Усі випускники складуть єдиний тест з української

Державну підсумкову атестацію з української мови поєднано із зовнішнім незалежним оцінюванням

Усі випускники складуть єдиний тест з української

У 2015 році усі одинадцятикласники складатимуть єдиний тест з української мови, результати якого зараховуватимуться як державна підсумкова атестація за підсумками навчання у школі, а також як зовнішнє незалежне оцінювання, результати якого можуть бути використанні при вступі до вищого навчального закладу.

Про це повідомив заступник міністра освіти і науки Павло Полянський під час прес-конференції щодо особливостей проведення державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році.

За словами Полянського, цього навчального року Міністерство освіти і науки та Український центр оцінювання якості освіти створять єдині тести для оцінювання знань випускників шкіл лише з української мови, а тестування з цього предмета планується провести у квітні.

Він також повідомив, що поєднання зовнішнього незалежного оцінювання з іншими предметами ДПА, яке було заплановано раніше, було відтерміновано у зв’язку з соціально-політичною ситуацією на Донбасі, в наслідок якої навчальний процес не розпочався для майже половини учнів регіону і вони не матимуть можливості повністю пройти навчальну програму й належно підготуватися до підсумкових іспитів.

Заступник міністра повідомив, що у 2015 році одинадцятикласники складатимуть три шкільних іспити: поєднаний тест з української мови, іспит з математики чи історії України, а також іспит з третього предмета за вибором учня.

Цього навчального року державна підсумкова атестація вперше відбуватиметься не за міністерськими збірниками завдань, а винятково за завданнями, що розроблятимуть школи.

Також Павло Полянський повідомив, що державна підсумкова атестація як форма оцінювання знань учня при завершенні початкової школи, основної школи та старшої школи не може бути скасована, оскільки її проведення передбачено законодавством ще з 1999 року.

У свою чергу, директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук наголосив, що всі випускники 11-х класів складатимуть ЗНО та ДПА з української мови за єдиними тестами.

