Два сценарії завершення навчального року

Міністерство освіти і науки розробило два сценарії завершення навчального року

Два сценарії завершення навчального року

У зв’язку з загальнонаціональним карантином Міністерство освіти і науки розробило два сценарії завершення навчального року, проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії.

Перший сценарій: карантин завершується до 1 тижня червня

Усі учні, окрім 11-го класу, закінчують навчальний рік наприкінці червня. Після карантину для них організовується коригуюче навчання: вчитель ідентифікує теми, за якими є пробіли у знаннях, відчитує ті, які є критичними для класу, вказує, які теми необхідно додатково доопрацювати вдома.

Випускники 11-х класів також вчаться до кінця червня – коригують пробіли в програмі, готуються до ЗНО.

ЗНО стартує орієнтовно в останній тиждень червня і закінчується орієнтовно в середині липня. Результати основної сесії ЗНО стануть відомі наприкінці липня.

Вступна кампанія розпочнеться на початку серпня.

Другий сценарій: карантин продовжується до початку серпня

Усі учні, окрім 11-го класу, закінчують навчання наприкінці травня та отримують відповідні документи. У 2020-2021 навчальному році перший місяць навчання буде коригуючим. Вчителі повинні будуть здійснити зріз знань, ідентифікувати теми, за якими є пробіли, та компенсувати їх упродовж першого місяця навчання. Сам навчальний рік 2020-2021 триватиме до кінця червня.

ЗНО для учнів 11-го класу стартує в середині серпня і закінчується до середини вересня. 

Вступна кампанія завершиться до середини жовтня, а навчання перших курсів розпочнеться на початку листопада. Навчання решти курсів розпочнеться з 1 вересня.

За обох сценаріїв:

  • для студентів вишів невипускних років навчальний рік має завершитись так, як і планувався;
  • екзаменаційно-залікові сесії університети можуть провести дистанційно в тому графіку, який затверджено закладом. У випадку, якщо обов’язкову аудиторну роботу студенти не можуть виконати дистанційно, виш має перенести її на наступний навчальний рік; 
  • для студентів випускних років захисти дипломних робіт та державні іспити проводитимуться дистанційно, крім єдиного державного кваліфікаційного іспиту та атестації осіб, що здобувають ступені доктора філософії, доктора мистецтва, доктора наук.

Через епідеміологічну ситуацію буде скасовано державну підсумкову атестацію у 4 та 9 класах.

Також 15 квітня буде оприлюднено онлайн-пробне ЗНО з усіма необхідними поясненнями. Учасники також зможуть потренуватися, отримавши онлайн-тестовий зошит. Однак напередодні тестування усім, хто зареєструвався і заплатив за послугу, буде надано можливість скласти пробне тестування очно. Дата проведення пробного ЗНО залежить від терміну карантину.

