Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Оприлюднені Умови прийому до ВНЗ у 2015 році
Оприлюднені Умови прийому до ВНЗ у 2015 році

Не пізніше 1 грудня вищі навчальні заклади мають розробити та затвердити власні правила прийому

Оприлюднені Умови прийому до ВНЗ у 2015 році

Міністерством освіти і науки оприлюднено текст Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2015 році, згідно з якими відбудеться вступна кампанія. Станом на сьогодні, триває державна реєстрація документа в Міністерстві юстиції після чого відбудеться його офіційне опублікування та набрання чинності.

Умови прийому абітурієнтів на навчання у 2015 році будуть обов'язковими для усіх вищих навчальних закладів України, крім вищих військових навчальних закладів.

Документом передбачено, що для здобуття ступеня бакалавра на навчання прийматимуться особи з повною загальною середньою освітою за результатами ЗНО. Вступники зможуть подавати сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, виданий лише у 2015 році.

Для конкурсного відбору осіб, які на основі середньої освіти вступатимуть до вищих навчальних закладів зараховуватимуться бали сертифіката ЗНО з трьох-чотирьох предметів або з двох предметів та конкурсу творчих або фізичних здібностей, якщо він передбачений для вступу на дану спеціальність.

Конкурсний бал обчислюватиметься шляхом додавання балів ЗНО з конкурсних предметів, бала за конкурс творчих або фізичних здібностей (у разі його проведення) та середнього бала шкільного атестата.

При вступі на навчання на основі повної загальної середньої освіти подання вступниками сертифікатів ЗНО є обов'язковим, крім осіб які мають захворювання, що зазначені у переліку затвердженому спільним наказом МОН та МОЗ від 25 лютого 2008 року № 124/95.

Обов'язковим конкурсним предметом в усіх вищих навчальних закладах є українська мова та література.

Прийом абітурієнтів на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста для здобуття ступеня бакалавра буде здійснюватися за результатами вступних випробувань.

Вступна кампанія до вищих навчальних закладів у 2015 році розпочнеться 10 липня. Абітурієнти матимуть можливість подати заяву у паперовій або електронній формі.

Прийом заяв від вступників на денну форму навчання на основі повної загальної середньої освіти буде завершено 1 серпня. Прийом документів від осіб, які вступають на основі повної загальної освіти і мають проходити співбесіди, творчі конкурси або вступні екзамени буде завершено 24 липня. Також 24 липня закінчиться прийом заяв та документів від осіб, які вступають для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста.

Однією з новацій майбутньої вступної кампанії стане відмова від звичного алгоритму формування рейтингових списків абітурієнтів, рекомендованих на навчання.

У 2015 році рейтингові списки вступників, які вступатимуть для здобуття освітньо-кваліфікацийного рівня молодшого спеціаліста та ступеня бакалавра, із зазначенням рекомендованих до зарахування на місця державного замовлення будуть оприлюднені 2 серпня.

Після чого, абітурієнти матимуть 4 дні (до 6 серпня) для вибору місця навчання, який має бути здійснений відповідно до зазначених пріоритетів, які вступник зазначатиме в заяві про вступ.

Згідно з нововведенням, під час подання заяв про участь у конкурсному відборі вступники зазначатимуть у кожній заяві пріоритетність цієї заяви по відношенню до інших поданих ним заяв. Пріоритетність, визначена вступником в заяві про участь у конкурсі не може бути змінена протягом вступної кампанії.

Оновлений список рекомендованих до зарахування абітурієнтів буде оприлюднений не пізніше 12.00 години 07 серпня. Відповідно, зарахування вступників на денну форму навчання за державним замовленням відбудеться не пізніше 12.00 години 08 серпня.

Під час майбутньої вступної кампанії абітурієнти матимуть право подати заяву не більше ніж до п'яти вищих навчальних закладів та не більше ніж на три напрями підготовки у кожному з них.

Також у 2015 році вищі навчальні заклади отримають право самостійно визначати мінімальне значення кількості балів сертифіката ЗНО, з яким вступник допускатиметься до участі у конкурсі.

Інформування громадськості про ліцензований обсяг, обсяг державного замовлення, вартість навчання за напрямами, хід подання заяв щодо вступу, рекомендування до зарахування та зарахування до вищих навчальних закладів I - IV рівнів акредитації здійснюватиметься інформаційними системами, в тому числі системою "Конкурс".

До 1 грудня 2014 року вищі навчальні заклади мають розробити та затвердити власні правила прийому, які мають відповідати Умовам прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2015 році та чинному законодавству.

Додатково див.: Умови прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2015 році, затвердженні наказом МОН № 1172 від 15 жовтня 2014 року.

