику ніколи не любила. Це був удар нижче пояса, і підготувати математику за 6 місяців це нереально! Таке відчуття, що міністерство взагалі не розуміє, що відбувається в школах, математику викладають погано, і половини знання з математики втрачені ще з 5 класу
DOCENT
І як знання історії можуть сприяти в тому щоб особа могла стати лікарем?
Іван
Батьки заплатять і буде лікарем. Наче ви не знаєте як це працює. А МОН таку свиню підклало, що заплатити не вийде - от й горе в абітурієнтів, як же без хабарів стоматологами поставати.
Коментувати
Розалія
Дякую за те, що зруйнували мрію! Я з першого класу мріяла стати лікарем. Я готувалася, я вивчила хімію і біологію, я дуже хотіла поступити в мед і стати хорошим лікарем, аде теперь я не зможу, бо вивчити за 6 місяців математику або фізику нереально! Ви знущаєтесь над підлітками. Ще б весною це повідомили, гади.
DOCENT
Для Розалія: це було відомо ще рік тому
глупая, глупая девочка
Для Розалія: не приведи Господи к такой попадёшь как сама со сложными родами. Будете вдвоём тупить. И неизвестно КАК Ваша тупость сработает. Глупая. Глупая девочка.
Олена
Мене звісно це не обходить дуже, але ви дивно сприймаєте це. І дівчина права. Бо факт залишається фактом. Лікарі математику вивчають 1,5 місяці, а біологію чи хімію 2-3 роки . Тому дивно що постає питання хімія чи біологія , якщо це дійсно важливі предмети для лікарів, це підґрунтя для професійних предметів. А от математика знадобиться в медицині рівно настільки, наскільки вивчила в школі, в університеті повторили і все. Як взагалі люди додумались до такого, біологія чи хімія. Давнішого ще ніколи не чула. А ви не ображайте дівчину, бо це висвітлює вашу сутність не з позитивного боку. Вона лише висловила свою думку і більше нічого. Це вам не дає право на образи. Варто висловлювати свою думку більш спокійно .
Коментувати
Нина
https://petition.president.gov.ua/petition/47540 Make your choise Please!
Ольга
Не зовсім розумію ,коли будуть проводитись творчі конкурси)Недавно читала,що мають проходити навесні,а тут пише що в липні
Іван
Для Ольга: Так, в липні. З 1 по 10 липня будуть проводитися творчі конкурси. Крім музичних - там довші терміни, точно дивіться в умовах.
Ольга
Дякую Вам )
Коментувати
Абітурієнт
Шановні, ті які пишуть, що МОН правильно зробили, я впевнена, що ви з цих предметів навіть прохідний в мед не наберете. Лікар має знати парність функції ?? Ви зїхали з глузду? Ви підете до лікаря, який вам зробить операцію і вилікує вас, чи до лікаря який буде знати парність функції? Чи ви підете до лікаря, який вам буде розповідати про логарифми, чи до лікаря який поставить правильний діагноз і нормальне лікування. А що до ЗНО, то готуючи хімію і біологію майже 2 роки НЕРЕАЛЬНО за 7 місяців вивчити фізику чи математику. Готова битись об заклад, що жоден депутат та Міністр Охорони Здоров’я не складе цей іспит навіть на 150 балів. Навіть шкільна програма не дає змоги скласти добре ЗНО і поступити на державне. Змінюйте програму та викладання, а вже потім вимагайте від абітурієнтів знання цих предметів.
Іван
Для Абітурієнт: До лікаря, який має логічне мислення, вміє будувати причинно-наслідкові зв’язки і правильно встановлювати діагноз. Тобто звісно до того, який знає математику. А не до того, якому батьки купили репетиторів на хімію, а потім диплом лікаря.
Юлія
Зачекайте. Купили репетиторів? А репетитор це вам що, чіп? Купили вступнику вставили в голову перед ЗНО і все, він все знає ? Який тоді сенс у математиці як що на неї так само"куплять репетиторів". Чи ви хочите сказати, що тепер коли є математика то ось так відразу перестануть дипломи купляти, чи що? А я вважаю це знущанням. Оскільки лікарю без хімії і біології нікуди, а тепер виходить що щось з цього не варто вчити... Головне ж математика. Навіщо знати ті хімічні сполуки які є в організмі людини? Будемо ж логічно мислити, от і намислимо що то за кісточка...
Іван
А що вас дивує в купівлі репетиторів? Чи хтось з них працює безкоштовно? Батьки оплачують робочий час репетиторів, купуючи його. Поглиблений курс біології та хімії лікарі вивчать у виші, не хвилюйтеся. А от вищої математики у них може й не бути - тому ці знання потрібні зі школи. Якби для того щоб бути лікарем було достатньо шкільних знань то навіщо йти у виші? ЗНО не показує які предмети будуть вивчатися у ЗВО. ЗНО потрібно лише для ранжування абітурієнтів за рівнем підготовки (різносторонньої підготовки!), щоб найкращі потрапили на найскладніші спеціальності й вивчили велику кількість інших предметів, яка знадобляться в подальшій професійній діяльності.
