Майже чверть абітурієнтів не склали ЗНО з фізики

Тести ЗНО з фізики і математики виявилися найбільш складними для випускників українських шкіл

Майже чверть абітурієнтів не склали ЗНО з фізики

Тести зовнішнього незалежного оцінювання з фізики і математики виявилися найбільш складними для випускників українських шкіл. Про це свідчать результати встановлення порогових балів для тестів ЗНО, що продовжує визначати експертна комісія Українського центру оцінювання якості освіти.

Загалом, упродовж двох засідань комісією вже були визначені порогові бали з 8 тестових предметів основної сесії ЗНО у 2015 році.

За методикою визначення результатів тестування пороговий бал є рівнем, що визначає негативний або позитивний результат учасника ЗНО за виконання завдань тесту з певного предмета, а також визначає право абітурієнта використовувати результати тестування з певних предметів під час вступної кампанії.

Результати, отримані випускниками шкіл під час зовнішнього оцінювання свідчать, що тест з фізики не змогли скласти понад 23 % учасників тестування, тест з математики понад 17 %.

Пороговий бал з історії України не змогли подолати 11,7 % учасників тестування.

ЗНО з англійської мови не склали 15 % учасників тестування, з німецької мови понад 18 %, французької – 13 %, іспанської майже 16 %, російської мови – 8 % абітурієнтів, які брали участь у тестуванні.

За словами одного з членів експертної комісії, вчителя математики Андрія Добосевича, який брав участь у визначенні порогового бала з математики, для того, щоб абітурієнти могли подолати пороговий бал з математики достатньо було оволодіти рівнем знань з математики 9 класу.

"Катастрофа, просто катастрофа. Мені шкода колег з вищих навчальних закладів", - зазначив експерт, коментуючи стан математичної освіти в українській школі.

"Тим учням, які вступлять до вищих навчальних закладів необхідно буде конструювати безпілотники і ракети. Ми не можемо собі дозволити просто так вчити і випускати. В період, коли тривають військові дії ми мусимо продукувати фахівців", - наголосив експерт.

Результати зовнішнього оцінювання з географії ї хімії будуть визначені наступного тижня.

Освіта.ua
02.07.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Алекс Виган
Ще раз кажу підніміть зарплату вчителям до 10 000 грн і побачите результат.
Оксана Шевченко
Очень хочется увидеть развернутую статистику по количеству абитуриентов получивших тот, или иной балл. А еще, если государство хочет эффективной работы учителя, оно должно отслеживать на каком уровне эти дети изучали предмет в школе, "стандарт", "академ" или "профиль".
Світлана
Якось дивно виходить: комісія, яка складала тести з математики, розуміла, що робить...Склали посильні тести . А та, що складала тести з фізики, напевно від звичайної школи дуже далека, або робила все спеціально, щоб затупити дітей.Звичайно, багато завдань мали би бути посильними для дітей, які готували фізику, але частина....Це просто знущання!!!Дійсно цікаво, скільки дітей з фізматліцеїв написало на 200. Подібні за важкістю тести з фізики були хіба що в 2009 році.
А ПОСКОЬКУ МАТЕМАТИКА И ФИЗИКА оказались настолько неподъёмними, при том,
что математика в этом году ниже плинтуса, не следует ли 1-озвучить имена составителей программ? 2-всё-таки НАЙТИ ЗНАЮЩИХ людей для того,чтобы СОСТАВИТЬ ТАКИЕ ПРОГРАММЫ,которые позволили бы детям усвоить как работу с дробями(тренировка мыслительных процессов), так и весь курс школьной математики БЕЗ репетиторов и профильных классов до 9.Равно как и физики. Приняв во внимание то,что государство,не имеющее собственных научных исследований в области математики-физики обречено на 1 -утечку мозгов; 2 - влачить жалкое существование страны 5 мира.Мира колонии,мира экспериментов над населением, мира собирателя мировых отходов как слабое и неразвитое
Наталия, ребёнок уже к 9 классу способен понять картину мира,если
он регулярно усваивает школную программу на дОлжном уровне.Естественно с ЭТИМИ программами,когда на приобретение НАВЫКОВ мышления времени у детей НЕТ,а учитель в силу особенности программы НЕ ИМЕЕТ ВОЗМОЖНОСТИ остановиться на часов 6 для того,чтобы ВСЕ дети класса знали тему на уровне чуть выше начального,усвоить школьную программу БЕЗ дополнительной нагрузки на мозг и нервную систему посредством дополнительных занятий с репетитором ли,с учителем ли очень и очень сложно.Поэтому НАЧИНАТЬ следуе с программ МЛАДШЕЙ ШКОЛЫ, плавно(но лучше резко) переходя на программы средней школы с тем,чтобы 10-путь12классы дети занимались в ПРОФИЛЬНОЙ школе.НЕ забыв при этом, что СУЩЕСТВУЮТ ДЕТИ,которые СПОСОБНЫ усвоить полный курс того, что усваивали медалисты союза.Это не енциклопедисты,как считают некоторые.Это люди,которым может быть ИНТЕРЕСНО всё.То есть и таким детям необходимо ДАТЬ ВОЗМОЖНОСТЬ развивать мозг во всех направлениях для того,чтобы они имели больше шансов на выбор
Наталя
Починати треба з програми з фізики, бо вона починається з оптики. Далі все оглядово, без заглиблення і логіки. Підручники для 10 рівень стандарту, 11 клас - профільний. Що я хочу? Щоб дитина зрозуміла КАРТИНУ СВІТУ?! Та ні хай краще врить у екстрасенса, ворожку, та гороскоп. Так простіше.
олег борисович
і знову вчителі не навчили???????як завжди в нас прийнято
Dari
Для олег борисович:наша влада не збирається визнавати своїх помилок, хоча б слід було взяти їх до уваги.
так
Так, правильно міркуєте. Але і нашим колегам теж треба мати совість. Вчитель математики просиділа 4 тижні на лікарняному в середині року, а потім ще тиждень навесні. І це в 11 класі! А на заміни йшли хто міг. Що тоді вимагати від випускників?
Лилия
вона "просиділа" бо хворіла, чи вона відпочивала на тому лікарняному? Ви коли хворієте, ви берете лікарняний, чи на роботу хворим полвзаєте? Вчитель це людина, чи саморушійна злагода?
Коментувати
вчитель
Не розумію чому така паніка і в чім проблема.Якщо не здало 23%, то здало 77%. У вищих навчальних закладах повинні вчитись кращі. Раз дитина не справляється із завданням , то їй немає, що робити у ВНЗ, є училища і коледжі. Фізика і математика це складні предмети.
олег
А можно поцікавитись за яким принципом набираються експерти в комісію? В мене вуха в’яли коли ці родичі азарова говорити починали. Сором...