Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Особливості вступної кампанії 2016 року
Особливості вступної кампанії 2016 року

У Міністерстві освіти і науки розповіли про особливості вступної кампанії до вишів

Особливості вступної кампанії 2016 року

Під час брифінгу в Кабінеті Міністрів заступник міністра освіти і науки Інна Совсун розповіла про особливості вступної кампанії 2016 року.

У цьому році вступна кампанія стартує 11 липня і триватиме до 28 липня. У 2016 році востаннє буде здійснюватися набір на освітньо-кваліфікаційні рівні вищої освіти молодшого спеціаліста та спеціаліста. Відповідно до нового закону «Про вищу освіту» вже з наступного року випускники бакалаврату будуть вступати тільки на магістерські програми підготовки, адже ступінь «спеціаліста» буде замінено «магістром».

Окрім того, у цьому році набір студентів до вищих навчальних закладів буде здійснюватись за новим єдиним переліком галузей та спеціальностей. Як пояснила Інна Совсун, коли абітурієнт вступав на дуже вузьку спеціальність, його мобільність, можливість зміни освітньої траєкторії у майбутньому була суттєво звужена. За вузькою спеціальністю при зміні кон’юктури ринку праці випускнику ВНЗ важко працевлаштуватися.

«Ідеологія нового переліку полягає в запроваджені підходів європейських країн. Бакалаврат має більш широку спеціальність, студент провчившись в магістратурі протягом 1,5-2 років, може спеціалізуватися на більш вузькій темі», - зауважила перший заступник міністра.

Вона наголосила, що в цьому році вступники подають заяви тільки в електронній формі. Винятком є особи, які вступають за результатами вступних екзаменів або за співбесідою. Документи в паперовому вигляді до вищого навчального закладу потрібно подавати лише після зарахування.

У 2016 році вступники можуть подати до 15 заяв. При цьому не встановлюється обмеження щодо кількості університетів, до яких подаються заяви вступників, натомість встановлюється обмеження  за кількістю спеціальностей – до п’яти. Також для кожної з них необхідно визначити пріоритетність. Подання заяв в електронній формі на освітні програми, на яких не передбачається прийом за державні кошти, не обмежується.

Як повідомила Інна Совсун, в цьому році вступники можуть подати сертифікат ЗНО тільки 2016 року.

«Але через проведену роботу по стандартизації тестів, ми очікуємо, що надалі – з 2017 року можна буде використовувати сертифікати впродовж декількох років», - додала перший заступник міністра. Вищі навчальні заклади самі встановлюватимуть кількість балів сертифікату ЗНО.

Особливістю вступної кампанії є те, що в цьому році скасовані позаконкурсний вступ та цільовий прийом. Таким чином враховується конституційна норма щодо рівного доступу до вищої освіти на конкурсних засадах.

Разом з тим, окремі категорії вступників можуть брати участь у конкурсі за результатами вступних іспитів. До однієї з таких категорій належать особи, які мають захворювання, що є перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання. Це діти, для яких Український центр оцінювання якості освіти не може створити технічні умови для складання тестів.  Наступна категорія – це учасники антитерористичної операції, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, демобілізувалися в цьому році і не встигли зареєструватися на зовнішнє незалежне оцінювання. Ще одна категорія – це діти-сироти.

За словами Інни Совсун, громадяни, які проживають на тимчасово окупованій території Криму мають право на здобуття вищої освіти на конкурсних засадах за кошти державного бюджету в межах квот, що визначатимуться Міністерством освіти і науки. Відповідний закон був розроблений за ініціативою Міністерства та прийнятий парламентом кілька місяців тому. Сьогодні також створюються додаткові можливості щодо вступу до вищих навчальних закладів осіб, які проживають на території проведення антитерористичної операції, до університетів Луганської та Донецької областей, де здійснюють свої повноваження обласні військово-цивільні адміністрації, а також до евакуйованих університетів із зони АТО.

Перший заступник міністра повідомила, щосьогодні вже сформовано пропозиції щодо обсягів державного замовлення та надіслано на погодження Міністерству економіки. При формуванні пропозицій Міністерство освіти і науки враховало демографічну ситуацією, зокрема, зменшення чисельності випускників у порівнянні з минулим роком на 15%, а також пропозиції вищих навчальних закладів.

«За пропозиціями скорочення становить 10,8%. Особливо за тими спеціальностями, де є надлишок на ринку праці. В першу чергу – це спеціальності суспільно-гуманітарні», - зауважила Інна Совсун. За інженерно-технічними та природничо-математичними галузями знань обсяги державного замовлення збережено.

