Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Обійти ЗНО через навчання у коледжі не вдасться
Обійти ЗНО через навчання у коледжі не вдасться

Щоб вступити до ВНЗ випускникам коледжів, училищ і технікумів доведеться скласти ЗНО з української мови

Обійти ЗНО через навчання у коледжі не вдасться

Студентам, які в 2017/18 навчальному році навчаються на ІІ курсі училищ, технікумів і коледжів на основі базової середньої освіти, при вступі до вишів планують  запровадити ЗНО з української мови та літератури як вступного іспиту.

Про це йдеться у роз'ясненні Інституту модернізації змісту освіти щодо деяких питань проведення у 2018 році державної підсумкової атестації студентів, які здобувають  рівень молодшого спеціаліста з одночасним завершенням здобуття повної загальної середньої освіти.

«Для студентів, які в 2017/18 навчальному році навчаються на ІІ курсі училищ, технікумів і коледжів на основі базової загальної середньої освіти, при вступі до вишів для здобуття наступного після освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста рівня вищої освіти планується запровадження зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури як вступного іспиту», - йдеться у листі.

Зазначені студенти, які виявлять бажання вступати до вишів після здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, матимуть обов’язково проходити зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури в рік вступу до вишів або використати сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року.

Освіта.ua
20.10.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Удачливая
Те, кто сейчас на 2 курсе колледжа сдают Зно по укр.в этом году. А после 4 курса сдают зно по 3 предметам? Или уже не нужно сдавать?
студ
Дивно що тут видаляють повідомлення з проханням збирати мітинги,студенти цілий рік вчать профільні придмети а не ваше зно!!!Шановний КарКарандій чи як там тебе ненаривайся!
Mary
Досить правильно зробили. Рівень освіти в коледжах відверто низький. У коледжі йдуть зазвичай діти, які не захотіли лишній раз думати і готуватися до ЗНО, а просто ще просидіти пару років в коледжі і гарненько примоститись в університетах без особливих зусиль. Але навіть, не зважаючи на це, умови для всіх дітей мають бути однакові. Діти, які навчаються в коледжах, теж мають знати українську мову і здавати їх на рівні тих, що вчаться в школі. Дане ЗНО також буде сприяти боротьбі з корупцією, яке спонсорують батьки цих дітей, шоб їх дітей взяли у ВУЗ, а не тих, які після коледжу хочуть вступити чесно і на загальних умовах. Якщо дитина гарно вчиться в коледжі, хоче повністю оволодіти своєю предметною областю, то для неї не буде проблемою здати ЗНО. І до всього сказаного. Чому ви так хвалите дітей з коледжів, що вони гарні спеціалісти у цій області, але так зневірені у їх результатах ЗНО? Захочуть бути професіоналами - вивчать. Всі мають бути рівні
правда
Для Mary: підтримують учителі на сто відсотків!!!
Виктория
А ничего, что я учу спец. предметы. А не как в школе готовлюсь 2 года к ЗНО. Да кто у нас умный в стране? таких детей 1/1000. Это глупый закон. Я жалею что родилась в такой стране.
Коментувати
Викладач
Як викладач інституту вважаю таке рішення дуже вірним. Так, ми наразі маємо нижчі показники з набору студентів, але на перший курс відверті "неуки" не йдуть. Вони йдуть до коледжів, але не навчатися, а "обходити ЗНО", а потім приходять в інститут... Їх контрольні роботи читати неможливо, суцільні помилки! Я б запровадила ще й ЗНО з профільного предмету, бо часто стикаємось з ситуацією, коли "відмінник" коледжу не знає базових понять своєї спеціальності.
Артем
А якщо я закінчив 11 класів, складав ЗНО, зараз навчають у коледжі. Чи можу після навчання вступити до ВНЗ без ЗНО
освітянка
Якщо коледж дає можливість отримати студенту загальну середню освіту, то ЗНО потрібно. І у такій самій формі, як його здають учні загальноосвітніх шкіл. Чому тільки один предмет? 11 клас здає 4.
N
