Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Обійти ЗНО через навчання у коледжі не вдасться
Обійти ЗНО через навчання у коледжі не вдасться

Щоб вступити до ВНЗ випускникам коледжів, училищ і технікумів доведеться скласти ЗНО з української мови

Обійти ЗНО через навчання у коледжі не вдасться

Студентам, які в 2017/18 навчальному році навчаються на ІІ курсі училищ, технікумів і коледжів на основі базової середньої освіти, при вступі до вишів планують  запровадити ЗНО з української мови та літератури як вступного іспиту.

Про це йдеться у роз'ясненні Інституту модернізації змісту освіти щодо деяких питань проведення у 2018 році державної підсумкової атестації студентів, які здобувають  рівень молодшого спеціаліста з одночасним завершенням здобуття повної загальної середньої освіти.

«Для студентів, які в 2017/18 навчальному році навчаються на ІІ курсі училищ, технікумів і коледжів на основі базової загальної середньої освіти, при вступі до вишів для здобуття наступного після освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста рівня вищої освіти планується запровадження зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури як вступного іспиту», - йдеться у листі.

Зазначені студенти, які виявлять бажання вступати до вишів після здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, матимуть обов’язково проходити зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури в рік вступу до вишів або використати сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року.

Освіта.ua
20.10.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
White stork
Тож моя дочка в прошлому роцi вступала та здавала вступнi iспити.Цим вона доказала,що достойна навчання в даному коледжi.А тепер на 2 курсi знов стрес i доказуй що ти не лох???...я так розумiю....Як ставлять експерименти над нашим народом так i над дiтьми!!!!
Галина
Для White stork: ні, вона має підвердити оцінку, яку їй виставлять в атестат. атестат в усіх однаковий і після школи і після коледжу - це документ про середню освіту. Тому вона має підтвердити оцінку не іспитом в коледжі (який може бути дуже суб’єктивним) а саме шляхом загальноукраїнського оцінювання.
Коментувати
н
Чи можна здавати зно з біології в медичному коледжі, якщо в ньому замість зно дпа?
Ульяна
Доброго дня! Я навчаюсь на 2 курсу коледжу, і нам вже сказали що будемо здавати 2 предмети на зно. Ви не знаєте який другий обов’язковий?
Мама студентки
В цьому році студенти коледжів здавали ЗНО з української мови без літератури. То на наступний рік для вступу у ВИШ потрібно знов здавати ЗНО тепер вже з укр.мови та літератури? Навіщо? Враховуючи, що викладати літературу в них закінчили, ще на 1 курсі. Де логіка?
DGP
Для Мама студентки: Дійсно навіщо Ви самі створили собі проблеми. ЗНО єдине з української мови і літератури. Інша справа, що для ДПА використовуються лише завдання з мови. Ніхто не заважав вашій донці виконати всі завдання ЗНО та отримати нормальний результат для вступу у виш у майбутньому. Вона "полегшила" собі завдання. Ну як то кажуть "лінивий платить двічі"
Даша
DGP,Ваш коментар є некоректним,бо в багатьох коледжах здавали зно з мови без літератури не тому,що тупі,а тому,що в програмі такого предмету немає. Медколедж перед Новим роком оголосив про те,що діти здають зно з мови,але у них і української мови не було в розкладі. Діти ледве встигли мову самостійно підготувати. Літературу неможливо було встигнути вивчити,бо дуже великий об’єм та й внутрішні іспити ніхто не відміняв.
DGP
Для Даша: Не може в медколеджі на перших курсах не вивчатись укр. лі. Можливо її вчили лише на 1-му курсі за прискореної програми, але діти які щось вчили могли відповісти на частину питань. А якщо вчились дуже добре, то можливо і на всі. Тому не треба видумувати і казати, що Вашим дітям хтось щось винен. Винні лише батьки та вчителі, які невірно налаштували на ЗНО дітей і замість того аби сказати "пробуйте виконати всі завдання, щось може знаєте, щось згадаєте, а щось вгадаєте". Сказали: "робіть лише мову, література не потрібна". Ось хто винен!
Коментувати
Вікторія
