Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Умови прийому до вишів набули чинності
Умови прийому до вишів набули чинності

Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти пройшли державну реєстрацію Мінюсту

Умови прийому до вишів набули чинності

Фіксований перелік конкурсних предметів, ЗНО на магістратуру з «Права» та «Міжнародного права», 7 заяв на бюджет та 150 балів на лікарські спеціальності – ці та інші новації чекають вступників у 2018 році.

За інформацією Міністерства освіти, зазначені новації передбачені Умовами прийому на навчання до закладів вищої освіти в 2018 році, які вже пройшли реєстрацію в Міністерстві юстиції.

Наступного року для вступу на бакалавра чи магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань на базі 11 класів два конкурсні предмети будуть фіксованими.

Третій предмет вступник зможе обрати з двох альтернативних варіантів.

Вступники матимуть змогу подати сертифікати ЗНО як 2018 року, так і 2016, 2017 років з усіх предметів, окрім іноземних мов. Це пов’язано зі зміною формату проведення тестування з іноземних мов у 2018 році.

Зокрема, на ЗНО з англійської, іспанської, німецької та французької мов тести включатимуть аудіювання і матимуть два рівня складності – академічний і профільний.

Ще одна зміна – кількість заяв, які зможе подавати вступник 2018 року на місця державного та регіонального замовлення. Кількість заяв зменшена з 9 до 7, а подавати їх можна буде, як і цього року, не більш ніж на 4 спеціальності. Подання заяв на контракт не обмежується.

Для вступу на окремі медичні спеціальності буде встановлено мінімальну кількість балів з біології, хімії або математики. Вона становитиме 150 балів і стосуватиметься спеціальностей «Стоматологія», «Медицина» і «Педіатрія».

В Умовах прийому залишено цьогорічні коефіцієнти – регіональний, сільський, галузевий, однак були дещо змінені їх величини. Так, регіональний коефіцієнт для вишів Києва буде 1, для ВНЗ у Донецькій, Житомирській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській областях, переміщених закладів вищої освіти – 1,04 і в інших випадках – 1,02.

Сільський коефіцієнт збільшено для вступників на аграрні спеціальності – для них він становитиме 1,05. На інші спеціальності СК дорівнюватиме 1,02. Ним зможуть скористатися вступники, які зареєстровані у селах не менше двох років до дня завершення подачі заяв про вступ та які здобули повну загальну середню освіту у закладах освіти, що знаходяться на території сіл, у рік вступу.

Галузевий коефіцієнт становитиме 1,02 і, на відміну від 2017 року, поширюватиметься також на заяви з другою пріоритетністю.

Реєстрація електронних кабінетів вступників на основі повної загальної середньої освіти буде відкрита 2 липня і триватиме до 25 липня. Прийом заяв та документів розпочнеться 12 липня. Ті, хто вступатиме до вишів на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів, зможуть подати заяви до 20 липня. Для тих же абітурієнтів, які вступатимуть лише на основі сертифікатів ЗНО, подання заяв буде відкрито до 26 липня.

Дізнатися, хто пройшов на бюджет, вступники зможуть 1 серпня – цього дня оприлюднять рейтинговий список  із зазначенням рекомендованих до зарахування. На місця державного та регіонального замовленням зарахування відбудеться 7 серпня, а за кошти фізичних або юридичних осіб – не пізніше 30 вересня.

Стосовно ж вступу на магістратуру, то 2018 року обов’язкове єдине фахове вступне випробування за технологією ЗНО складатимуть вступники не лише на спеціальність «Право», а й на «Міжнародне право». Також проводитиметься експеримент для вступу за результатами єдиного вступного іспиту з іноземних мов за технологією ЗНО на спеціальності галузей знань: «Гуманітарні науки» (крім спеціальності 035 «Філологія»), «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Сфера обслуговування» та  «Міжнародні відносини».