Освіта.ua
09.10.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
директор
Взялись реформувати освіту - реформуйте! Але підходьте до цього відповідально і мудро! Про зміни варто було овідомити значно раніше. Чому завдання для ДПА повинні розробляти навчальні заклади? Щоб потім звинуватити нас в необ’єктивності оцінювання? Про яку розробку завдань може бути мова, якщо це сільська школа, де викладає один вчитель математики? Чи завдання для ДПА з цього предмету має розробляти історик або філолог?
Вчитель
В технікумах та коледжах також здають ДПА з української мови. Які вимоги до ДПА з української мови для студентів технікумів та яка система оцінювання? Також через ЗНО та Центр оцінювання якості освіти? Яка нормативна база? Дякую за відповідь
випускниця1
ЩО робити випускникам з Донбассу?де проходити ЗНО,ДПА, ЯК ОТРИМАТИ український атестат?
Випускниця
Знаєте, про такі зміни треба попереджувати як мінімум за рік! я наприклад хочу в Польщу поступати, нащо мені це ЗНО?!
мама
http://www.mon.gov.ua/ua/actually/38424-mon-zatverdilo-novi-umovi-priyomu-do-vnz-na-2015-rik
Випускниця Школи
Після прочитаного просто хочеться сісти на землю і плакати!!!!!!! Навіщо стільки змін???? Зупиніться вже на чомусь одному!! Підлітки чисто психологічно не витримують цього!!! Будь ласка, поверніть оцінювання у 200 балів!! І не потрбно змішувати екзамени. Спочатку- ДПА, потім- ЗНО. І дайте нам час. Ми хочемо НОРМАЛЬНО підготуватися і морально налаштуватися. Почуваємося покинутими піддослідними. І така атмосфера не тільки у моєму класі.. повірте...
Антоніна Михайлівна
Що за нісенітниці??? Це просто вибух мозку!!! Діти і так знаходяться у постійному стресі. Вони ж не піддослідні кролики. Кожен з них хоче здати ЗНО з української мови на максимальний бал, а цими ПОСТІЙНИМИ змінами їм не дають нормально підготуватися! Як можна забрати у дітей 2 місяці,які вони могли витратити на підготовку? Випускники цього року перенесли і так багато страждань. Взяти 10-й клас. Це клас ,де можна трохи відпочити перед ЗНО. А у діти писали 12 моніторингів. Це просто до голови не лізе. Достатньо цих знущань над дітьми!
Ростислав
Для Антоніна Михайлівна: А яким чином це заважає готуватися до мови?
Антоніна Михайлівна
У дітей забрали 2 місяці. Хіба вони не витратили б їх на підготовку до ЗНО?
Ростислав
Розумні діти вчаться протягом усіх 11 років, а до ЗНО готуються ще з 10-ого класу. Що їм ті два місяці? Усім же іншим дітям ЗНО можна і не здавати.
Коментувати
Олена Одинадцятикласниця
Це вже в нiякi межi не входить! Мало того що часу зовсiм не залишаэться, так взагалi ще i два тести в одному! А що робити людям якi поступают за кордон?! Нащо, менi особисто, псувати свiй аттестат, в якому маэ бути ДПА, цим ЗНО?! Отямтеся!!!
Анастасия
Ви серйозно хочете це зробити? Вы взагалi в своэму розумi? Ви просто вiднiмаэте в нас два мiсяцi навчання! Через те що в нас i так багато матерiалу iде на самоопрацювання, ми, одинадцятикласники, зовсiм немаэмо вiльного часу, а ви ще пропонуэте писати ЗНО в квiтнi! Це знущання! Охаменiться! Ми це так просто не залишимо i в вас буде ще на один "геморой" бiльше!
Громадянин України
Я прихильник ЗНО, моя дитина отримує вищу освіти в КПІ завдяки ЗНО. Тому я прошу одного НЕ РОЗРИВАЙТЕ НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС, для здачі ЗНО потрібно час для налаштування, саме ЗНО, стрес після ЗНО, а тут знов іти до школи інші предмети не менш важливі для учнів у виборі майбутньої професії... Проведіть ЗНО після останього дзвоника, атестати випишуть пізніше. Три літніх місяці мало для вступної кампанії?
Роман
Для Громадянин України: А навчання в КПІ це що, ідеальний показник ? І в КПІ є факультети, на які набирали з низькими балами. А щодо розриву навчального процесу, то в 2008 році діти всі предмети ЗНО здавали під час навчального процесу і нічого - вступили, закінчили ВУЗи і вже успішно працюють. Не здіймайте галасу.
1
Для Роман: Найбільше обурює позиція: От колись ми ... то і зараз нічого з вами не станеться. Хочеться запитати таких любителів "старовини": ви про прогрес щось чули, чи досі в печерах живете?
марина
ви, що не розумієте? це ж ідеальна схема для корупції, якою ідеально будуть користуватися такі як Роман. і для Романа: здається наша країна збирається жити по новому, і чи не час вам, раритетам, відійти в сторону і не псувати картину
Коментувати
мама одинадцятикласниці