Освіта.ua
26.03.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анна
А что по поводу Последнего звонка? Как быть 11- классникам, которые так ждали этого праздника?
Олександр
Парламент проголосував зміни до Розділу XII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про освіту" (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2017, № 38-39, ст.380) щодо доповнення новою частиною 11 такого змісту: "11.Тривалість навчального року у закладах освіти встановлюється спеціальними законами. У випадку встановлення заборони учасникам освітнього процесу відвідувати заклади освіти, тимчасово, на період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України, дата початку та/або закінчення відповідного навчального року (років) визначається Кабінетом Міністрів України." Тобто в цьому році Уряд, а не МОН буде встановлювати дату закінчення навчального року. Сподіваюся, що Урядова бюрократія не допустить вибіркового хаосу у цьому питанні і застосує однаковий підхід до закінчення навчального року в усіх класах
Ангелiна
❗❗Скасування порогового для вступу у медичнi ВНЗ https://petition.president.gov.ua/petition/90572
Для Ангелiна:
Майже з того, про що написано в петиції, учні уже давно пройшли, починаючи з 5 класу. Тому бери книжки у руки і готуйся до ЗНО, а не виклянчуй для себе пільги. Чи ти думаєш, що над кожним лікарем ціле життя буде стояти вчитель і розказувати, що він має робити у кожній ситуації? Якщо зараз не можеш підготуватися до ЗНО на належному рівні, то де гарантія, що зумієш опанувати основи медичної освіти?
Коментувати
Tetiana Tetiana
Ще мені цікаво таке дізнатися. Я не заперечую , що інші бюджетники , крім вчителів, працюють віддалено. Але чи принижують їх створенням планів на тиждень та звітами за тиждень? І для чого тоді ми вчимося ,колотимося зараз,якщо і в липні будемо так само вчитись?
Регина
И многие здесь подумали только об учителях,а о детях подумать ни кто не хочет?! Знаете как сложно обучаться дистанционно ибо когда в школу ходишь есть стимул делать домашку и сейчас мы учим все и делаем через силу . Находясь дома многих школьников просят родители о помощи ,а еще в добавок младшие братья и сестры не дают нормально заниматься,отвлекают . Я например очень вспыльчива и не могу сконцентрироваться когда братья играются и сидеть они не могут тихо, ибо гулять нельзя ,енергии много и не куда девать. Нам школьникам очень сложно. Если хотите что бы мы летом ходили в школу, тогда пусть это время будут каникулы вместо летних и какое-то время летом ходить в школу, а не так что так,что так одно и тоже учить,. Не как остальные, но очень сложно учиться на карантине, нет тяги вообще как бы не хотелось и даже осознание, что это для меня не помогает
Регина
Разве пробное ЗНО не должно проводиться как ЗНО?! Глупо проводить пробное ЗНО онлайн, так как дети и так проходят в интернете ЗНО прошлых выпусков и вы хотите почти за то же самое деньги?! Будет логично если деньги вернутся!!! Если Вам не выгодно,то это Ваши проблемы! Но пробное на то и пробное, свои знания можно проверить с помощью многих сайтов, а вот прочувствовать все как оно и что оно, это только пробное ЗНО. Мои одноклассники регестрировались что бы почувствовать как это и насколько это ответственно и тд.
Влад
А як вчителя відпочиватимуть у відпустках і скільки тижнів триватиме відпустку? Невже вчителям скоротять відпустку і як держава буде це компенсувіти? В даний час вчителі працюють перебуваючи на карантині, і працюють дуже багато, набагато більше ніж в закладах. Вони повинні вивчати навички віддаленої роботи, через що вони подведжени підвищеного стресу і це дуже сказуеться на їх здоров’я.
Катерина
А як будуть проходити екзамени, у дев’ятих класах? Чи будуть взагалі? Як буде вираховуватись бал атестату учня, що збиратиметься вступати?
Регина
