О. Халепа: саркастичні думки освітян про дистанційку

Над учителями потрібний суцільний контроль, бо ще, не дай Бог, освітню систему спробують змінити

О. Халепа: саркастичні думки освітян про дистанційку

Автор: Ольга Халепа, вчитель, громадський діяч.

Мені ніхто не заважає. Тихо й спокійно. Поруч чашка кави, ноут, інет і натхнення. Немає ні безглуздих нарад, ні контролю адміністрації, ні перевірок методистів, лише самоконтроль , творчість і вайбер-спілкування. Я не втомлююсь. Кожен робочий день у задоволення…

Переглядаю новини у Фейсбук, десь здалеку хмариться маленьке хвилювання. Шарудить вже мізками українська освіта, закидає в мережу натяки. Скоро-скоро з’являться плани дій-рекомендацій для дистанційного навчання. Не прорахували, от дідько. Хто ж знав, що вірус контролюватиме вітчизняну освіту? Все було таким стабільним, з видимістю змін.

- Як же це недалекі українські вчителі залишилися без контролю? Самі задають домашні завдання, планують уроки? Без наших вказівок? Шо, і самі знають, за яким планом працювати? Почекайте, слухняні бюджетники, зараз ми вам свій план скинемо. Він буде єдино правильним. Ти диви на них, вони ще й самі відеоуроки монтують? А дозвіл хто на них давав? Є грифи? Є рекомендації? Є аналіз? Є рецензії великих світу української педагогіки, котрі ні дня не працювали з дітьми? Почекайте, підождіть, скоро ми вже вистрелимо єдино правильним плануванням, обмеженнями, заборонами, порадами у кінці кінців, у яких чітко буде вказано, що ти, звичайний вчитель , працюєш не правильно. Що ти там кажеш? Повтори?

- Так у мене все виходить, все в нормі.

- У тебе все виходить? Ага, зараз! Придумав таке. Тобі здається. Ти тільки поглянь, учні від тебе страждають. НЕ засвоюють матеріал, не розуміють тебе, і взагалі все не так, все не те.

- Але як же це, шановне МОН, вони ж усе виконують. Скріни, фото мені висилають. Я перевіряю, контролюю, ось і оцінки виставляю в спеціальному журналі, я сам його створив, мені так зручно, а потім у звичайний журнал я їх…

- Що? Ти що? Зовсім вже? Які оцінки? А критерії оцінювання під час дистанційної роботи ти знаєш?

- Хіба вони відрізняються від тих, що завжди? Я й не знав…

- Будуть відрізнятися. Тиць тобі документ новий. Рекомендації щодо оцінювання. Тримай, ще гарячий, парує… Працюй, бюджетнику, і не випендрюйся.

- Почекайте, а як же творча самостійність вчителя?

- Яка творчість під час карантину? Зовсім з глузду з’їхав? Все потім, а зараз не на часі. Інші закони.

- А «Закон про освіту»….

- Ти нас чуєш? Карантин ! КА-РАН-ТИН!

- Значить, я все роблю неправильно?

- Робив неправильно. Але не переживай, ми все за тебе придумали. Не дарма ж у нас штат працівників гроші отримує. О, а ось і на тобі «Нову новизну по-новому нове».

- Що це?

- Порядок заповнення журналу після карантину. Ліву тепер колонку перенеси в праву, а праву посередині. У п’ятому рядку пропусти, а в третьому підпис. Потім оце на перехрест, а ось це переплітаємо. Будь уважний, отут пусто, а тут щоб у кожного стояло. Не переплутайте, це важливо. Інакше буде страшне і грубе порушення.

- А чому не можна, як звичайно? Все ж звично і зрозуміло…

- Слухай, вчитель, ти вже набрид! Думаєш, як у тебе досвід, категорія і кільканадцять років стажу, то ти краще нас знаєш як працювати?

