В Україні зміниться система оцінювання тестів ЗНО

Директор УЦОЯО повідомив, що новий підхід до оцінювання тестів відповідає світовій практиці

В Україні зміниться система оцінювання тестів ЗНО

Український центр оцінювання якості освіти з 2015 року змінить принцип оцінювання тестових робіт абітурієнтів при проведенні ЗНО. Зокрема, при оцінюванні результатів зовнішнього незалежного оцінювання будуть введені показники "склав" та "не склав".

Абітурієнти, які отримають оцінку "тест не склав", не зможуть використовувати результати тестування з відповідного предмета під час конкурсного відбору до вищого навчального закладу у поточному році.

У коментарі Освіта.ua директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук роз’яснив майбутню методику оцінювання тестів, а також спростував інформацію про скасування рейтингового бала ЗНО.

За його словами, кількісний показник у 124 прохідних бали був запроваджений у рейтингову систему оцінювання задля того, щоб до університетів не вступали абсолютно непідготовлені абітурієнти. Однак будь-якого наукового обґрунтування цей показник не має. Також директор УЦОЯО зауважує, що застосовування одного і того ж показника для різних предметів є абсурдним.

Ігор Лікарчук повідомив, що є необхідність переходу на цивілізовану практику визначення порогу результату абітурієнта "тест склав" або "тест не склав". Саме така практика застосовується у країнах світу, де використовується практика зовнішніх тестів.

За словами директора УЦОЯО, відтепер, після проведення тестування абітурієнтів з кожного предмета, група кваліфікованих експертів визначатиме ймовірність правильної відповіді на кожне запитання "малопідготовленим" абітурієнтом.

"Експертні оцінки усереднюються і шляхом нескладних математичних розрахунків визначається сума тестових балів, які може набрати "малопідготовлений" абітурієнт після виконання тесту. Скажімо, для тесту з історії України, який адмініструвався у 2014 році, така сума тестових балів може скласти 25. З математики вона може бути 28 балів, а з української мови та літератури 40 або 45", - зазначає директор УЦОЯО.

Він повідомив, що усі абітурієнти, які набрали кількість тестових балів, менше цього порога, отримають оцінку "тест не склав", і навпаки, всі, хто набрав більшу кількість тестових балів отримають оцінку "тест склав", і, відповідно, результати цих абітурієнтів будуть переведені в рейтингову шкалу від 100 до 200 балів.

"Тобто, для нашого прикладу з тестом з історії України 100 рейтингових балів отримають ті, хто набрав 25,5 тестових балів. І з цими результатами абітурієнти зможуть брати участь в конкурсі для вступу до університету. Таким чином, усі результати, які будуть нижче "старого" порогу у 124 бали відтепер будуть "прохідними", - пояснює директор УЦОЯО.

Також варто зазначити, що з ініціативи Українського центру оцінювання якості освіти, вищі навчальні заклади України при зарахуванні абітурієнтів враховуватимуть результати ЗНО, отримані лише у рік вступу.