Перший заступник також нагадала, що учасники АТО та особи, які проживають на тимчасово окупованій та непідконтрольній українській владі територіях, зможуть взяти участь у додатковій сесії ЗНО. Для них термін реєстрації для участі у додатковій сесії триватиме до 20 травня.

Освіта.ua
18.05.2016

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ирина
Можно подавать копию диплома заверенную нотариально без оригинала
Світлана
Документи для вступу подано до ВНЗ, однак зателефонували з ВНЗ,що в єдиній електронній базі даних не внесено диплом молодшого спеціаліста, на основі якого здійснюється вступ, коледж пояснює це збоєм в програмі єдиної електронної бази даних. Як скоро запрацює все,адже за 10 днів розпочинаються фахові іспити для вступу......
Сюзанна
Скажіть будь-ласка чи має право університет видавати дипломи про закінчення навчання (бакалавр) без додатку до нього? І як мені поступити в інші вузи країни якщо без додатку до диплома я неможу подати документи на потрібну мені спеціальність? Приймальна комісія працює до 20.07. а додаток до дипломів ми можеме отримати і в кінці липня!
Владимир
В прошлом году поступил в вуз на бюджет. В ходе учебы понял, что избранная специальность - не мое. Да и перед поступлением долго думал между двумя вариантами. Папа настоял... Окончательно понял, что избранное - не мое. Хочу учиться тому, что желает мое сердце, а не папы. Как исправить ошибку? Уже и папа не против, понял, что был не прав.
Наталiя
Для Владимир: согласно ПКМУ #658 от 26.08.15. Вы можете поступить на бюджет повторно.
Коментувати
Олександр Паламарчук
Чи потрібна медична довідка до вступу в Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини?
Екатерина Бабак
Для Олександр Паламарчук: Ні ,тільки якщо цього вимагає факультет, наприклад факультет фізичного виховання.
Коментувати
МАМА абітурієнта
Роз’ясніть, будь ласка! ми подаємо документи до одного вишу тільки у своєму місті. На різні факультети, які мають технічне спрямування. Це три факультети і три спеціальності. Тож СКІЛЬКИ пріоритетів можемо визначити? Один чи на всі три спецальності? Усі дають різні відповіді, ми розгублені. Дякую.
Anna
Для МАМА абітурієнта: вы ставите приоритеты на все 3 специальности. То есть если вы больлше всего хотите на прикладную матемаитику ставите приоритет 1, потом например вы хотите на прогр.инж. ставите приоритет 2 и тд. 1 заява=1 приоритет
Коментувати
БЕРЕГИНЯ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ
Чому громадяни України мають фінансувати із власних карманів навчання так званих "цільовиків" минулих років, які при вступі у виші, як показує практика, мали найнижчі бали ЗНО, першкоджали вступу на державні місця нормальних дітей з високими балами ЗНО, прикупивши собі за гроші "цільові направлення", або одержавши їх по блату від своїх же батьків -керівників юр. осіб-так званих "роботодавців", де жоден "цільовик" не збирається і не буде відробляти 3 роки після навчання. Чому МО не виступить з ініціативою прийняття ВРУ Закону про відшкодування грошових коштів за навчання "балбесів-цільовиків", з метою спрямування цих коштів на створення додаткових державних місць для нормальних дітей з високими балами ЗНО, для пільгових програм вступу дітям учасників АТО???
Kiesza
Для БЕРЕГИНЯ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ: хай для початку не збільшують список пільговиків, як це зробили в суботу(02.07)
Indulgeo
Для БЕРЕГИНЯ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ: Ага, а у тих хто з цільовими вивчився давайте дипломи заберемо. Маразм. Ви не знаючі жодного з цільовиків вже їх назвали ненормальними. Це заздрість? Не треба так
Коментувати
БЕРЕГИНЯ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ
"Особливістю вступної кампанії є те, що в цьому році скасовані позаконкурсний вступ та цільовий прийом. Таким чином враховується конституційна норма щодо рівного доступу до вищої освіти на конкурсних засадах." ЦЕ ДУЖЕ ДОБРЕ. Однак, до цього року рівний доступ до вищої освіти на підставі ЗНО "завдяки" цільовому прийому" абітурієнтів з найнижчими балами замість абітурієнтів, які мали високі бали і не змогли придбати собі за певну суму грошових коштів "цільове направлення"- НЕ МАВ МІСЦЕ. Не виконується постанова ВРУ ( прийнята І.Совсун при головуванні в Комітеті Ради) про фінансування отримання вищої освіти бійців АТО та їх дітей через відсутність фінансування. То чому б на користь фінансування постанови про освіту учасників АТО та їх дітей не стягнути кошти за навчання у так званих "нерадивих""цільовиків" минулих років ( до 2016 року), які не мали ні потрібних балів ЗНО при вступі, не мають ні знань, не будуть ніколи відпрацьовувати положених 3 роки ???????
