Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Умови прийому до вишів-2019: запропоновані зміни
Умови прийому до вишів-2019: запропоновані зміни

Міністерством освіти розроблений проект Умов прийому до закладів вищої освіти на 2019 рік

Умови прийому до вишів-2019: запропоновані зміни

Міністерством освіти розроблений проект Умов прийому до закладів вищої освіти на 2019 рік. Документ розміщено для громадського обговорення, яке триватиме до 19 вересня 2018 року.

Проект Умов прийому до вишів містить 10 основних новацій. Зокрема, передбачається, що наступного року для вступу до закладів вищої освіти прийматимуть сертифікати ЗНО 2018 та 2019 років з усіх предметів. Подати також можна буде сертифікати ЗНО за 2017 рік, за виключенням результатів ЗНО з іноземних мов.

Також планується внести зміни в терміни вступної кампанії, основна частина якої має стати коротшою. Реєстрація електронних кабінетів для вступу на бакалавра має розпочатись за 9 днів до початку подання заяв – 1 липня, а сам прийом заяв та документів на бюджет триватиме з 10 до 22 липня. Водночас можливість реєстрації електронних кабінетів буде відкрита до 30 серпня, щоб через них могли подати заяви вступники на заочну форму навчання на контракт.

Щоб прибрати можливу корупційну складову під час творчих конкурсів, МОН пропонує проводити їх до основної сесії ЗНО - з 16 березня до 15 травня. У Міносвіти зазначають, що це має усунути ризики узалежнення вишами результатів творчих конкурсів від оцінок ЗНО. Разом з тим, буде передбачено проведення додаткової сесії творчих конкурсів з 1 до 22 липня, але виключно на контрактні місця.

Заклади вищої освіти також повинні будуть попередньо узгоджувати графік проведення конкурсів з МОН. Таким чином буде прибрано дублювання днів проведення конкурсу за однією і тією ж спеціальністю в різних університетах.

Ще однією новацією вступної кампанії 2019 року має стати запровадження механізму першочергового зарахування вступників у медичні та педагогічні виші, які виявлять бажання працювати у сільській місцевості. Зокрема, йдеться про вступників на спеціальності галузей знань «Освіта/Педагогіка» і «Охорона здоров’я», які укладуть угоду про відпрацювання не менш як 3 роки в селі або селищі міського типу.

Планується також розширити практику встановлення мінімальної кількості балів для вступу на спеціальності з особливо високим рівнем суспільної відповідальності. У 2019 році будуть запроваджений мінімальний поріг у 150 балів з першого та другого конкурсних предметів на спеціальності галузей знань «Право», «Публічне управління та адміністрування» та «Міжнародні відносини», а також з другого та третього конкурсних предметів – на спеціальність «Фармація, промислова фармація».

Фіксований перелік конкурсних предметів для вступу після закінчення 11 класів на бакалавра пропонується залишити й на вступ у 2019 році. Наступного року ця схема теж діятиме, однак будуть змінені переліки предметів для певних спеціальностей. Приміром, розширено застосування сертифікатів ЗНО з математики та фізики, з метою підвищення популярності вивчення цих предметів серед школярів.

Для вступу в магістратуру буде збільшено перелік спеціальностей, на які треба буде складати єдиний вступний іспит з іноземної мови за технологією ЗНО. Зокрема, планується додати спеціальності «Музеєзнавство, пам'яткознавство», «Менеджмент соціокультурної діяльності», «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», а також усі спеціальності галузей знань «Богослов’я», «Соціальні та поведінкові науки», «Управління та адміністрування», «Інформаційні технології», «Публічне управління та адміністрування».

У 2019 році планується також набір вступників на молодшого бакалавра за двома сертифікатами ЗНО. Однак щоб захистити бюджетні місця на молодшого спеціаліста, за яким останній набір у системі вищої освіти буде саме 2019 року, вступ на молодшого бакалавра наступного року буде лише на небюджетні конкурсні пропозиції.

Інша з головних новацій – для вступу на бакалавра на основі молодшого спеціаліста за спеціальністю «Економіка» та спеціальностями галузі знань «Управління та адміністрування» треба буде подавати сертифікат ЗНО з української мови та літератури. А для вступу на базі молодшого спеціаліста на бакалавра чи магістра медичного спрямування обов’язковим буде сертифікат про складання Ліцензійного інтегрованого іспиту Крок М.

