Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія МОН розпочинає роботу над новими Умовами прийому
МОН розпочинає роботу над новими Умовами прийому

Відомство оголосило про початок роботи над проектами Умов прийому до вишів в 2019 році

МОН розпочинає роботу над новими Умовами прийому

Міністерство освіти і науки розпочинає роботу над проектами Умов прийому до закладів вищої освіти України в 2019 році та Умов прийому для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста в 2019 році.

У відомстві зазначають, що пропозиції та рекомендації щодо зазначених питань можна надсилати на адресу: kernychna@mon.gov.ua.

Збір пропозицій триватиме до 16 серпня 2018 року.

Освіта.ua
07.08.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Таки так
Щоб мати розумних випускників 11 класу треба, щоб ЗНО здавали насмтупного року 9 класники. Треба, щоб батьки і ці діти були вкурсі своїх знань! Та і вчитель, в якого учні 9 класу здають ЗНО вчить дітей набагато якіснише щей тому, що більшість 9 класників ще не ходять до міцних репетиторів! Отже, тут видна справжня ціна учителю і учневі!
Elena Kurnosova
Пройдя с сыном весь этап ЗНО+поступление в ВУЗ, хочу отметить полный провал системы профориентации в школе. Не все дети к 11 классу осознанно выбрали направление дальнейшего обучения. Им нужно помочь, проводя индивидуальное тестирование, выявляя склонность к определенным отраслям. Но даже при наличии завуча по направлению и методкабинета, 80 % выпускников "плавали" с выбором специальности. Мы живем в маленьком городе, и только поездки на "Дни открытых дверей" в ВУЗы помогли нам сделать выбор. Но не многие родители могут себе это позволить.
Злата
Для Elena Kurnosova: абсолютно с Вами согласна. Желательно, чтобы дети,которые решили подавать документы на бюджет,подходили к этому со всей серьёзностью и выбирали верно приоритет,понимая,что в случае отказа от бюджета и выбора в пользу контракта,они просто лишают другого ученика возможности учиться. Уж лучше сразу идти на контракт. Выбрать профессию в 17 лет очень непросто. Большую роль играет мода на профессии,из года в год многие бегут учиться " на юриста" ,менеджера или переводчика, совершенно не думая,где потом реализовать себя и как, если далеко не всегда выбранная профессия по- душе. В этом году много детей поступали туда,куда их подталкивали родители. Посмотрим,что из этого выйдет. Терзают меня смутные сомнения,что учеба им будет в радость(
Коментувати
Ольга
Я за те, щоб вчителі теж проходили щорічно ЗНО,оскільки кваліфікація занадто низька і хочеться щоб проводилась статистика хто вступає до педагогічних університетів.В більшості столичних шкіл немає вчителів,які давали б хоча б базові знання з фізики та хімії не говорячи вже про підготовку до ЗНО.Викладання цих предметів на занадто низькому рівні.Із периферій прихздять діти краще підготовлені з цих предметів ніж столичні, звісно ми не говоримо про спеціалізовані школи, а це мова йде про самі звичайні школи.Про який рівень освіти можна говорити,якщо проведений тест серед вчителів хімії ,які приїхали на курси підвищення кваліфікації показав,що 90%мають 0 рівень знань. Що вони навчать наших дітей? А щодо ЗНО,то я категорично проти щоб проходили сканування під час самого тесту.Перевіряти варто відразу на вході, а не посеред тестування, коли дитина зосереджена на завданнях та не виганяти за знайдені за брелки-флешки разом з ключами,які дитина в стресовій ситуації забуде викласти. То ж сперш чим починати роботу над новими умовами та правилами вступу варто запровадити якісну освіту в школах, а тільки тоді змінювати щось у правилах вступу.
Witalina