Для освітянка: В коледжі навчаються 4 роки: 2 середня освіта і 2 - вища (іноді 1.5 роки вища). Тому порівнювати їх із школою ніяк не вийде. Крім того, після 9 класу школярі, вступаючи у коледж, здають іспити. В цей час інші - відпочивають на морі. Тому ніяк порівнювати людей з 13 роками освіти та школярів з 11 роками освіти не можна. ЗНО це засіб вступати в університет за конкурсом. В більшості коледжів після закінчення - контракт - на який конкурс взагалі не потрібен. Рівень здав - не здав є достатнім.
так от N
Для N: Виходить що у нас взагалі не має стандарту старшої школи. Чому тоді загальноосвітнім закладам не надати право проходити 10,11 клас за 1 рік? Де ви бачили щоб вищу освіту здобували протягом 2,3 років 4,5 курсів. Або у нас, як правовій державі є стандарт середньої освіти, або його не має. І треба миритися з тим що маємо.
Коментувати
ne baidyjui
Щановні посадовці і шановні законотворці- ЗУПИНІТЬСЯ не вбивайте у дітей бажання розвиватися і отримувати освіту. не вигадуйте різного плану ЗНО не знищуёте українського студента. Майте совість!!!!!!! Дайте можливість дітям вибрати напрямок і спеціальність так щоб кожен зміг отримати те чого він хоче. ЗУПИНІТЬСЯ ЗНИЩУВАТИ НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ ЯКІ ЗАВДЯКИ ВАШИМ РЕФОРМАМ ПРОСТО САМОЗНИЩАТЬСЯ. Коледжі і технікуми дають сильний поштовх нашим дітям до професионалізму. Для проведення реформ продумайте не механізм ЗНО , а механізм фінансування і розвитку закладів які реально хотять вчити наших дітей та надавати їм освіту. ПРОШУ: - не робіть з наших дітей єкспериментальний матеріал. Дайте дітям розвиватися!!!!!!!!!!!!! Враховувате не тільки чиїсь забаганки , зробіть реальне опитування дітей не експерементуйте. Впевнений всі хто впроваджує ЗНО вчилися за часів його відсутності, але знання отримували і стали фахівцями своєё справи. НЕ ДРАТУЙТЕ ГРОМАДСЬКІСТЬ!!!!!
Я
Для ne baidyjui: це правильне рішення-всі повинні бути у рівних умовах і "неуки! не повинні отримувати вищу освіту.Їх рівень-ПТУ і на завод!
Коментувати
OLLL
А що буде якщо студент не складе ЗНО,його що просто відрахують?
Ollesia
Шановні абітурієнти, приходьтe до нас навчатися в міжрегіональну академію управління персоналу. 18 листопада 2017 року ми вирішили провести день відкритих дверей у нашому унівeрситeті. Тут працюють самі чeсні, справедливі, дуже розумні викладачі. Про МАУП знають не тільки в Україні, а і в Польші та багато інших держав. Багато відомих постатей закінчували наш університет. Однією людиною є Гройсман Володимир Борисович- який відкрив свої таланти та став очолювати уряд України. Багато приділив розвитку нашому університеті Данилюк Олександр Олександрович- він допомагає нам фінансово. В нашому університеті було багато талановитих студентів. 18 числа ви можете поспілкуватися з викладачами про навчання, ви можете дізнатися також про те, з яких підрозділів складається університет, яка є наукова база університету.Приходьте в наш найкращий університет. Ректор та викладачі вас чекають з великим задоволенням.
ОКСАНА
Вже давно потрібно запровадити ЗНО після 9 класу . Так діти не будуть просиджувати до 9 класу просто так, а почнуть вчитися.А то для дітей потім стрес. до 9 класу сиділи, нічого не робили, а потім на тобі-ЗНО!!! А то в 9 класі всі пишуть диктанти, як і писали :хто принесе , той і отримає більший бал. Якщо здавати ЗНО, то після 9-го і 11 класу. Так у дітей в 11 класі не такий стрес буде!!! І вчителі будуть старатися викладати свій предмет не лише в 10-11 класі.
Toonnix
Для ОКСАНА: Да нахер оно нужно такое. Кто вообще это придумал? Не несите бред.
Олександр
Оксана. а давайте ЗНО проводити після дитячого садка, га?
Коментувати
Тарас
В тіііі... часи (коли освіту отримували теперішні законодавці) вступати до інституту після технікуму мали право ті випускники, які мали не більше 5% четвірок. Випускникам технікумів навчатись на 1 курсі було важче ніж тим хто прийшов зразу після школи, але коли починались спеціальні дисципліни прогрес був набагато більший (випускники технікумів мали вже робітничі професії, практичні навички, бачили виробництво). Одним розумним захотілося знищити середню-спеціальну освіту і вони перевели технікуми до вищої (тільки в Україні), інші розумні хочуть геть знищити ланку коледжів. Хто у нас хоч колись буде відповідати за результати своїх рефом???? Поставивши хрест на коледжах, слідуючий хрест буде на регіональних університетах, адже в цьому році їхній набір склав 50 вісотків за ступеневою освітою. Вступаючи до коледжу не більше 10% абітурієнтів планують продовжувати навчанн. Сумно, але те що відбувається в освіті, як кажуть: війна в Криму і все в диму. І ніякі петиції нам не допоможуть!!!