- Думаю, що так…

- Ну, це вже зовсім несусвітнє нахабство! Над тобою треба контроль, суцільний контроль! Бо ще, не дай Бог, освітню систему спробуєш змінити. А вона ж ДО-СКО-НА-ЛА! Значить так, з тебе звіт, план плану, про хід ходу, звіт про як, чого і куди, інформація в табличці, звіт у діаграмі. Ще один за датами, і чи співпадає з попереднім звітом? Пояснювальна, чому не співпав шостий пункт. Список, чим користувався, пояснювальна, чому ось це посилання використано без дозволу. Звіт про низ і верх. Ні, про середину не треба, навіщо засмічувати освіту зайвими паперами? Ага, ще конспект виступу на педраді, файлик у папочку методоб’єднання, п’ять аркушів на кожен клас, а на дев’ятий шість. Детальний звіт про дистанційну підготовку до ЗНО і, здається, все… Ой, ні, вибачте, забули! Всі звіти у нових файликах, у якому електронному вигляді? Кажу, у файликах, самі в магазині купите. Файлики в окремі папочки. Якого кольору? Ну, добре вже, проявляйте свою творчу ініціативу і самостійність, дозволяємо колір обрати самому. Але щоб усі папки однокольорові!

Фух, справилися… І що б вони, ті вчителі, без нас робили?