Надати пропозиції до проекту Умов прийому до закладів вищої освіти на 2019 рік можна до 19 вересня 2018 року на адресу kernychna@mon.gov.ua

Проект умов прийому - 2019

Освіта.ua
04.09.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
оксана
Шановні! Про такі кардинальні- жорстокі зміни потрібно попереджати за рік а не тоді коли до ЗНО залишилось сім місяців!У дитини опустилися руки!! Діти в розпачі...!!! 2 роки підготовки до вступу з біології і хімії - тепер нікому не потрібні!!! Мрія - розбита в ПУХ І ПРАХ!!!! Завжди всі орієнтуються на той перелік предметів який був попереднього року, і в МЕД завжди була біологія і хімія!! Хочете змінити? Міняйте!!!! Але вже на наступний 2020рік, у дітей буде час підготуватися. Шкільна програма не дає такої бази яка потрібна при здачі ЗНО...наприклад, цього року в завданнях ЗНО з хімії були задачі за 2 курс університету, то скажіть як можна до цього підготуватися за 7 місяців?! І взагалі завдання ЗНО не базуються на шкільній програмі!! Я ВАС ПРОШУ, СХАМЕНІТЬСЯ! НЕ ламайте долі цим дітям!
Fg
Физика в медицине нужна лишь в стоматологии,физиотерапии и в функциональной диагностике.В остальных специальностях она не применима и введение ее как профильного предмета не обосновано для всех специальностей..Математика - вопрос спорный и она важна в основном для статистики и науки.Думаю эти предметы будут профильными в этом году,а через пару лет,когда будут недоборы и ощутится недостаток врачей все будет как было.раньше.Может все изменится и с 2020.г.Зарубежные специалисты к нам не приедут нас лечить,своих врачей надо учить,а не ориентироваться на западные модели обучения.А пока нужно готовить физику и математику,хоть они и не нужны потом,что бы добиться цели и получить то образование,к которому стремишься.
Злий препод
Математика і фізика для вступу до медичних вишів - правильний крок. Що це за лікар, який не знає законів фізики або алгебри з геометрією. Не треба панікувати - є ще рік щоб нормально підготуватися.
Лиза
Шановні!!! Що за нові абсолютно не доцільні реформи????!!!! Для чого псувати дітям життя???! А як бути усім хто буде складати в 2020 році?! Чому не можна залишити все так як було? Всім хто планує вступати до медичного вивчають біологію та хімію!!!
Олег
Шановні схаменіться! вже кінець вересня! залишилося до здачі зно 8 місяців. Невже можна робити такі кардинальні зміни, не попередивши дітей про це хоча б за рік.Я вивчав усе літо ХІМІЮ І БІОЛОГІЮ! І що тепер мені робить????
Влад
Для Олег: Що саме тут кардинальне на вашу думку?
Олег
Це те що я вивчав в 10 класі тільки хімію і біологію бо знав, що я хочу стати лікарем!! І тут дурні закони, що треба математика або фізика.
Коментувати
Катя
Я вас прошу, яка фізика в мед я підготовлювала біологію, хімію, математику. Для мене це повний шок, я не знаю як мені підготовитись до фізики за 9-ть місяців щоб набрати не менше 150.Я засмучена, вивчитись на медика моя мрія дитинства
йой
какая неумная девочка Катя.Она знает всего 3 предмета из всего школьного курса. И это за 10 лет обучения. Это катастрофа.
Катя
Нерозумні ви. Щоб ви знали не всі предмети у школі вивчаються поглиблено, закінчивши 9-ть класів я пішла на додаткові уроки з цих предметів
йой
Для Катя: не умеющим сдать ЗНО на 150 баллов НЕ место в ВУЗе.Деточка. Вы будете калечить и убивать с такими познаниями. Вам на километр к меду подходить нельзя.
Коментувати
Rtf
В государстве нет денег на образование,поэтому и вводят физику и математику для медиков за 9 мес до зно,чтобы не успели подготовиться,пороговые150 на другие специальности,лишь бы обеспечить недобор .
Ирине
Вы в своём уме? Вы предлагаете лечить людей глупцам? Они не способны школьный курс на нормальный уровень освоить. Способны ли они курс высшей школы усвоить? Ваш вопль есть вопль: "дайте нам рубить бабло с глупых студентов"
Ирина
На сегодняшний день жуткий недобор в мед универы, говорю за ХНМУ, вместо 150 человек набрали 75, ещё часть отсеят за неуспеваемость. И что мы имеем в результате? Половину выпускников уедет за границу, половину поймут, что эта профессия совсем не денежная, еденицы остануться работать. С такими "новациями " и реформами, скоро в наших поликлиниках нас будут лечить "иностранные чучмеки", которые поступают, естественно без зно в наши вузы. Люди, если вы люди, что вы творите?! Какие математики и физики для медика?! Что вы творите, оставьте все как было! Займитесь реальными проблемами!