Для Катерина: Треба уважно читати, інформація яка вас цікавить є в цій статті!
Коментувати
Вчитель
Працювати в червні так працювати, тим більше, що вчителі і так працюють в цей час. Але чи зможуть учні вчитися, коли, іноді, температура сягає до +30? Вони, просто-напросто, не будуть відвідувати занять, як це трапляється, іноді, вже в кінці травня. Хіба що нас забезпечать кондиціонерами?! Але ж дистанційне навчання, як одна із форм здобуття освіти, іде повним ходом. Чи така форма вже не до рахунку?
Нона
Для Вчитель: Ой, та нашим дітям будь- що заважає вчитися: то холодно, то жарко, то вітер, то штиль. Зраз прекрасна можливість закрити всі школи на рік і нехай вчаться самостійно, а через рік провести контрольні роботи. Хто напише - в наступний клас, хто - ні, то вчится ще рік. Відразу стане видно мотивацію учнів і бажаючих навчатися.
Вчитель
Ну про що ви кажете і навіщо так перебільшуєте? Я і вчитель і мама, а тому пишу реальні факти. Навчання навчанням, а здоров"я - найважливіше!!!
Tetiana Tetiana
У мене в класі реально у вересні 2019р. було +30. Шукали не зайняті кабінети.І в травні таке буває. Але "полякать" для мотивації таким екзаменом було б непогано
Коментувати
Батьки
Як буде здійснюватись зарахування до 1 класів? Якщо в Порядку зарахування батьки мпють подати всі документи, в тому числі медичну довідку. Як пройти медогляд під час карантину?
Аґнезе
Люди добрі, ну хіба так можна? Навіщо влаштовувати бідолашним діткам навчання влітку, якщо зараз вони не байдикують а пишуть ТОННИ домашнього завдання, що ви його звете "дістанційне навчання’’? Я ж по дітях бачу, вони взагалі майже не закривають підручники й пишуть до тих пір, доки зошит не заллє сльозами! Та і як до тієї школи влітку приходити, якщо навіть зимою там спекотно, а шорти носити не дозволено? Тож відміняйте або це "дістанційне навчання’’, або навчання влітку.
Віка
Для Аґнезе: доброго дня, а в якому класі ваші діти? Особисто я цього року закінчую школу. Я розумію вас, але зараз небезпечно виходити з дому,а про те, щоб йти в таке людне місце, як школа мови не може йти. Як на мене, це правильне рішення, бо зараз діти по суті на канікулах, хоча і вимушених. Я по собі прекрасно знаю, якщо пропустити хоча б одну тему, немає смислу тоді вчити наступні. По суті зараз діти і сидять , якщо можна так назвати, на літніх канікул, які пізніше просто відпрацюють.
Ігор
Це що шутка? Які літні канікули, діти сидять в хатах і не можуть з них вийти, хіба це літні канікули?
Коментувати
Maksim
Он зараз італьянцям і іспанцям до навчання. А Ви думаєте що ми інші, чи в нас по другому буде. Ясно що навчальго року не буде. Так, всі страдають, і діти насамперед. Ось що люди змогли винайти. Але головне вижити і лишитися людьми.
Pedagog
Прочитал, комментарии и как всегда одна ругань. Ругаться все мастера . Конструктива как всегда около нуля.
Олександр
Я тут переглянув новий Закон України "Про повну загальну середню освіту". І у ч.3 статті 10 чітко зазначено, що "Освітній процес у закладах загальної середньої освіти організовується в межах навчального року, що розпочинається у День знань - 1 вересня, триває не менше 175 навчальних днів і закінчується НЕ ПІЗНІШЕ 1 липня наступного року". Тобто закінчується навчання у ВСІХ класах, включаючи і 11 клас НЕ ПІЗНІШЕ 1 липня. Тому поспішна і дискреметаційна позиція т.в.о. міністра щодо цього питання буде скоригована юридичною службою МОНу чи Мін’юсту. Так само має бути скориговано дискримінаційний підхід до (не)скасування ДПА, яке здійснюється ЛИШЕ з метою моніторингу якості освітньої діяльності закладів освіти та/або якості освіти (ч.8 статті 12 Закону України "Про освіту"). Нагадаю також ч.4 статті 7 першого закону, яка встановлює, що "ЖОДЕН учасник освітнього процесу не повинен зазнавати жодних форм дискримінації, зокрема мати будь-які обмеження в освітньому процесі".
Валерьян Осиповский
