МВФ вимагає залишити ПТУ без фінансування?

За словами Андрія Павловського, МВФ вимагає заблокувати закон щодо фінансування закладів ПТО

МВФ вимагає залишити ПТУ без фінансування?

МВФ вимагає від Кабміну і Президента заблокувати прийнятий парламентом законопроект, що передбачає фінансування закладів професійно-технічної освіти з обласного бюджету і бюджету обласних центрів. Про це у своєму Facebook повідомляє народний депутат України 7-го скликання Андрій Павловський.

"Як стало відомо з урядових джерел, МВФ вимагає від Кабміну і Президента заблокувати прийнятий Верховною Радою законопроект 3083-3, який направлений на порятунок професійно-технічної освіти в Україні (а це 940 закладів) та передбачає, що фінансування таких навчальних закладів за рахунок обласного бюджету і бюджету обласних центрів, а також субвенції з держбюджету в 1 млрд. грн", - зазначає Павловський.

"Простіше кажучи МВФ фактично вимагає від Уряду полишити ПТУ без фінансування і викинути на вулицю 314 тисяч учнів і майже 40 тисяч викладачів і тех.персоналу!! Профспілки освітян, ау... де ВИ?! Час діяти!", - написав політик.

Як відомо, 4 лютого парламентом було внесено зміни до Бюджетного кодексу, згідно з якими фінансування закладів ПТО здійснюватиметься за рахунок коштів обласного бюджету та з бюджетів міст, що є обласними центрами, а також за рахунок освітньої субвенції на підтримку підготовки робітничих кадрів у професійно-технічних та інших навчальних закладах з державного бюджету місцевим бюджетам.

До сьогоднішнього дня зміни до законодавства так і не підписані президентом.