ppp
А студенти, які НЕ виявлять бажання вступати до вишів після здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, що не будуть здавати ЗНО?
Коломия
СОРОС: освіту в Україні зберегти, як мозамбіці чи Гвінеї . Виші розорити через систему: гроші за дитиною!! ПТУ - передати в сільради!! Коледжі - геть з воза, на рівень місцевий!! І ЩЕ: чоловіків до жінок пускати через Зно!!!
Valentun
Навіщо ви це робите? Краще хай здають ЗНО в 9-му класі . Полегшете життя випускникам адже в 11-му класі вони здаватимуть ЗНО за матеріал 10-го 11-го класів, а не за всі роки навчання в школі адже ВСЬОГО НЕ ВИВЧИШ !
bela
Для Valentun: всього не вивчиш, з усіма не переспиш, але до цього треба стремицца
Коментувати
Лера
Це просто жах,з такими темпами в наступному році ЗНО здаватимуть в четвертому класі
Галина
Я нерозумію вашої системи ..... ! Навіщо це ЗНО в коледжі та ще й після другого курса ? Студенти вчать ще з першого курсу професійні предмети з цього випливає що нагрузка більша ніж в школі .... Схаменітся неробіть всяких дурниць! Не псуйте нерви молодому поколінню....
Анна
Для Галина: Шановна, з Вашою грамотністю Вам точно не здати ЗНО з мови.
Toonnix
А вас прошу простить не ебет как она пишет. Это ее мнение, и тут нельзя лесть. Вы еще приебитесь к тому что я пишу на русском!
El'sa Veremienko
Для Toonnix: лово "леЗть" пешется через букву "З". Так что к Вашей грамотности тоже есть вопросы.
Коментувати
Куріятович
Для грантожерного Мону ціль( якісна освіта ) -ніщо, головне процес( здача Зно), бо за нього бабки вже отримані!!! Доб’ють Україну , здрайці!!
Людина
Я не розумію одного, щоб вступити до ВНЗ lll таIV рівня після коледжу, студенти і так здавали ЗНО з трьох предметів, включаючи укр. мову, чи не Так? До чого тут обійти ЗНО??? Що МОН так носиться з цим ЗНО? Для вступу воно необхідно, це так, це мінус корупції. Але для чого коледжам на другому курсі? Для переходу з курса на курс мають бути іспити, ЗНО після четвертого для тих, хто іде вчитись далі, адже дехто піде працювати, що це за ахінея відраховувати з другого курсу тих, хто ЗНО не здасть?
Я
Для Людина: Мова про випускників коледжів і технікумів-вони вступали без іспитів і зно, тепер неуків будуть відсіювати нарешті.
Шева
Нарешті відбулося, те про що благали українці бога сотні років! Дурні дурне зробили, а дурень радіє!! Ступенева освіта- це надбання вітчизняне зруйнується, дорогий "Я"!!!
Людина
Для Я: випускники коледжїв вступають у виші через ЗНО, на основі вступних іспитів тільки на дуже обмежену кількість спеціальностей, не у всіх закладах є така можливість і тільки на контракт, розберіться у правилах вступу. А робиться МОН це все для того, щоб знищити професійну освіту, навіть фінансування скинули на місцеві бюджети, а там, як відомо, грошей нема. Вступають до коледжїв дійсно на основі екзаменів, то, може, слід запровадити ЗНО після 9 класу? А відрахоаувати дітей після другого курсу, бо вони не склали ЗНО, бо не володіють предметом на ПОГЛИБЛЕНОМУ рівні смішно, ну не знає, наприклад, студент - медик системи віршування або типів підрядних речень і що??? У них на другому курсі - спеціалізація, і це для них найголовніше,а не забивати голову вивченням укр.мови та літератури, яка закінчилась на першому курсі, і вивчали її за один рік, а у школах за два....Маразм, одним словом
Коментувати
Наталя
Студенти 2 курсу училища обов"язово повинні здавати ЗНО з української мови та літературі після 2 курсу?
bela
Для Наталя: тож написано при вступі до вишів Не будете йти до вузу, не треба складати ЗНО
Наталя
А чому те ЗНО вони повинні здавати після 2 курсу? До вишів вони планують вступати після 4 курсу, то чому б тоді і не здати ЗНО?
bela
тому що на молодшого спеціаліста вчаться 2 роки, дуже рідко по 3...
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!