Для отримання інформації про проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії у 2015 році приєднуйтесь до групи Абітурієнт 2015 Вконтакте або сторінки Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
10.10.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Будующий СМЕ
Кошмаррр!Желаю создателям нововведений всего "хорошего" от чистого серца... Если вдруг заболеете, не дай Бог конечно, пусть привезут ко мне...
legend
Скажите простым языком. При системе оценивания "склав/не склав" легче сдать на минимально проходные баллы хотя бы на контракт чем в предыдущие года или сложнее?
Inna Komarova
Для legend: Читайте вище у статті: "З математики вона може бути 28 балів". 2014 року 5 балів - 124 бали сертифікату, 9 балів - 140 балів сертифікату. Абітурієнти, давши 10 правильних відповідей, отримали 144,5 балів сертифікату і вступили на бюджет. У 2015 році всі, хто дав менш ніж 28 правильних відповідей отримають "не здав". Тобто, для того, щоб отримати "здав" треба дати у три рази більше правильних відповідей, ніж вистачало минулого року для вступу на бюджет.
legend
Вы кругом пишите что "ой все будет очень сложно" Уже ясно что не сложно. Не паникуйте и других не пугайте. А тем кто будет сдавать уровень А так вобще еще легче
Inna Komarova
Я цитую Лікарчука слово в слово. Так що це Ви щось плутаєте. Якщо Ви мені дасте посилання, з якого Вам зрозумілий алгоритм визначення балів сертифікату цього року - буду дуже вдячна. Поки що я бачила тільки цитований мною коментар Лікарчука.
Коментувати
Лікарчуку ганьба!
Ігор Лікарчук, йдіть на пенсію, не мішайте людям жити. Ви поступали, як поступали в університет ЗНО здавали? Де, Ви взялись такий розумний, йдіть з посади!!! Ви ж гнобите народ український?
Ирма
я очень возмущена сокращением срока действия сертификата!!!!!!!!!!скажите,пожалуйста,а что же делать с теми,кто как я, из-за войны в своей области, просто не смог поступить туда,куда хотел!хотя сдавала необходимые предметы на ЗНО и сдала довольно удачно!что делать таким как я?????большинство абитуриентов 2014 просто ущемили в правах!о каком совершенстве в образовании может идти речь?боритесь с коррупцией,ну да.знайте,что этим глупым поступком вы поломали несбывшиеся мечты абитуриентов 2014 года!!!!!!!!!
Людмила
Для Ирма: Термін дії сертифіката (рік вступу до вишу-правильно). Ще до введення ЗНО здавали при вступі ЕКЗАМЕНИ, і якщо не вступив цього року, то наступного року приходилося заново готуватися до НОВИХ ЕКЗАМЕНІВ-минулорічних результатів ніхто не зараховував. Аналогічно і ЗНО. Все правильно. Це мало бути так завжди. Тоді небуло би ситуацій коли випускників шкіл мало, а абітурієнтів в два рази більше (відповідно виділялося державних місць відповідно до випускників цього року, а вступників було набагато більше- результат- страждали діти-випускники цього року). Шкода звичайно тих дітей, які в 2014 році не вступили через відомі причини, але......
Эллука
Да вы посдурели все? Конечно, легко сказать, как экзамены. а если человек, предпоожим, хотел сдать больше 4 зно, в разные вузы поробоваться? Тогда делайте уже до десяти предметов выбора, раз так!
Коментувати
Эверест
ВНИМАНИЕ!!! Группа вконтакте была создана студентами колледжей, которые хотят по их словам сделать срок действия всего 2 года так как программа 13-15 годов схожая и отличается от ранних годов. НО ВНИМАНИЕ!!! Студенты колледжей не понимают видимо что если они говорят про 13-15 года то это срок не два года а ТРИ, но при этом студенты колледжей от имени людей со старыми сертификатами выдвигают требования которые идут против нашей воли. Так что господа просто идем на ихний митинг и требуем у чиновников которые выйдут из здание срок действия от 3 и если возможно до 5 лет
Эверест