Для Олени: ідіоти? Що за слова, Ви б напевно точно не здали зно! Це діти! І зараз надаль ні електриків, ні сварщиків, ні кухарів, ніяких нормальних робітників не знайдеш! Всі у нас або економісти, або юристи. Бо так мамка захотіла. Бо як мій чи моя буде хуже чим сусідова, а літей ніхто й не питає, ким вони себе бачать. І вибачте мене за відвертість, у мене теж дві освіти, якщо не претпо життю, то освіта наша, в нашій країні нідочого!!! Правлять всім не відмінники, і не діти обдаровані, на них всі начхали, ніякого щаохочення від держави, ні роботи, взагалі нічого! Немає їм ціни. Дуже прикро. За тих дітей, що дійсно розумні.
Неллі
Так це ж університетах в першу чергу будуть недобори, справді розумних дітей дуже моло, а технікуми це в першу чергу робітничі професії.
Ірина
Я закінчила педагогічний коледж,я хочу поступити на 3 курс після коледжу в університет, мені потрібно складати зно? Скажіть будь ласка
Maksim
Почему я должен был сдавать зно по этой «мове», я поступил после 9-го класса специально, чтобы не сдавать Зно. Кому надо пусть и сдаёт зно, мне лично не нужно ни зно, ни «мова»!!!
Олександр
Для Maksim: Ты просто тупой.И ватный
Коментувати
Т
Якщо не здам ЗНО , то є вірогідність того, що мене виключать з даного навчального закладу ?
Od
Я учусь в Одесском коледже транспортних технологий на 2 курсе. Смысл мне сейчас сдавать ЗНО если у меня уже пошли спец. предметы? Я вообще не понимаю за чем ЗНО, в чём его смысл? Недать мне получить высшее образование? Так это же нарушает права человека о получении Вищої освіти .
Галина
Для Od: Сенс в тому, аби видати Вам окрім диплому про вищу освіту ще й атестат про середню (оскільки отримання вищої освіти без повної середньої неможливе). Ніхто не вимагає від Вас здати ЗНО на 200 балів, а не здати взагалі може лише зовсім тупа людина.
Олена
Смисл в тому, щоб ідіоти, які не можуть скласти ЗНО на 100 балів, не забивали собою, як сміттям, ВНЗ ІІІ-ІУ р.а. Право на ВИЩУ освіту не гарантується Конституцією!!! Тільки шкільна освіта обов’язкова!
Владислав
Он учится в колледже,а колледж 1-2 уровень аккредитации,о каком зно идёт речь?
Коментувати
Олена
Якщо нездати ЗНО после другого курсу, що буде? Я зможу тоді до вчитися, щоб получить спеціаліста чи уже потом можна іти всі начотирі?
олена
Для Олена: Для Т:
Коментувати
Удачливая
Те, кто сейчас на 2 курсе колледжа сдают Зно по укр.в этом году. А после 4 курса сдают зно по 3 предметам? Или уже не нужно сдавать?
студ
Дивно що тут видаляють повідомлення з проханням збирати мітинги,студенти цілий рік вчать профільні придмети а не ваше зно!!!Шановний КарКарандій чи як там тебе ненаривайся!
Mary
Досить правильно зробили. Рівень освіти в коледжах відверто низький. У коледжі йдуть зазвичай діти, які не захотіли лишній раз думати і готуватися до ЗНО, а просто ще просидіти пару років в коледжі і гарненько примоститись в університетах без особливих зусиль. Але навіть, не зважаючи на це, умови для всіх дітей мають бути однакові. Діти, які навчаються в коледжах, теж мають знати українську мову і здавати їх на рівні тих, що вчаться в школі. Дане ЗНО також буде сприяти боротьбі з корупцією, яке спонсорують батьки цих дітей, шоб їх дітей взяли у ВУЗ, а не тих, які після коледжу хочуть вступити чесно і на загальних умовах. Якщо дитина гарно вчиться в коледжі, хоче повністю оволодіти своєю предметною областю, то для неї не буде проблемою здати ЗНО. І до всього сказаного. Чому ви так хвалите дітей з коледжів, що вони гарні спеціалісти у цій області, але так зневірені у їх результатах ЗНО? Захочуть бути професіоналами - вивчать. Всі мають бути рівні
правда
Для Mary: підтримують учителі на сто відсотків!!!
Виктория
А ничего, что я учу спец. предметы. А не как в школе готовлюсь 2 года к ЗНО. Да кто у нас умный в стране? таких детей 1/1000. Это глупый закон. Я жалею что родилась в такой стране.
олег
дуже правильно сказано. Якщо дитина пішла в коледж по улюбленій спеціальності, то для чого їй ЗНО з предметів, які вчать поверхово із -за стислої програми.
Коментувати
Викладач
Як викладач інституту вважаю таке рішення дуже вірним. Так, ми наразі маємо нижчі показники з набору студентів, але на перший курс відверті "неуки" не йдуть. Вони йдуть до коледжів, але не навчатися, а "обходити ЗНО", а потім приходять в інститут... Їх контрольні роботи читати неможливо, суцільні помилки! Я б запровадила ще й ЗНО з профільного предмету, бо часто стикаємось з ситуацією, коли "відмінник" коледжу не знає базових понять своєї спеціальності.
Артем
