Osvita.ua Вища освіта Працівники закладів ПТО погрожують страйком
Працівники закладів ПТО погрожують страйком

Працівники професійно-технічної освіти вимагають від влади вирішити питання фінансування галузі

Працівники закладів ПТО погрожують страйком

Працівники професійно-технічної освіти вимагають від влади вирішити питання фінансування профтехосвіти та заявляють про можливість загальнонаціонального страйку. Про це під час прес-конференції сказав голова Профспілки будівельників Василь Андреєв, повідомляє Укрінформ.

"Якщо немає системного рішення, працівники, викладачі професійно-технічних навчальних закладів вимагають від профспілок, своїх законних представників, законного конфлікту із владою, конфлікту, який дозволить уникнути блокування шляхів тощо. Прийнято попереднє рішення вступити в колективно-трудовий спір з урядом і готувати загальнонаціональний страйк", - сказав Андреєв.

Він повідомив, що остаточне рішення про це буде прийнято на Всеукраїнських зборах працівників професійно-технічної освіти, що відбудуться 18 березня.

Освітяни також закликають президента підписати закон «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансування професійно-технічної освіти» та закон про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік».

За словами віце-президента Асоціації профтехосвіти Катерини Мірошніченко, через відсутність коштів зараз відбувається фактичне знищення цілої освітньої галузі.

"Професійна освіта - це унікальна ланка освіти. Вона поєднує з одного боку освітні функції, з іншого економічні та виробничі. Невже ми не очікуємо, що економіка України встане з колін, що у нас почнуться будівництво, що почнуть працювати підприємства, розвиватися малий та середній бізнес? Саме це сфера діяльності професійно-технічної освіти", - сказала Мірошніченко.

Вона зазначила, що передача фінансування профтехосвіти на місця призвела до ситуації, коли деякі міста не можуть утримувати ПТНЗ. Рішення про передачу фінансування на місцеві бюджети прийнято 25 грудня, а пропозиції по формуванню бюджетів на місцях, як зазначила Мірошніченко, подаються до 1 липня. Так, деякі міські і обласні ради виділили на утримання закладів профтехосвіти від 10 до 50% від минулорічних об'ємів фінансування.

В той же час, як зазначив Василь Андреєв, річний бюджет ПТУ в регіоні може складати до 3 млн грн, тоді як весь бюджет міста обласного значення, де воно розташоване, може сягати 11 млн грн.

"Яка вірогідность того, що місцевий бюджет виділить 25% грошей, зібраних протягом року?", - сказав Андреєв.

Він повідомив, що за останніми даними уряду, зараз не передбачено фінансування 20 ПТНЗ, по 200 навчальних закладах передбачено фінансування від 1 до 3 місяців в цьому році. Через це в деяких ПТНЗ припинено навчальний процес: вже відключені від електропостачання профтехучилища Мукачева, Борисполя, Кам'янець-Подільського, Нововолинська.

Крім того, як зазначили учасники прес-конференції, порушується і конституційне право громадян на безкоштовну середню освіту.

"70% наших учнів приходять після 9 класу, і здобувають у нас загальну середню освіту", - наголосила Катерина Мірошніченко, зазначивши, що на профтехосвіту виділяється не більше 3% від освітньої субвенції, яку надає уряд.

Зараз в Україні в системі професійно-технічної освіти діють 795 навчальних закладів, в яких навчаються 292 тисячі учнів, переважно з малозабезпечених сімей, сироти.