Оригінал

Освіта.ua
26.03.2020

Популярні блоги
Я. Абрамейцева: у чому ціль обов’язкової математики? Випускники 2023 найважливіші роки майже не мають можливості опановувати предмети взагалі
Ігор Лікарчук: хайп навколо оцінювання учнів Оцінка давно втратила дидактичну значущість і перетворилася на холодну формальність заради звіту
Є. Козолуп: чому вчитель має доводити свою необхідність? «Менеджери» довели освіту до такого стану, що вчитель має робити свою роботу на 150% за будь-яких умов
Іван Осадчий: про оцінювання учнів 5 класів НУШ За пропонованим у Методичних рекомендаціях підходом неможливо виставити оцінки за семестр
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчимама
А якщо дуже чесно, не кривлячи душею, то дистанційне навчання в початковій школі - це профанація і дурня. Батьки повідправляли дітей до бабусь, діти сидять в селах, мобільний інтернет ледве вистачає на смс - повідомлення. На звязок з 40 учнів виходить 6-8. Що вивчили за карантин? Вийдемо на уроки , ущільнимо і все вивчимо. Самі діти можуть читати мотеріали літературного читння. НЕ треба завищувати можливості дистанційки. В саршій школі та ВНЗ згодна. А коли вже й з дітьми дитсадочків та початкової школи , то.... А особливо обурює, що всі робимо вигляд, що весь клас учнів та всі діти дошкільники навчаються дистанційно. Просто не придумали за ща платити заробітну платня такий тривалий час вчителям та вихователям. Знаю, що будуть обурення щодо мого допису. Але давайте чесно признаємося самі собі - не ефективна дистанційка для молодших школірів.
Оксана
"Я не втомлююсь. Кожен робочий день у задоволення…" А хтось поцікавився як себе почувають учні цієї вчительки? А я бачу як моя дитина намагається вчити її предмет. "Виберіть варіант, який вам подобається." Але для того, щоб щось вибрати- необхідно опрацювати три варіанти. А ще відео з ютуба ( так, визнаю воно корисне). А в дитини щоденно 5-7 уроків і якщо кожен вчитель буде так безвідповідально завантажувати своїх учнів, то наша освіта рухне дуже швидко. Вчителька не хоче виконувати свої обов’язки, для неї це піар, а як дітям по 6 годин поспіль намагатися вивчити уроки. В мене дитина після першого дня дистанційного навчання просилася до школи. А ще- як дитині жити без спілкування з однолітками ( телефон живе спілкування не замінить)? Ось і робіть висновки про професійність таких вчителів. Їй добре, а як себе почувають учні - то таке. Наболіле...
Olga
Для Оксана: Так ви ж, батьки, самі вимагали, щоб уроки були цікавими, різноманітними, насиченими. От вчителька і старається. От тільки в школі ваша дитина могла сачканути, а на очах у мами - ні. Тепер ви бачите, як вчиться ваша дитина.
Володимир
Тепер добре видно роботу батьків з підготовки своїх дітей до навчання.
Оксана
Olga Для Оксана: Так ви ж, батьки, самі вимагали, щоб уроки були цікавими, різноманітними, насиченими. От вчителька і старається. От тільки в школі ваша дитина могла сачканути, а на очах у мами - ні. Тепер ви бачите, як вчиться ваша дитина. У мене відповідальна донька і навіть якщо вона могла "сачканути", то нічого в цьому поганого я не бачу. Самі спробуйте почитати сучасні підручники й вивчити по ним всі уроки. Я доросла людина з вищою освітою не можу зрозуміти логіки підручника та без інтернета лише по ньому допомогти дитині зрозуміти тему. Мені просто шкода своєї дитини. А як вчиться моя дитина я і раніше бачила і зараз бачу. Краще здоровий "пофігізм" чим втрата здоров’я. Пробіли в знаннях завжди є можливість виправити, а ось із здоров’ям так не вийде.
Коментувати
Елена
Когда мы выйдем из этого ... Мир изменится. ОИППО рухнут ( надеюсь очень!) ибо нет никакой помощи от них! Рай ( гор, обл) ОНО рухнут: помощи от них тоже 0. И мы поймем: кроме нас самих ( учителей) нам никто не поможет. И реформа изменит направление: те, кто выдержит этот безумные дистанционный марафон станут Проводниками новых идей и действительно будут достойны УЧИТЬ следующее поколение учителей! И МОН должно просто начать мониторить: как школы учат в таких экстремальных условиях! И к черту ИППО! Учить должны те, кто покажет лучший результат! ( А в ИППО нет реальных учителей)))
школьник
Для Елена: Рухнет районо? В N районе Кривого Рога заврайоно вывели из кабинета в наручниках за взятку. И ничего не рухнуло! Отмазался. Оказывается - подложили ему деньги, несчастному! Продолжает работать, а жена у него директор школы. Срать они хотели на ДО.
Коментувати
Ирина Склярова