А якщо я закінчив 11 класів, складав ЗНО, зараз навчають у коледжі. Чи можу після навчання вступити до ВНЗ без ЗНО
освітянка
Якщо коледж дає можливість отримати студенту загальну середню освіту, то ЗНО потрібно. І у такій самій формі, як його здають учні загальноосвітніх шкіл. Чому тільки один предмет? 11 клас здає 4.
N
Для освітянка: В коледжі навчаються 4 роки: 2 середня освіта і 2 - вища (іноді 1.5 роки вища). Тому порівнювати їх із школою ніяк не вийде. Крім того, після 9 класу школярі, вступаючи у коледж, здають іспити. В цей час інші - відпочивають на морі. Тому ніяк порівнювати людей з 13 роками освіти та школярів з 11 роками освіти не можна. ЗНО це засіб вступати в університет за конкурсом. В більшості коледжів після закінчення - контракт - на який конкурс взагалі не потрібен. Рівень здав - не здав є достатнім.
так от N
Для N: Виходить що у нас взагалі не має стандарту старшої школи. Чому тоді загальноосвітнім закладам не надати право проходити 10,11 клас за 1 рік? Де ви бачили щоб вищу освіту здобували протягом 2,3 років 4,5 курсів. Або у нас, як правовій державі є стандарт середньої освіти, або його не має. І треба миритися з тим що маємо.
Анна Свєтлічна
Учні 11 класів, готуються до ЗНО протягом навчального року, а студенти на 2 курсі мають вивчати профільні предмети, шкільні+ підготовка до ЗНО. Вони фізично не зможуть підготуватись до 4 предметів. Особливо у коледжах творчого спрямування, де додатково є індивідуальні по їхній професії.
Коментувати
ne baidyjui
Щановні посадовці і шановні законотворці- ЗУПИНІТЬСЯ не вбивайте у дітей бажання розвиватися і отримувати освіту. не вигадуйте різного плану ЗНО не знищуёте українського студента. Майте совість!!!!!!! Дайте можливість дітям вибрати напрямок і спеціальність так щоб кожен зміг отримати те чого він хоче. ЗУПИНІТЬСЯ ЗНИЩУВАТИ НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ ЯКІ ЗАВДЯКИ ВАШИМ РЕФОРМАМ ПРОСТО САМОЗНИЩАТЬСЯ. Коледжі і технікуми дають сильний поштовх нашим дітям до професионалізму. Для проведення реформ продумайте не механізм ЗНО , а механізм фінансування і розвитку закладів які реально хотять вчити наших дітей та надавати їм освіту. ПРОШУ: - не робіть з наших дітей єкспериментальний матеріал. Дайте дітям розвиватися!!!!!!!!!!!!! Враховувате не тільки чиїсь забаганки , зробіть реальне опитування дітей не експерементуйте. Впевнений всі хто впроваджує ЗНО вчилися за часів його відсутності, але знання отримували і стали фахівцями своєё справи. НЕ ДРАТУЙТЕ ГРОМАДСЬКІСТЬ!!!!!
Я
Для ne baidyjui: це правильне рішення-всі повинні бути у рівних умовах і "неуки! не повинні отримувати вищу освіту.Їх рівень-ПТУ і на завод!
Отоларинголог
Якщо всі рівні і все правильно, то якого дідька всі ці пільги? Крим, АТО, чорнобиль.... я все розумію, але виходить що можна 40 років пробухати в зоні ато, потім припхатися як переселенець і без іспитів, без зно, без грошей та без мізків піти на вищу освіту... ще й посунути дітей, які зубрили ті кляті предмети... можна бути тупим як тріска, але мати посвідчення чорнобильця, яке можна й купити і вуаля: співбесіда до ВУЗу....
Коментувати
OLLL
А що буде якщо студент не складе ЗНО,його що просто відрахують?
Ollesia
Шановні абітурієнти, приходьтe до нас навчатися в міжрегіональну академію управління персоналу. 18 листопада 2017 року ми вирішили провести день відкритих дверей у нашому унівeрситeті. Тут працюють самі чeсні, справедливі, дуже розумні викладачі. Про МАУП знають не тільки в Україні, а і в Польші та багато інших держав. Багато відомих постатей закінчували наш університет. Однією людиною є Гройсман Володимир Борисович- який відкрив свої таланти та став очолювати уряд України. Багато приділив розвитку нашому університеті Данилюк Олександр Олександрович- він допомагає нам фінансово. В нашому університеті було багато талановитих студентів. 18 числа ви можете поспілкуватися з викладачами про навчання, ви можете дізнатися також про те, з яких підрозділів складається університет, яка є наукова база університету.Приходьте в наш найкращий університет. Ректор та викладачі вас чекають з великим задоволенням.
Ірина
Для Ollesia: самі чесні, тире перед "який" замість коми, складається з підрозділів.... Невже в МАУП не вивчають українську мову?
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!