Коментувати
місцевий
Уточніть людям. Фармація 130 балів 2 та 3 предмети, це після 11 класів. Не має бакалавра - "фармацевта". Читайте правильно правила вступу.
Loki
Для місцевий: 130 це не бал за дисциплінами, а конкурсний бал. Він обраховується у відповідності до правил вступу кожного окремого ЗВО з урахуванням коефіцієнтів. Наприклад, абітурієнт отримав 120 балів з мови, 150 з біології та 110 з математики. ЗВО встановив наступні коефіцієнти мова 0,4, біологія 0,4, математика 0,2. Конкурсний бал буде дорівнювати 120*0,4+150*0,4+100*0,2 = 130 (тобто такий студент може бути зарахований). В медичних ЗВО підготовка провізорів ведеться по наскрізній програмі (без бакалавра, одразу на магістра). Однак багато ЗВО системи МОН веде підготовку бакалаврів фармації, які можуть заочно за скороченою програмою вивчитись на магістра. А взагалі з фармацевтичною освітою повний безлад.
Loki
Для місцевий: Трошки помилився, 120*0,4+150*0,4+110*0,2 = 130
місцевий
Для Loki: Тобто все ще гірше. Треба на 130 балів здати не тільки 2,3 та ще 1 предмет. А краще на 150 балів усі 3. Тоді більші шанси потрапити на державний.
Коментувати
Батько
Наші лікарі і так виїжають працювати за кордон, і доволі мало кваліфікованих кадрів, так ні давай те ж ще й змінимо предмети зно для мед.вузів за пів року, щоб наші діти які вчили хімію як третій ще з минулого року , щою "завалили" фізику або математику і не вступили до вузів. Майбутні лікарі напевео ж будуть лікувати за допомогою синусів і косинусів, чи за допомогою інертності. Дякую за увагу
Любитель квестів
Мало того що за допомогою шкільної програми( приходиться займатися самому, з репиторами) не можливо на відмінно здати зно, так ще й пропонують цікавий квест - вивчення точної науки за пів року. Дуже дякую за таку можливість пані Гриневич, такого в мому житті ще не було.
Тетяна
Не гайте часу! Підписуйте петиціі до президента і кабінету міністрів! Можливо ще є шанс щось змінити.
Настя
УВАГАААА! Було внесено зміни до правил прийому в мед.вуз, а саме на вибір профільний предмет біологія або хімія, а 3-й фізика або математика. Діти готувалися протягом року / два до біології та хімії, щоб на відмінно скласти ЗНО і вступити в мед. За півроку міняти кардинально все це нечесно. ПРОШУ???? НАПИСАТИ ПЕТИЦІЮ ОСЬ ????https://petition.president.gov.ua/petition/47540
Іван
Для Настя: При цьому абсолютно не знаючи фізику та математику? І навіщо такі лікарі потрібні??? Які не вміють порахувати дозування ліків, бо до математики не готувалися. Панікувати не треба - не знали про фізику й математику всі абітурієнти, тому всі в рівних умовах. Будуть просто нижчі прохідні бали - підстав для хвилювання й паніки зовсім немає.
Всезнайко
за вашою логікою тоді треба і географія майбутнім лікарям вчити ,треба ж знати місця розвитку певних інфекцій, і історію тоді щоб знати історії розвитку медицини, людина істота ж розумна, має все знати, особливо лікарі
Ліка
Для Іван: дозування, відношення масс та об’ємів, % вміст вивчають на хімії. Ну.... звісно... можна все це вивчати і через множини, tg, ctg, cos i sin, але навіщо ускладнювати?
Коментувати
Уберите физику и математику
Будь ласка,залиште ці зміни на наступний рік,Але не на цей Я через вас не набрала 150 балів з хімії та залишилася чекати зно 2019 А ви мені фізику та математику підсунули Гудбай,моя мрія стати стоматологом,гудбай Спасибі Мон!
Іван
Для Уберите физику и математику: Не набрали 150 балів ви через власну непідготовленість та незнання. Краще вчіться й уве у вас вийде. Зазубрювання тестів минулих років вам не допоможе.
Алина
Спробуйте підготуватися за пів року тоді поговоримо, що вже казати про те, що ВСІ готували хімію та біологію і не очікували такого повороту. Це віходить було марно.
Іван
Значить ВСІ будуть в рівних умовах - з низькими балами з фізики або математики. Причин для хвилювання немає. На 150 балів скласти один з цих предметів не складно зовсім. А високих балів не буде, бо ж ніхто не готувався.