Математика. 24 часа в неделю. Каждый дистанционный урок: от 40 минут до 1 часа подготовки. + Во время урока: в скайп, Вайбер летят ОДНОВРЕМЕННО море уточнений, вопросов, готовых решений, ... Я не скиглю) Я 25 лет в школе, и я третье поколение учителей в своей семье. Прекратите унижать нас! У нас, как и везде, есть разные люди. Но! Подавляющее большинство пытается минимизировать потери от карантина у ВАШИХ детей. А Вы, находясь с детьми в одной квартире ( доме) и даже не пытаетесь организовать их рабочий день!
Людмила бабуся
Шановні вчителі! Досить скиглити. Все вам не так. Більшість з вас закидали дітей завданнями, які мусять з ними виконувати батьки. Ви одна із не багатьох категогій правників, які в повному обссязі отримують заробітну плату. Так хтось намагається дійсно бути корисним учням, але більшість просто даютю завдання для самостійної роботи.Насправді ніхто не був готовий до такої ситуації. Тож, давайте будем толегрантнми один до одного . . .
Оксана
Для Людмила бабуся: Для Ирина Склярова: А НІЧОГО що батьки цих дітей також працюють, виконують свої посадові обов’язки, займаються родиною, дітьми і не жаліються, не звинувачують усіх. Ніхто вас не принижує, але й ви поважайте інших. Якщо ви мати, то ви повинні розуміти як зараз важко дітям сидіти вдома та вчитися. Для них це значний стрес. А ви бачите та жалієте лише себе.
Olga
Для Оксана: Це діти повинні вчитися, а не батьки. Це батьки не навчили дітей самостійно виконувати домашні завдання, бо легше самому розвязати задачу, ніж змусити дитину. Зробив завдання за синочка - і з чистою совістю в інтернет. Хвала карантину - він відкриє очі батькам на результати власного виховання.
Оксана
Я НІКОЛИ ЗА ДИТИНУ ЗАДАЧКИ НЕ ВИКОНУВАЛА!!!! А якщо самі так робите, то не звинувачуйте в цьому весь світ. Я вважаю, що краше витрати час на те, щоб дитина зрозуміла домашку, а не швиденко пвдсказати і відпочивати. А дитина в мене самостійна. Вона розуміє, що списування без розуміння її не врятує. А результати виховання наших дітей проявиться коли вони стануть дорослими і тоді кожен на собі його відчує.
Коментувати
Олена
Погоджуюсь на всі 100%. Особливо дякую за файлики та однокольорові папочки!))) Так і є, на жаль.
не пелах
кто этот "набор слов" прочтет и не сойдет с ума, - тот и ПАТРИОТ. ибо ДЕТИ тому, не имеют ...
Катя
Я с вайбером и ноутбуком не растаюсь! И как уже говорили в коментариях, этот ноутбук я купила за свои деньги так же как и телефон,который пиликает бесконечно, потому что дети и родители думают, что готовые работы можно слать бесконечно. А еще я классный руководитель, и когда в родительском чате написала, что бы меня на выходных не беспокоили, то никто не лайкнул мое сообщение, хотя обычно ситуация наоборот. А проводить уроки в том жем zoom у меня возможности нет, так как у меня маленький ребенок, который элементарно будет мешать. Лучше бы я ходила на работу!
Надія
Ой, пані Халепо, ну й казкарка Ви! "Мені ніхто не заважає. Тихо й спокійно. Поруч чашка кави, ноут, інет і натхнення. Немає ні безглуздих нарад, ні контролю адміністрації, ні перевірок методистів, лише самоконтроль, творчість і вайбер-спілкування. Я не втомлююсь. Кожен робочий день у задоволення…" Посміялася... про 24-годинний робочий день за комп’ютером! Ви взагалі розумієте, що мова йде не про перегляд улюбленого серіалу за чашкою кави? Мене беруть сумніви, що Ви вчителька... Я б краще провела 6 уроків і перевірила 2 пачки зошитів!
Ольга
Для Надія: я пані Надія, вчителька. Самостійно створюю свої дистанційні уроки, сиджу за ноутом по 6-7 годин. Піднімаюся і вже думаю, що цікавого придумали дітям на завтра. Вдома двоє своїх дітей, дочка в шостому. Вона вихована відповідальною дитиною, готується з успіхом самостійно. І те, що я написала, це від душі, те, що я маю на думці. Маю залізне правило: не брехати ні людям, ні собі. Бажаю Вам такого ж задоволення від дистанційного навчання, яке отримую я
Liya
Про контроль і вказівки-точно. Отримали від районо: на сайт виставити завдання. Завдань має бути 3-4. А ще додаткові. І попробуй не підчинись.(( Ну де ж академічна свобода? Та невже вчитель сам не знає що і скільки задати? Можна і одне завдання дати, але воно може бути об’ємне. ((
Eugen Zimmermann
Для Надія: ви настільки безнадійні, що не помітили у дописові гумору та сарказму?
Коментувати
Нехалепа
Нормальна вчителька завжди буде вчителькою, а якщо громадський діяч, то вже не вчителька. А ви баба -яга, якій усе не так. Та мабуть Ви така людина яку потрібно перевіряти, бо так і будете сидіти за чашкою кави. Аби потрендіти...
