Порошенко ветував закони про фінансування закладів ПТО

Президент наклав вето на ухвалений парламентом закон щодо фінансування професійно-технічної освіти

Порошенко ветував закони про фінансування закладів ПТО

Президент України Петро Порошенко наклав вето на ухвалений Верховною Радою закон №3830-3 "Про внесення змін до закону України "Про державний бюджет України на 2016 рік" щодо фінансування професійно-технічної освіти". Про це повідомляє 112.ua, з посиланням на інформацію, що опублікована на сайті парламенту.

Зокрема, у картці законопроекту в рядку "Дати та стан проходження" зазначено, що 18 березня законопроект повернуто до парламенту з пропозиціями президента.

Також повідомляється, що закон готується на розгляд з вето глави держави. Водночас текст пропозицій президента до закону на сайті Ради поки відсутній.

Окрім того, Порошенко ветував закон №3831-2 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансування професійно-технічної освіти".

Як відомо, 4 лютого парламент ухвалив законопроекти, згідно з якими фінансування закладів ПТО мало здійснюватись за рахунок коштів обласного бюджету та з бюджетів міст, що є обласними центрами, а також за рахунок освітньої субвенції на підтримку підготовки робітничих кадрів у професійно-технічних та інших навчальних закладах з державного бюджету місцевим бюджетам.

Наприкінці лютого голова Верховної Ради Володимир Гройсман звертався до Міністерства фінансів з проханням переглянути намір пропонувати президенту накласти вето на закон №3830 щодо фінансування професійно-технічних та інших навчальних закладів з Державного бюджету.

За словами спікера, у Державному бюджеті на 2016 рік була допущена помилка щодо зміни системи фінансування професійно-технічних училищ та їх передачу на базовий місцевий рівень, рівень сіл, селищ.

Освіта.ua
18.03.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Кузьміч
Хто зміг "розшифрувати" пропозиції Президента України до Закону 20.02.2016 на сайті Верховної Ради?
belio33
belio33 Для В: нехай середню освіту у школах здобувають, а професійну в училищах. А то зробили не ПТУ, а вінегрет
В
Для belio33: Це стосується і технікумів та коледжів
семен семенычс
реформы конечно давно назрели, но все что реально происходит под их видом - это тупая "экономия" бюджетных расходов. не на себе ведь чинуши экономить начнут!!!
Коментувати
ддт
Пеця, що скаже яресько, те й робитиме, бо бабосів нема.
Гість
Вітаю Вас, Петро Олексійович, з втратою і так нікчемної підтримки серед українців. Пишіть свої три листа.
Кузьміч
Повністю Вас підтримую. А для тих , хто дійсно хоче здобути середню освіту - відкрити вечірню школу. Не можна навчити людину шукати похідну або інтеграл, якщо вона не завжди добре знає таблицю множення.
Володимир
Для Кузьміч: Так біда в тім, що школа перестала вчити таблиці множення, а перейшла на заморочки з похідною та інтегралами. Скажіть мені Ви, Ваші колеги, знайомі у повсякденному житті чи по роботі, використовували, бодай раз, похідну чи інтеграли, самі прості. Відповідь відома. Ось і приходиться, замість вас, переучувати дітей до нормальної середньої освіти. Реформа потрібна. Треба закрити окремі заклади, як кормушки, у вигляді зарлати, а залишити тільки ті навчальні заклади, які дійсно навчають дітей професії. Навчальний заклад повинен виконувати одне, головне завдання, давати якісну професійну освіту. А соціальний захист, працевлаштування і т.д., повинні робити відповідні державні органи і служби.
Коментувати
В
Займіться профтехосвітою для потреб регіону, а не середньою недоосвітою і коштів вистачить
belio33
Для В: нехай середню освіту у школах здобувають, а професійну в училищах. А то зробили не ПТУ, а вінегрет
Гість
Для belio33. А де в цьому випадку економія? Або профілізація? Дійсно вінегрет - всіх в одну кучу.
Коментувати
Кузьміч
Тепер потрібно брати всіх учнів і вести під церкву співати жалісливих пісень.
Сергей Лимонов
Для Кузьміч: співати жалісливих СИРІТСЬКИХ пісень
Коментувати
Местный
Вот вам и "спасибо" от Пеци, товарищи избиратели!!! Наскакались и наголосовались????
Неместный
Для Местный: тамбовский волк тебе товарищ. Реформа ПТО вже перезріла там одні липові учні, тобто їх нема, а тільки документи кого попало. не знаєш проблеми, то не лізь. Ти хоча й не скакала, а така недалека.
Местный
Ко-ко-ко Петро Олексійович, це ви?
Коментувати
Kolin
Молодец наш Президент! Аплодирую ему стоя! Четко придерживается своего направления! Спасибо всем кто его поддержал на выборах!)))
Юля
Для Kolin: а вы с какой планеты?
Kolin
C солнечной системы!)))
Местный
А ведь Kolin прав. Я работаю в системе ПТО и большое количество коллег поддерживают Пецю. Как говорится: "Чому бідні? - Тому що дурні!"
Коментувати