Anna
Для БЕРЕГИНЯ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ: вы слишком много хотите, уже то что отменили целевое поступление - очень хорошо. И почему должны давать деньги на учебу детей учатников АТО? самих бойцов - понимаю, их детей - нет. Все должны быть равны при поступлении, сами же говорите))
Коментувати
Анастасія
Якщо я подаю на журфак, і писатму творчий конкурс , то документи везу особисто, не електронно?
Катерина
Для Анастасія: ні . Вам потрібно подати заяву електронно, але не пізніше 20 липня.
Коментувати
Владислав
Якщо в університеті на різних факультетах є одна і та сама спеціальність, то можу я подати заяву на одну спеціальність в двох факультетах?
Vadimir Vladimirovich Putin
Для Владислав: yes
Коментувати
Marcha
Если у отца подземный стаж более 15 лет, будут льготы ?
Anna
Для Marcha: имеет значение только ваши заслуги, заслуги родителей не дают никаких льгот
Коментувати
Vasyl
В скільки ВНЗ можна подавати документи, а також в скільки факультетів одного ВНЗ можна подавати документи на вступ?
katya.16
Щи вважається при поданні документів , освітня програма яку я виберу як спеціалізація? Чи я можу вибрати наприклад дизай, і декілька напрямів ?
Артур
Я инвалид 2 группы...будут льготы для этой категории или нет??
настя18
Якщо дитина напівсирота , мама інвалід 2 групи, то чи має вона право на пільги при вступі? якщо так,то які слід мати документи?
Лена
Я правильно зрозуміла - у більшість ВУЗів не потрібно медичну довідку при вступі? Дякую.
Frenk
В цьому році я поступаю у вищий заклад, для вступу потрібно приписне, але через проблеми зі здоровям мені його не дають, то що мені потрібно робити, подавити документи без нього?
тов. Титаренко
Для Frenk: Вам обязаны дать приписную. Если проблемы со здоровьем, то просто должны написать "Не придатний до в/сл", но выдать должны обязательно
Коментувати
Наталья
Вопрос: для поступающих на магистратуру есть право подавать заявления в несколько ВУЗов? Если да, то во сколько и каким документом подтверждается?
Ольга
Для Наталья: Так, Ви маєте таку можливість, з переліком документів ознайомлюєтесь в правилах прийому до кожного навчального закладу.
Коментувати
студенти
Абітурієнтам однозначно повезло. Вони мають право вибору між майбутнім закладом навчання. А ми студенти 2 курсу. Взагалі дивує. Спочатку напевно варто було прийняти новий закон "Про освіту", а після нього про вищу. І повинно звучати так. Всі хто вступає на 1 курс у 2016 році, ще зможуть здобути спеціаліста. У нас залишився єдиний вихід доучуватися до бакалавра і допобачення. На магістратурі справді дуже дорого навчатися. Це не кажучи про дипломну. Але як зауважили і таке декому по кишені.
цікаво
Для студенти: Після перегляду цін на навчання вас стало зрозуміло.
Поважна_перс0на
А що потім робити з дипломом спеціаліста, якщо його не будуть приймати на будь-якій роботі з вимогою закінчення магістратури? І окрім прикінцевих положень, що спец прирівнюється до магістра, де прописаний механізм підтверждення даного співставлення? Адже ОКР Спеціаліст просто зникає - у ЗУ Про вищу освіту його немає.
Коментувати
pop
А де приймають вчитись на троля? Я тоже хочу!
цікаво
Для pop: "Троль — міфічна істота, одна з нелюдських рас в літературі жанру фентезі. Тролі переважно описуються як велетенські могутні істоти (вищі, сильніші і, часто, дурніші за орків, якщо останні наявні в даному художньому світі) зі шкірою сірого чи зеленого кольору." Кілька днів тому якраз обговорювали перелік нових спеціальностей. І взагалі зовсім не смішно. "Маємо те що маємо". Умови вступу і навчання варто однозначно змінювати. Треба дивитися у майбутнє.
діма
він мав на увазі інтернет троля, що тролить людей, телепню
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!