Юрій
Пані О. Халепо, Ви навіть не уявляєте у яку халепу попадають, думаю що усі 50%, сільського учительства. І справа навіть не в тому, що слабенька потужність мережі, справа у пофігізмі до роботи, до сучасних ІКТ. Кому до пенсіону 3-5рочків "перекантуватися," за допомогою торбодавання в РМК- вирішили що освіта з учнями перебється.Хто на пенсії-налякали щуку річкою. ....вчительство без контролю залишиться? Оп-паньки! Та тутечки такий контроль, що вам і в снах не снився. Здаєш бабло диреХтору-ти і ти уже маєш "індульгенцію", попасти череду-50грн. у фонд школи, звичайно фонд безконтрольний. Маєш вищу категорію та старш. учитель-вміння навиків роботи на компі необовязкове. Так що досвід, категорія можуть бути липовими, а зарплати зашкалювати. ВЧИТЕЛЬСТВО !!! !!! Агов !!! Кому з вас снився сон Рябої Кобили про те, що хтосьочки, навіть з "мажористих" учителів більше 10рочків не проходив курси підвищення, а категорія-ЗАШКАЛЮЄ разом з ОХфігенною зарплатою. Так що пишіть, хваліться, критикуйте(я в цій компанії з вами)----в школах "новосади" були, є і ще довго їм тутеньки бути.
Ольга
Для Юрій: ЗАШКАЛЮЄ разом з ОХфігенною зарплатою_ це душе жабою? вперед лави скоро звільнять пенсіонери.
Коментувати
Південь України
Для во прикольно. Я зараз удома ,працюю за своїм власним комп’ютером,який я купила за ВЛАСНІ кошти. Це раз. Друге - Інтернет я теж оплачую із ВЛАСНОЇ кишені,це два. А ТРИ тебе взагалі порве. У мене ненормований робочий день, без початку і кінця,без вихідних. Бо мене хотять учны,батьки цылодобово. А що,карантин же. Коли зачухалось,тоды ы звертаюсь. І я нікому не відмовляю) Я викладу все,що ти тільки забажаєш за цей місяць,але і до тебе, критикане заздрісний , вимога : ретельно викладене мною опрацювати,пропустити ,такби мовити ,через себе. Усі уроки,презентації,від... еоматеріали,практичн?... ?... і тестові завдання. І тільки тоді у тебе , можливо, з’явиться якесь малюсіньке моральне право судити про мою роботу.
Південь України
Для во прикольно. Я зараз удома ,працюю за своїм власним комп’ютером,який я купила за ВЛАСНІ кошти. Це раз. Друге - Інтернет я теж оплачую із ВЛАСНОЇ кишені,це два. А ТРИ тебе взагалі порве. У мене ненормований робочий день, без початку і кінця,без вихідних. Бо мене хотять учны,батьки цылодобово. А що,карантин же. Коли зачухалось,тоды ы звертаюсь. І я нікому не відмовляю) Я викладу все,що ти тільки забажаєш за цей місяць,але і до тебе, критикане заздрісний , вимога : ретельно викладене мною опрацювати,пропустити ,такби мовити ,через себе. Усі уроки,презентації,від... еоматеріали,практичн?... ?... і тестові завдання. І тільки тоді у тебе , можливо, з’явиться якесь малюсіньке моральне право судити про мою роботу.
Віктор Логвін
Підтримую автора! :) +
Галина
Для Віктор Логвін: а ще бы додати відгуки батьків і дітей! Нам дуже комфортно, шкода буде, як закінчиться карантин. Мабуть, перейдём на дистанційку
Коментувати
во прикольно будет!
Вот. А прикиньте, насколько будет прикольно, если министерство потребует с каждого учителя чтобы начитка нового материала была в сети в общем доступе! Учителя не хотели предоставлять видео ОДНОГО урока для сертификации, а теперь - ВСЕ будет опрелюднено! Дааа... Времена пошли... С современной техникой все как на ладони! Думаю вам будет не до кофе.... Зато есть и положительная сторона - сертификацию можно будет пройти автоматически - в зависимости от числа "лайков"!
Вчителька Агонь
Для во прикольно будет!: так,буде прикольно, тому що діти класні, і навчаються в поважають вчителів. І на мої уроки ідуть із задоволенням. А якщо викладаю у інстаграмі прямі ефіри для підготовки зно чат переповнено не тількі моїми учнями. І все на лайтовому настрої . Незадоволено завжди тільки недоучене в свій час батьківське БИДЛО, яке сомо не вчилось і небельмеса не розуміє і зараз, тільки пиво пьемонтского та права качає. І одразу видно нормальних батьків. Так що самоізолюйтесь, НЕ ШАНОВНИЙ????бо якщо хтось проконтролює якість Вашої роботи то ви очманієте. Перевіряльнік хрЄнов. З НЕ повагою , від шановних вчителів
родители
Для Вчителька Агонь: Слово "неповага" пишется вместе. Слова "ні бельмеса" - раздельно. Про запятые уже молчу. Еще учит кого-то на "лайтовому настрої". Стыдно должно быть.
Ирина
А вот будет прикольненько, если мы ( учителя) уйдет в он лайн репетиторство. Кем Вы нас замените? Особенно: математиков, физиков, химиков?
Коментувати
Смішно
Дуже добре)) "План по валу"! — "«Вал по плану"! Проходи.