Освіта.ua
04.03.2016

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
тетяна
Якби менше депутати від партій ганялися за дешевим популізмом і авторитетом, а своєчасно прийняли рішення про нормальну пенсію, то була б економія коштів..а то пенсіонери працюють, закон про пто не пприйняли, а так би стипендії отримували не всі підряд, а ті, хто вчаться. Малі ліцеї, які вв селах набирають по 120 учнів і то набирають всіх по другому колу навчання ще й переіменували зараз себе по новому можна було б і оптимізувати... але навіщо рвати душу...простіше одним розчерком сеніного пера разом з яресько закрити всіх та вигнати із землі, бо її треба продавати.
тетяна
Наше дебілкувате міністерство 25 років не проводило ніяких змін в системі пто. Ледацюги від мону брали хабарі та спочивали на лаврах, а тепер раптом прокинулися. ПТО стало проблемою, а щоб її вирішити краще повністю знищити пто-і виходить:після мене хоч потоп, "нема людини-нема проблеми". Ще якась пто буде чіплятись за ноги та заважати йти в Європу...
Александр
Системе профессионального образования требуются кардинальные реформы. Терапией можно было обойтись ещё лет 10-15 лет назад. Время упущено. Сейчас поможет только хирургия. Иначе летальный исход. Но десятилетиями чиновники от образования занимались только мимикрией: укрупнение, переименование, объединение.... Бюджет пилить было очень даже удобно, контроля никакого. А конституционное право получать среднее образование, никто не отнимал. Для этого достаточно школ. Ведь "слушатели" ПТУ - это тебе и швец, и жнец, и на дуде игрец. И толку никакого: ни в среднем образовании, ни в профессиональном.
Гость
Для Александр: эти дети в средней школе не нужны - только весь класс тянуть назад будут. Уровень знаний очень низкий. Так хоть какую-никакую специальность рабочую получают. Швецы и жнецы из них выходят - а вот на большее они не способны.
Александр
Для гостя. При совдепии в стране проживало 52 млн. человек и было больше 1000 ПТУ. Сейчас нас осталось примерно 40 млн., а количество училищ не уменьшилось (по данным депутата Андрея Павловского - 940, по другим данням -795). Власть даже сосчитать не в состоянии. Хотя реальность такова: количество осталось прежним, 2-3 заведения объединили в одно, а отчитались о сокращении. Но здания те же, только вывески другие. На каждого потенциального абитуриента претендует 10 училищ. Зачем, скажем, Бердичеву четыре ПТУ? Зачем в каждом райцентре Днепропетровской обл. аграрное училище-лицей? Колхозов-совхозов давно нет, а в сёлах жуткая безработица. Все профессии в ПТУ интегрированы (слесарь-сантехник, штукатур-плиточник, повар-кондитер) и т.д. Плюс девятиклассникам дают ещё полное среднее образование. На 1 курсе в расписании изучается !!!! 26 предметов + в/н = 27. Как можно столько наук освоить, если основная масса учеников цифры множат на 10 с помощью калькулятора?
Александр
Продолжение. Итог: в ПТУ учить только профессии, количество заведений сократить, усилить финансовый контроль. Если положено педагогу доплата согласно Положению, то он её должен получить. А не слышать: «Нет денег». Реформировать сферу ПТО могут только компетентные люди. А в министерстве и департаментах областей сидят одни дилетанты, которые получили должности в «годування». Даже проект Закона о профтехобразовании - это сплошная вода на киселе и никакой конкретики. Выходит что ПТО гнило, гниёт и будет продолжадать гнить.
Коментувати
Ірина
Який уряд - такий і закон !!!Спочатку перекривають повітря , а потім запитують : "Чи ви ще дихаєте?" Справжній геноцид молоді !!!
Андрей
Главное что-бы не было ППР(посидели,по****,разошлись), а действительно выступать всем фронтом. Но многие директора слишком трусливы и будут до последнего лизать вышестоящим , что-то бы что-то то перепало..
Ангелина
Государство, упрощая "жизнь" после уничтожения системы профтехобразования, попадет в более серьезные реалии, а именно: не безработная молодежь, а беспризорная толпа несовершеннолетних подростков выйдет на улицу! Не имея возможности получить хоть какое-то образование, не вступив в права взрослых людей на полноценное рабочее место (вряд ли работодатель захочет брать на работу необразованного, не квалифицированного работника) и не видя социальных перспектив - эта масса подрастающего поколения, поколения отрешенности и бесчинства , впитавшего все прелести условий неопределенности своих родителей, выйдет на улицу. И тогда это будет не "страйк" интеллигентных людей, педагогических работников нынешней системы ПТО, желающих отстоять свои права! Это будет анархический беспредельный бунт, поглощающий на своем пути весь окружающий мир. в котором молодежи не оставили возможности состояться ни как личности, ни как профессионалу своего дела, а значит отобрали у них будущее!
Татьяна Сердечная
Для Ангелина: Подписываюсь. Не создав НИЧЕГО взамен НЕЛЬЗЯ оставить детей без надзора взрослых, которые организовывают продуктивную работу подростков. Как вариант - распределение после 9 классов пусть не ПТУ, пусть профессиональные лицеи. Разницы нет в названии. Но главное - ДАТЬ ДЕТЯМ ВОЗМОЖНОСТЬ приобрести навыки работы руками, чтобы они прокормили себя
Коментувати
Gogi
Давно пора было устроить страйк, а то совсем власть страх потеряла! А Министерство экономики следовало бы открывать заводы и устраивать работать этих выпускником ПТУ!!!
Голосzнароду
І де ж всі хороші маляри, штукатури, хто там ще - по заграницях на заробітках, українські платники податків їх вчили за власні кошти, а працюють вони на інші держави.
Наталя
Для Голосzнароду: Платити за роботу треба гідно - тоді ніхто не поїде за кордон: ні маляр, ні науковець!!!
Коментувати
Местный
И ничего это не даст, ибо все понимают, что государству проще будет убрать все ПТНЗ, чем угодить этим страйкарям.
Світлана
Для Местный: Щоб закрити заклади ПТНЗ необхідно мати ліквідаційні кошти, плани і стратегії оптимізації училищ, а це дуже великі гроші. Тому наша "Хороша" влада просто відмовчується і чекає коли у працівників освіти просто лопне терпець, вони будуть змушені просто піти і заробляти собі на кусок хліба, тому що законні кроки привернути увагу влади лдо вирішення питання нічого не дали і мало що можуть дати проведіні страйки, перекриття доріг
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!