Для Ольга: "В більшості столичних шкіл немає вчителів,які давали б хоча б базові знання з фізики та хімії...." А БУДЕ ЩЕ ГІРШЕ! Через 5 років може НЕ бути кому читати фізику! А Ви про ЗНО. Тут уже вибирати НЕ ПРИХОДИТЬСЯ, аби хтось виконував програму!!!!
Злата
Скажіть, будь ласка,коли вчителі будуть навчати дітей,коли до постійних курсів підвищення кваліфікації Ви пропонуєте додати ще й зно? Не забувайте про постійні олімпіади, конкурси,цілком дурну писанину ( якщо ведеш два предмети,як роблять філологи найчастіше всього,то взагалі хоч вішайся,стус паперів за тиждень,і плани уроків,і роздруковки для учнів). Додайте класне керівництво,яке дуже рідко буває позитивним. І не забувайте,що вчителі- люди,які теж мають власну родину і потреби. Якщо додати ще й щорічне зно,то вчителю взагалі треба додому не ходити,а навіщо? Щоб поспати кілька годин і назад,як раб на галери? Щодо рівня навчання скажу одне: син навчався в звичайній школі, без допомоги репетиторів вступив на бюджет. Отже,школа дала достатній рівень знань,щоб він зміг отримати бажану професію
Коментувати
Tatiyna
Было бы очень хорошо отменить Ваш широкий конкурс. Оставить приоритеты и сделать закрытый конкурс, т. е чтобы бюджетные места в ВУЗы были фиксированными. Тогда их можно распределить по регионам и ВУЗам более равномерно. А так Киев с огромным бюджетом, а другие города с минимумом. Не все дети желают учится в Киеве, а в этом году с урезанием бюджетных мест многие с баллами 170 и выше остались без возможности поступить на бюджет в регионах. И очень трудно определиться куда подать заявления если толком не известно, будут ли там бюджетные места. В начале вступительной компании напримеи было 55 бюджетных мест, а по итогу получилось 17. Это очень неправильно. Как ребенку сориентироваться по разным ВУЗам? Надо думать о детях и о том, чтоб возможность обучаться на бюджете была одинакова во всех регионах.
влад
Для Tatiyna: БЮДЖЕТНІ МІСЦЯ ВНЗ НЕ НАДАЮТЬ, ЇХ НАДАЄ ДЕРЖАВА АБІТУРІЄНТУ, ЯКЩО ДІТИ З БАЛАМИ 170 І ВИЩЕ НЕ ПОТРАПИЛИ НА БЮДЖЕТ, ТО ЦЕ ТОМУ, ЩО ВОНИ НЕ ПРОЙШЛИ ШИРОКИЙ КОНКУРС ПО УКРАЇНІ, ДЕ РОЗПРИДІЛЯЛИСЯ БЮДЖЕТНІ МІСЦЯ, А НЕ ЇХ НЕ НАДАВ ВНЗ. ЧИТАЙТЕ ПРАВИЛА ВСТУПУ, АБО ВІДЕО ПОДИВІТЬСЯ ШАРОВА, ЯК МІСЦЯ РОЗПРИДІЛЯЛИСЯ, ЩОБ НЕ ПИСАТИ ТАКУ ДУРНЮ
влад
Для Tatiyna: КИЇВ ТАК САМО ОТРИМУЄ БЮДЖЕТНИКІВ, ЯК І РЕГІОНИ , ТІЛЬКИ НАЙКРАЩИХ АБІТУРІЄНТІВ БЕРУТЬ НА БЮДЖЕТ, І МАКСИМАЛЬНИЙ ОБСЯГ МІСЦЬ В ДЕЯКИХ ВИШАХ ТАКИЙ ЖЕ, ЯК І В РЕГІОНАХ
Злата
Дочь моей подруги хотела стать политологом,для этого ребенок ,имея честно заработанные медаль,отличный аттестат,знание нескольких языков на высоком уровне,поступала в Ивано-Франковск ,а не в Киев ( хотя это- ее родной город). Ребенок в 17 лет реально понимал,что здесь,в столице,даже у нее нет шансов получить специальность на бюджете,а уровень преподавания в Ивано-Франковске не ниже Киева. Контракт доступен далеко не всем. Ошибочно думать,что именно в столице намного проще поступить. Киевляне едут в Белую Церковь,чтоб стать ветеринарами,в Нежин,чтоб стать педагогами. Чтоб пройти на бюджет,надо грамотно оценить свои шансы, убедиться в правильности выбора профессии и не лететь в столицу сломя голову. В чужом городе всегда сложнее,поверьте мне.
Коментувати
Volobymyr Sill
Пропозиція не розробляти Умови вступу на 2019 рік. ПРОПОЗИЦІЯ - розробити Умови вступу у виші на десятиліття, як мінімум.
Человек
ЗНО это очень нужная вещь, это правильно!! Да некоторые задания неадекватные бывают, да, чтоб сдать на нормальный бал, нужно готовиться и именно "натаскивать" и набивать руку на тренировочных тестах. Но а как иначе, ведь это поступление и конкурс, а сдавать вступительные экзамены - это коррупция, поступать начнут те, кто больше платит. И после 9 должно быть ЗНО, а не на 2;курсе колледжа. Ну а контракта больше, так что тут удивляться, нет денег у государства, бюджетные деньги разворовали, транш по карманам раскидали, а теперь надо ж откуда то их брать, вот и экономят на нас с вами, не себя же им ущемлять....