Коментувати
Марія
Погоджуюся, що для медичних закладів пріорет має бути на біології та хімії. Міністерство просто вирішило, що абітурієнти не знають математики і вирішило, що таким чином виправить ситуацію. Батьки обурені умовами вступу до медичних вузів і написали петицію. Всі охочі можуть її підтримати. https://petition.president.gov.ua/petition/47552 або https://petition.kmu.gov.ua/m/Petition/View/1956 Може таким чином почують думку абітурієнтів та їх батьків
Григорій
Якщо б в МОН було бажання реально відібрати для вступу кращих абітурієнтів, тоді б давно уже б ввели апробований тест загальних навчальних компетентностей (на які непросто "натаскати", тут або є здібності, або їх немає, можна ще дискутувати зміст цих завдань), включили його результати як умова вступу на будь-яку спеціальність і тоді б не потрібно було б кожного року придумувати новий набір конкурсних предметів на різні спеціальності. Проблема ж в тому, що тоді ми б побачили плачевний стан середньої освіти в Україні. А так зараз точково планують нібито підняти рівень знань з математики або фізики без системних змін в освіті. В цьому році більше зароблять репетитори математики або фізики і більше стане психічних розладів у випускників, а держава зекономить кошти, бо держзамовлення не буде виконано. Через декілька років це ще приведе до скорочення числа навчальних закладів. Ось об’єктивні реалії Умов вступу.
Тимош
Як учень 11 класу "дуже радий" бачити ці зміни. Для людини, яка готується до вступу в медичний(уже як 2 роки) біологія і хімія це пріорітет №1 і яку я новину отримую, що мені треба здавати математику і фізику заміть біології і хімії? Це просто чудово. Як до цього можна було додуматись? Я відчуваю, що пед - місце, де збираються душі з розбитими мріями) Вчити фізику і метематику з кінця жовтня - саме те, що мені зараз потрібно) Навіщо мені знати біологічні процеси в людському тілі, будову кісток, рівні організації, захворювання, обмін речовин... це все непотрібно - треба знати особливості природних явищ, різні типи коливань, дисперсію світла, логарифмічні рівняння, синуси, косинуси, квадратні рівняння і функції)
DOCENT
Для Тимош: біологія або хімія - другий предмет, математика або фізика - третій предмет. Просто фізики з математикою не обійтися. Крім того ще й ДПА треба де другим предметом математика
Коментувати
Lana
На сайті https://petition.president.gov.ua сьогодні зареєстрована петиція про зміни правил вступу в медичні Вузи. Голосуйте! Можливо нас почують!
DOCENT
Умови прийому вишів на 2019 рік в розрізі абітурієнтів мед.вузів. Автор (ініціатор): Барсунянц Валерія Володимирівна Дата оприлюднення: 17 жовтня 2018 Було внесено зміни до правил прийому в мед.вуз, а саме на вибір профільний предмет біологія / хімія, а 3-й фізика / математика. Діти готувалися протягом року / два до біології та хімії, щоб на відмінно скласти ЗНО і вступити в мед. За півроку міняти кардинально все це нечесно. А тепер їм доведеться за півроку готуватися до математики або фізики? У мед.вузі поглиблено вивчається біологія і хімія і все з цим пов’язано. Прошу ввести нові предмети з 2020 року, хоча вважаю взагалі недоцільним переносити акцент з хімії чи біології на математику чи фізику. А в 2019 році залишити профільний предмет біологію , а 3-й предмет залишити хімія / математика або хімія / математика / фізика. https://petition.president.gov.ua/petition/47540
1111
Для Lana: А умови вступу минулого року Вас нічому не навчили? Ще в минулому році слід було здавати математику (вона була на вибір з хімією 3-м предметом та обов’язковим як ДПА на вибір з історією). Якби Ви думали головою, то вже рік готувались би до математики.
Lana
Головою мають думати наші високопосадовці які знищують націю! Я вихід найду - навчання за кордоном.
Коментувати
Lana
Чому мовчать медичні Вузи?!. Адже вони теж мають бути зацікавлені в тому щоб отримати студентів. З такими умовами їхні аудиторіі будуть пустими!
Іван
Для Lana: Не будуть. Заповнення аудиторій вишів залежить від кількості абітурієнтів з високими пріорететами і найвищими в межах спеціальності конкурсним балом. Це не обов’язково має бути 200 балів - вузи повністю влаштують абітурієнти з конкурсним балом 160. Всі в однакових умовах - всі одночасно дізналися про фізику/математику, тому високих результатів з цих дисциплін не буде. Хто ще не зрозумів які відбувається рекомендація і слухає бабусь та дідусів - саме час вивчити ДІЮЧІ умови вступу, а не посилатися на казки й минулий досвід, який уже 3 роки як нічим не допоможе.
Loki
Для медичних ЗВО головне набрати іноземців. Як мені казали знайомі з адмінкорпусу без іноземців всі медичні ЗВО прийшлось би закрити (або працювати без опалення та зарплат), адже підготовка бюджетників збиткова (міністерство за їх навчання не сплачує), а підготовка вітчизняних контрактників (крім заочників фармацевтів) знаходиться на межі самоокупності.
Іван
За навчання кожного бюджетника держава сплачує живі гроші. Змініть джерело отримання пліток - вони неправдиві.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!