Захист дипломів та іспити у вишах пройдуть дистанційно

Студенти захищатимуть дипломні роботи та складатимуть державні іспити дистанційно

Захист дипломів та іспити у вишах пройдуть дистанційно

Студенти випускних років захищатимуть дипломні роботи та складатимуть державні іспити дистанційно. Про це йдеться у сценаріях завершення навчального року, що розроблені Міністерством освіти і науки.

Зокрема, освітнім відомством розроблено два сценарії завершення навчального року, реалізація яких відбуватиметься в залежності від термінів проведення карантинних заходів.

В обох випадках для студентів вишів невипускних років навчальний рік має завершитись так, як і планувався.

Екзаменаційно-залікові сесії університети можуть провести дистанційно в тому графіку, який затверджено закладом. У випадку, якщо обов’язкову аудиторну роботу студенти не можуть виконати дистанційно, виш має перенести її на наступний навчальний рік.

«Для студентів випускних років захисти дипломних робіт та державні іспити проводитимуться дистанційно, крім єдиного державного кваліфікаційного іспиту та атестації осіб, що здобувають ступені доктора філософії, доктора мистецтва, доктора наук», - повідомили у Міністерстві освіти і науки.

Освіта.ua
26.03.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталія
Ага,дипломи захистили дистанційно, а підписи на титульні листи коли в країні +900 хворих збираємо особисто , бігаючи по всіх кабінетах і кафедрах, це називається «дистанційно»,нащо взагалі було це було робити, ніякого рівня безпеки не має абсолютно
Анита
А как быть выпускникам, которые КРОК должны писать? Тоже перенесут? Дистанционно его нет смысла писать
Анастасія
Для Анита: скажу вам чесно, КРОК і без карантину немає сенсу писати. Саме безглузде що трапилося зі мною за період навчання в медичному .
М
Для Анастасія: точно!
Коментувати
Таїсія
А що стосовно того, що студенти 4 курсу перед здачей державного екзамену ще мають пройти 4 тижні виробничої практики. Як бути в такому випадку? Що робити із практикою?
Оля
В мене син закінчує 4 курс , я не можу уявити як він буде державні іспити здавати дистанційно.
петя пороженко
С целью поддержки вузов следует разрешить прием на контрактную форму в этом году без учёта результатов ВНО на основе собеседования.
Vano
Для петя пороженко: На основі співбесіди і товщини конверта )))
акунин
Какого конверта, возьмут любого, лишь бы вакансии заполнить.
Коментувати
Точно геніально
Для філософів:прочитайте"Погляди та блоги" Ю.Федорченко:український контекст філософії,коментарі,особливо Cirius.
Виктор Петрович.
Не розумію, як можна дистанційно провести письмові чи усні екзамени. У мене в групах лише по 1-2 студенти місцеві, всі інші - з інших міст і сіл. Є такі, які не мають компьютера, живуть у селах, що не мають інтернету. Як їм білети роздати, а саме головне, як іх контролювати? Багато з них і в аудиторії намагаються списати, а тут взагалі опиняються без контролю. Відкриє мобільний чи підручник і спише елементарно. Кому потрібні такі "екзамени"? Це не іспити, а профанація. На мій погляд, краще вже іспити перенести на вересень- жовтень, але провести їх повноцінно. Зрозуміло, що це вступає в суперечність з міністерськими нормами, але ж і ситуація форс-мажорна.
Дон Кіхот
Для Виктор Петрович.: А ви так упевнені у важливості вашого предмета? Дуже багато гордості у вашому коментарі. Вами керує гординя і високомірність. У вас жага все контролювати і принижувати студентів, бо ви вважаєте що ваш авторитет понад усе. Ситуація дуже складна і нічого не станеться, якщо ваш предмет діти частково вивчать, а частково спишуть. Тому, що зараз у людей зовсім інші речі у головах. Ви отримаєте середню зарплату, а дехто взагалі не отримає. А людям треба і їсти купити і за квартиру заплатити. Тож у важкі хвилини залишіть гучні заяви при собі і амбітні бажання також. І змиріться, що не все в житті ви зможете проконтролювати.
Правда
Для Віктор Петрович:не знаю чи ваш придмет важливий для даної майбутньої професії,але є багато лишніх,і саме з цих предметів і викладачі ставлять свій предмет як найголовніший,це правда, і правда те,що "Дон Кіхот"(коментар)написала,але я ще б додала,їх (тих) не потрібних предметів(там вже в коментарі пише)-не повинно бути,якщо є-то тільки зарах(може для загального розвитку і те можна в інтернеті прочитати),так,що студенти будуть мати більше вільного часу,на те,що потрібно. Життя важке,не знати,що завтра буде.