Моя дитина є випускиком цього року. Будь ласка, схаменіться!!! Дайте спокій цім дітям!!! Над цим поколінням Ви, Ваші попередники знущалися з 1-го класу!!!!Озерніться назад - моніторинги, ДПА, бали-небали, медалісти-немедалісти, екзамени-ЗНО. Постійниі зміни!!!!! Не встигаєшь відслідковувати за ними, не те щоб виконвати!!! "Щоб ти жив в епоху змін." Так кажуть, якщо бажають зайвих труднощів? У цих дітей змін було більш ніж достатьньо!!!
Ольга
"...єдиний тест з української мови, результати якого зараховуватимуться як державна підсумкова атестація...а також як зовнішнє незалежне оцінювання, результати якого можуть бути використанні при вступі до вищого навчального закладу." Схаменіться, нелюди!!! ЗНО з укр.мови та ЛІТЕРАТУРИ. Як ви збираєтеся поєднувати ДПА з укр. мови та ЗНО з укр. мови та укр ЛІТЕРАТУРИ????????????????
Громадянин України
Для Ольга: Все можна зробити, задіявши більше людей і КОШТІВ, а в нашій державі саме така сьогодні ситуація:)....
Коментувати
Эверест
Все кто против ограничение действия сертификатов (Требуем срок действия не мене 3-5 лет, не будьте эгоистами не требуйте только 2 года или 3) и против новых условий поступления для студентов колледжей, техникумов и т.п. вступаем в эту группу http://vk.com/colledgestrike Вместе больше, сильнее!
Одинадцятикласниця
Я безпосередньо є учасницею майбутнього ЗНО. І мене неймовірно обурює той факт, як Ви нагло вводите зміни в ЗНО і ДПА!!! Цитую :"поєднання зовнішнього незалежного оцінювання з іншими предметами ДПА, яке було заплановано раніше, було відтерміновано у зв’язку з соціально-політичною ситуацією на Донбасі." Було відтерміновано?! А чому тільки до жовтня?! Давайте до січня! А головне, НІКОМУ І НІЧОГО НЕ КАЖІТЬ!!! Хочете освічену націю? Хочете розумних випускників? А Ви ще більше вводьте змін і тоді, європейські ВУЗи поповняться українськими випускниками!!!
Громадянин України
Для Одинадцятикласниця: Діло в тому що з ВЕРХУ не бачать ситуації в Україні, чи тому що надто високо, чи вже сліпі, а може вдають що не бачать, так вигідно для них. Навіщо освічені люди, якщо їх важче буде обдурювати. Не хочеться щоб наші діти шукали долю десь інше.
Ярослав
А я за нововведення. Нарешті посипляться ці липові медалісти, яких по школах 20%. Зрештою, для всіх умови рівні, всі здаватимуть у квітні. Такий самий крик стояв, коли вводили ЗНО
Коментувати
Валерія Олександрівна
Ви взагалі про дітей думаєте?! В 11 класі і без змін роботи достатньо! А що ви можете сказати, з приводу літератури? Як писати її в ЗНО, якщо в шкільній програмі їх ще не пройдуть! Оброворювати з дітьми твори після того, як вони складуть з них іспити?! АБСУРД!!!
Катерина
Пане Полянський! Усі зміни вважаю недоречними. Ви, особисто Ви, крадете у дітей 2 місяці навчання! Чи Ви вважаєте, що українська мова не потребує повної підготовки і віддачі на ЗНО? А якщо Ви, все ж таки, вирішили щось змінювати, чому це відбувається у середині жовтня? Чому це доноситься до дітей так, наче воно їх не стосується і це не їхня справа? Читаючи Вашу заяву, можна зробити висновок, що це Ваше особисте бажання позбавити дітей успішного складання ЗНО.
Анастасия Балинова
я правильно поняла,что можно сдавать только 3 предмета на ЗНО?а если например человек решил сдавать 4 предмета,это реально?
ніка
Скажіть, будь ласка, де можна знайти пояснення щодо змін для випускників.
мати випускника
За літо дитина до зно пройшла підготовку з всесвітньої історії. Тепер дізнаюся що зно з цього предмета відмінено а що замість нього здавати вузи ще не знають. Це нормально і не є порушенням прав людини. До вашої реформи ще потрібно підготуватися і все остаточно обміркувати а не вводити нововведення з трахти барахти коли в країнв йде війна.спочатку забезпечте мир в країні накорміть дітей дайте всі умови для нормального навчання а потім рефоймуйтеся.
Світлана Миколаївна
Невже саме в жовтні ВИ вирішили змінити графік складання ЗНО??? Чому про те, що українська мова складатиметься у квітні випускники довідуються так між іншим та ще й восени!!! Ви б, може, повідомили про це у березні!!! А чого, що ВАМ заважає??? Це ж не Ваші діти - не Ваші проблеми! Подумаєш, у квітні нехай складають! ОШАЛІЛИЙ ВИ НАРОД!!! Що відбувається??? Може, прийти до ВАС з помідорами???
Громадянин України
Для Світлана Миколаївна: Так! Потрібно йти! І для помідор побудуємо катапульту яка не розламається!!!!!
Коментувати