Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія У МОН назвали основні новації вступу - 2018
У МОН назвали основні новації вступу - 2018

Наступного року два предмети для вступу будуть фіксованими, а третій вступник зможе обрати

У МОН назвали основні новації вступу - 2018

У Міністерстві освіти назвали основні новації вступу до вишів у 2018 році. Зокрема, наступного року два конкурсні предмети для вступу до вишів будуть фіксованими, а третій вступник зможе обрати з двох альтернативних варіантів. Про це розповів заступник міністра освіти Юрій Рашкевич під час прес-конференції щодо умов вступу до вишів 2018 року.

«Практично всі основні стейкхолдери, які брали участь в обговоренні Умов прийому на 2018 рік, виступили за уніфікацію конкурсних предметів. Це забезпечить більшу рівність абітурієнтів: щоб коли вони подають різні заяви в різні університети не було так, що при розрахунку їх балу в одному випадку враховують одні предмети, а в другому – інші. Була широка дискусія – чи зробити повну уніфікацію, тобто всі 3 предмети однаковими, чи залишити один на вибір. Знову ж таки, враховуючи побажання університетів та громадськості, ми зробили третій конкурсний предмет на вибір», – розповів Рашкевич.

Таким чином, перелік конкурсних предметів матиме наступний вигляд: перший предмет – українська мова та література (фіксований), другий предмет – профільний (фіксований) і третій предмет – на вибір з двох предметів, що закріплені за кожною окремою спеціальністю (альтернативний).

Під час подання заяв абітурієнти зможуть використовувати сертифікати ЗНО як 2018 року, так і 2016, 2017 років з усіх предметів, окрім іноземних мов. Це пов’язано зі зміною формату проведення тестування з іноземних мов у 2018 році.

Зокрема, на ЗНО з англійської, іспанської, німецької та французької мов вперше будуть тести двох рівнів складності: В1 і В2. Також вони включатимуть частину «Розуміння мови на слух»: прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань до них.

Передбачається, що сертифікати ЗНО можна буде використовувати у будь-якій комбінації.

Ще одна зміна – кількість заяв, що зможе подавати вступник 2018 року на місця державного та регіонального замовлення. Кількість заяв зменшена з 9 до 7, а подавати їх можна буде, як і цього року, не більш ніж на 4 спеціальності. Подання заяв на контракт не обмежується.

В Умовах прийому на 2018-й залишились цьогорічні коефіцієнти – регіональний, сільський, галузевий, однак були дещо змінені їх величини. Так, регіональний коефіцієнт для вишів Києва буде 1, для ВНЗ у Донецькій, Житомирській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській областях, переміщених закладів вищої освіти – 1,04 і в інших випадках – 1,02.

Сільський коефіцієнт збільшено для вступників на аграрні спеціальності – для них він становитиме 1,05. На інші спеціальності СК дорівнюватиме 1,02. Ним зможуть скористатися вступники, які зареєстровані у селах не менше двох років до дня завершення подачі заяв про вступ та які здобули повну загальну середню освіту у закладах освіти, що знаходяться на території сіл, у рік вступу.

Галузевий коефіцієнт становитиме 1,02 і, на відміну від 2017 року, поширюватиметься також на заяви з другою пріоритетністю.

Для вступу на окремі медичні спеціальності – «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія» – встановлено мінімальну кількість балів з біології, хімії або математики.

«Ще під час минулорічної вступної кампанії МОЗ звернулося до нас з наполегливим проханням встановити обмеження на вступ у мінімум 150 балів по всім предметам, але це було робити запізно. Втім ми врахували це на 2018 рік. На лікарські спеціальності буде встановлений мінімальний прохідний бал по результатам ЗНО – 150», – відзначив заступник міністра.

Також на 2018 рік розширено перелік спеціальностей, яким надаватиметься особлива підтримка. Зокрема, додано спеціальності «Деревообробка», «Гідротехнічне будівництво» і частину спеціалізацій спеціальності «Географія», які стосуються фізичної географії.

Водночас Юрій Рашкевич наголосив, що один з головних принципів вступу – місце йде за студентом залишається незмінним.