Brif
Не думаю что мнение граждан интересует кого-то ,главное -сокращение высшей школы,в этом году недоборы в мед.вузах,введением физики и математики результат только усилят.И не волнуют никого ни абитуриенты,ни проблема недостатка врачей.
Александр
Реформу медицинского образования нужно начинать с медицинских колледжей. Поступление после 9-го класса как было, так и осталось за взятки. После колледжа "купившие" места, поступают по внутренним тестам Вузов, минуя систему ЗНО. И поднимайте Вы порог хоть до 180 баллов, а детки денежных родителей займут места в медвузах по-любому.
Катерина Сергіївна
Боже, щойно подивилася на медицину! Моя дитина в істериці!!! Не добавляйте фізики й математики як обов’язковий предмет, благгаааюю! Не руйнуйте 2-х річної праці на біології й хімії!! Введіть з 20 року!!!!
Іван
Проти фізики на медицині! До чого так фізика? Не робіть бардак! Залишіть як було раніше!!!! Дайте на вибір хімію або математику!
Світлана
Не змінюйте факультет медицини! Учні не зможуть вивчити математику, зрозумійте, дайте ще рік на підготовку до екзаменів, не робіть це зненацька!
Микола
Категорично проти фізики і математики на медицині!!!! Профільний предмет- біологія!!! І крапка, шановне міністерство, у країні ще лікарів не буде!!! А 3 предмет залишіть на вибір, тобто хімія або математика! Якщо хочете ввести математику, то робіть це поступово, попередьте за 2 роки, а не за 9 місяців. Увійдіть у положення дітей!
Анна
Яка математика на медицині? Що ви творите, схаменіться!!!! Будьте людьми, не робіть хаосу між майбутніми лікарями! Залишіть факультет медицина у спокої! Нехай діти здають хімію і біологію!
Ольга
Доброго вечора. Хотілося б висловити свою думку про обов’язкову математику для вступу на медичні факультети. Біологія і хімія повинні бути обов’язковими предметами на такі спеціальності, дайте дітям спокійно вступати до омріяних вузів. Більшість почали займатися підготовкою до ЗНО з біології і хімії ще з 10 класу, зовсім не підозрюючи про такі зміни!!!! Введіть такі зміни у 20 році, щоб учні знали, чого чекати, а не зненацька покидали вчити біологію або хімію й зубрили небажану фізику!!! Прийміть до уваги нашу думку, будь ласка!!!! Дайте ще рік на підготовку!!????
Майже емігрант
Не зрозуміла дискримінація одних галузей знань порівняно з іншими. Економістам необхідно сертифікат з української мови, всім іншим мову знати не потрібно? Ті тріюшники, які не пройдуть на Медицину, Економіку, будуть лаву гріти на бюджеті за технічними спеціальностями. Теж саме стосується англійської мови при вступі до магістратури. Я так розумію про виробництво, структурні зміни в економіці мова не йде, вони не плануються. Хіба що руками інженерів, які ні мов, ні математики не знають. Умови вступу повинні бути рівні для всіх. Подивіться з якими балами люди проходять на середню освіту на бюджет. В країні назріває гуманітарна катастрова, криза вже давно. Молодь буде виїджати за кордон, там працювати та навчатися. Там непотрібно ЗНО, там є робота, є перспективи. Простий приклад, пройде дитина всі ЗНО, ще раз ЗНО, а потім потикається на мінімалку, і закордон полуниці збирати. Освіта, культура, медицина - цн все складові надбудови. Базису не має - виробництва. Ось що треба реформувати, залучати інвестиції, створювати робочі місця.
алла
А в педагогічні виші не потрібно встановлювати мінімальний поріг у 150 балів? Чи це професія не з особливо високим рівнем суспільної відповідальності?
Наталія
Для алла: Тож в педвузи недобір. Там із 122 балами профільного предмету можна вступити на бюджет. Мудрі (розумні) люди вже туди не йдуть вчитися.
алла
А хто має вчити мудрих (розумних) людей?
Коментувати
Галина
де проводиться громадське обговорення проекту умов прийняття до вишів. Від кого приймаються чи реєструються зауваження?
NN
Для Галина: Можете написать в Группу на ФБ "Вступ 2019". ЕЕ администратор О.Шаров. Обычно он отвечает на все вопросы.
Ирина
Також надати пропозиції до проекту Умов прийому до закладів вищої освіти на 2019 рік можна до 19 вересня 2018 року на адресу kernychna@mon.gov.ua
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!