Полина
11 по мнению МОН - очевидно отброски общества. После 9-го в коледже 60 мест, 30 бюджет. После 11-го 12 мест и только контракт.
lisa
Для Полина: У такому випадк, якщо дуже потрібен бюджет - поступайте на базі 9-го класу. Все просто.
Кирилл
Смотря в какой ВУЗ поступать. На моей специальности (куда я поступил в этом году) 46 бюджетных мест, 44 места на контракт. На соседних по факультету - ситуация та же. На других факультетах почти та же. Если идти в какой-то провинциальный вуз без финансирования, то конечно там не будет бюджетных мест
Галина
Для Полина: дійсно в коледжах більше місць на 1-й курс. Оскільки, планується, що до коледжів в основному вступають 9-ти класники. 11-ти класниками зазвичай заповнюють вільні місця 2-го курсу, або приймають на спеціальності, де вступ після 9-го класу не передбачений. 11-ти класники в своїй більшості вступають до університетів. І не треба "гнати" на МОН. Якщо Ви збирались до коледжу, могли туди вступити ще після 9-го класу, і вже 2роки навчатись на обрвній спеціальності, а не протирати штани в школі.
Коментувати
Абітурієнти
Гріш ціна буде реформам, якщо у травні 9 клас не піде здавати ЗНО. І умови вступу для 9 класників повинні передбачати врахування ЗНО. Ви без подачок підіть вступіть до коледжу? Так звані вступні - це напівідіотський фарс, мата котрого зрізати діте з гарними знаннями. Кажете ЗНО , добре. Тоді доводіть справу до кінця. А ДПАу формі ЗНО в 4 класі, чому за це помовчують. Привикли на лапу брати. І дуже шкода цю звичку покидати.
lisa
Для Абітурієнти: Ви не зрозуміли - йшлося про ЗНО після 11-го класу.
Леонідович
Для Абітурієнти: Ви що вже в 4 класі на лапу даєте? За що? В 5 і 10 класи всіх беруть.
Маргарита
Ощибаетесь! В престижніе школи не попасть даже в 5 и 10 классі без...
Коментувати
lisa
ЗНО - найкраще з освітніх реформ пострадянської України. Поступити у ВУЗ та ще й за потреби - на бюджет, цілком реально для того, у кого є відповідні знання та мотивація, незважаючи на соціальний статус родини. Тим, хто незадоволений ЗНО, потрібно проаналізувати свої дії щодо якості освіти власної дитини та бути краще поінформованим щодо умов вступу до ВНЗ. Більшість незадоволених ЗНО постів - це елементарна необізнаність та бажання звинуватити у своїх проблемах когось.
Ириска
Ну хотя бы приоритетности убрали! И широкий конкурс! Ведь дети со средними баллами постадали
Анастасия
Для Ириска: ну так чего со средними балами на бюджет стремиться, пускай лучше знаний набираются или идут на специальности с низкими проходными. По скольку без широкого.
Ириска
Я думаю 177 это нормальный бал для бюджета!!! И получить «не рекомендовано» очень грустно! А идти туда, куда не хочется, зачем?
Анастасия
ну так значит есть дети умнее, так что, теперь у них места забирать? Ведь больше бюджетных явно не сделают.
Коментувати
Альоша
Отменяйте ЗНО, это же херня полная ну. Оно не показывает насколько абитуриент знает предмет. Давайте, придумайте что-то нормальное.
Михаил
Для Альоша: например?
Анастасия
А что показывает? Явно не бал аттестата.
Наталия
Для Альоша: Лучше результатов ЗНО знания предметов балл аттестата точно не показывает. Смешно и грустно видеть в рейтингах детей со средними балами аттестата 10,0 и выше и с ЗНО в лучшем случае на троечку (по пятибальной шкале) по всем сданным предметам. Высокий балл аттестата говорит в данном случае только о том, что человека за уши тянули и ставили оценки за красивые глаза или ещё за что-то)), но ни как не о качестве полученного им образования.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!