Освіта.ua
20.10.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Яна
Добрый день. Подскажите пожалуйста, можно ли поступить в медицинский университет, если сдаешь українску мову та літературу, біологію та історію України?
Катерина
Чи можливо вступити до вузу з балами зно 140-150 на контракт?
Марина.с
Скажiть будьласка,зно складати можна тiльки з тих предметiв якi потрiбнi для вступу,?тому що маю атестат з 1999 року.наприклад-бiологiя,мова?Здати зно можна в школi разом з випускниками,на тих же правах?дякую.
Леся Ман
Для Марина.с: реєструєтесь на ЗНО на ті предмети, які Вам потрібно для вступу. На особистій сторінці будуть адреси проведення ЗНО (не завжди в школах), будете здавати у червні. P.S. Маю атестат за 1998 рік, в 2014 році вступила в КНУ ім.Шевченка на бюджет за результатами ЗНО.
Леся Ман
Для Марина.с: але з такою граматикою Вам буде важко скласти ЗНО з укр.мови.
Коментувати
Настя
Я анлювала свої заяви, але в списках я є. Як впевнетись, що дійсно мої заяви анульовані?
Роман
Обязательно ли 8 августа переписывать заявление для поступления , в случае не поступления на бюджет. Форма финансирования указана в заявлении - "Держ. замовлення".
osvita
ми подали в електронній формі заяву вступу до вузу. чи є необхідність подавати особисто копії документів
Аня
Для osvita: Ні, немає. Особисто документи завозять обов’язково ті, хто вступають на заочну форму навчання. А також завезти потрібно оригінали документів, якщо побачите в особистому кабінеті статус "Рекомендовано до зарахування", який означає, що приймають на бюджет: http://znoclub.com/inshe/740-yak-podavati-zayavu-na-vstup-v-elektronnomu-viglyadi.html
Коментувати
Наталія Ж.
Скажіть будь ласка, я закінчила школу у 2006 році, і хочу поступати в університет, чи можу я поступити без ЗНО????
Аня
Для Наталія Ж.: ні, тільки за результатами ЗНО 2015 року.
Леся Ман
Лише ЗНО.
Коментувати
Катя
Скажіть, будь ласка, якщо пройти на контракт на факультет, що стоїть у пріоритеті, то чи можна брати участь у конкурсі на безкоштовне місце на факультет, який на другому місці?
Роман
Якщо я закінчив школу в 1999 році 11 клас, тоді ще була 5-ти бальна система навчання, і зараз я хотів би вступити до вузу чи коледжу, чи можу я це зробити без ЗНО?
Леся Ман
Для Роман: Ні. Тільки ЗНО. Не бійтеся здавати ЗНО. Я маю атестат за 1998 рік, здавала 4 ЗНО і вступила, куди хотіла). Там немає нічого страшного, якщо готуватися.
Коментувати
Катерина
В цьому році закінчую коледж та отримую диплом "молодшого спеціаліста" з фінансів і кредиту.В Вінницькій області одні вузи приймають на данну спеціальність на 2 курс, а інщі на третій.Поясніт будь-ласка, чому така різниця?
Влад
Я зараз навчаюсь у колледжі після закінчення я зможу вступити до ВНЗ на 1 чи на 2,3 курс ???
Таня
Для Влад: Якщо на споріднену спеціальність, то на 2 курс, а якщо на іншу спеціальність, то на 1 курс.
Коментувати
Rina
Скажіть будь ласка. Я навчаюся на першому курсі ВНЗ (на бюджеті), якщо я складу ЗНО у 2015 році, чи зможу я вступити знову на бюджет??
Руслан
Для Rina: Ні
Леся Ман
Якщо відшкодуєте кошти за навчання, то зможете.
Коментувати
Iрина
Доброго дня. Де скачати додатки 1-2 до цих умов?
Sergiy
Поясніть як вказувати пріоритетність?? Наведіть приклад заяви?
student
Доброго дня, чи можу я заново вступити на бюджет на зовсім іншу спеціальність, якщо я зарраз навчаюсь у медичній академії на бюджеті?
Володимир
Мені дуже цікаво, навіщо МОН пропонує нам надсилати їм пропозиції щодо зміни правил прийому якщо вони навіть їх не читають?
а далі
Для Володимир: Чому Ви так вирішили?
Коментувати
Inna
3. ЩОБ РОЗКВІТАЛА ЛЮБОВ ДІТЕЙ І БАТЬКІВ. Стосунки з дітьми неможливо переоцінити. Це і щастя або розпач, і натхнення або депресія, і яскраві враження або знесилююча рутина. Врешті решт, це майбутнє нашої країни, яке може складатися із закомплексованих невротиків (як зараз:(), або людей, які в гармонії із собою та іншими. Тому в розділі Батькам ми повідомляємо, як змістовно провести час з дітьми. (Це з доброї волі для нас робить дуже захоплена материнством сяюча телеведуча Марічка Падалко). Ще - даємо поради, які будуть корисні усім батькам. І про здоров`є, і про стосунки, і про мародерство нинішнього Міносвіти. Відповідальний за розділ у "Свідомо" - Максим Опанасенко, m.opanasenko@gmail.com.
IDK
Скажіть, будь ласка, прийом абітурієнтів на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста для здобуття ступеня бакалавра буде здійснюватися за якою програмою? на який курс прийматимуть?
Капаліка
Аби ще їх хтось вичитав, перед тим як давати на підпис Інні Романівна. Або Інна Романівна бодай краєчком ока подивилась, що підписує. А якщо дивилась, то спробувала б сама розібратись в самому підписаному документі, а не проводила брифінги з Такі перли колективної творчості фахівців МОНУ, що КВК відпочиває. Місцями залишили шматки минулорічних умов, які суперечать новому Закону про ВО. Подекуди викинули зайві речення або фрази, без яких цілі розділи втрачають сенс. На кожній сторінці посилання на інші пункти, де або нічого з цього приводу немає, або наступне посилання дивитись далі (вище або нижче за текстом). Переліки ОКР за якими буде йти прийом різні в різних пунктах. І взагалі увесь тест може тлумачитись по різному...
ххх
Цікаво, а хто попаде додатково в оновлений список, якщо всі абітурієнти мають вимушений вибір вузу за вказаною у заяві пріорітетністю, або нікуди? Невже тоді вакантні місця, якщо вони появляться, знову дістануться далеко не найкращим, бо більш достойні на той час уже опиняться у вузах, які вони вважали другими за пріорітетом.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!