Для Олександр: Впевнений, що ви гарний юрист. Але ми живемо в час надзвичайного стану, а може ще й будемо у недзвичайному становищі. Тому прошу підготувати для нас повідомлення "Здобуття освіти в Україні" під час надзвичайного стану".
Олександр
Для Валерьян Осиповский: зараз ми живемо в надзвичайні СИТУАЦІЇ. А ось в умовах ймовірного надзвичайного СТАНУ можуть (тобто НЕОБОВ’ЯЗКОВО) встановлюватися окремі обмеження освітніх прав, що гарантовані 53 ст. Конституції України. Профільний закон передбачає, що перелік КОНКРЕТНИХ обмежень МАЄ (хоча попередня практика введення майже аналогічного - воєнного стану свідчить, що цією норми не дотримуються) бути визначений в Указі Президента про введення надзвичайного стану і затверджений (або не затверджений чи затверджений з певними поправками) Законом України. Тому це надзвичайно не врегульоване питання.
Коментувати
Володимир
Стоп,я непоняв чого моя дитина зараз на дистанційним продовжує вчитися, а потім знов буде то саме писати нє дорогенькі так не буде, БО бдять посадити тих депутатів Мі Ністерство освіти і. Хай зеленіють в тих. Класах!!!! Я своєї дитини невпущу!
Для Володимир:
Якщо хочеш, щоб твоя дитина виросла таким дурнем, як ти, то хай не вчиться.
Василь
Коли ж ви зрозумієте, що кожна дитина вчиться не для вчителів, не для батьків - а для себе. Протягом літніх канікул, діти забувають багато вивченого в попередньому класі матеріалу, але це можна надолужити повторенням на початку нового навчального року. А тут - карантин(більше місяця)... На мою думку, навчання - це безперервний процес... Але на все ваша воля. Якщо ви вважаєте, що краще дати дитині смартфон чи пк на весь час карантину, а не переглядати дистанційні уроки (2-3 год на добу), то хай так і буде.
Коментувати
Екатерина
Я не проти працювати у червнi, як учитель, але шкода мого сина та iнших дiтей, якi цiлими днями, навiть у вихiднi, прцювали, виконуючи нескiнченнi завдання вчителiв. Ще й додатково дiтям вчитися? Прогалини у знаннях будуть у дiтей, якi не займалися. А це, як правило, одиницi!
Локшин
Для Екатерина: Катю, дай Бог вижити. Не спіши відпочивать
Коментувати
Костянтин
Потрібно відмінити ДПА і для 11-х класів. Це дасть можливість вчасно видати їм документи про освіту та випустити зі школи. Потім хай здають ЗНО для вступу у ВНЗ. Подумайте про вчителів: коли їм іти у відпустку, коли готуватися до нового навчального року, якщо школа буде "пасти" 11-ті класи до кінця серпня??? Вчителі і так будуть працювати на ЗНО !!! Що дають оцінки за ДПА у свідоцтві??? Подумайте про учнів, батьків, вчителів - про всіх !!!! Дякую!
Директор
Для Костянтин: Думка однозначно слушна, ЗНО для вступу, а не для підтвердження медалей і покарання вчительства
Коментувати
Тишина
ЗНО для одиннадцатых классов отменить и не портить детям жизнь. Оценки в аттестате - это и есть ЗНО!
Саша
Для Тишина: чтобы в сельских школах картошку директору копали за медаль?
Окс
Саша, ти валет бубновий!
Валерьян Осиповский
Саша, ничего такого подобного не было еще до введения этих ЗНО. Фактов коррупции в школах были единицы, а какой ее уровень в стране в современных условиях говорит статистика. Мы почти впереди планеты всей. К сожалению, это реалии.
Коментувати
Тишина
Пробное ЗНО онлайн??? Моя дочь не прочувствуют всей ответственности .Она и так выполняет домашние задания по интернету. Мне пожалуйста 264 гривны обратно на карту . Спасибо!!
Люда
Скажіть, а що будуть робити у червні ті діти, які зараз дистанційно майже закінчують навчання,. Ще раз будуть все проходити? То це марна трата часу і дітей і вчителів, бо ніхто з дітей не буде слухати
Василь
Для Люда: Успішно поздають усі контрольні роботи і ще цілий місяць проведуть в товаристві друзів та однолітків (чого зараз так бракує). Принаймні я на це сподіваюся...
Валерьян Осиповский
Ніяких товариств! Карантин до цієї пори не закінчиться!
Коментувати