Держзамовлення: гроші підуть за студентом

Вищим навчальним закладам пропонують підготуватися до нової системи розподілу держзамовлення

Держзамовлення: гроші підуть за студентом

Бюджетні місця у вищих навчальних закладах у майбутньому будуть отримувати не вищі навчальні заклади, а найсильніші абітурієнти. Про це повідомила перший заступник міністра освіти Інна Совсун, коментуючи реформування процедури розподілу місць державного замовлення для вищих навчальних закладів під час брифінгу в уряді.

За її словами, відповідно до закону "Про вищу освіту", абітурієнти під час реєстрації заяви для проходження ЗНО, будуть зазначати спеціальності та вказувати вищі навчальні заклади, у яких вони бажають навчатися. Після завершення зовнішнього незалежного оцінювання і складання вступних іспитів, у вищих навчальних закладах по кожній спеціальності формуватиметься рейтинговий список.

"Місця державного замовлення підуть у ті університети, які зазначили вступники, у свої заявах", - наголосила Інна Совсун.

"Тобто бюджетні місця будуть отримувати не ВНЗ, а найсильніші абітурієнти", - зазначила заступник міністра.

Вона повідомила, що така система повноцінно запрацює у 2016 році. Під час вступної кампанії 2015 року буде діяти перехідний період для запровадження цієї новації.

Відповідно,наступного року вищим навчальним закладам перед початком вступної кампанії надаватиметься 80% тієї кількості місць державного замовлення, яку вони мали минулого року. Решта 20% місць, що залишаться по цій спеціальності, розподілятимуться за вищезазначеним принципом.

"Кінцева мета, яка закладена законом "Про вищу освіту", полягає в тому, щоб місця державного замовлення йшли туди, куди вступають найсильніші абітурієнти. За цих умов вузам варто зважити на те, які абітурієнти до них прийдуть, і на 2016 рік бути готовими, бо якщо вони не наберуть жодних додаткових місць державного замовлення із 20%, то це значить, що у них є серйозні проблеми, і їм треба або закриватися, або об’єднуватися, або по-іншому працювати з абітурієнтами", - наголосила перший заступник міністра Інна Совсун.

Вона також підкреслила, що цей перехідний період визначений не стільки для держави, скільки для вищих навчальних закладів, щоб вони мали можливість зорієнтувалися, чи можуть претендувати на місця державного замовлення.

Освіта.ua
20.10.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Перехожий
От цікаво, з МОНУ вкотре надзвонюють якість дівчатка, студентки-стажистки (щоразу нові), розповідають, що ваших пропозицій прийому немає і бла-бла-бла, підписуйте і узгоджуйте нові... Хто надоумив дати право стажистам телефонувати керівникам ВНЗ і безапеляційно вимагати якісь документи повторно, через банальну халатність працівників департаменту вищої освіти, або через те, що хтось у офіційні документи сало загортав. Надвисокий рівень роботи центрального органу управляння освітою {сарказм}.
Капаліка
Знов все через один всім відомий технічний отвір. Замість нормальної прозорої і всім зрозумілої процедури "гроші за студентом" якась дурня з відсотками (з якої стелі їх брали, незрозуміло), і знов держзамовлення не для студентів, а для вишів, які обрали абітурієнти... А якщо абітурієнт мусить переїхати до іншого міста, або просто перейти до іншого ВНЗ, то знов відраховуйся з бюджету та чекай вакансій або йди на платні місця?
Студент
Тут вылизывают каждое комментирование ! Такое впечатление, что помощник Совсун сидит админом и все, что не есть хвалебное в сторону МОН - удаляет...
Уважайко
Увага! Коментарі критичного змісту видаляються. Тому пишіть лише схвальні оди: Це найгеніальніше рішення. Вся Європа буде копіювати тепер у нас таке нововведення. ООН визнала наявність платної освіти в бідній країні як ознаку геніальності їх керівників. Усі універи в захваті! Усі батьки в щасті. Абітура гордо каже - ми ще тестів не здали, а універ вже вибрали!"
Александра
я правильно поняла? если (допустим) на гуманитариев государство выделит 30 000 бюдж. мест, то на бюджет пройдут 30 000 абитуриентов -гуманитариев с лучшими баллами?
Олександра
Значна частина місць держзамовлення буде у ВНЗ м.Києва, а що залишиться -обласним,а не по рейтингу навчальних закладів!
Светлана Иванова
По-перше, ніхто реєструючись на ЗНО, не знає як складе тест, тому не зможе вирішити, до якого університету вдасться вступити. Заяви до університетів і визначення пріоритетів можуть бути тільки після результатів ЗНО, а не при реєстрації на ЗНО. По-друге, потрібне п’яте ЗНО, скасувавши його, дежава порушила право випускника вибирати, наприклад між філологією і медициною, між правом та електронікою.Це призвело до того, що в країні багато гуманітаріїв і мало технарів, випускники бояться спробувати себе в фізиці, хімії, математиці, бо в разі невдачі взагалі нікуди не вступлять. Не можна економити на освіті.
Ліхтарик
А стосовно держзамовлення до магістратури. Як тепер буде формуватись кілкість бюджетних та загальна кількість місць?
Методист
Як бути з розподілом місць держзамовлення для мистецьких ВНЗ, в яких, крім результатів ЗНО, враховуються результати творчих випробувань (більш важливі для ВНЗ, ніж результати ЗНО з загальноосвітніх предметіів) за відповідним напрямом.
DOCENT
Для Методист: Держзамовлення за спеціальностями буде, як і раніше, визначити Уряд своєю Постановою, відповідно до рекомендацій МінЕкономіки. А розподіл цього держзамовлення між різними ВНЗ буде відбуватися згідно описаної процедури на підставі конкурсного балу абітурієнтів. Але у випадку мистецьких ВНЗ (або інших, де є творчі конкурси при вступі) конкурсний бал міститиме і складову (до 50%) за творчий конкурс .
Коментувати