«Готуючи цей документ, ми обговорювали його і в університетській спільноті, і в соцмережах, і на Колегії МОН, і в парламентському Комітеті з питань науки і освіти. Загальний тон був таким, що Умови прийому на 2018 рік, не мають зазнати кардинальних змін: суспільство, батьки, діти мають глибше зрозуміти ті особливості, які ми запровадили за останні кілька років. Тому одним з принципів написання Умов було нічого радикально не змінювати. Насамперед це стосувалося принципу, що місце йде за абітурієнтом. Широкий конкурс зберігається незмінним. Ми побачили, що абітурієнти дуже свідомо роблять вибір, і відбувається їх перетік до сильніших університетів, що є одним з серйозних аргументів забезпечення якісної підготовки фахівців», – підкреслив він.

Умови прийому на навчання до вишів

Освіта.ua
18.10.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександра
Чи можна здати два предмети для отримання атестату? Лише два! Бо для вступу за кордон там взагалі не потрібно ЗНО. Будь ласка дайте відповідь на це запитання... Дуже потрібно!
1111
Для Олександра: ви хоч щось читаєте, крім сваго "закордону"? Навряд. Тому і не можету прочитати документи про ДПА. Здавати для ДПА слід ТРИ(3) предмети
Коментувати
Володимир
я здав зно у 2016 році,але не здавав історію ,чи можу я в цьому році здати лише історію ,а інші предмети взяти з сертефікату з 2016року?
Юля
Хто може відповісти? Призеру 4 етапу Всеукраїнської олімпіади додають 10 балів до вступу незалежно від предмету і спеціальності, на яку він вступає? Наприклад: переміг в хімії, а вступає на ІТ.
Володимир
Для Юля: Прийдеться платить подвійний тариф)
Коментувати
Виктория
Так вместо математики или истории все таки нельзя сдать биологию?зачем ученикам меда лишний предмет?
DOCENT
Для Виктория: математика або історія це для отримання атестату. Без атестату Ви також не зможете вступати
Коментувати
Sosnova.s
Ну да. А почути батьків та дітей, які хочуть вступали до МЕДИЧНИХ ВНЗ певно забракло часу або бажання. Багато батьків і дітей за два роки до закінчення школи готували саме БІОЛОГІЮ та ХІМІЮ для медвишу, сподіваючись, САМЕ В ЦЬОМУ РОЦІ, додадуть біологію другим предметом, а хімію можна здати третім. Бо тільки абітурієнти біологічного напрямку повинні готувати ЗАЙВИЙ предмет в Україні. Готувати додатково математику - переважно тяжко для дитини. Певно така ціль і була: зробити ласку дитині, щоб ЛУСНУЛИ її мізки.
Ірина
Для Sosnova.s: Прочитайте УВАЖНО додаток 4. На медичні спеціальності 3 сертифікат - хімія або математика. Так що готуйте 3 предмета на ЗНО, а не 4!
Виктория
Не во все вузы требуют математику,чаще всего биологию хими или физику.
DOCENT
Перелік фіксований. Мусимуть брати те, що записано в додатку 4 до Умов
Коментувати
Мария Бондар
^На врачебные специальности будет установлен минимальный проходной балл по результатам ЗНО - 150», - отметил замминистра.^- это среднее арифметическое 3-х предметов не ниже 150 или если хоть один предмет 149 то нет возможности подавать документы в мед вуз?? В Правилах непонятно написано...
DOCENT
Для Мария Бондар: "Мінімальні значення кількості балів з вступних випробувань для вступу на основі повної загальної середньої освіти для спеціальностей 221 «Стоматологія», 222 «Медицина», 228 «Педіатрія» галузі знань 22 «Охорона здоров’я» не можуть бути встановлені менше 150 балів з другого та третього конкурсних предметів."
Юля
Для DOCENT: А почему только 2 и 3 предмет 150???????? А умовах написано: “Мінімальні значення кількості балів з вступних випробувань для вступу на основі повної загальної середньої освіти для спеціальностей 221 “Стоматологія”, 222 “Медицина”, 228 “Педіатрія” галузі знань 22 “Охорона здоров’я” не можуть бути встановлені менше 150 балів“/ А это означает, что все должны быть 150 .
DOCENT
