Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія МОЗ: професію лікаря мають отримувати найздібніші
МОЗ: професію лікаря мають отримувати найздібніші

Результат у 150 балів за підсумками проведення зовнішнього оцінювання має стати базовим рівнем для вступників

МОЗ: професію лікаря мають отримувати найздібніші

У Міністерстві охорони здоров'я заявляють, що результат у 150 балів за підсумками проведення ЗНО має стати базовим рівнем для абітурієнтів, які прагнуть стати лікарем. Про це на своїй сторінці у Facebook написала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

За її словами, зараз у кожному медичному університеті країни здобувають освіту студенти, які мають сертифікат ЗНО нижчий за 150 балів.

«На навчання навіть вступили студенти, чий мінімальний бал з профільного предмета дорівнює 100. Це означає, що їм забракло мотивації, щоби хоча б на середньому рівні опанувати шкільну програму. Під великим питанням, чи вистачить їм наполегливості вчитися працювати з людським життям», - наголошує в.о. міністра.

«Вкотре наполягаємо, що 150 балів - це базовий рівень, яким мусить володіти учень, що прагне стати лікарем. У медичних університетах України повинні бути студенти, які готові важко працювати, щоб опановувати складну професію. Це потрібно, аби в майбутньому нас лікували гідні лікарі», - зазначає Уляна Супрун.

Вона також повідомила, що зараз на профільному комітеті триває обговорення пропозиції щодо прохідного бала ЗНО.

«15 жовтня буде відомо результат. Ми будемо боротися за систему вступу, яка гарантуватиме, що професію лікаря отримуватимуть найбільш здібні», - підкреслила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Як відомо, напередодні проведення вступної кампанії 2017 року Міністерство освіти та Міністерство охорони здоров'я ухвалили рішення про встановлення підвищеного прохідного бала для вступу на спеціальності «Стоматологія», «Медицина», «Фармація, промислова фармація» та «Педіатрія» на рівні мінімального значення 150 балів з кожного предмета.

Згодом, народні депутати від БПП Ольга Богомолець та Олександр Співаковський домоглись скасування встановленого підвищеного прохідного бала для вступу в 2017 році.

Коментуючи скасування підвищеного прохідного бала міністр освіти і науки Лілія Гриневич наголошувала, що питання встановлення 150-бального порогу на медичні спеціальності стане актуальним для вступної кампанії 2018 року.

Умови прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2018 році мають бути подані на затвердження керівництвом МОН до 13 жовтня.

Освіта.ua
06.10.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Мария Бондар
^На врачебные специальности будет установлен минимальный проходной балл по результатам ЗНО - 150», - отметил замминистра.^- это среднее арифметическое 3-х предметов не ниже 150 или если хоть один предмет 149 то нет возможности подавать документы в мед вуз?? В Правилах непонятно написано...
Юля
А платить врачам государство тоже будет как самым способным????? Или как сейчас -- 3500 ставка??? А то привыкли спрашивать как с умных, а платить как дуракам!!!!!!
УЧИТЕЛЬ
ВИ ПОДИВІТЬСЯ З ЯКИМИ БАЛАМИ ВСТУПАЮТЬ У ПЕДВУЗИ
Голосzнарода
Так проблема не в тому, хто отримає професію лікаря через 5 років, а в тому, що сьогодні нема до кого йти, щоб лікуватися.
Людина
А хіба проблема тільки в лікарнях? А майбутні вчителі які? А юристи, економісти?
Геннадий
А почему только для медиков порог 150? Все вузы должны такой порог установить. Троечникам не место в вузах на любой срециальности.
Одеса
Львівська гідра: Гриневич -ражкевич - хабзей окупували Мон!! Одна біда і проблеми . Рехворматори......
галина
треба не 150 ! а хоча б 170 балів це потім нас такі лікують спеціалісти
Van
Для галина: потом свою мочу будешь пить, в качестве самолечения, т.к. врачей для оказания квалифицированной медицинской помощи не останется в принципе.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!