Освіта.ua
29.02.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Zinger
Не стаття, а якась маячня!Яке діло МВФу до нашої порофтехосвіти? Справа зовсім в іншому, замисел Мінфіну не вдався, лоббі виявилося сильнішим, адже дуже жаль втрачати бюджетну кормушку!
історик
Кабмін дохазяйнувався до ручки. 340 тис.людей стало на перепоні для отримання кредиту мфв. Погані справи в держави, коли немає невеликих відносно коштів на птнз.
Яценюк
Шановні, коли я приходив на пост, то чесно казав, що йду до уряду як камікадзе. Яка задача камікадзе? Правильно - знищити геть усе вороже. А найбільший ворог уряду -українці. Тому, поки не знищу все дотла, з посади не піду.
Oksana Pihurko
до уваги автора: до профспілки працівників освіти і науки України належать менше 20 відсотків профтехучилищ. решта - до профспілок металургів, працівників культури, будівельників......
prepod
Маячня. Коли вводили драконівські таріфи теж брехали про МВФ. МВФ тоді вимагав зовсім інше. Певен, що й МВФ зараз теж не вимагає знищити профтехосвіту. Просто наш кабмін забрехався. Боюсь, що задумки в них значно більші, чим просто зекономити, раз вони так нахабно брешуть. Може вони захотіли заробити на нерухомості закладів профтехосвіти, чи щось інше. Просто за нашим кабміном уже давно тюрма плаче.
Алла
А задумки у них такие-(учащиеся пту,которые в основном из малоообеспеченных семей,если им не дадут получить профессию,ведь не у всех родителей есть средства учить ребенка до 11 класса и еще 5 лет в институте) ПОЙДУТ ГРАБИТЬ И УБИВАТЬ, и наше умное правительство будет их содержать в тюрьмах и тратить на них дополнительные средства на питание,ахахах
Коментувати
Олена
Враховуючи, як прописали в бюджеті статтю фінансування ПТУ та свинячий виск яресько, всі пункти-пазли складаються логічно в картину:знищити профтехосвіту, а порада мвф (якщо це не брехня) це така собі жирна лінія чи крапка. Що ж ідем перекривати важливі магістралі. Порітеся і поборите.
Сергій Калінчук
А як же те що Президент вже порушив статтю 94 Конституції України? Стаття 94. Закон підписує Голова Верховної Ради України і невідкладно направляє його Президентові України. Президент України протягом п’ятнадцяти днів після отримання закону підписує його, беручи до виконання, та офіційно оприлюднює його або повертає закон зі своїми вмотивованими і сформульованими пропозиціями до Верховної Ради України для повторного розгляду. У разі якщо Президент України протягом встановленого строку не повернув закон для повторного розгляду, закон вважається схваленим Президентом України і має бути підписаний та офіційно оприлюднений. Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" щодо фінансування професійно-технічної освіти Номер, дата реєстрації:3830-3 від 29.01.2016 Дати та стан проходження: Передано на підпис Президенту 09.02.2016
коля
Реформа освіти передбачає профільні класи(10-12) А куди дінуться всі інші учні, якщо всю профтехосвіту знищують під корінь вже зараз? Наші діти не мають змоги вчитися за кордоном, тому що скоро істи буде нізащо, а не платити за навчання. Ми не маємо зарплат і доходів п. Яресько! Закінчать 9 класів і поповнять колонії,там завдяки закону Савченко якраз місця позвільняються
Леонідович
За борги прийдеться платити. Ми продали себе в раби. Тепер вимушені робити, те що нам скажуть ті кому ми винні. Ми вибрали таку владу, яка нас обікрала та ще й борги загнала. Поки ми будемо продаватись за гречку та обіцянки, доти ми будемо рабами. Поки ми своїм беззаконням та байдужістю підтримуємо нашу беззаконну владу, доти вони нас будуть обкрадати духовно, інтелектуально та матеріально.
совесть
Для Леонідович: Ми продали себе? Ні! НАС ПРОДАЛИ... Це "трохи" інше. А як ви впливаєте на списки партій під час голосування? Та й чого чекати від СПеКУЛЯНтІВ, які герої всі 25 років "розвитку" країни. Знаєте, це ж треба вміти освічену націю перетворити у інтелектуально й розумово відсталих... Та Українців багато хто ламав, та так і не зміг...
Коментувати
Правда
А хтось бачив у вічі ці вимоги МВФ? Говорити можна будь що, а прикриватися цією структурою це вже біч нашого чиновництва
Владимир
Для Правда: Та брехня це . Представники МВФ добре знають, що в усіх країнах світу профтехосвіту фінансує держава. Тут друге. Оці названі 940 навчальних заклади можна спокійно оптимізувати до 470. Подивіться проектні потужності і середню кількість учнів у закладах. Є заклади, які на сучасному етапі неспроможні дати випускникам відповідну кваліфікацію.
Коментувати
Голосzнароду
Це що десь по 8 студентів припадає на 1 викладача пту?
Oksana Pihurko
Для Голосzнароду: читайте уважно: викладачів І ТЕХПЕРСОНАЛУ
Коментувати
Натэл
А политиков зачем выбирали? Ау, депутаты, вы где?! Опять народ понадобился? Защищайте, народные депутаты, народные интересы.
Кузьміч
80% випускників ПТУ отримують роботу, - МОН. 80% випускників ПТУ отримують роботу, - МОН. 80% випускників ПТУ отримують роботу, - МОН.
Олена
Для Кузьміч: Цікаво, а як будуть заробляти на життя ті, кого викинуть за двері ПТУ (студенти і вчителі)? Мабуть, підуть грабувати? А вчителі уже не потрібні нашій державі? у нас уже суперграмотне населення? Бісмарк: той, хто не дає грошей на освіту, будує тюрму!
Голосzнароду
Для Олена: Так у них же хороші навички із робітничих професій є, їх на любому заводі чи фабриці візьмуть на роботу.
Алла
Сегодня ПТУ,завтра школы и садики, а потом они отменят выплаты пенсионерам,а после завтра скажут брать белую простынку и идти на кладбище,потому что у них денег же нет ни на что.Так что сотрудникам ПТУ и студентам среди учебного года раствориться в воздухе и не создавать проблему этим идиотам.А себе они зарплату не забыли в бюджет заложить?
Коментувати