Тут застаріла інформація. На сайті МОН замінили і поновили файл. Перевірте там. http://mon.gov.ua/activity/education/vishha/vstupna-kampaniya-2018/
Коментувати
Misha Chernyavsky
Значит, выбора между историей и математикой не будет?
DOCENT
Для Misha Chernyavsky: На ДПА буде. А для вступу до ВНЗ, необхідно дивитися перелік конкурсних предметів ЗНО відповідно до додатку 4 до Умов прийому 2018
Misha Chernyavsky
Для DOCENT:В 11 классе ДПА будет? Или я не так понял? Объясните пожалуйста
DOCENT
Буде. ДПА є необхідною умовою отримання атестату. ДПА у ФОРМІ ЗНО. е одне із завдань ЗНО. Інше - цеивступн іспити до ЗВО (закладів вищої освіти)
Коментувати
Абитуриент в шоке
Если в приложение №4 указаны определенные предметы на определенные специальности ,то ВУЗ не в праве их менять?
DOCENT
Для Абитуриент в шоке: ні.
Коментувати
Максим
Так а раньше тоже были обязательными 2 предмета, а один - на выбор из двух. Что изменилось?
Anna
Для Максим: раньше университеты делали что хотели лишь бы побольше студентов набрать, на тех специальности можно было и с историей поступить, теперь так нельзя, теперь предметы для каждой специальности фиксированные
Фокс
Якби ви працювали в університеті і якби хоч раз в приймальній комісії то ви такої фігні не писали б. Де таких ідіотів находять?
Коментувати
агресивний абітурієнт
Ось що цікаво:на одному з сайті було вказано "введено уніфікіацію задля рівності абітурієнтів", а вибачте де тут рівність?5 спеціальностей із профільною історією, і всі інші - математика?!Як бути учням профільних історичних чи філологічних класів,які ніяк не здаватимуть математику?Чи може в міносвіти всі вважають,що за півроку можна гідно підготуватися до ЗНО з цього предмету?
Anna
Для агресивний абітурієнт: а вы хотели на программиста поступать с историей?) или на экономиста?) если ваш профиль гуманитарный то и выбирайте себе гуманитарную профессию.
агресивний абітурієнт
Ох дякую ,Вам,Капітане Очевидність)А те ,що навіть на гуманітарні спеціальності тепер фіксованим предметом є математика ви враховували?Ніодна свідома людина, яка здає історію рідко коли йде на згадані вами спеціальності, давайте відверто.А ось те,що більшість тих , хто здає історію другим предметом деморалізовані повністю цими "справедливими і рівними " нововденнями ніхто чомусь не каже.
агресивний абітурієнт
Для Anna: Ох дякую ,Вам,Капітане Очевидність)А те ,що навіть на гуманітарні спеціальності тепер фіксованим предметом є математика ви враховували?Ніодна свідома людина, яка здає історію рідко коли йде на згадані вами спеціальності, давайте відверто.А ось те,що більшість тих , хто здає історію другим предметом деморалізовані повністю цими "справедливими і рівними " нововденнями ніхто чомусь не каже.
Коментувати
Таня
Погоджуюся з Вами! Якщо на 2-3 мiсця, ще можна проскочити ( обласний етап), то 1 тiльки за домовленiстю=купити. Вже сьогоднi знаю, хто буде купувати з нашого класу(11). Максимум, що виходило в сина - друге мiсце в обласному етапi. Знаю людей, яким в тому роцi телефонували I пропонували 1 мiсце замiсть 2, яке в них виходило, вони вiдмовились платити ( в 10 класi). Пiсля введення додаткових балiв за МАН вiдмовлятися в цьому роцi вони не будуть 100%-куплять.
Вчитель
Другий предмет профільний (фіксований). Як це зрозуміти? Хто його фіксує? ЗОШ чи ВУЗ?
Ruslan Kuznetsov
Для Вчитель: В умовах вступу (додаток 4) все прописано
Коментувати
Вчитель
Ніякі додаткові 10 балів за МАН!!! Професори пишуть роботи за великі суми, а учні лише цим і користуються!!! Минулого року мої вступники мали 199, 197 ... і в один гарний день на факультет в КПІ з’явилися 30 дітей із середнім балом 200!!! Хочете зі мною не погодитись? Корупція!!!
Елена