Все кто против ограничение действия сертификатов (Требуем срок действия не мене 3-5 лет, не будьте эгоистами не требуйте только 2 года или 3) и против новых условий поступления для студентов колледжей, техникумов и т.п. вступаем в эту группу http://vk.com/colledgestrike Вместе больше, сильнее!
Жах
Що ви робите?? Минулого року сильно готувалась до ЗНО, витратила надзвичайну кількість грошей за весь рік, за порадою батьків ("так же краще буде") вступила до іноземного вузу але приїхавши і зрозумівши свою помилку сподівалась у 2015 вступити в Україні.а тепер що? Ви не даєте людям шанс повернутись на Батьківщину, а самі кричете на кожному кроці скільки молодих людей виїжджає закордон. Тепер ви не даєте навіть повернутись!!! Я так хочу жити і навчатис в Україні, розумію яку помилку я зробила, поїхавши. Але чому ви не заохочуєте молодь повертатись, а навіть навпаки: ПЕРЕШКОДЖАЄТЕ НАМ ПОВЕРНУТИСЬ ДОДОМУ І НАВЧАТИСЬ ТУТ! Та якби я знала, що таке буде, то ясно що не виїжджала. Але ви ж не попереджуєте! Люди розраховують, а Ви! Я хочу повернутись а ви не даєте мені змоги!!! Чому так?! Залиште хоча б на цей рік сертифікат дії принаймі ДВА РОКИ! Не можна без попередження ламати долі людей
Марія
Для Жах: ніяких перешкод нема,здавайте ЗНО і поступайте,якщо Ви такі розумні для Вас це буде легко,а якщо ні,тоді ваше місце не в інституті
Людмила
Підтримую Вас на всі 100%. Перешкод нема, просто повторити матеріал і здати ЗНО.
Эллука
Просто повториить? Программа могла и измениться, что теперь делать? Человек должен по новой педагогов нанимать, чтоб ему дообьяснили? Вы себе хоть представляете сколько это денег?
Коментувати
Ната
Хто може нарешті дати відповідь коли буде ЗНО і з яких предметів? Взагалі, буде ЗНО? Я обурена, ганьба!
legislation
Читаем ЗАКОН УКРАЇНИ "Про вищу освіту" подписаный Порошенко 1 липня 2014 року№ 1556-VII Стаття 44. Умови прийому на навчання до вищих навчальних закладів п.9. Прийом на основі ступеня молодшого бакалавра під час вступу на споріднену або іншу спеціальність для здобуття ступеня бакалавра здійснюється за результатами вступних випробувань. А закон обратного действия не имеет! И дальше,из этого же раздела Стаття 45. Зовнішнє незалежне оцінювання п.2. Перелік програм зовнішнього незалежного оцінювання для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти, затверджується центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки та не пізніше ніж за 1,5 року до проведення зовнішнього незалежного оцінювання оприлюднюється на його офіційному веб-сайті. ТАК ЧТО УВАЖАЕМЫЙ,ДАВАЙТЕ ПРИДЕРЖИВАТЬСЯ ЗАКОНОВ!!! А НЕ ПРИДУМЫВАТЬ ВСЯКИЙ БРЕД ЗА ПОЛГОДА,ДО НАЧАЛА ВСТУПИТЕЛЬНОЙ КОМПАНИИ!!!
Andrii Nochkin
Для legislation: 1) вступительной кАмпании (ну, это к слову); 2) младших бакалавров, которых касается п. 9 Закона, в Украине пока что нет ниодного; 3) перечень программ, который должен утверждаться за 1,5 года до его проведения, не имеет никакого отношения к системе оценивания результатов прохождения ВНО.
mamba
Для Andrii Nochkin: А вы уже увидели,или прочитали новые тесты по новой двухуровневой системе? Думаю что нет.Потому что их еще не придумали и не написали.Будет там литература или нет,тоже не известно. А в Законе очень четко прописаны сроки.Вот и хотелось бы чтобы их придерживались.
Коментувати
Аліна
Про те, що результати ЗНО 2014 не будуть дійсними в наступному році, треба було попереджати заздалегідь!!! Я зараз рік навчаюся закордоном, і потім планую вступити до ВНЗ! Але шо робити тепер??? Якщо мої результати не дійсні! В мене немає слів...
Nuuk
Для Аліна: звонить им чем больше звонишь им тем больше претензий вы к ним проявляете а это уже ну что то да значит
Коментувати
Марія
Чи можливий варіант дороблення/перероблення/зміни закону стосовно "Вступу до ВНЗ у 2015році" на даний момент ?
