ЗНО лишається важливим чинником вступу, - Лікарчук

У 2016 році при реєстрації на ЗНО абітурієнти визначатимуть ВНЗ, куди вони вступатимуть

ЗНО лишається важливим чинником вступу, - Лікарчук

Директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук під час круглого столу, присвяченого темі вступної кампанії, розповів про нововведення, які очікують на абітурієнтів у майбутньому.

За його словами, прийом до всіх вищих навчальних закладів з 2015 року буде здійснюватися лише за результатами зовнішнього незалежного оцінювання.

"ЗНО лишається важливим чинником вступної кампанії", - наголосив Лікарчук.

Також, за словами директора Українського центру оцінювання якості освіти, у 2016 році абітурієнти, під час реєстрації для участі у ЗНО, будуть одночасно формувати список університетів за рейтингом, куди вони бажають вступати.

Після складання зовнішнього незалежного оцінювання Український центр оцінювання якості освіти, користуючись запропонованим абітурієнтом рейтингом, буде пропонувати абітурієнта вищим навчальним закладам.

Як відомо, Міністерством освіти і науки розроблено проект Умов вступу до вищих навчальних закладів України, який має бути затверджений не пізніше 15 жовтня, після процедури громадського обговорення.

Відповідно до пропозицій МОН, вступники у наступному році матимуть право подавати сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання виданий лише у 2015 році. Також освітнім відомством вилучено пункт, який дозволяв вступникам, які здобули повну загальну середню освіту в 2007 році або раніше вступати до вишів за результатами вступних іспитів. Передбачається, що для участі у конкурсі на вступ до ВНЗ будуть зараховуватися бали сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання з трьох або чотирьох предметів.

Також затверджено нові програми ЗНО, відповідно до яких будуть розробленні та укладені тести зовнішнього оцінювання абітурієнтів.

Освіта.ua
03.10.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Роман
На мою думку, цей новий закон - абсурд... Потрібно залишити таку систему яка діяла до 2014. При цьому не погано було б відмінити на конкурсі ПК та ПЧ
Надія
Для Володимира: Працюю в коледжі і паралельно в школі. Пересвідчилась, що в 11 класі учні не вчать шкільних предметів, крім тих, з яких будуть здавати ЗНО. Просто часу не вистачає, бо починається біганина до репетиторів. Хотіла спитати, чи здадуть студенти 2 курсу повторно ЗНО? Чомусь впевнена, що, як і випускники коледжів, далеко не всі. А от рівень професійної підготовки випускників коледжів порівняно зі студентами 2 курсу набагато вищий, здатність сприймати навчальний матеріал і застосовувати на практиці набагато більша. Сама пересвідчилась, бо навіть на 5 курсі мої одногрупники, що закінчили педучилище, мали значні переваги у знаннях, ніж ті, що поступили після школи. Ви не праві щодо поверхневого та неповного вивчення загальноосвітніх предметів у коледжах. Навчальні програми повністю відповідають шкільним програмам, а от вимоги значно вищі. Мої студенти готові конкурувати з будь-якими випускниками шкіл, гімназій чи ліцеїв.
БО
Дві речі проти корупнції. Перша і чомусь не підтримувана МОН - відміна пільг. Друга ( виникла після "страйку коледжів") - введіть ЗНО для вступників у коледжі після 9 класу
Тетяна Ципаренко
...я думала,що я тільки одна так думаю...стільки вже тих перлів начиталася,що вже й не знаю,як все це зрозуміти,може зробити,як ми це робили в кращі часи - законспектувати то все і в рамочку ,а там на стіну повісити ...і щодня читати...читати...читати...
semegrad
Ні, того прожекториста таки треба зв’язати - усі його фантазії викликають в освіченої людини шок! Що він там курить? Невже не видно "пурги" яку він несе?
Володимир
Для semegrad: Чому така реакція? Закрили ще одну шпарину для корупції. Чи зможе студент технікуму здати самостійно ЗНО отримавши знання в технікумі? Відповідь дуже далеко не всі. А звідси й рівень знань. Шкільні предмети учні технікумів вивчають на першому і частково на другому курсі. Але ці знання поверхневі та неповні. Йде спеціалізація за професією. У школі учні 11-го класу фактично з 1-го вересня готуються в контексті програми ЗНО, методика підготовки вчителями добре відшліфована . Хто не б’є байдики той легко готується та проходить тести.
ситуація
Для Володимир: ні, Володимире, Ви не правий. Випускники коледжів мають складати власні іспити.І хто не б*є байдики,той їх складає на відмінно.А якщо не били байдики на протязі навчання,то й на диплом з відзнакою.А от тепер дивіться-диплом з відзнакою отриманий.Та не всі ПАРАЛЕЛЬНО мають здатність реально повторити курс шкільної програми.Я не стану переконувати-то практика реального життя.А тепер далі-на другий курс університету випускники коледжів попадали ЛИШЕ НА КОНТРАКТ.То в чому користь їх ЗНО? В тому, що не складуть?Ви маєте реальних знайомих, випускників коледжів? Вони готувались до ЗНО за допомогою репетиторв?А ЯК вони склади власні випускні іспити?Мій випускник-студент столичного ВНЗу,ІТшник, розповів, що саме випускники коледжів,які навчаються із ним разом,вже на другому курсі затребувані як фаххівці і мають здатність ПРАЦЮВАТИ, чим і підробляють собі на життя.Ні, Ви не правий
кася
ідея прекрасна, що знятоДПА, але результати-нижчі, ніж у школі- факт.Учитель знов винен .А корупціонери-адміністратори вийшли сухими з води. Адже медалісти по замовленню згорять першими .Проте. незалежна оцінка - трішки дасть права учителю ставити реальні результати.
Коментувати