Умови прийому 2018

Освіта.ua
05.12.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Настя
Объясните пожалуйста, 7 заявлений я могу подать в 7 ВУЗов (по 1 заявлению), если всего у меня будет выбрано только 4 специальности, или есть ограничение на кол-во ВУЗов?
Галина
Для Настя: ніякого обмеження по кількості вишів немає. Хочете подаєте 7 заяв в 1 виш, хочете по одній заяві в 7 вишів
Коментувати
Юля
Хто може відповісти? Призеру 4 етапу Всеукраїнської олімпіади додають 10 балів до вступу незалежно від предмету і спеціальності, на яку він вступає? Наприклад: переміг в хімії, а вступає на ІТ.
DOCENT
Для Юля: так
Коментувати
DOCENT
Умови набули чинності лише 12 грудня. Публікації документа Офіційний вісник України офіційне виданнявід  12.12.2017 — 2017 р., № 97
DOCENT
Умови ще не набрали чинності. Їх лише зареєстрували в МЮ. Для набрання чинності їх мають оприлюднити в газеті "Офіційний вісник України"
Порада
ЧОМУ бюджетне місце при вступі у 2017р так і непішло за абітурієнтом? З високим балом 190 -180 на ряд спеціальностей, зокрема ІТ було не поступити, бо обмаль місць. А от неактуальні на сьогоді спеціальності де пріорітети в основному ставили 7-9 з прохідним балом 130- 150 повніненько було буджетних місць, причому в кінцевому варіанті частково незаповненми залишились. Яким буде ж вступ 2018 р.? Всім відомо, що сьогодні ІТ сфера приносить прибуток в казну. Основне на комп’ютер великих затрат немає - це не заводи будувати. Дайте дітям роботу, а Україні прибуток.
DOCENT
Для Порада: НЕ дуже приносить. ІТ працюють не дуже легально. Або зовсім не оформлені в межах національного законодавства фрілансери і працюють на заокеанського дядю. Або як приватні підприємці-спрощенсці і сплачують максимум 670 гривень на місяць маючи значно вищі "сірі" прибутки. Для порівняння з мінімальної зарплати в 3200 сплачується 3200*0.18=576 гривень податку на доходи фіз осіб. А ще 1.5% військового збору.
Друзілла Галицька
Держава якраз виділяє більше бюджетних місць на ті спеціальності, які портебує. А те що всі хочуть бути ІТ-никам, міжнародниками тощо, це проблеми абітурієнтів. Якщо в країні не вистачає вчителів фізики, то держава рада і тим хто прийде вчитись на цю спеціальність. Інша справа, що найчастіше їх не вистачає в сільських школах, куди все одно поїде одиниці випускників. Якщо держава їх заохочує низькими балами та вищою стипендією, то повинна вимагати відпрацювати певний час за направленням.
Коментувати
ІГОР
Шановні колеги, підкажіть чи є зміни у порівнянні з варіантом умов, які були оприлюднені 14 листопада? Хто в курсі? Читати все ще раз - задоволення не з самих приємних)))
Геннадий
"на ЗНО з англійської, іспанської, німецької та французької мов тести включатимуть аудіювання і матимуть два рівня складності – академічний і профільний"????????? Так вы определитесь, два уровня или всё-таки один! Одна рука не знает, что делает другая!
DOCENT
Для Геннадий: на ДПА 2 рівні. А для вступу 1
Оля
Для DOCENT: Надіюсь, Ви дійсно знаєте...Підкажіть, будь ласка, скільки заяв на бюджет чи на платне навчання допускається для вступу в магістратуру? Де це можна дізнатись остаточно? Наперед вдячна. Ви часто пишете компетентно, тому чекатиму відповіді.
DOCENT
На магістратуру до 5 заяв на бюджет там де вступ по ЗНО (право та МП). Але проблема в тому, що на інші спеціальності вступ на магістратуру за фаховими іспитами. І вони можуть бути одночасно в різних закладах. Тому аж занадто багато заяв подавати немає сенсу.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!