Nuuk
Для Марія: Народ звоните им не пишите это мало что изменит а вот претензии ваши или предложения может что то да еще и изменит что то так как до 15 числа они должны ну уже объявить условия приема в вузы в 2015 году поэтому лучше сделать это до 15 числа а то есть 14 так как уже с 15 это будет юридически уже ведено и потом мало что изменится после того что вы выйдете под окна Министерства лучше уже звонить им и говорить а если нет то митинг но до 15 числа или в крайнем случаее 15
Коментувати
Марія
Шановне Міністерство, скажіть будь ласка, який тепер сенс навчатися у коледжах, якщо після його закінчення молодші спеціалісти вступають знов таки на 1 курс? Якщо вже і введена обов’язкова програма сдачі ЗНО для коледжів, то чому студенти не мають право вступити на 2-3 курс ВНЗ?
Правопорядок
Вот выдержка из "Закону про вищу освіту" Закон від 01.07.2014 № 1556-VII Стаття 45. Зовнішнє незалежне оцінювання п.2. Перелік програм зовнішнього незалежного оцінювання для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти, затверджується центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки та не пізніше ніж за 1,5 року до проведення зовнішнього незалежного оцінювання оприлюднюється на його офіційному веб-сайті. А нам сейчас пытаются навязать новые правила за 6 месяцев до ЗНО (по новым правилам оно начнется уже в апреле!). Чиновники из Міносвіти, вы принимаете новые законы, чтобы сразу же их и нарушать?
1
Для Правопорядок: Да, родителям 11-классников нужно обращаться в суд и на телевиденье. Правда, если родителям не наплевать, что ликарчук плюет на законы с высокой горы, а права их детей ущемляет, причем наглым образом.
Andrii Nochkin
Для Правопорядок: а який зв’язок між переліком програм ЗНО та зазначеними новаціями? Якщо цитуєте закон, то робіть хоча б це там, де це доречно.
Коментувати
hmelena
Одна надія, що побіжать в депутати і забудуть, що треба " реформувати" школу на цілих пять років!!!
ЛПТ
А вот, любопытно... . Ежегодно в отчётах по результатам ЗНО публикуется информация, что порядка 9-12% абитуриентов получают меньше 124 баллов по всем дисциплинам. Теперь это будет "не сдал"... . Это что, аттестат не получен? Боюсь даже представить количество скандалов в школах... . Мордобоев, наверно, тоже не избежать. Вот это шоу предстоит! Попкорн - это наше всё!
а далі
Для ЛПТ: а ведь через это следует пройти!!!
Коментувати
абв
Не находит,что есть нечто демоническое во взгляде пана Ликарчука? Марионетка США.
DinDon
Для абв: їдьте в Росію, там ТІЛЬКИ маріонетки Путіна. США головного мозку, чесне слово
Коментувати
А
сколько этому дедуле лет? В ЕС в 65 лет уже на отдыхе, а то маразм начинается. Этот слишком что-то засиделся
Мама
Вступаем в группу кто не равнодушен к таким изменениям https://m.vk.com/colledgestrike
заосвіту
люди, приєднуюсь до Вас і щиро прошу : напишіть це все Полянському у Фейсбуку, а то він живе в ірреальному казвовому світі і думає, що я єдина "бабаягапроти". ото він вам, певно, і мінусів понаставляв)))
антилікарчук
фантазера слід упіймати, зв’язати, напоїти валеріаною з мелісою і відправити на незаслужений відпочинок
Тетяна Ципаренко
Для антилікарчук: і так вже вкотре читаємо ці "бздури" високопосадовця....до школи б його..у середовище простого вчителя. Нехай на голому ентузіазмі разом з Полянським складе тести спочатку сам з термінологією "тест склав"...або краще нехай складе ці тести,бо пообіцяли разом з Полянським,що тести для ДПА будуть укладені вчителями школи...а потім ще й у квітні проведуть ЗНО з укр.мови,не чекаючи закінчення навчального року...
Andrii Nochkin
Для Тетяна Ципаренко: де і коли директор УЦОЯО обіцяв, що тести ЗНО складатимуть вчителі? можна пруф?
Коментувати