У Раді визначили схему фінансування профтехосвіти

Реалізація ухвалених законів дозволить зберегти професійно-технічні навчальні заклади

У Раді визначили схему фінансування профтехосвіти

Верховна Рада України прийняла за основу та в цілому у першому читанні законопроекти у редакції Комітету ВР з питань науки і освіти щодо змін фінансування професійно-технічної освіти. Про це повідомила голова парламентського Комітету з питань науки Лілія Гриневич.

За словами Гриневич, реалізація положень ухвалених законопроектів дозволить забезпечити збереження та розвиток професійно-технічних навчальних закладів.

"Фінансування закладів ПТО здійснюватиметься за рахунок коштів обласного бюджету та з бюджетів міст, що є обласними центрами, а також за рахунок освітньої субвенції на підтримку підготовки робітничих кадрів у професійно-технічних та інших навчальних закладах з державного бюджету місцевим бюджетам", - зазначила Лілія Гриневич.

Вона також зауважила, що законопроекти направлені на забезпечення ринка праці кваліфікованими кадрами, перепідготовку та підвищення кваліфікації спеціалістів та кваліфікованих робітників, професійне навчання незайнятого населення, працюючих робітників та керівників середньої ланки управління із урахуванням потреб регіонів.

Освіта.ua
04.02.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
KsuКsu
Ніяких змін, бурси так бурсами і лишаться ( Профтехосвіта безнадійна
Ірина Закидальська
Для KsuКsu: А як же практичні навички, які дає Профтехосвіта і не дає вища освіта?
Коментувати
ффф
Ви мабуть в армії не служили, раз пропонуєте після школи в армію. Два роки армії - це повністю забута шкільна програма
Голосzнароду
Для ффф: Ви, мабуть, в університеті не вчились, раз не знаєте, що сучасні знання, вміння, навички здобуті в школі, не мають ніякого відношення до навчання в сучасних вузах, ну а в пту чи коледжах, там знань мінімум потрібно.
Zinger
Для голосзнароду. Не скажіть, усе залежить від професії. Для складних робітничих професій у ПТУ та коледжах знання ой як потрібні, особливо звичка вчитися.
Коментувати
FCDK
Грабувати награбоване?
Голосzнароду
Моя точка зору на цю проблему в суспільстві непопулярна, проте вона конструктивна, і вона полягає в тому, що обов’язково всі до 18 років учаться в школі, потім до 20 років служать в армії, де звісно і здобувають спеціальність. Вихідець із бідної сім’ї чи не з бідної сім’ї в 20 років вже немає особливого значення, адже може поступити далі у вуз вчитися або ж піти служити за контрактом, чи піти десь працювати на підприємство. Ну а що інваліди пролітають із армією, то мабудь для них мають бути створені окремі особливі навчальні центри, ну і зрештою той, хто хоче вчитися, той буде.
мнвк
Для Голосzнароду: Підтримую. Але в новому законі про освіту передбачається, що учні можуть здобувати обовязкову загальну середню освіту або в старшій профільній школі, або у ПТУ. Виходить, що учні в 15 років мають йти від батьків і проживати в гуртожитках, бо в районі такі відсутні. А якщо ти інвалід, або стан здоров я не дає можливості отримати професійну освіту, то де таким учням навчатися? Проект закону передбачає навчання в школі лише для тих, хто має успіхи у навчанні.
Голосzнароду
Для мнвк: Якщо інвалідам держава платить пенсію, то в чому проблема, я не розумію? Нехай займаються рукоділлям, і продають результати своєї роботи, чи учать програмування, якщо здоров’я дозволяє.
Zinger
Пропозиція правильна, у 18 років людина фізично витриваліша і краще адаптовується до професії. У Європі в професійні заклади, де готують спеціалістів високої кваліфікації беруть на навчання у 18.5 роки, вчать три роки і видають відразу два дипломи: диплом кваліфікованого робітника і бакалавра. У випускника відкриті двері для професійного і кар’єрного росту, а якщо йому потрібна вища освіта - ще два роки у ВНЗ і ти магістр. Отак Європа рахує гроші і тому багато живе! А в нашій любій Україні академіки та доктори наук ніяк не придумають раціональної системи освіти, пробалакають ще 20 років і скажуть, що їм не дають квартир та кабінетів!
Коментувати