Для Вчитель: По поводу написания работ профессорами, могу поспорить. Мой сын в этом году защитил работу в МАН и занял призовое третье место. Писал самостоятельно, конечно под руководством и школьного учителя и научного руководителя с университета. Но любая научная работа имеет кураторов.Поэтому всех под одну гребёнку не нужно равнять.И написание такой работы, это действительно полугодовой труд ребёнка и должен быт поощрён.
Я
МАН - це узаконена та неприхована корупція! Як і сільський коефіцієнт.
Коментувати
Учитель
Потрібно обов’язково давати 10 балів за 1-3 місця на IV етапі Всеукраїнских олімпіад та ІІІ етапі конкурсу-захисту МАН. Діти, які пройшли ці випробування, доклали багато зусиль. Це титанічна праця не одного року. Крім підготовки до ЗНО вони пройшли всі етапи випробувань.
Абітурієнт
Для Учитель: а ЧИ ЗНАЄТЕ , що МАН пишуть, у більшості випадків, вчителі???? НЕ є справедливим додавання аж 10 з 1,2,3 . Треба розприділити бали у залежності від отриманого місця. Чому ж тоді вони складають ЗНО на 170?????
математик
Для Учитель: чому саме +10 балів? Ви явно і очевидно не знаєте як формується конкурсний бал вузу!!! А також, де про це сказано в правилах вступу?? Анархія якась!
математик
Для Учитель: Титанічна праця не учня і не лише учня, а й учителя! То чому бали+ учням, при цьому навіть не множать іх на коефіціенти менші 1, як , наприклад, множать результат ЗНО!!! Це корупція і використання службових можливостей у власних цілях
Коментувати
отже
А чому нічого не сказано про додаткові аж +10 балів до вже вирахуваного конкурсного балу за Ман, за олімпіади та інше; 10 балів які знівілювали результати ЗНО та зусилля дітей цього вступного року? Знову впадуть, як сніг у травні?!! Це велике беззаконня! Такого допускати не можна! Ну, куди не йшло, за особливі успіхи + 2 бали до конкурсного балу, але +10 ! Це просто розпуста якась!
Anna
Для отже: поверьте, стать призером всеукр олимпиады намнооого сложнее чем сдать ЗНО)) и если кто-то и заслуживает привелегий при поступлении так это олимпиадники
Елена Сиверская
Для отже: Вы так легко рассуждаете: 2 балла или 10.Ваш ребенок доходил когда-нибудь до призового места в республиканском этапе МАН или олимпиаде? Если нет, то вы и представить себе не можете какой это титанический труд? "Яке беезаконня"? У меня сын САМ , только под руководством учителя, и никакая не профессура, день и ночь готовит проект МАН аж по двум предметам + углубленно предметы на контрольные для каждого этапа тогда ,как дргугие целыми днями на улице. И учебу,и подготовку к ЗНО никто не отменял. Не исключаю,что элементы коррупции есть и в этом направлении, но всех под одну гребенку - по крайней мере не честно.
Коментувати
Богдан
Доброго вечора,другий предмет ЗНО це який?І що мені потрібно здавати на лікаря.Я не дуже зрозумів періл конкурсних предметів.
Ирина
Для Богдан: у каждого института свой предмет. Смотрите на сайтах ВУЗов. Например, 1. укр. язык и лит-ра 2. Математика - обязательный для выбранной специальности 3. Физика или иностранный - уже на выбор.
математик
Для Богдан: насамперед, здавати треба каліграфію, бо комп, видно, ви не скоро оволодієте
clarity
для Ирина: Так було в теперішньому році. А в наступному - предмети, що вказані в нових умовах прийому. Прочитайте додаток 4
Коментувати
Olena Pavlova
"Подання заяв на контракт не обмежується"-це означає, що в електронному кабінеті вступника після 7 заяв на бюджет може бути ще декілька заяв на контракт? Ці заяви на контракт у межах тих 4-х спеціальностей?
Anna
Для Olena Pavlova: на сколько я знаю, на контракт мжно подавать сколько угодно заявлений куда угодно, никаких ограничений.
Olena Pavlova
Спасибо, не оч понятно как это будет выглядеть...Но без заявления в электронном кабинете на контракт подать потом документы в тот ВУЗ будет нельзя?
отже
Для Olena Pavlova: Для Богдан: Чому стільки помилок? Як Ти зможеш осилити перший предмет для ЗНО?
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!