ДепартаментДюсолей
Для Виктор Петрович.: Ти найманий робітник і маєш робити те, що тобі накажуть! Не в твоїй компетенції обговорювати накази. Як склалися обставини так треба тепер і здавати ті іспити і дипломні роботи. Правильно це чи не правильно, профанація чи не профанація - то вже інша справа. На даний момент це єдиний вихід. І тут якась двозначна ситуація получається в тебе, таке враження, що ти переживаєш не за студентів, які отримають більш позитивні оцінки, а скоріше за себе, бо розвіється міф про твою неповторність як вчителя і надважливість твого предмета! А може ти просто переживаєш, що не зможеш занизити оцінку учневі і він не прийде проситися до тебе на репетиторство?
Коментувати
Мама
А як медики 6 курсу здаватимуть державні іспити та КРОК? Ми дуже переживаємо. Великі гроші витрачено на навчання
Мама
Для Ольга Карпівна:вертаємо Марксизм Ленінізм,якщо Ви кажете було краще жити,для чого тоді зараз ті науки:філософи...?За рівенем знань нинішні студенти нижчі тому,що те що ,вчать зараз в школі,за ваших часів-вивчалося?Зараз також з деякими дипломами можуть працевлаштувати подальше від цивілізації,як колись було-підите чи ваші діти?,якщо діти намагаються в місто втекти.
Коментувати
Тетяна
Та вже заспокойтеся!Зараз основне здоров‘я учнів та студентів.А в якій формі здаватимуть іспити-це другорядне!
Микола Іванович
Для Тетяна: Пані, я з вами повністю згоден. Головне зараз всім дожити до цих іспитів - як викладачам, так і студентам. А прийнятний варіант складання іспитів ми знайдемо. Правда, про це мають говорити спеціалісти, а не безграмотні дописувачі типу "Точно геніально" (див. нижче). Він навіть не знає того, що доктор філософії - це не наука, а науковий ступінь в більшості країн світу. в т.ч.і Україні. а щось намагається пропонувати. Бідна наша наука і освіта, якщо про неї вже беруться говорити подібні невігласи.
Мама
Для Микола Іванович:я також не знаю чи це наука ,чи це науковий ступінь(в більшості чи в меншості країн), мене- це не цікавить,але колись був Марксизм Ленінізм, кому було від того легше жити?
Ольга Карпівна
Для Мама: Якби ви жили при Марксизмі - Ленінізмі, як ви пишете, тобто за часів СРСР, то знали б, що тоді, як мінімум, вища освіта була безкоштовна, а піспя закінчення гарантувалось працевлаштування, а зараз більшість студентів платить за навчання, без будь-яких гарантій отримати робоче місце. Та й за рівнем знань нинішні студенти на порядок слабіші за тодішніх. А щодо легшн жити, то тоді ленсіонери не були такими жебраками як зараз, часто ще й дітям допомагали. При цьому я зовсім не ідеалізую тодішню країну, в її історії дійсно було чимало тяжких сторінок. А хіба вам зараз легше жити? Чи ваші права хтось захистить, якщо у вас немає грошей?
Коментувати
Точно геніально
Та філозоф-дистаційно так нафілософствує,що вуха пов’януть.Доктор філософії?,що це за така потрібна наука?Доктора наук,все розгромили(одиниці залишились),а докторів,де ті наукові докази?-переставляння слів і захист.В тих університетах,скоротити непотрібні предмети,а залишити,по спеціальності,зараз переглянути спеціальності, з чого мають здавати екзамени з яких предметів,чи вони потрібні в майбутньом(взагалі предмети які вивч.переглянути, в університеті:хіміку -іст.Укр.,для чого,в школі не можна вивчити?). Захист дипломної ,екзамени(це не зі всіх предметів)-дистанційно,гроші будуть скидувати на картку,скоріше даром не проходило,зараз?-прорив в освіті стався і хабар-відмінили?Були такі викладачі,чи знаєш чи не знаєш,гроші.А взагалі,менше було б тих "потрібних"предметів,студенти мали б більше часу для вивчення того,що треба!
Неточно
Для Точно геніально: Спочатку почитайте, що охоплюється поняттям "доктор філософії", а потім пишіть.
Влад
Для Точно геніально: Ти дебіл, зразу видно. Навчись спочатку грамотно писати, тоді щось пропонуй.
Викторыя Ивановна.
Для Влад: Вы как у меня с языка сняли. Безграмотный писака этот "точно гениально", а берется судить о вещах, в которых он разбирается, как баран в апельсинах. По нем явно палата №6 плачет.
Коментувати
ДепартаментДюсолей
ГЕНІАЛЬНО!)))ГЕНІАЛЬНО... !)))ГЕНІАЛЬНО!)))ГЕНІАЛЬ... НО!)))ГЕНІАЛЬНО!)))ГЕНІА... ЛЬНО!)))ГЕНІАЛЬНО!)))ГЕН... ІАЛЬНО!)))ГЕНІАЛЬНО!)))Г... ЕНІАЛЬНО!)))ГЕНІАЛЬНО!)... ))ГЕНІАЛЬНО!)))ГЕНІАЛЬН... О!)))ГЕНІАЛЬНО!)))ГЕНІАЛ... ЬНО!)))ГЕНІАЛЬНО!)))ГЕНІ... АЛЬНО!)))ГЕНІАЛЬНО!)))...